Polecane posty

kozulek2    228

Jak ktoś stracił to ktoś i zyskał. W tym roku przetwórnie mają raj bo mogą przebierać w towarze więc pieniądze trafią do nich i nie znikną z rynku.

wiesz myślałem że jesteś nie głupim facetem ... no ale cóż wiele tu dwulicowych trolli 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1341

Dokladnie tak . Jeden własciciel przetwórni , który zdobył ziemniak prawie za darmo , nie jest w stanie wypić tyle piwa ile wypilo by 2 tyś rolników z nim wspólpracujących, majacych z czym stac pod wiejskim sklepem. To samo dotyczy telewizorow , pralek , prezerwatyw i wielu innych towarów.

A i gumki by nie kupił bo kasa na dzieciaka by była i byłoby komu na nasze emerytury zapierd.... a tak... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cisza w temacie... Czyżby stabilizacja notowań cenowych na rynku ziemniaka ?  B)

Edytowano przez poprostumateo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Ja sprzedaje po 10zł za worek 15kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Ja podalem prosto z pola w tym miesiacu 7 wanien po210-340 netto ale moj transport


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

jeden znajomy kartoflarz zapytany o cene powiedzial ze 80gr, kręcą nosem, ale płacą    a mało nie sadzi. 10ha

drugi 60gr - 20-25ha.

 

:)

 


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

krakow rybitwy 2,5zł za 15 kg idzie kupic... zejcie marne.... osobiscie sprzedaje w domu 3zł za 15kg zółtego, czerwony po 4zł/15kg ilosc ponad 15ton tygodniowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

No po 3zł/15kg to ja nie wiem po co to sadzić i psuć rynek no ale to już osobny temat. ja po 10zł/15kg sprzedaję ale mam raptem kilkadziesiąt ton do sprzedania.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler    16

Nie ale tekst 3 zł za 15 kilogramów i rynek psuje. Facet po tyle u nas kupisz ziemniaka wiec jak chcesz przyjedz i kup 200 ton i sprzedaj po 10 zł. Może dzięki takim łaskawcą jak Ty rynek się poprawi i będziemy sprzedawać po 10 zł a nie po 3. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Na sieradzu to po2 zl


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

No po 3zł/15kg to ja nie wiem po co to sadzić i psuć rynek no ale to już osobny temat. ja po 10zł/15kg sprzedaję ale mam raptem kilkadziesiąt ton do sprzedania.

 ty masz kilkasziesiat.... ja mam ponad 500.... taka mała róznica.... a małe ilosci takie do 100worków sprzedaje po 5zł chetnie Ci sprzedam zarobisz dwa razy tyle

Edytowano przez damii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

jeden znajomy kartoflarz zapytany o cene powiedzial ze 80gr, kręcą nosem, ale płacą    a mało nie sadzi. 10ha

drugi 60gr - 20-25ha.

 

:)

 

Moze oni nadal o zeszlym sezonie mowili  :P

 

Bajki o 10 zl za worek to moga sobie co niektorzy do poduszki opowiadac. W detalu na kg po tyle jest ziemniak

Poki co cena 15-30gr i jak nie zgnija albo nie przyjedzie po nie ktos o ciemniejszej karnacji niz nasza to lepiej nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario666    1101

Nasadzić było o połowe więcej i z 2,5 zł zrobili byście złotówke   Dopiero by promocja była   Po co sadzić i rynek psuć jak sie nie ma zbytu   !!!   Matołki :)   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieceofmind    12

Nasadzić było o połowe więcej i z 2,5 zł zrobili byście złotówke   Dopiero by promocja była   Po co sadzić i rynek psuć jak sie nie ma zbytu   !!!   Matołki :)   

No i co szczęśliwy...?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario666    1101

a co nie jest tak !  Ziemniaka do dzisjaj sprzedaje po 10 zł 15kg    Ale co chwile słysze że tam czy tam jest po 4    czy 5     I jak tu za to nie podziękować      Psujecie cene zmieńcie branże albo myslenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Może Ty będziesz musiał zmienic branże bo po 6 za worek w warzywniaku ostatnio kupiłem, a na kg po 60 groszy były. Co niektórym te zeszłoroczne ceny tak się mocno w pamięć zapadły i zapomnieć o nich nie mogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

a co nie jest tak !  Ziemniaka do dzisjaj sprzedaje po 10 zł 15kg    Ale co chwile słysze że tam czy tam jest po 4    czy 5     I jak tu za to nie podziękować      Psujecie cene zmieńcie branże albo myslenie

 

To ze sprzedajesz 3 worki na tydzien to sie nie masz czym szczycic.

 

Poczytaj jakie plony sa w calej europie, wszedzie sie ziemniaki urodzily, myslisz ze kilkaset ha wiecej wsadzonych w polsce robi taka roznice ze cena spada z 15 zl do 2 zl ?

Wystarczy eksport na podobnym poziomie co w ubieglym roku i wtedy ktos by Ci faktycznie uwierzyl ze po 10 zl sprzedajesz.

ps matolka to szukaj w lustrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

ale bajkopisarze.jak by była cena 10z to handlarze by wykupowali tam gdzie są po 2zł i sprzedawali po 10 a jakoś tego nie robią.Skalbmierz 2zł za worek zainteresowanie marne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1992    0

Może Ty będziesz musiał zmienic branże bo po 6 za worek w warzywniaku ostatnio kupiłem, a na kg po 60 groszy były. Co niektórym te zeszłoroczne ceny tak się mocno w pamięć zapadły i zapomnieć o nich nie moga

 

 

Może dlatego ze te zeszłoroczne ceny były cenami adekwatnymi do tego ile pracy i kosztów trzeba włożyć w uprawę ziemniaka ? 

Chyba nie muszę nikogo przekonywać ze 20gr za kg to przy założeniu ze z ha bedzię 30t gotowego na sprzedasz (a przy ziemniaku jadalnym to już wyższa granica) - nawet nie zwrócą się koszty poniesione na uprawe i zbiór. Nie mowię już nawet o przebraniu i zaworkowaniu ani o wkładzie pracy i ryzyku jakie niesie ta uprawa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario666    1101

Trzęsiecie portkami Teraz  jak cena padła a tak to by głowy w chmurach wszyscy mieli   Tak sprzedaje po 10 zł i wszyscy moj znajomi tak sprzedają  Pewnie cena troche spadnie ale gdy była po 2 zł pare lat w stecz a nawet po 1 zł też po 10 sprzedawałem        Jak bym sprzedawał 3 worki na tydzień to bym tu nie zabierał głosu         A co do chandlarzy to i tak lepszy rok jest jak cena jest wysoka bo i zbyt jest a tak to tylko sie kisi i wiele zarobić nie da sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

No jak w zeszłym roku były takie w sam raz ceny czyli po 1 zł za kg to chyba niektórym się marzy z 1 ha ziemniaków cały rok żyć. Z 5 to rozumiem, do tego troche innych upraw dla zmianowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

jeden znajomy kartoflarz zapytany o cene powiedzial ze 80gr, kręcą nosem, ale płacą    a mało nie sadzi. 10ha

drugi 60gr - 20-25ha.

 

:)

Bajeczki :) Ile tirów tygodniowo ładują po tej cenie? Sam kilka str wcześniej pisałeś że sprzedajesz po 25-30 gr więc wiesz... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj