Polecane posty

przemol87    186

volumia idzie u Ciebie pod przykrycie też czy tylko miłek i lord ?

pod włóknine


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kelton    5

Może wyglądały jak jadalne a w smaku były gorsze niż moje odpadowe . 

Ciekawostka .

Kiedyś zawiozłem ziemniaki paszowe do klienta . Gospodarz zaraz poleciał wsypać kartele bykom  . 

Ja byłem zdziwiony a on mówi ,że kiedyś mu ktoś przywiózł irgę i miała tyle rdzy ,że byk zaczął gryź i wypluł .

 

Co prawda irga lubo sobie rdzewieć ale żeby byk nie chciał jeść ??

 

U mnie jedzą odpady od jadalnych i nie narzekają :)

A nawiązując do tematu kupił bym z 10t dobrego sadzeniaka (irga) z wymiany albo od kogoś kto wstawia do centali polecacię kogos w okolicach Warszawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

O co biega z tą rdzą? czy to chodzi o parcha?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel6840    47

Rdza jest to choroba wirusowa miąsz ziemniaka jest cały lecz posiada ciemne, rude plamy które nie nadają się do spożycia dla ludzi tylko irga to posiada wszystko zależy od sezonu czyli od aury jaka panowała w danym regionie oraz rodzaju gleby terminu sadzenia

Edytowano przez Pawel6840

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

sadze irge a nigdy tego nie miałem


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Rdza jest to choroba wirusowa miąsz ziemniaka jest cały lecz posiada ciemne, rude plamy które nie nadają się do spożycia dla ludzi tylko irga to posiada wszystko zależy od sezonu czyli od aury jaka panowała w danym regionie oraz rodzaju gleby terminu sadzenia

 

U mnie się to zdarzało ale tylko na bardzo słabej glebie . Co do choroby wirusowej to bym był nieprzekonany dlatego , że tymi samymi ziemniakami posadziłem na innym polu i rdzy nie było . Kiedyś nawet zawiozłem bulwy do inspekcji ochrony roślin i po sprawdzeniu pod mikroskopem na 100% nie umieli stwierdzić co to jest . Podejrzewali , że to jakieś małe robaki które są widoczne pod mikroskopem żerują w bulwie i to są pozostałości po nich .

Rdza zdarzała się jeszcze w Rucie której już nie ma w centralach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Ciekawe gdzie jest haczyk, może ziemniaki gratis a płaci się za opakowanie i wstęp na teren gospodarstwa :P


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

U mnie się to zdarzało ale tylko na bardzo słabej glebie . Co do choroby wirusowej to bym był nieprzekonany dlatego , że tymi samymi ziemniakami posadziłem na innym polu i rdzy nie było . Kiedyś nawet zawiozłem bulwy do inspekcji ochrony roślin i po sprawdzeniu pod mikroskopem na 100% nie umieli stwierdzić co to jest . Podejrzewali , że to jakieś małe robaki które są widoczne pod mikroskopem żerują w bulwie i to są pozostałości po nich .

Rdza zdarzała się jeszcze w Rucie której już nie ma w centralach .

 

Potwierdzam słowa kolegi - w Rucie tragedia. Irga ma zależnie od roku. Jak bardzo mokro to jest tego dużo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

ziemniaki za darmo czyli cena około 4 zł za15 kg (koszty prod.) bo za 2 zł/15 to producent musi dołożyć do interesu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Zamieszczone w kategorii oddam więc nie wiem. ale obserwując ogłoszenia na autogiełdzie(Od września0 widzę jak Ci co dają ogłoszenia miękną i schodzą z ceny a i jeszcze trnsport oferują bo wczesniej nic o tym nie pisali, paru z nich znam i im tak jak i niektórym na tym forum próbowałem na wiosnę (pare stron parenaście so tyłu poczytajcie moje posty) zeby sobie dali na wstrzymanie ze zwiększaniem areału ziemniaka. To i jedni i drudzy mówili/pisali że sadzą bo komuś gdzieś tam coś tam a oni będą mieli i zarobią to po pierwsze a po drugie argumentacja była taka że nawet jak bedzie po 20 gr to i tak się opłaci bo nadrobią wydajnością itd no i już nadrobili bo oto ta wydajność stała się ich piętą Achillesową. Nie wiem jak reszta ale wolę sprzedać 16 ton po 50 groszy niż 40 po 20gr no ale każdego co innego cieszy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Ja bym powiedział, że raczej gwoździem do trumny a nie piętą achillesową ;)


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

tak też miałem napisać ale jakoś powstrzymałem się i wybrałem piętę która istotnie nie oddaje istoty sytuacji  a wręcz ją zniekształca, musi być gwóźdź i tyle. Tu muszę przyznać rację że nic tego  jednak lepiej nie określi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Pół biedy jak jest słaba cena (nie mylić z tragiczną) i nie ma wielkich zysków ale jest zbyt. Obecnie nawet na paszówkę nie ma komu brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cover    8

ziemniaki za darmo czyli cena około 4 zł za15 kg (koszty prod.) bo za 2 zł/15 to producent musi dołożyć do interesu

 

To coś drogo koledze wychodzi wyprodukowanie.... jak liczyłem  to przy cenie 1.5zł/15kg powinno się wyjść na zero....

Edytowano przez cover

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

To coś drogo koledze wychodzi wyprodukowanie.... jak liczyłem  to przy cenie 1.5zł/15kg powinno się wyjść na zero....

 

Chyba słabo u ciebie z liczeniem. Przy cenie 10 gr za kg to zapłacisz koszty pracy przebierania, opakowania, i zużycie sprzętu.

A gdzie: sadzeniak, ochrona, nawadnianie, wykopanie i przechowanie nie wspominając o własnej pracy przez ten cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Nie da sie i tyle.


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Był ktoś ostatnio na Rybitwach? Jaka cena? Sprzedających przegonił trochę mróz czy dalej to samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

sprzedających nie było w środę(o 4 rabo widziałem 5 małych aut) .... kupca tez... ceny tez...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Chyba słabo u ciebie z liczeniem. Przy cenie 10 gr za kg to zapłacisz koszty pracy przebierania, opakowania, i zużycie sprzętu.

A gdzie: sadzeniak, ochrona, nawadnianie, wykopanie i przechowanie nie wspominając o własnej pracy przez ten cały czas.

 

kosztow pracy wlasnej nie mozna wliczac do ceny wyprodukowania 1kg ziemniaka, to blad ekonomiczny. Co innego jak zatrudniasz kogos to tej pracy. Swojej pracy sie nie liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

kosztow pracy wlasnej nie mozna wliczac do ceny wyprodukowania 1kg ziemniaka, to blad ekonomiczny. Co innego jak zatrudniasz kogos to tej pracy. Swojej pracy sie nie liczy.

 

jeżeli swojej pracy nie liczymy to koszty będą niższe. ale wszystko musimy zrobić sami;pole zaorać szpadlem ,nawóz (obornik) rozrzucić ręcznie ,zasadzić ręcznie ,wykopać zebrać ręcznie to ograniczymy koszty produkcji .Jak póżniej policzysz koszty rehabilitacji to możesz być zaskoczony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

kosztow pracy wlasnej nie mozna wliczac do ceny wyprodukowania 1kg ziemniaka, to blad ekonomiczny. Co innego jak zatrudniasz kogos to tej pracy. Swojej pracy sie nie liczy.

 

Ja tu błędu ekonomicznego nie widzę jak sam robię to tak jakbym zatrudnił i płacił. Równie dobrze mógłbym sobie siedzieć w domu i dać komuś zarobić a wtedy bym płacił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

troche nie o to mi chodzi. Popatrzcie. Zalozmy ze mamy kogos kto na etacie zarabia 2000zl na reke. czyli na godzine okolo 12zl. I teraz policzmy koszty tego czlowieka, zalozmy ze dojezdza autobusem i miesiecznie wydaje na to 200zl.  Czyli zostaje mu 1800zl. A teraz najlepsze... Przeciez skoro on pracuje to policzmy koszt jego pracy, zalozmy biednie, 8zl na godzine czyli ponad 1300 na miesiac. To oznacza ze ten czlowiek haruje przez miesiac za ponad 400zl, przeciez kompletnie mu sie to nie oplaca. Dlaczego? bo liczymy do oplacalnosci koszt jego pracy wlasnej. Nie mozna tego robic. Pieniadze ktore on dostaje (2 tysiaki) to jest oplata za jego prace i srodki ktore on do niej wykorzystuje i jesli wliczamy koszt jego pracy do placy to za on ma jeszcze dostawac kase? Czesto ludzie w rolnictwie licza w ten sposob oplacalnosc ze dodaja wszelkie srodki, nawozy, opryski itd itp + koszt pracy wlasnej + ryzyko zwiazane z pogoda + amortyzacje i wychodzi powiedzmy kwota 6 zl/kg zywca i gosc chce cene wyzsza niz cena produkcji wedlug niego i skoro tak liczona jest kwota to powiedzcie za co ten gosc chce jeszcze pieniadze? za co? za nic nierobienie? na pewno nie za prace bo ja juz wliczyl do ceny produkcji, napewno nie za ryzyko bo je tez wliczyl to za w takim razie ma dostac kase? Otoz pieniadze dostaje sie W ZAMIAN za prace wykonana a nie prace wliczamy do kosztow i chcemy jeszcze cos ponadto... To tak jak z przykladem na poczatku (2000 zl) ten czlowiek nie moze wliczyc swojej pracy do oplacalnosci bo sie okaze ze nie oplaca mu sie pracowac. Mam nadzieje ze tymi przykladami wam pokazalem jak nalezy to rozumowac. Jesli sie nie zgadzacie to prosze o wskazanie bledu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj