Polecane posty

pronto1984    46

nie kumam skąd    te niskie ceny  u mnie na piachu zakiełkowana volumia  wcale nie sypie jest malutka  no może góra srednia  i już schnie  ilość 4 ha a teraz upały zapowiadają  to nawet oprysk na zaraze jej nie pomoże !jak bym to wykopał  to był bym  w plecy ładne pare kafli  + zeszły rok  pare kafli do tyłu , ja nie wiem z czego dokładam   chyba z mojej roboty poza gospodarki , aż się gadać nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanAres    131

Pola są przygotowywane pod zasiew warzyw, stąd tzw. "małe wykopki".

Spokojnie, zapowiadane upały zrobią cenę. Być może upłynie jeszcze kilka tygodni aż wczesne zejdą, a plantatorzy zaczną kopać. Wówczas niższe zbiory będą w wyższej cenie.

Edytowano przez PanAres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Nie ma co sie cieszyc za wczasu bo za duzo jest deszczowni...cena bedzie dopiero od jesieni


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego do deszczowni woda jest potrzebna, nie życze nikomu suszy jaka była w  małopolsce w 2012 ale to była jesienna od 15 sierpnia do zimy nie spadła żadna kropla, wyschło wszystko, woda reglamentowana a deszczownie koniec pracy bo głębinówki wody nie miały zalerzy kto jakie ma źródła i dostęp dp wody a przy mocnej suszy moga zakazć nawet pobierania z ujęć podziemnych aby w miastach wody nie zabrakło, a dwa chcę mieć 10t z ha wystarczy tylko żeby cena była na przyzwoitym poziomie a tak się napierdolisz i h*ja z tego jest taka prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Super cena , co wy z tymi pieniędzmi zrobicie za ziemniaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Nad ranem na Zjazdowej było 3,5 zł za 15 kg.

O ktorej?jak wyjezdzalem o5 to 5-6wolali

warto jeszcze dodac ze irga 8-10


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

No raczej tak jest że trzeba się narobić z tymi pyrami, a z tego co widzę to u nas deszczu od poczatku czerwca spadło 56l/m2, i ziemia mokra. A pod ziemią tak .denar 450kg z ara, michalina pod krzakiem 12-15 ziemniaków nać pod pępek, i zielono, satina tez nie żle, tajfun  jest 8-10 szt, i dopiero kwitnie, a lily też w miare ładna, wszystkie się zeszły i rajek nie widać. Dodam że wszystkie odmiany świeże. BI -CA. a co w terenie te starsze odmiany to rajeczki nie zejdą się a co pod to nie wiem zobaczymy jak będą kopać, Mam nadzieję ze na jesień- zima chociaż po te 60gr, się utrzymają.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

We wrześniu chciałbym chociaz ze 30t chociaż, a moze byc z tym problem. Ziemniaki w CA i CB, a ledwo zeszły rzędy.
oby tacy co oddają za darmo pozbyli sie towaru teraz to jesienią będzie przyzwoita cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1341

W moich okolicach na ciężkiej ziemi ziemniaki rzędów nie pokryją. Byłem wczoraj za Łukowem - okolice Dminina. Tam jest zagłębie ziemniaczane ale pola straszą. Wszystko siedzi wystraszone, powybiegane, widać przerwy w rzędach. Z tego już plonu nie będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek9335    1

U mnie od 2 dni przy tych upałach juz sie rozkladaja i schna a pod ziemia male ziemniaki :mellow: jeszcze pare dni z temp. 35 stopni i pozamiatane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    941

To niezle niech za darmo oddają...zjazdowa 6 zł za worek ja mysle ze bedzie duzo lepiej z cena na jesieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie grunt nie daje nawet 20t/ha... W tym roku wygra ten kto ma nawadnianie. A ziemniaki niech teraz oddają. Na jesien będzie mniej i cena lepsza będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Dokładnie, jest susza i dalej bedzie ....plonu nie bedzie .U mnie pod krzakiem 8-12 RED ANNY takie jak jajko kury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie taka susza przez 2 tygodnie jeszcze w całej europie to może,ziemniaki na jesień skoczom nawet do 10 zł za worek 15 kg niema dużo ziemniaków po 7 pod badylem podkarpackie gdzie są piaskowe ziemie to ziemniaki już poszły spać. A co tam słychać na giełdach panowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Zjazdowa wczoraj 6zł za żółty o irga bezcenna


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropt    3

ja wykopałem na ten moment 4 ha, ziemniaków mam jeszcze na poniedziałek i tyle reszta więdnie i nie ma co kopać na pozostałych 16 ha drobnica, właśnie podlewam jedno z pul, ogólnie za bardzo liczyłem na deszcz i zawaliłem podlewanie... co do ceny to sprzedaje od 60 gr - 80 gr hurtownie odpuściłem całkowicie bo towaru brak, wszystkie wyższe pola nie dadzą mi więcej niż 20 ton z hektara to widać a nie ma jak podlać tak że plony zapowiadają się mocno średnie, może ten sezon nie będzie stracony 

 

edit. na giełdy nie jeżdżę bo szkoda towaru, ceny podane na okolicznych sklepach ( taniej) i barach ( drożej ), zejście 3 x 3 tony tygodniowo, do tego tygodnia szły prawie w połowie po złotówce 

Edytowano przez tropt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafi1999    57

Dzisiaj rano na lokalnym ryneczku niedaleko łodzi żółty po 7, irga po 10. Tak płacą przerzutniki i więcej nie dadzą i tylko przy negocjowaniu ceny te same słowa ,,bo na zjazdowej były po ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie panowie, bo już nie wiem, kiedy kopać czy kopać teraz na pośrednika po 4,50 czy czekać 2 tygodnie, że może niespadanie deszcz i sprzedać za większą cenę, bo podkarpackie 2 tygodnie i po ziemniakach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja  bym czekał bo z późnym jest nie wesoło, międzyrzędzia zakryte a i tak więdnie w dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj