Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena ziemniaków

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3183 odpowiedzi na ten temat

#2021 Share mario666

mario666

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 03 luty 2015 - 19:51

Cena ziemniaków

gdyby nie sciągali ziemniaków z zagranicy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena ziemniaków Dzisiaj, 17:17
  •  

#2022 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 03 luty 2015 - 19:55

Cena ziemniaków

To poszukaj jeszcze danych ile wynosi import. Nasz rynek jest w stanie wchlonac nasza produkcje

Jeżeli jesteśmy w stanie zjeść to co produkujemy to poproszę dane.

#2023 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 03 luty 2015 - 21:03

Cena ziemniaków

Zjeść = zagospodarować (ziemniak jadalny,przemysłowy, do przetwórstwa, na pasze itd)

Przeanalizuj dane dotyczące rynku ziemniaka w ostatnich latach pod katem stosunku importu do eksportu np tutaj str 5

Edytowany przez przemol87, 03 luty 2015 - 21:06.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2024 Share mar353

mar353

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 04 luty 2015 - 08:19

Cena ziemniaków

Nie wiem skąd GUS bierze te szacunki ale na moje oko to chyba z księżyca

#2025 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 04 luty 2015 - 09:12

Cena ziemniaków

Panowie bo w calej UE trzeba ograniczyc produkcje o polowe co roku50% ugorowac tzn ma 10ha uprawia 5 ma 100ha uprawia 50 itd itd wtedy rolnik bylby szanowany jak lekarz prawnik to rzadzacy negocjowali by ab panowie rolnicy zagospodarowali np 10% wiecej powieszchni i trzeba nauczyc sie liczyc ze zainwestowana 1zl ma przyniesc np;1.5zl zysku a nie przechwalki ile to ukopal ziemniaka i sprzedal po zlotowie.

Mam nadzieje że żarty sobie robisz. Nie wiem gdzie jest branża gdzie z 1zł zainwestowanej wyciągasz 1,5.

#2026 Share Darek112233

Darek112233

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 04 luty 2015 - 13:50

Cena ziemniaków

YODA juz ci mowie gdzie jest taka branza rolnik produkowal caly rok ziemniaka belaroze sadzil kropil kopal magazynowal sortowal zawiozl ulozyl na palecie zadowolony po 9- miesiacach dostal 2zl za 15kg natomiast chandlarz wstawil wozkiem na tira i za jedne dniowke za ten sam woreczek wziol 3zl policz jak mu wyszla zainwestowana zlotowka .

#2027 Share damii1

damii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Zainteresowania:FB https://www.facebook.com/damian.woszczek?ref=tn_tnmn

Napisany 04 luty 2015 - 14:24

Cena ziemniaków

nic tylko handlować :)

#2028 Share mario666

mario666

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 04 luty 2015 - 15:05

Cena ziemniaków

@darek112233 to po co sprzedajesz chandlarzowi ?   Lepiej podawać na tira :)     Ale jak sie nikomu nie chce czterech liter ruszać to ktoś to musi robić  

#2029 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 04 luty 2015 - 17:22

Cena ziemniaków

Zjeść = zagospodarować (ziemniak jadalny,przemysłowy, do przetwórstwa, na pasze itd)

Przeanalizuj dane dotyczące rynku ziemniaka w ostatnich latach pod katem stosunku importu do eksportu np tutaj str 5

Tylko problem jest w jakości naszego towaru oraz braku organizacji w grupy producenckie. Jak trzeba na market 1000 ton jednakowego towaru to nie ma od kogo kupić bo jeden sąsiad ma tak a inny inaczej i się koło zamyka. 

#2030 Share mar353

mar353

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 04 luty 2015 - 17:28

Cena ziemniaków

Tylko problem jest w jakości naszego towaru oraz braku organizacji w grupy producenckie. Jak trzeba na market 1000 ton jednakowego towaru to nie ma od kogo kupić bo jeden sąsiad ma tak a inny inaczej i się koło zamyka. 

No tak zróbmy tak jak mówi kolega i to rozwiąże nasze problemy. Tylko że sadownicy mają jakość ilość grupy i to wszystko do du.. bo kupić komu niema

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2031 Share DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo i troszkę handel.

Napisany 04 luty 2015 - 17:37

Cena ziemniaków

Heheh :) dokładnie - dobrze kolego piszesz.

A poza tym jak piszesz o tej jakości to Ty chyba w markecie nie widziałeś ziemniaków. I nie mówię nawet o dużych marketach typu Auchan ale np. intermarche które jest w co drugim mieście powyżej 10000 mieszkańców ma ziemniaki które nadają się dla świń. Aha i np. Inter marche nie kupuję 1000 ton. Bo jak się dogadasz to możesz mieć 2 tony i też wezmą.

#2032 Share Pieceofmind

Pieceofmind

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 04 luty 2015 - 17:49

Cena ziemniaków

Widziałem niedawno w Polomarket po 80 gr taki szajs , że świniaki by tego nie ruszyły.

#2033 Share Darek112233

Darek112233

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 04 luty 2015 - 17:52

Cena ziemniaków

Problem polega na tym ze rolnicy sa za glupi zeby ugorowac polowe ziemi miec pieniadze i sie nie narobic a rzaden rzad nie doradzi im pomyslu po drastyczna p odwyzka żywnosci to klopoty z rzadzeniem

#2034 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 04 luty 2015 - 17:53

Cena ziemniaków

No tak zróbmy tak jak mówi kolega i to rozwiąże nasze problemy. Tylko że sadownicy mają jakość ilość grupy i to wszystko do du.. bo kupić komu niema

Rosja była rynkiem zbytu, na nasze ziemniaki również. Podziękujcie politykom PO, PiS, SLD za to że pojechali na Majdan wykrzykiwać bzdury. 

Kolego Duch1986 - wiem co jest w marketach :) zzieleniałe, uszkodzone. Ale są też stanowiska z dobrym ziemniakiem, mytym, pakowanym. Kiedy markety robiły przeceny to ludzie workami wozili. Jeśli chodzi o importowane ziemniaki należy też uwzględnić młode z Cypru albo "młode kopane jesienią" o których pisał Mikad. 

#2035 Share DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 04 luty 2015 - 17:55

Cena ziemniaków

Wy naprawde myślicie że ugorowanie 50% coś pomoże czy sobie jaja robicie. Mam nadzieje że to drugie...

#2036 Share mar353

mar353

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 04 luty 2015 - 18:05

Cena ziemniaków

Rosja była rynkiem zbytu szczególnie na jabłka ziemniaki z Polski to była marginalna sprawa ale mi chodzi o to że sadownicy się nastawili tylko na Rosję jeżeli chodzi o odmiany skale i jakość produkcji i teraz mają przez to problem. A jak Ty byś chciał ustawić produkcje ziemniaka pod konkretnego odbiorce a on zawiedzie to będziesz miał taki sam problem jak Ci sadownicy

#2037 Share DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 04 luty 2015 - 18:09

Cena ziemniaków

Ja myślę że u nas problem bardziej leży w tym że ludzie "skaczą" z jednej produkcji na inną. Jakby każdy robił cały czas to samo to było by lepiej. A nie jak widzą że bydło w cenie to wszyscy trzymają opasy, jak świnie to wszyscy świnie. Ale za nim byki urosną to cena już do kitu - bo górka - i  płaczą że tak tanio. I właśnie takie osoby psują rynek.

#2038 Share marti1980

marti1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Robota za półdarmo

Napisany 04 luty 2015 - 18:22

Cena ziemniaków

No OK ugorujmy 50%.Ale jak rolnik taki jak ja ma utrzymać sie na połowie czyli w moim przypadku na 9h skoro teraz na 18 mam nie lekko.Cena 15kg wtedy powinna wynosić min 9zł w dużym hurcie,Bo jak zamiast ugorowania zasiejemy w to miejsce przenice to będzie następna lipa.Moim zdaniem to dogadać sie z ruskimi nawet za cene posypania sobie głowy popiołem.Zachód już tak kombinuje i jak sie dogadają za naszymi plecami to my bedziemy ugorować a oni bedą wozić i handlować na potęge

#2039 Share DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 04 luty 2015 - 18:26

Cena ziemniaków

I tak zapewne się stanie. Bo historia lubi się powtarzać - ale niestety wszyscy którzy są za to odpowiedzialni, tę lekcje w szkole przespali.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2040 Share marti1980

marti1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Robota za półdarmo

Napisany 04 luty 2015 - 18:39

Cena ziemniaków

Jak 2 tygodnie temu byłem na spotkaniu w sprawie beznadziejnych cen ziemniaków i warzyw to pani wiceminister powiedziała że ministerstwo planuje wprowadzić rejonizacje upraw.To też było by jakieś rozwięzanie.Oczywiście kiedy to nastąpi powiedzieć nie chciała,oby jak najpredzej.