Polecane posty

marti1980    31

absolutnie nie ciesze się że jest susza, bo zamiast 40t handlowego, mam 20-30t. Natomiast cenowo narazie nie jest jakoś wyraznie lepiej niż rok temu, gdzie pchałem wszystko nie niżej jak 40gr.

natomiast ciesze się, bo nigdy nie sprzedawałem po 10gr. Dla mnie wahania cenowe co roku nie mają aż takiego znaczenia, bo mam zbyt cały czas, i zawsze cena u nas jest wyższa niż u was czy w zagłębiu.

Rolnik sam sobie jest winien, kiedy nasadzi a pozniej nie ma komu sprzedać. NIe jest tak ?

Ocena czy mi sie oplaca czy nie, powinna brac pod uwage średnia z min 5 lat. A ta jest całkiem niezła.

 

elastycznosc - ja to rozumiem tak: nikt nie kaze ci sadzic 20ha ziemniaka. sam sadzisz, wierząc że uda ci sie gdzies to wypchnąć, więc pretensje miej do siebie jeśli zamiary są ponad siłami.

W życiu nie zasadziłbym obecnych 8ha gdybym nie był pewny odbiorców. Po co się denerwować ?

 

doskonale zdaje sobie sprawe z polityki UE w sprawie cms odnośnie naszego kraju i wiem że przez to dusimy się swoim ziemniakiem. Ale też doskonale zdaje sobie sprawe z tego, ile jeszcze lat musi upłynąć żeby choć zbliżyć się jakością do zachdniego ziemniaka. A tu kultura rolna i śwaidomość rolników jest jak beton. Naprodukował średniego towaru i pretensje ma że nie idzie....

Z ta jakością zachodniego ziemniaka to nie przesadzaj.Niedaleko mnie jest firma która paczkuje te zagraniczne cuda to coś o tym wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Też czytam i się dziwię że podniecacie się zachodem i  ich produktywnością, pytam był ktoś widział jakie mają ziemniaki i inne warzywa, he he proponuje pojechac zobaczyć, byłem na praktykach i widziałem jak produkują i jakie niektórzy warunki mają, tak samo i ziemniaki nic nie odchodzą od naszych a smakowo nasze biją je na głowę nie ma co porównywać smaku wiem że ziemia robi swoje ale u nas ziemia jest jeszcze lepsza niż u nich w sensie czystsza nie zesrana chemią i nawozami. Zjedzcie sobie z lidla ziemniaka tego mytego to będziecie wiedzieć co mówię. Kolego co do odp\biorcy to mam stałych ale w tamtym roku maks co mogłem wyciągnąć to 6zł za 15kg, nie chcieli płacić więcej bo było towaru masakra, a w tym roku pomimo że będę miał z ha mniej to mogę wyciągnąć ile chcę oczywiście w granicach rozsądku aktualnie żolty 12zł a czerwony 15zł, co prawda do Zakopanego mam 80km ale i tak mi się dużo lepiej opłaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

No niestety ale @pawelec ma rację beton, beton i jeszcze raz beton. A jak myślisz dlaczego firmy pakujące nie chcą Twojego smacznego ziemniaka tylko kupują na zachodzie dwa razy drożej. W biedronce czy lidlu do końca lipca był ziemniak francuski ze starych zbiorów, pokaż mi kto w Polsce przechowa ziemniaki w takim stanie do tego czasu. Przestańcie się dowartościowywać gadaniem że wasz ziemniak jest lepszy w smaku niż ich, ma mniej chemi i inne pierdoły, prawda jest taka że oni sprzedają a wy się kisicie z towarem. Producent ma produkować to co chce rynek i zarabiać na tym, jeżeli klient chce mydło ale ładnie wyglądające to trzeba mu to dostarczyć, ważny jest efekt końcowy czyli ile wpłynie na rachunek bankowy.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mikad beton to jesteś chyba ty, jeżeli sprzedawali takie ziemniaki to dziękuje za nie kiedy mają nawalone tak chemi że ludzie nie chcą tego jeść, a smaczny ziemniak mówisz nie, na targu w tygodniu handluje po 1 tonie w dzień, ceny mam wyższe niż w markecie, ale moje ziemniaki nie śmierdzą po ugotowaniu ani woda nie jest czarna, same panie zauważyły ze wolą ziemniaka od producent. He he a stwierdzenie że kupujesz oczami moze i tak prawda ale jak to ładne jest do d*py to sprubuj drugi raz je sprzedać, odwróci się od ciebie i będzie cię miał gdzieś z takim towarem. Spróbuj ziemniaka podkiełkowanego z holenderskich odmian a spróbuj denara zobaczysz różnice. To się tyczy wszystkiego, co czasem ładnie wygląda czasem nie smakuje dobrze, spróbuj sprzedać suszoną śliwkę ze stanleya, piękna duża ładny kolor i w ogóle ale zero smaku, a węgierka mała nalot szary, ogólnie za psem byś rzucił ale ma jedno wyśmienity smak, kto widział wie o co chodzi, także oczy czasem myla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

No i widzisz jednak jesteś beton, nawet nie zrozumiałeś co napisałem.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

To może jaśniej: jak nie chcesz zostać ze swoim towarem to rób taki żeby firma pakująca mogła go od Ciebie kupić. Ma być ładny na zewnątrz. Klient nie kupuje językiem tylko oczami. 

 

Na stoisku z jabłkami nikt nie weźmie do ręki jabłka z parchem tylko to bez skazy - napryskane do oporu. 

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

panowie jak u was z cenami? małopolska 7-8zł za 15kg więcej nie chcą płacić... ale mam tez dobra wiadomość Rumun ładuje i potrzebuje dużo towaru :) w poniedziałek ładował się po 8zł na jutro tez auto potrzebuje 24t informacje pewne bo sam zawoziłem 600workow bo gościowi brakło na 24 t, dzis dzwoni czy bym mu nie przywiózł 500 worków bo tez mu brakuje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja narazie chce wywieźć denara bo mi gnije, jak co roku same te wielkie  na mokro, mam nie dużo z 10tnon jeszcze, co do ceny wolał bym żeby był na poziomie 10zł w zimie maks, bo na drugi rok ludzie dostaną szału z nasadzeniem. Co do tego że oczy kupują to  doskonale wiem, nikt nie musi mnie betonem nazywać ale cóż poziom niektórych użytkowników jest tak niski jak poziom Wisły w warszawie dziś. Prawda jest taka panowie oczy kupuja ale jedzenie jest specyficzne do tego stopnia że czasem jak ziemniak brzydko wygląda ma smak, ok zgodze się nie kupi nikt jabłka z parchem, ale świadomość konsumenta jest coraz większa to co je i to co oczekuje. Ja jestem w tej chwili robienia certyfikatu na nast rok będę chciał posadzić 1ha ziemniaka i po trochu innych warzyw metodami ekologicznymi, zobaczymy co z tego będzie ale zapotrzebowanie na rynku na takie produkty jest i można za to bardzo dobre pieniążki wziąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

panowie jak u was z cenami? małopolska 7-8zł za 15kg więcej nie chcą płacić... ale mam tez dobra wiadomość Rumun ładuje i potrzebuje dużo towaru :) w poniedziałek ładował się po 8zł na jutro tez auto potrzebuje 24t informacje pewne bo sam zawoziłem 600workow bo gościowi brakło na 24 t, dzis dzwoni czy bym mu nie przywiózł 500 worków bo tez mu brakuje....

W zeszłym tygodniu podałem po 7,5-8 zł 3tys worków 40+  z przeznaczeniem na rynek krajowy, a obecnie 2,5tys worków lezy w przechowalni i czeka na lepszą cene....


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

akurat w przypadku ziemniaków susza zazwyczaj pokazywała co to znaczy sztywność popytu (poza ubiegłym sezonem, kiedy wysuszyło wyłącznie moje ziemniaki http://www.susza.iung.pulawy.pl/arch14/KBW/08/ ) plony będą mniejsze, cena więcej niż proporcjonalnie wyższa i przychody większe, "na szczęście" wysuszyło prawie wszystkich http://www.susza.iung.pulawy.pl/KBW/   , więc pieniądze będą dobre, ale społeczne konsekwencje oczywiście będą złe ziemianarozdrozu.pl/artykul/3095/siedem-epickich-susz-na-ziemi

 

niestety sytuacja jest dramatyczna nie tylko u Nas:

 krolowa-superstar.blog.pl/2015/08/15/susza-i-upaly-w-europie-srodkowej-i-poludniowej-dziesiatkuja-lasy-uprawy-wysychaja-rzeki/

 

a zaczęło się już jesienią:

tvnmeteo.tvn24.pl/raporty-pogoda/susza-w-polsce-i-europie,42,2,1,0,0.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusssak21    2

No maja bo w naszym rejonie jest duzo ziemiakow a ludzie nie moga wykopac bo jest skala w polu, a domyslam sie ze w wielu miejscach jest podobnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

A jak tam ziemniak na Kaliszu?

 

kalisz trzeba dać 7-8 zł zejście słabe jak zawsze (grubszy kupiec w kaliszu jest tylko w czerwcu i lipcu ) firmy skupowe 45 gr bardzo duże ilości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

ktoś musiał sprzedać im towar po kosztach...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj