Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

To po ile ziemniaki paszowe chcecie sprzedawać w tym sezonie ? Łąki wyglądają jak stepy, a kukurydza zasycha na pniu już od dawna więc myślę, że cena będzie nienajgorsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Szymi mówisz paszę, ale weź zastanów się dasz prosiakowi po takiej cenie i co i tak 4zł w sumie bez sensu, bykom chyba także nie kalkuluje się to wcale, ja to wożę na te mufinnki czy jakoś tak, na wesela i inne, facet sam powiedział mi że brakuje heh jedno mnie ciekawi co by było jakby się rok powtórzył jeszcze raz, z tym że susza taka od wiosny. Jak bym miał byki i miałbym i  kupować po 500zł za tone nie wiem napewno ograniczył bym stado bo po dłuższej kalkulacji nie opłaca się to po co dopłacać do biznesu, bez sensu w sumie

Edytowano przez zetorlublin7341

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten rok to jest kara za poprzedni. Trzeba było się prosić żeby oddać piękne ziemniaki po kosztach, a i tak nikt nie chciał brać, a w tym roku pójdzie wszystko bo ziemniaka i paszy jest zdecydowanie za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

autko na zamówienie zawiozłem po 11zł za worek, ziemniak denar i bellarosa, ale bez wjazdu przeżuciliśmy na parkingu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micdab    2

Ziemniaki paszowe w tym roku po 300 zł tona. I tak sie kalkuluje, jak masz kupić bele po 150 zł za sztuke to masz pół tony ziemniaka :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

paszowe 200zł/t. jadalne 700-800zł/t


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

W centrum paszowka po 20gr, jadalny 50gr przy ilosciach tirowych


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

W moich okolicach sprzedając po 500 zł za tone wyszłoby gorzej niż rok temu po 250zł. Ogólnego nie będzie nawet 20 ton z ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

Paszowe 30gr a jadalne 73gr wydajnoąść :lol: . Z tego co widzę inne ziemniaki nie za bardzo a szczególnie te co nie wymieniane z centrali. moim zdaniem cena po prostu będzie, chyba że narwany rolnik na silę będzie sprzedawał. Ale w tym roku to raczej nie będzie tego dużo.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek25    3

Kujawsko pomorskie Handlarz oferuje na dzień dzisiajszy 50 gr a jeszcze w piątek było 35 gr jeszcze trochę zaczekamy z kopaniem bo trochę twardo na te kopania a cena może jeszcze pójdzie przy okazji do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a  nic sie nie dzieje gorąco i tyle po za tym 1 wrześień ten okres zawsze był pod psem, spokojnie będzie lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronto1984    46

Ja bym się tak nie jarał  ze znowu tak podskoczą owszem do góra 10 zela  bo wyższa cena według mnie nie realna za zółtego  mamy takich sąsiadów jak niemiec , holender belg i tym podobnych może i mniej u nich ziemniaka  ale od tych paru lat jest gospodarka wolnorynkowa  oni posiadaja duże lepsze gospodarstwa co za tym idzie produkcje  czasy drogich pyrek się skończyły bo jakby jeszcze 10 lat temu była  tak  susza jak teraz to ziemniak na rynku już by kosztowal 11-12 zł w hurcie  a 7 zł to jest strasznie mało w ogóle denerwuje mnie to !!!! bo opłacalność na razie zadna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

to po co sadzisz?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronto1984    46

no właśnie po co  sadze ?powiem jak rolnik z przyzwyczajenia   ale jednak trzeba kalkulować  jak dostane zima 12 zł   to będę zadowolony , ale widze jedno musze ograniczyć produkcje  bo  czasy się zmieniły  a zbyt nie jest już ten  ziemniaki od tej susze są popękane  parchate    a wymagania  klientów  dzięki marketom niesamowite , a ziemia jeszcze pod pyre musi być jak dzwon,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

z przyzwyczajenia to raczej nie chce ci sie nic zmieniac, udoskonalać, poprawiać. Od ciebie tylko zależy jakie bedziesz miał ziemniaki. Najlepiej marudzic ze sie nie opłaca  i nie robic nic. Dziś rolnik musi zachowywać sie jak przedsiębiorca, jak coś nie idzie, to trzeba poprawić, albo zmienić branże. Na bieżąco z trendami na rynku. Takie mamy czasy. ELASTYCZNOŚĆ - to słowo klucz.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pawelec ciesz się że susza zrobiła swoje bo jak by był rok taki jak poprzedni i cena już na te chwile po 10gr a by była na 100% taka pogadali byśmy o tej twojej elastyczności kolego. Fakt jest taki ziemniaka  jest dużo mniej nasadzane niż jeszcze 20 lat temu, ale i zejście się drastycznie zmniejszyło, odpadli ruscy, byłe republiki zssr, europa ma swoje, a my produkujemy za dużo, taka ilość pyry wystarczyła by spokojnie na naród 100mln a nie na 38mln ludzi gdzie sporo jest za granicą. Zeby jeszcze przemysł alkocholowy był jak dawniej gdzie gorzelnie były w co 5 miejscowości, a dziś wszyscy wiedzą jak jest, alkochol z niemieckiego royala i tyle w temacie. Jedynie takie anomalia pogodowe w stylu albo potężne susze lub wielkie powodzie które ograniczą ilości ziemniaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

absolutnie nie ciesze się że jest susza, bo zamiast 40t handlowego, mam 20-30t. Natomiast cenowo narazie nie jest jakoś wyraznie lepiej niż rok temu, gdzie pchałem wszystko nie niżej jak 40gr. 

natomiast ciesze się, bo nigdy nie sprzedawałem po 10gr. Dla mnie wahania cenowe co roku nie mają aż takiego znaczenia, bo mam zbyt cały czas, i zawsze cena u  nas jest wyższa niż u was czy w zagłębiu. 

Rolnik sam sobie jest winien, kiedy nasadzi a pozniej nie ma komu sprzedać. NIe jest tak ?   

Ocena czy mi sie oplaca czy nie, powinna brac pod uwage średnia z min 5 lat. A ta jest całkiem niezła. 

 

elastycznosc - ja to rozumiem tak: nikt nie kaze ci sadzic 20ha ziemniaka. sam sadzisz, wierząc że uda ci sie gdzies to wypchnąć, więc pretensje miej do siebie jeśli zamiary są ponad siłami.  

W życiu nie zasadziłbym obecnych 8ha gdybym nie był pewny odbiorców. Po co się denerwować ?

 

doskonale zdaje sobie sprawe z polityki UE w sprawie cms odnośnie naszego kraju i wiem że przez to dusimy się swoim ziemniakiem. Ale też doskonale zdaje sobie sprawe z tego, ile jeszcze lat musi upłynąć żeby choć zbliżyć się jakością do zachdniego ziemniaka. A tu kultura rolna i śwaidomość rolników jest jak beton. Naprodukował średniego towaru i pretensje ma że nie idzie....

Edytowano przez pawelec

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj