Polecane posty

Cichy94    188

Ja sprzedaję odpady po 15gr. W tym roku miałem 1ha same parchate ziemniaki nie szło na nie patrzeć dałem ogłoszenie ludzie prosto z pola jak leci zabrali wszystko ok 50T po 20gr, wiec ogólnie jak na ten rok nieźle. Ale cena ogólnie to licha. Panowie powiedzcie czy u was też tak mocno gniją ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Jak byłem na wykopkach, to zgniłych nie widziałem, dlatego że była susza bo ziemniaki ostatni deszcz widziały po koniec czerwca, bo potem były takie rzadkie mżawki które nawadniały kilkucentymetrową warstwę ziemi która po chwili zostałą ponownie wysuszona. Teraz deszcz się trochę wziął do roboty, ale i tak się nie przepracowuje.

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

stg ty się przynajmniej nie narobisz .U nas towaru dużo a pieniędzy z niego nic tylko robota (pójdzie wszystko na gorzelnie). U mnie też trafią się zgnite

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

u mnie do dwóch gospodarzy przyjeżdża tir i sprzedają po 2zł za woreczek 15kg,to są dopiero jaja.

I worzą do nas ok 150 km od was i pod market włocławek z tira po 6 zł 15 kg A na rynku aż się gotuje i h -u -j -e lecą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo1927    0

będąc w sklepie sieci kaufland natrafiłem na ziemniaki które wygladały jak by były sypane za koleją z kombajnu, nieforemne i co najlepsze już mocno pozieleniałe i to za niespełna 79gr luzem lub w 15 po ok.12 zł już dokładnie nie pamiętam. Normalnie to wola o pomstę do nieba. Okoliczni rolnicy muszą się płaszczyc przed handlarzami żeby zabrali po 20gr a niemiec zarabia i śmieje się w twarz. to jest k.... jakaś paranoja.Mam nadzieję że przyjdzie jeszcze czas że ludzie produkujący żywnośc będą doceniani i ich ciężka praca również bo jak narazie to jest robienie sobie z nas JAJ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

  1. stg u mnie ziemniaki ostatni przydatny deszcz widziały pod koniec lipca (widziały te które jeszcze były zielone) i powiem ci że w dołkach to same duże a tak to spadek plonu o 25% tj 40 t/ha tylko że aż 15 ton z tego to na paszę dla zwierząt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Widziałem w biedzie te tanie ziemniaki, wyglądały jak ubiegłoroczne z chłodni, gruba, gąbczasta, ciemna skóra, zgniłe były widoczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Prawdopodobnie 1200-1700 w zaleznosci od odmiany ale moze dolna granica bedzie od 1000


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15348

Może muszą dżondery spłacać. Dziś na rynku 10zł za 15kg, lub luzem 70-80gr kg i u wszystkich sprzedających tak samo tzw. zmowa cenowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

No ja też dziś znalazłem gościa od którego jutro kupuję właśnie po 100 zł/tona, tylko są to ziemniaki paszowe. Ale i tak są tanie i nie myślałem że znajdę ziemniaka po takiej cenie, bo normalnie ziemniak trzyma się w cenie 75-80gr(normalne, duże). Aż się chłopa spytałem za jaki worek jak powiedział że za "piątaka", a ten do mnie że za 50kg. Byłem nieźle zdziwiony.

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

Może muszą dżondery spłacać. Dziś na rynku 10zł za 15kg, lub luzem 70-80gr kg i u wszystkich sprzedających tak samo tzw. zmowa cenowa.

 

na jakim rynku . luzem jakie ilości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Może muszą dżondery spłacać. Dziś na rynku 10zł za 15kg, lub luzem 70-80gr kg i u wszystkich sprzedających tak samo tzw. zmowa cenowa.

chłopy to na wódke tylko potrafią się zmówić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Takie niskie cen powodują o tej porze wszyscy ci co to wsadzili ziemniaki i nie mają jak przechować.Mam takiego znajomego co nie sadził ziemniaka a w tym roku wsadził.Teraz kopie na bieżąco sprzedaje i stara się pozbyć przed zimą.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1341

Głupoty. Takie ceny są spowodowane urodzajem w Europie. Zimą 2012 też nie było komu kupić a jeśli już to po śmiesznej cenie. Na Węgry idzie Bellarosa, Red Anna i Red Fantasy po 200zł za tone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

o jakich niskich cenach piszecie, niektórzy forumowicze sprzedają po10 zł za 15 kg jak się dowiem gdzie to też będę po tyle sprzedawał (u nas 2,5 za15  ja za te pieniądze nie będę robił) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

tylko zapewne te 10zł/15kg to w detalu, a 2.5zł/15kg to grubszy hurt

 

wiem- jaja sobie robię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Ja teraz kupuje sadzeniaka od takiej Pani co w tamtym roku kupiła 4000kg nowej sadzonki z Europlantu z Pomorza po 5zł/30kg Bellarozy.

Biore ile ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

Ja teraz kupuje sadzeniaka od takiej Pani co w tamtym roku kupiła 4000kg nowej sadzonki z Europlantu z Pomorza po 5zł/30kg Bellarozy.

Biore ile ma :)

 

to pewnie na drugi rok będzie więcej nasadzone ziemniaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

żebyś się nie zdziwił jak by cie w hu... zrobiła  ja swojego co nabyłem po 200 zl w tamtym roku nie sprzedam nic , ja też moge napisać ze sadzone pierwszy rok a dam ci 4 letniego . 

Po belarozie bedzie widać ile sadzona ja miałem 3 lata w 3 roku juz wirusy małe krzaki itp.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

dziś wszedłem do żabki po wode; byliśmy na rowerach w mieście. Cena ziemniaków 2,40zł/kg :D  to nie żart.

jeden z tych co pisałem wcześniej, wozi właśnie do żabek.

 

 

W cywilizowanych krajach od dawna tak się robi i klient wie co kupuje, nie musi znać wszystkich odmian tym bardziej że co roku ich przybywa, oczywiście odmianę też podaję. Jeżeli robi się dobry towar to trzeba go dobrze oznaczyć aby klient wrócił dokładnie po to samo, no i nie można oszukiwać klienta tak jak pisałeś wcześniej z tą Irgą.

 

Panowie, w tamtym roku pialiście z zachwytu nad "sadzeniem materiałem kwalifikowanym", profesjonalną produkcją itp. Pytam was dziś: jak wyszliście na sadzeniakach kupowanych po 2200-2500zł za tone? Żółtych nie ma komu kupić a czerwona skórka po 200zł za tone. Przy 40t handlowego z ha mamy 8 tys zł czyli na sadzeniak i worki. A gdzie reszta? Są ogłoszenia po 500, 1000, 2000 ton ziemniaka i co? To profesjonaliści a moczą dupe jak wszyscy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj