Polecane posty

mlody111    23

Mało pod krzakiem to niech rosną jak największe, będzie więcej z hektara, a potem się okaże że każdy kaliber dobry bo nie ma w czym wybierać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

panowie spokojnie nie wiem jak pisze na reglone na opakowaniu ale w starych zaleceniach pisało jak byk nie stosować w czasie mocnej suszy ponieważ środek wyciąga  wodę z komórek  ziemniaka, ja nie stosuję reglone tylko  jadę orkanem

Na wszystkich tego typu środkach tak jest napisane, jednak u mnie suszy nima a rośliny były w pełni turgoru więc je kropnąłem.

 

Mało pod krzakiem to niech rosną jak największe, będzie więcej z hektara, a potem się okaże że każdy kaliber dobry bo nie ma w czym wybierać

Nie te czasy kolego, klient nie chce już wielkiego zdeformowanego ziemniaka, najlepszy w przedziale 50-60.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

Wszystko zależy od roku, jak jest nadmiar to każdy ogląda żeby tylko towar był idealny, a jak jest mało towaru i pieniądze do kieszeni sami pchają żeby mieć reglamentowany towar. Ja akurat pamiętam rok 2013 co były powodzie i brakowało ziemniaka, brali co było i teraz może być podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w skrucie po to aby zniszczyć nać i chwasty i w sumie łatwiej kopać, a dwa zaschnięte łęty nie są przewodnikiem dla zarodników patogena zarazy ziemniaka która np przy zorkanowanych łętach przez rany wnika do środka i zaraża bulwy, objawia się to w zimie gniciem, a po desykacji nie masz tego zjawiska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

a na giełdach jest jakieś zejście - bo w kaliszu wołają 7 sprzedają 5-6 zł małe ilości- zejścia brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

rybitwy cena ok już opłacalna, panowie z Polski podnosić do góry żeby w całym kraju był ponad 10zł ludzie w europie nie ma ziemniaka Sawicki pierdzieli że mają wszystko pod kontrolą , a gówno prawda nie chcą robić paniki, to że nie chcą wziąć, zaraz jesień i zaczną się piwnice, spokojnie zejdzie wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Po 7 ale 5+
Zjazdowa 8-7. U mnie ziemniaki nie nawadniane usychaja a deszczowane gotuja sie czyli na jedno wychodzi


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Nawadniane nie dość że się gotują to jeszcze mdleją z powodu szoku termicznego. Mam w ogródku poletko doświadczalne - polane zimną wodą wyglądają jak poparzone. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goliat85    0

A wiedzieliście, że do wyprodukowania kilograma ziemniaków zużywa się 300 ton wody ? W dodatku każda jedna tona wyrzucona na śmieci emituje ponad 4 tony dwutlenku węgla, nic dziwnego, że media zalewają nas informacjami o globalnym ociepleniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

jakoś nie chce mi sie wierzyć że 300ton(czyli 300000l) na 1kg. Przy wydajności 45000kg/ha daje to nam 13 500 000 000 l/ha. Uśrednijmy że od IV do IX spada srednio 50l/m to daje nam 2 500 000 l/ha.


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

A wiedzieliście, że do wyprodukowania kilograma ziemniaków zużywa się 300 ton wody ?

 

a tobie dziś słoneczko chyba za bardzo przyświeciło że takie farmazony tutaj wypisujesz.

Wypij szklanke mleka i jak otrzeżwiejesz to napisz coś sensownego.

 

Panowie jak tam cena na Rybitwach? dalej 10zł/15kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a kto przy zdrowych zmysłach podlewa w dzień na takim gorącu nie dość że robisz szok termiczny roślinie to kropla działa jak soczewka skupia promienie i upala liscie. Podlewa się w nocy a najlepiej jak wystąpi temp punktu rossy, znaczy  w tedy możecie lać do woli i nic im nie będzie, sam tak podlewam warzywa, zarywa się noc a w dzień się odsypia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj