Polecane posty

szzone    398

Mieli byśmy dokładniejszy obraz sytuacji jeśli byśmy pisali ile już sprzedaliśmy do tej pory i ile jeszcze pozostało. Ja do tej pory sprzedałem ok. 150t a pozostało jeszcze 70t.

 

Może się okazać że wiele osób trzyma cały towar licząc na skok cen w górę. Moim zdaniem mogą się przeliczyć. Coś czuję że jak zimy w tym roku nie będzie, to ziemniaki na wiosnę marzec, kwiecień będą po 30-40gr/kg. Jest to wysoce prawdopodobny scenariusz. Ludziom z pełnymi przechowalniami mogą puścić nerwy, do tego wyjątkowo ciepła zima i panika gotowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

 

przy cenie +45 0,8zł/kg, to chyba zainwestuję w obieraczkę - ile Ci odchodzi masy z takich obranych 35mm bulw?

po co? 80 gr/ kg to zła cena? Patrząc z perspektywy przetwórcy jak i rolnika to cena jest za wysoka :lol: .

odchodzi około 50% żeby było mało oczkowania bo przy takim ziemniaku to mordęga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

Już puściły . W piątek przewinęła się pielgrzymka z ofertą sprzedaży 10-20 ton bo kły rosną a zbytu brak. W grudniu kiedy proponowałem zbyt i transport wszyscy mówili że jeszcze nie pora. Teraz robię cały czas swoje no i masz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Chłopy zejdzcie na ziemie. Jak będą po ponad złotówke w hurcie, to detal będzie koło 2 zł. Połowa ludzi wtedy przestanie jeść ziemniaki, przerzuci się na kluski i inne rzeczy a wam kiełki podniosą dachy w przechowalniach i okaże się że ziemniaka jest za dużo. Ziemniak droższy od pszenicy, a niektórzy czekają na wyższe ceny, umiaru troche miejcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Chłopy zejdzcie na ziemie. Jak będą po ponad złotówke w hurcie, to detal będzie koło 2 zł. Połowa ludzi wtedy przestanie jeść ziemniaki, przerzuci się na kluski i inne rzeczy a wam kiełki podniosą dachy w przechowalniach i okaże się że ziemniaka jest za dużo. Ziemniak droższy od pszenicy, a niektórzy czekają na wyższe ceny, umiaru troche miejcie.

Ty jakimś prorokiem jesteś czy co? Najpierw przepowiedziales spadki zbóż a teraz tutaj ferment siejesz. Zal ci ze swoich ziemniakow nie masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

po co? 80 gr/ kg to zła cena?

 

miałem na myśli drobnicę (opłaca się obierać przy tak wysokiej cenie jadalnego), ale znalazłem obieralnię skłonną zapłacić 500zł/t brutto u nich na bramie, także chyba się skuszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Sprzedaję cały czas po 0.80 stali odbiorcy lord denar. Handlujący mówią że podnieść się nie da bo oni też chcą żyć Dziś na lokalnym rynku 15 kg po 15 zł i cena w dół a jak ruszą kopce itp Zostało ok 30 t i 80 gr oby co roku tak było

Edytowano przez Robertkujawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ty jakimś prorokiem jesteś czy co? Najpierw przepowiedziales spadki zbóż a teraz tutaj ferment siejesz. Zal ci ze swoich ziemniakow nie masz?

Prorokiem nie trzeba być żeby takie oczywiste fakty stwierdzić. Większość rozumie takie oczywiste rzeczy, Ty widze że nie za bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Mam jeszcze 30t z ponad 500 i tez przepowiadam obniżki bo niby nie ma towaru,niby nikt nie chce sprzedawac a sporo pełnych przechowalni. W ten weekend było u mnie paru Rumunow którzy szukają pieknego jednolitego towaru i mają w czym wybierać...Chce wam również przypomnieć że mamy prawie połowe stycznia i za miesiąc na bałkanach bedzie ziemniak z Egiptu, Izraela


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

@PawelWlkp, nie potrzeba nam tu gorących, wszystkowiedzących głów. zobacz czy cię nie ma w innym temacie.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Sory, nie wiedziałem że to temat podwyżki cen ziemniaków, myślałem że to ceny. Powodzenia życze,ale gdyby zostało jak jest to chyba było by nieźle, a tu widze podwyżki się mażą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

Niestety ale @PawelWlkp ma rację. Trzeba się cieszyć z tego co jest obecnie bo to doskonała cena, 80 groszy kosztuje ziemniak z Belgii franco Polska w określonym przez zamawiającego dolnym i górnym kalibrażu.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

w Bydgoszczy cena podskoczyła do 13zł,

 

odnośnie do rozkładania sprzedaży to najbezpieczniej jest zbywać towar przez cały sezon przechowalniczy w stałych ilościach, co pozwoli uśrednić cenę, a w innych przypadkach rolnik staje się jednym ze spekulantów, których sam tak bardzo nie lubi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy94    188

Ja sprzedaję 13.5/15kg do sklepu a hurtownia i handlarze po 12zł/15kg. Zostało jeszcze ok 30t z ponad 100t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

 

miałem na myśli drobnicę (opłaca się obierać przy tak wysokiej cenie jadalnego), ale znalazłem obieralnię skłonną zapłacić 500zł/t brutto u nich na bramie, także chyba się skuszę

to źle zrozumiałem. 500zł to się nie zastanawiaj bo dobrze płacą. Jaka odmiana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Cena nie jest zła to na pewno, całe "niezadowolenie" wynika z tego, że na jesieni prosto z pola można było sprzedać praktycznie za te same pieniądze a ile mniej roboty i kosztów. Każdy liczył że powtórzy się 2010 rok i będzie 15/15 i pewnie by było gdyby był eksport jak w 2010.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronto1984    46

ja teraz sprzedaje cały czas 12 zł zbyt taki se nawet bardzo taki se a wymagania jak żyje takich jeszce nie było

Edytowano przez pronto1984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

vineta

to chyba ich dobrze przypiliło :D . Vineta do obierania to tragedia. Wręcz się nie nadaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

Ma ktoś z was ziemniaka Owacja? Na giełdach chcą takiego kupować?

 

mam około 70 ton tylko muszę się przebić najpierw przez lorda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

to chyba ich dobrze przypiliło :D . Vineta do obierania to tragedia. Wręcz się nie nadaje

 

a która odmiana jest najlepsza? vineta jest stosunkowo wrażliwa na uszkodzenia i ma głębokie oczka, ale nic lepszego nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj