Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena ziemniaków

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3183 odpowiedzi na ten temat

#2061 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 05 luty 2015 - 19:58

Cena ziemniaków

Podobnież można sprzedać ilości tirowe tylko nie wiem po ile . Ten co sadzi 30 ha jest zmuszony sprzedawać 5 t dziennie i oni reguluja rynkiem za jaką cenę najniżej można sprzedać i zawsze duży gracz ustala cenę . Ale tu nie chodziło mi żeby wszyscy sprzedawali na ryneczkach tylko dlaczego ta cena leci tak szybko w dół a nawet już poniżej kosztów produkcji .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena ziemniaków Dzisiaj, 06:08
  •  

#2062 Share marti1980

marti1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Zainteresowania:Robota za półdarmo

Napisany 05 luty 2015 - 20:07

Cena ziemniaków

Można sprzedać tirowo.Ja wczoraj skończyłem i całe 150 t poszło po 2,5 a ostanie 2 auta po 3zł.Ja wiem że to bezcen ale im dłużej by leżały tym wiecej roboty by było z nimi a tak to poszło i czas o tym zapomnieć.

#2063 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 05 luty 2015 - 20:10

Cena ziemniaków Więc zastanów się co ma zrobić ktoś kto uprawia od 5 ha w góre ???

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2064 Share marti1980

marti1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Zainteresowania:Robota za półdarmo

Napisany 05 luty 2015 - 20:20

Cena ziemniaków

Więc zastanów się co ma zrobić ktoś kto uprawia od 5 ha w

Ja sadze 18h ziemniaka w tym w tym roku bedzie tylko 3 może 3,5młodego do tego kapusta biała czerwona pekin i seler przenicy 1h.Jakoś trzeba żyć ja też w tym roku rewelacji niemam ale wieszać się będe.Kredytu niemam wiec jest OK.Przedewszystkim życze rozsądku panowie

#2065 Share Grzechu12m3

Grzechu12m3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 05 luty 2015 - 20:42

Cena ziemniaków

panowie z wielkopolski szukamm informacji.
Przyjechal do mnie gosc z I.Z.I.N w Poznaniu ( sadze ze to instytut ziemniaka i nasiennictwa) proponujac sadzeniaka.  nie podajac ceny twierdzac ze jest za wczesnie. powiedzial tylko ze nie bedzie drozej niz w centrali nasiennej. zostawil swistek papieru rozmiaru malej kartki a5 z siemniakami posegregowanymi w 3 kategorie pózźne średnie i wczesne. tutaj pierwszy niepokuj niektore zemniaki byly umieszczone nie w  tych kolumnach co powinny.  zostawil do siebi badz firmy 2 numer. 665394517 i 665333082. chcialem zapytac czy w poznaniu jest cos takiego jak I.Z.I.N ? prosze o jakas porade bo mi to smierdzi trochem przekretem

#2066 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 05 luty 2015 - 20:46

Cena ziemniaków Też ograniczam jak pisałem .Tylko na rynek w/w W ziemniaku raz na 5 lat można się odbić Jak zapłaci to każdy sadzi jak głupi ? Ja mam po problemie Ostatnio dzwonił na tira po 1,50 za 15 kg Apsurd A sadził będe bo z czegoś trzeba żyć tylko z rozsądkiem

#2067 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów

Napisany 06 luty 2015 - 09:25

Cena ziemniaków

Panowie, Unia nas wykończy i tyle w temacie. Dostajemy jakieś ochłapy a nie dopłaty a w zamian jesteśmy zawaleni towarem z zachodu. Jeśli coś zaczyna drożeć jak ostatnio np. kapusta czy marchew to zaraz pojawiają się w ofercie importowane warzywa. W ten sposób nie zarobi rolnik, który za zarobione pieniądze kupiłby nawozy, maszyny itd. krecąc dalej całą gospodarkę a pojedyncze jednostki - importerzy. Wszystko jest właśnie tak zorganizowane aby zarabiały jednostki, nie rolnicy, czy górnicy czy inna grupa. Kto się dostanie do koryta to nie martwi się właśnie o poprawę losów Polaków a żeby się jak najwięcej nachapać i uciekać najlepiej bez żadnych konsekwencji tak jak Tusk ostatnio. Polacy zamiast dobrze żyć z Rosją bo przecież tutaj mamy największe możliwości zbytu to wolą o kontakty z USA dbać z czego nie mamy korzyści (chyba, że za korzyści uznajemy zakup samolotów, z którymi oni mieli problemy aby zezłomować a Polacy kupują za ciężkie pieniądze, remontują i latają), dodatkowo nawet wiz nie potrafią znieść dla nas. Ale w naszym rządzie nikt nie myśli do przodu, nikt nie myśli jakie konsekwencje dla naszej gospodarki przyniesie za kilka lat to rosyjskie embargo. Po cholerę nasi tak się na tą Ukrainę pchają, wielcy przyjaciele... Niby cała Unia jest przeciwna Putinowi i temu konfliktowi ale każdy, kto logicznie myśli np. Francuzi czy Niemcy za plecami innych spotykają się z Putinem i dogadują współpracę między innymi na dostawę różnych produktów przez co dostają się na miejsce Polski. A Polacy zamiast próbować też coś negocjować to ciągle jadem plują. Jeszcze trochę takiej polityki to nas zachód wygryzie z mięsem, warzywami, mlekiem, ziemniakami itd. i nadejdzie rychły koniec naszej gospodarki.

#2068 Share Szarlej

Szarlej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 06 luty 2015 - 09:37

Cena ziemniaków

Tylko dlaczego nikt nie pisał takich komentarzy rok temu, jak ziemniak był po 1 zł/kg? Rok temu nikt nie chciał rolnika zniszczyć, tylko w tym roku? 

#2069 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów

Napisany 06 luty 2015 - 09:48

Cena ziemniaków

Słuchaj, ja z ziemniaka nie żyję, mam go tylko jako dodatek do innych towarów. Kredytów nie mam, przeżyję zarówno jak sprzedam go za 3zł worek tak jak teraz czy 12zł jak rok temu... Więc w sumie jestem ostatnią osobą, która powinna się tu wypowiadać jak to jest teraz źle...

Czy w tamtym roku było embargo? Nie... A to też ma wpływ na obecną sytuację, nie tylko obecna nadprodukcja. Denerwuje mnie to, że w obecnej sytuacji nie są robione jakieś konkretne działania mające na celu poprawę możliwości zbytu naszych produktów. I nie piszę tu jedynie o ziemniakach tylko jak wyżej wspomniałem - mleko, mięso, warzywa itd.

#2070 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 06 luty 2015 - 10:01

Cena ziemniaków Rok w rok nie może być ziemniak po 1zl bo wszyscy sadziliby ziemniaki. ja zarobek liczę na przestrzeni 3lat średnia musi być min 50 gr. W ubiegłym roku doszedłem w jednym momencie do ceny 1,2 zl to brałem ziemniak od kolesia po 80 jak leci i pchałem dalej.

KPK KUMURUN TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2071 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisany 06 luty 2015 - 10:21

Cena ziemniaków

panowie z wielkopolski szukamm informacji.
Przyjechal do mnie gosc z I.Z.I.N w Poznaniu ( sadze ze to instytut ziemniaka i nasiennictwa) proponujac sadzeniaka.  nie podajac ceny twierdzac ze jest za wczesnie. powiedzial tylko ze nie bedzie drozej niz w centrali nasiennej. zostawil swistek papieru rozmiaru malej kartki a5 z siemniakami posegregowanymi w 3 kategorie pózźne średnie i wczesne. tutaj pierwszy niepokuj niektore zemniaki byly umieszczone nie w  tych kolumnach co powinny.  zostawil do siebi badz firmy 2 numer. 665394517 i 665333082. chcialem zapytac czy w poznaniu jest cos takiego jak I.Z.I.N ? prosze o jakas porade bo mi to smierdzi trochem przekretem

Nie ma czegoś takiego nigdzie w Polsce.

#2072 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 06 luty 2015 - 12:42

Cena ziemniaków

Tylko dlaczego nikt nie pisał takich komentarzy rok temu, jak ziemniak był po 1 zł/kg? Rok temu nikt nie chciał rolnika zniszczyć, tylko w tym roku? 

Pisaliśmy i były przewidywane ceny w dół :) Kto wzioł to pod uwagę dziś nie ma problemu

#2073 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 06 luty 2015 - 18:27

Cena ziemniaków

Kiedyś handlowałem mięsem skończyło się . Sadziłem kapuste bardzo wczesną i jak zawiozłem na Zjazdową to jeden kupiec brał po 1 zł chwila i jechałem do domu a teraz z kapustą lotera i obawiam się , że z ziemniakami będzie podobnie . Na ziemniakach ludzie dobże zarabiali już od 30 lat . Zawsze gdy jest pogoda później pada deszcz i tak jest z rolnictwem . Pewnie wszyscy myślą że kupią bardzo wczesnego holendra i wezmą kasę ale cena może być tydzień czasu . Embargo jest tylko dobre dla tych co przetważają i jak nie skończymy z tymi liderami tych większych partii i nie za blokuje się  całej Polski to będa robić z nami co będa chcieli .

#2074 Share bolek2

bolek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 06 luty 2015 - 23:08

Cena ziemniaków

Na początku tego sezonu też można było zarobić. Prawdopodobnie wiele osób liczy na dobry początek przyszłego sezonu  :D chyba że będą jakieś anomalie pogodowe albo nad głowami będą nam latać rosyjskie samoloty(na Ukrainie warzywa są drogie)

#2075 Share mario666

mario666

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 07 luty 2015 - 17:05

Cena ziemniaków

lepiej aby nie latały bo wtedy nasi zachodni przyjaciele o nas sobie zapomną jak kiedyś 

#2076 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 07 luty 2015 - 20:53

Cena ziemniaków

Historia lubi sie powtażać i na 100%  by nas natowcy poświęcili ale pyry by zdrożały  :D  :D  :D

#2077 Share bolek2

bolek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 07 luty 2015 - 20:55

Cena ziemniaków

lepiej aby nie latały bo wtedy nasi zachodni przyjaciele o nas sobie zapomną jak kiedyś 

już zapomnieli dogadują się sami z Putinem . Boją się go jak kiedyś hitlera

#2078 Share Pawlo547

Pawlo547

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 08 luty 2015 - 07:03

Cena ziemniaków

Wczoraj mi przywieźli 9 ton ziemniaka po 3 zł za 15 kg ale bardzo ładny ziemniak i nie zmarznięty :)

#2079 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 08 luty 2015 - 09:00

Cena ziemniaków wracając do tematu w tym tygodniu podalem po 2,5 12ton,kuzyn po3 8ton ale to chyba koniec tej ceny bo coraz wiecej znajomych zaczyna sprzedaz
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2080 Share mario666

mario666

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 08 luty 2015 - 10:55

Cena ziemniaków

@a co byś chciał za te kase zmarznięte kupić ?   u nas w tym roku nie było takich wielkich mrozów bo -20    Gdy by było ze -30   to może by co szlak trafił