Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena ziemniaków

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3183 odpowiedzi na ten temat

#2041 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3829 postów

Napisany 04 luty 2015 - 18:51

Cena ziemniaków

Rosja była rynkiem zbytu szczególnie na jabłka ziemniaki z Polski to była marginalna sprawa ale mi chodzi o to że sadownicy się nastawili tylko na Rosję jeżeli chodzi o odmiany skale i jakość produkcji i teraz mają przez to problem. A jak Ty byś chciał ustawić produkcje ziemniaka pod konkretnego odbiorce a on zawiedzie to będziesz miał taki sam problem jak Ci sadownicy

Ale nie da się produkować tak żeby na dany towar było 100 potencjalnych odbiorców. Co innego wysłać marny towar z winy producenta a co innego obecna sytuacja. Na Rosje ziemniak szedł tylko trzeba było mieć odpowiednie wejścia - $$$

Ja myślę że u nas problem bardziej leży w tym że ludzie "skaczą" z jednej produkcji na inną. Jakby każdy robił cały czas to samo to było by lepiej. A nie jak widzą że bydło w cenie to wszyscy trzymają opasy, jak świnie to wszyscy świnie. Ale za nim byki urosną to cena już do kitu - bo górka - i  płaczą że tak tanio. I właśnie takie osoby psują rynek.

Nie da się cały czas robić tego samego. Przykładem są buraki cukrowe - cukrownie upadły, ludzie zaczęli kombinować co posiać lub hodować żeby dało się żyć. Jak posiedzisz w statystykach okaże się że ziemniaka posadzono w 2014 miej niż w 2013. Górkę spowodował urodzaj. 

Świnie nam pchają duńskie bo mają tam mniejsze koszty produkcji. Czyli to też nie jest wina naszych producentów. 

Z opasami rynek się załamał bo ubój rytualny siadł. - znów nie jest to wina producentów. 

Mleko - ruscy wstrzymali import i po temacie. Jedynie to że przekroczyliśmy limity i są kary - to jest wina producentów. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena ziemniaków Dzisiaj, 09:36
  •  

#2042 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 04 luty 2015 - 19:00

Cena ziemniaków

Znam ludzi kturzy nie mają dość. Piękne kurniki maszyny zamiast siać pod produkcje kur jaj itp.. To po 20 ha cebuli ziemniaka bo pszenice kukurydze kupi za groszę a tu może rok podejdzie.O jakim ograniczeniu piszecie. Już dopłaty poszły i nawozy tirami idą. Kto komu zabroni. Nie dośpi a będzie walczył. Taki naród. A sawicki się śmieje bo tanio naród wyrzywi i o to chodzi. Myślicie że się przejmują że do rosji nie idzie ???????? Jak sami nie zmądzrzejemy to nikt palcem nie kiwnie ..

#2043 Share mario666

mario666

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 04 luty 2015 - 19:08

Cena ziemniaków

ale z czym mamy zmądrzeć ?   Skoro rolnik jest od tego aby uprawiał i chodował    A   minister rolnictwa za to bierze kase aby rolnikom pomagać    

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2044 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 04 luty 2015 - 19:20

Cena ziemniaków Bierze kase .Przecież mówi że nic nie może .A produkowało się za komuny Nas sprzedano za śmieszne dopłaty .Szanuj pieniądz jak masz jak stracisz nie będziesz miał co szanować .A limitó nik nie wprowadzi a przydały by się

Edytowany przez Robertkujawy, 04 luty 2015 - 19:24.

#2045 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 04 luty 2015 - 19:47

Cena ziemniaków

Co ta mowa , że naród taniej się wyżywi . Może tylko jak stonka pojedzie na rynek hurtowy się zaopatrzyć . Trzoda tania a kiełbasa średnio 20 zł . Pięć razy tyle co wieprzowina . Mleko staniało o 80 % a w sklepach parę groszy . Jak się się siłą swojego nie wydrże to nikt nam nie da bo zawsze ta sama śpiewka , że nie ma pieniędzy a polski rząd funduje renty żydą za holokaust i represie stalinowskie . Ale wracając do tematu ziemniaki w sklepach typu groszek cena 59 gr kg i nie zanosi się lepiej . Rolnicy zaczeli dostawać dopłaty i już zaczęli reklamować polifoskę .

#2046 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 04 luty 2015 - 20:07

Cena ziemniaków A jak by kosztował 80 gr ile w sklepie by były ? 20 zł za 15 kg? My nie jesteśmy do brania dochodu zyski mają mieć posrednicy i państwo

#2047 Share Darek112233

Darek112233

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 04 luty 2015 - 21:58

Cena ziemniaków

Jestem rolnikiem z przypadku to problem straconego pokolenia lat 70 nie licznym sie udalo poddalem ten kontrowersyjny pomysl pod dyskusje tylko dlatego aby jednoznacznie przekonac sie ze rolnik musi dostac w du.e musi byc ponizony w tamtym roku znalazlem nabywce na kapuste to byl kwiecien u nas posrednicy placili 27-30 gr ja za caly samochod wynegocjowalem cene  55gr zaoferowalem tę cene rodzinie znajomym rypalem kapuche cala noc bo tylko nieliczni zgodzili sie przygotowac po tonie dwie a jeden znajomy mi powiedzial wprost jak inni nie daja nawet 30gr aty chcesz dać 55 to ile ty zarobisz no i widzicie jedni moga sie bogacic maja to zyciowe szczescie adrugi nawet charytatywnie nie zachandluje wnioski co inteligetniejsi niech wyciagna sami.A jeszcze jedno prowadzonc te dyskusje o 50% Ugorowaniu w UE nikomu nie przyszlo do glowy ze to bylby normalny glod panowie i panie zobaczcie jak w skali europy np zboza brakuje 7-8% jakie sa ceny.

#2048 Share marti1980

marti1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Robota za półdarmo

Napisany 04 luty 2015 - 22:16

Cena ziemniaków

Jestem rolnikiem z przypadku to problem straconego pokolenia lat 70 nie licznym sie udalo poddalem ten kontrowersyjny pomysl pod dyskusje tylko dlatego aby jednoznacznie przekonac sie ze rolnik musi dostac w du.e musi byc ponizony w tamtym roku znalazlem nabywce na kapuste to byl kwiecien u nas posrednicy placili 27-30 gr ja za caly samochod wynegocjowalem cene  55gr zaoferowalem tę cene rodzinie znajomym rypalem kapuche cala noc bo tylko nieliczni zgodzili sie przygotowac po tonie dwie a jeden znajomy mi powiedzial wprost jak inni nie daja nawet 30gr aty chcesz dać 55 to ile ty zarobisz no i widzicie jedni moga sie bogacic maja to zyciowe szczescie adrugi nawet charytatywnie nie zachandluje wnioski co inteligetniejsi niech wyciagna sami.A jeszcze jedno prowadzonc te dyskusje o 50% Ugorowaniu w UE nikomu nie przyszlo do glowy ze to bylby normalny glod panowie i panie zobaczcie jak w skali europy np zboza brakuje 7-8% jakie sa ceny.

Znam twój ból z tym handlem kapustą.Mam to samo.Jak płaciłem po 50gr to im sie 60gr marzyło.A jak cena zaczeła spadać to po 40gr nie nadążałem telefonu odbierać.A ja wtedy mówiłem;PANOWIE JA JUŻ NIE KUPUJE.

#2049 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 05 luty 2015 - 08:15

Cena ziemniaków W niemczech ugorowali pola przed wejściem polski do uni .Teraz nie muszą bo mają rynki. A handlujący ma 100 % . Osobiście juz 3 lata ograniczam produkcje. Jak towaru brakuje to dokupuje .A dopłaty do kieszeni Mam czas na handel

#2050 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 05 luty 2015 - 08:57

Cena ziemniaków

Wracając do ceny to napewno drożej juz nie będzie i wielu ziemniaki powywozi w jamy( piasłem o tym na wiosnę to zostałem prawie zlinczowany ale nie ważne). Na lokalnym targowisku chłopki już dostają małpiego rozumu i systematycznie spuszczają cene z 12 zł za 15 do 8 zł na chwilę obecną ( a najgorsi są Ci co mają renty strukturalne pierwsi do spuszczania). Jaki jest sens obniżania ceny jak targi na dzień dzisiejszy świecą praktycznie pustkami i nie ma tego komu sprzedać a kto chodził na zakupy na targ to i tak kupil po te 12 zł. Markety psują strasznie handel i taka jest prawda. Ja podobnie jak kolega wyżej sadzę mniej i wolę sobie dokupić i pohandlować. Jak cena jest kiepska i nie ma zejścia to w każdej chwili mogę sobie dać spokój i nie martwię się co ja zrobię z ziemniokomi w przeciwieństwie do wielu osób w zaistniałej sytuacji. w 2013 gdy brakowało ziemniaka chodziłem po wielu okolicznych kartoflarzach żeby kupić na handel oferując 1zł za kg w hurcie. Każdy mi odmówił i uśmiechał się pod nosem że nie da rady bo mają swoich klientów i jeszcze znajdą następnych którzy będą od nich brali cały rok. no to myślę ok. pojechałem 20 km dalej i kupiłem ziemniaka według potrzeb. Co sie okazuje w tym roku wszyscy ci których prosiłem żeby mi sprzedali sami przychodzą dzwonią i dopytują czy nie wezmę od nich pyry. Już nie moge sie od nich opędzić tacy są namolni. Ja im na to że dziękuję ale nie potrzebuję bo mam swojego ziemniaka a tak naprawdę nie mam go już od jesieni a jeżdzę te 20 km dalej i sobie biorę jak brałem w inne lata i mam ich gdzieś. Niech sobie sadzą i niech się duszą z tymi ziemniakami biznesmeni wielcy. Pytanie mam tylko jedno gdzie są ci stali klienci i ci nowi co mieli ich tak strasznie łapać na lata mają ich głęboko w d... tak jak zresztą i ja. Pojadę na inne wioski a u nich nie kupię bo trzeba być człowiekiem a nie cwaniakować, Juz widzę te zapadające się wiosną kopce i ziemniaki wyworzone po krzakach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2051 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 05 luty 2015 - 09:34

Cena ziemniaków Swój sprzedsłem nie mniej niż 7 zł 15 kg z domu .Teraz u nas kupi od 3 - 4 zł za 15 kg Ładnego jak leci kupi po 10 gr z kopca Płacił po 60 gr i nasadzili. Dla mnie ziemniak jadalny i cebula to tylko przesiew i płodozmian A kiedyś brało się kase Przerobiłem budynki na przechowalnie Koryt nie rozbiłem Jak ci co mają krowy itp. Biorą się za warzywa to trzeba wrócić do chodowli Będzie jeszcze ciekawiej ?

#2052 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 05 luty 2015 - 10:08

Cena ziemniaków

Można można i wcale nie trzeba przerzucać ton. Ja sprzedaję na detalu od 1do 80 gr w zależności od miejscowości a na worki 0d 12-do 10 (tylko przez tych idiotów co dają za 8). Na jesieni zawiozłem 7 ton po 90 gr na bloki. Ale pewnie jestem głupi bo co 7 ton lepiej nasadzić i sprzedać 31,5 tony po 20gr to jest dopiero interes. 7x900 = 6300  31,5x200= 6300 Pozwoliłem sobie na obliczenia jakby ktoś nie zrozumiał o co mi chodzi.

#2053 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 05 luty 2015 - 10:39

Cena ziemniaków A moze ci idioci nie daja sie rznac 6zl na worku przez handlarzy i dlatego puszczaja po8 zamiast w domu sprzedac wam po2zl. a po drugie to skutek malego zejscia jest w duzej mierze przez was bo 400-500% przebicia to za duzo.
@Zbyszo w tesco po 65gr ladny towar od Bugaja
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#2054 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 05 luty 2015 - 13:44

Cena ziemniaków

Ja sprzedaje na dużym rynku w Łodzi w detalu i pół hurcie . Detalowałem średio po 80 gr a na woreczki po 9 zł a handlarze którzy  na Zjazdowej kupowali po 3 zł a sprzedawali  po 6 bo szli na ilość potem taki handlażyk wypowiada się , że na droższym toważe to się lepiej zarabia a sami tą cenę obniżają i psują . Znam takich wybawicieli,  jeżdżą po towar gdy nie ma już ruchu na giełdzie i wykupują resztki za psie pieniądze po tem jadą po niższej cenie i mają w tym dniu większy zarobek a na drugi dzień znowu cena niższa i tak robi się dno . A ci co sprzedają po blokach po 90 gr a na niektórych rynkach w detalu są tańsze to chyba tylko w Warszawie  tylko ciekawe czy tam jeszcze zaopatrują się w taki sposób . 

Myślę że na tym forum większość imie liczyć i nie potrzeba wyliczać że komuś się udało sprzedać 7 ton i wziął pieniądze za cały hektar bo takie anomalie  zdażają się raz na kilkanaście  lat .

#2055 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 05 luty 2015 - 13:46

Cena ziemniaków

@magnum123 Święte słowa u mnie gdyby nie zaniżanie cen przez "tych co lubią przerzucać tony" to pławił bym się w kasie. Obecnie sprzedaję po 80 gr i ze względu na jakość klientów nie brakuje (w biedronce po 90). Gość sprzedaje po 6-7 zł za piętnastkę a ja po 12 drobna różnica. 

KPK KUMURUN TEAM

#2056 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 05 luty 2015 - 14:37

Cena ziemniaków zamarte.com
Dostałem cennik

Denar , Lord dostępne w stop. Kwalif.
B/II d. elita  - 1.400,00 zł/1 tonę netto
C/A  d. oryginał - 1.200,00 zł/1 tonę netto
Gwiazda B/II - 1.450,00 zł / 1 tonę netto
Przy zakupie co najmniej 1 tony dostarczamy kurierem

#2057 Share lukasz1995

lukasz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,maszyny rolnicze

Napisany 05 luty 2015 - 17:43

Cena ziemniaków

A co ,kto mi zabroni sadzić ziemniaki ,sadze tyle bo jestem w stanie tyle sprzedać ,jak jest dobry rok ,jadalne już wysprzedane ,mam gdzie przechowywać a nie ta jak co niektórzy kopce robią i to ma być robota ,bo sadza 5 ha a pózniej nie mają gdzie przechowywać <_<

I jeszcze dadam że ziemniaki u mnie się sadzi od kiedy pamiętam ,to nie jest pierwszy rok

#2058 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 05 luty 2015 - 18:05

Cena ziemniaków Bo zawału dostaniesz! Sadź ile chcesz piszemy o ograniczeniu i opłacalności

A co ,kto mi zabroni sadzić ziemniaki ,sadze tyle bo jestem w stanie tyle sprzedać ,jak jest dobry rok ,jadalne już wysprzedane ,mam gdzie przechowywać a nie ta jak co niektórzy kopce robią i to ma być robota ,bo sadza 5 ha a pózniej nie mają gdzie przechowywać <_<

I jeszcze dadam że ziemniaki u mnie się sadzi od kiedy pamiętam ,to nie jest pierwszy rok

#2059 Share marti1980

marti1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Robota za półdarmo

Napisany 05 luty 2015 - 19:04

Cena ziemniaków

Noto pochwal się ile sadzisz.Ktoś tu napisał że sprzedaje po 9 do 12 zł na ryneczku no OK zgodze się.Ale ryneczki nawet te duże to nie jest hurt.Jak rolnicy produkujący duże ilości ziemniaka maja handlować w takich miejscach.Ja jestem z tych którzy lubią przerzucać tony i jedno auto towaru starczyło by na taki rynek na tydzień co najmniej.Ja w sezonie musze sprzedawać min 5ton dziennie żeby wyrobić sie do jesieni.A przecież nie jestem sam.Wiec albo dogadamy się z ruskimi albo leżymy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2060 Share lukasz1995

lukasz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,maszyny rolnicze

Napisany 05 luty 2015 - 19:57

Cena ziemniaków

Ta jak pisałem wcześniej 0,5 ha ,więcej nie ,bo przyjdzie taki rok jak ten i kicha