Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena ziemniaków

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3183 odpowiedzi na ten temat

#681 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 27 czerwiec 2014 - 20:36

Cena ziemniaków Zależy pod kogo kopiesz. Sprzedaje z domu po 1 zł jak kto chce na zamówienie - Małe ilości bo aktualnie cena jest kiepska :) Czekam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena ziemniaków Dzisiaj, 20:06
  •  

#682 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4116 postów

Napisany 27 czerwiec 2014 - 20:47

Cena ziemniaków

obecne ceny zaczynają być jak d*p..a i kamieni kupa, tak kiedyś ktoś rzekł

Bo zysk za młodego ziemniaka istnieje tylko w teorii :D :D

#683 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1147 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 27 czerwiec 2014 - 21:44

Cena ziemniaków ale żeś teraz dowalił :lol:

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#684 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 28 czerwiec 2014 - 12:17

Cena ziemniaków Cena kiepska ale na landryny i waciki zostanie :wub: :) :)

#685 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 28 czerwiec 2014 - 14:37

Cena ziemniaków po Niedzieli startujemy z ceną 1,20/kg pierw niestety muszą przyjść oszacować straty wywołane przez dziki

#686 Share JDRadek95

JDRadek95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 28 czerwiec 2014 - 17:04

Cena ziemniaków Dzisiaj pierwsze jak wykopałem to po 11 zł za 15 kg z domu. Ale już w przyszłym tygodniu cena będzie niższa.

Edytowany przez JDRadek95, 28 czerwiec 2014 - 17:05.

#687 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 29 czerwiec 2014 - 15:45

Cena ziemniaków Duzi producenci ustalają cenę . Na zjazdowej handlarze kupowali po 7 zł 15 kg i śmiali się , że za 5 zł jeszcze nie chcą sprzedać .

#688 Share Pawe60

Pawe60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 16:21

Cena ziemniaków Co masz na myśli pisząc że duzi ustalają cenę ?

#689 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 29 czerwiec 2014 - 20:37

Cena ziemniaków Nie raz busem stałem na zjazdowej koło stara i zawsze 2 zł miał taniej niż ja . Przykładowo gdy były po 18 zł to koleś koło mnie wykańczał resztę po 14 .

#690 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 07:55

Cena ziemniaków Jeździłem na Gdańsk na giełdę - za takie praktyki ,gumy przebijali , albo jakaś szyba poleciała . Ale 80 % to byli handlarze. Porządek był . Dziś wożę do znajomego handlarza i mówi w prost- chłopy sobie sami robią krzywdę i po drodze nam . :) Dlatego unikam giełdy . Bo nerwy nie pozwalają . Najpierw sadzi po 20 ha kiełka a później cenę psuje . Bo jak to mówią WÓZ ALBO PRZEWÓZ :) :) :) I kto im zabroni !!!!!!!!!!!!! Więc nie ma co narzekać dużo wody w Wiśle upłynie za czym się zmieni :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#691 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1147 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 30 czerwiec 2014 - 07:57

Cena ziemniaków Taa a ja nieraz stałem ciężarówką koło busa albo osobówki z przyczepką, i ten z busa albo przyczepki też opuszczał zawsze 2 zł bo on nie ma dużo albo jemu na rano się do roboty spieszy i nie ma czasu stać.... Takie gadanie głupie, ceny nie ustalają ani duzi ani mali tylko rynek i tyle w tym temacie

Edytowany przez lukasx21, 30 czerwiec 2014 - 07:58.

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#692 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 08:15

Cena ziemniaków A duży powie ze ma dużo jeszcże do kopania i musi szybciej sprzedać bo towar juz następny naszykowany , na to nie ma reguły wszystko reguluje popyt jak i rownież sami producenci poprzez liczbę nasadzeń etc

#693 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 09:40

Cena ziemniaków

Taa a ja nieraz stałem ciężarówką koło busa albo osobówki z przyczepką, i ten z busa albo przyczepki też opuszczał zawsze 2 zł bo on nie ma dużo albo jemu na rano się do roboty spieszy i nie ma czasu stać.... Takie gadanie głupie, ceny nie ustalają ani duzi ani mali tylko rynek i tyle w tym temacie

Myślę , że forum to jest dla ludzi inteligentnych a nie kogoś obrażanie za jego zdanie . Dziwne by było to gdyby rynkiem nie rządzili duzi tylko mali producenci ale to nie ten temat aby go rozwijać . Jest takie przysłowie ( jak uderzyć w stół to nożyce się odezwą )

#694 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1177 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 10:50

Cena ziemniaków Każdy z nas po części na wpływ na to jaka jest cena bo im więcej wytworzymy produktu, na który nie ma popytu tym niższa jest cena. A jak jeszcze z takim eksportem jaki jest to cena nie może być wysoka bo się dusimy własnym towarem. Duży gospodarz ma wpływ na cenę, ale jestem przekonany, że to gospodarze z małymi nasadzeniami stanowią znaczną większość i o oni tak samo mają duży wpływ na cenę. Jak każdą inną dyskusję można by ten temat prowadzić w nieskończoność bo ile osób tyle zdań :)

#695 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2097 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 13:47

Cena ziemniaków Duzy i maly to pojecie wzgledne ale w mysl zasady ze bogaty to ten ktory ma wiecej niz ja to dla wielu z was duzy ma pow. 10ha ziemniaka a dla innych pow.210ha. Tak jak pisze przedowca: kazdy ma wplyw a najwiekszy mali i sredni producenci bo potentaci zabezpieczaja sie umowami
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#696 Share dark03

dark03

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 15:56

Cena ziemniaków Na gieldach chodzby towar ziemniak czy inne warzywo bylo bardzo drogie znajda sie tacy ktorzy ten sam towar sprzedadza 20-30% taniej zato szybko

#697 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2097 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 16:04

Cena ziemniaków Towar towarowi nie rowny wiec cena rozna
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#698 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 692 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 21:38

Cena ziemniaków Mi do domu woża po około 80 worków/15 kg co 2 dni, ładny gruby towar- cena dzisiejsza 9.5zl

#699 Share Pawe60

Pawe60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 21:45

Cena ziemniaków Koledzy na cenę to ustala pogoda choćby nasadzeń było dużo to i tak przy niekorzystnych warunkach pogodowych średnie plony będą niższe a co za tym idzie cena wyższa.

Jeśli chodzi o to kto bardziej zwiększa areał uprawy ziemniaka (zazwyczaj po udanym sezonie) to myślę że mali i średni. W mojej okolicy jest kilku dużych i kilkudziesięciu małych i średnich i teraz przykładowo 5 dużych zwiększyło oprawę o 2ha tj 10ha więcej a 50 małych choćby tylko po 1ha to jest już 50ha więcej.

proponuję wrócić do tematu cen wczoraj (niedziela) rybitwy 10zł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#700 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 02 lipiec 2014 - 06:52

Cena ziemniaków Oby te ceny hurtowe już zostały ale to będzie zależało od nas czy będziemy chcieli na raz sprzedać dużo po 10 zł bo popadł deszcz i za tydzień może być taniej . Na zjazdowej już zastój bo cena w poniedziałek była niezła i wszyscy jeszcze chcieli upchnąć we wtorek trochę towaru .