warchest

dopalty dodatkowe do straczkowych

Polecane posty

Gość   
Gość

Do bydła też pewnie będzie dużo niższa bo dużo wstawia po to aby dopłaty uzyskać a cena świni kiepska

Pozatym  dużo osób ma programy RŚ a im dopłta do strączkowych nie przysługuje

Drugie zdanie nie jest prawdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie mogą płatności się dublować masz rs nie masz st

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Popieram, wyżej wymienione płatności nie mogą się kumulować. Warto sobie dobrze przeliczyć czy nie opłaca się bardziej zwrócić pieniędzy z rś zeby potem móc pobierać znacznie wyższą dopłatę. Nawet na szkoleniu zwracali na te zagadnienie uwagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    228

No i prawdopodobnie nie będzie można łączyć zazielenienia z dopłatami do strączkowych tak coś mi się obilo o uszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1211

z tym zazielenieniem jest tak, jest dopłata podstawowa i zazielenienie bierzesz obie albo żadną. Czyli traktujemy zazielenianie jako zwykłą podstawową dopłatę tylko się tak dziwnie to nazywa. A z St to wiadomo, masz strąki to dostajesz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Bizon -żle  Ci się obiło , można łączyć ,już kupiłem 3 t bobiku na sianie na , zazielenienie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie mogą płatności się dublować masz rs nie masz st

O jakie konkretnie RS ci chodzi?

Napisałeś że ludziom mający m RŚ dopłata do ST nie przysługuje. I to nie jest prawdą. Jeżeli mam gorczycę na zimę do z jakiego powodu miał bym nie dostać ST gdybym wiosną po tej gorczycy wsiał łubin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chodzi o pakiet rolnictwo zrównoważone poplony nie mają z tym nic wspólnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A więc twoim zdaniem których pakietów nie można łączyć z dopłagtą do ST? Bo na samym początku napisałeś że jeśli ktoś kożysta z programu rolnośrodowiskowego nie może brać dopłaty do ST. I to nie jest prawdą gdyż dopłaty ST na tej samej działce w tym samym okresie od sierpnia do lipca następnego roku jak najbardziej można łączyć z pakietem nr. 8 programu RŚ. Są ograniczenia co do poszczególnych palietów a nie tak jak napisałeś do całego RŚ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tech132    0

Ja ma pakiet ochrona wód i gleb(8) ,poplony sieję  żyto ozime ,a na wiosnę wyka+owies jako roślina podporowa .Dostaję dopłatę JPO + ST 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    228

Dopłaty nie mogą sie dublować jak ktoś tu wcześniej napisał np dopłata do pakietu " ochrona gleb i wód " i zazielenienie tylko jedno albo drugie

a ztymi strączkowymi może być podobnie, nawet pani z agencji na ostatnim szkoleniu nie była wstanie odpowiedzieć

jak ma być bo projekt nie jest ostateczny . Poczekamy zobaczymy teraz to tylko gdybanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A więc twoim zdaniem których pakietów nie można łączyć z dopłagtą do ST? Bo na samym początku napisałeś że jeśli ktoś kożysta z programu rolnośrodowiskowego nie może brać dopłaty do ST. I to nie jest prawdą gdyż dopłaty ST na tej samej działce w tym samym okresie od sierpnia do lipca następnego roku jak najbardziej można łączyć z pakietem nr. 8 programu RŚ. Są ograniczenia co do poszczególnych palietów a nie tak jak napisałeś do caNA

nNie można łączyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Nie mogą płatności się dublować masz rs nie masz st

Jeżeli na jednej działce to masz racje, natomiast na różnych działkach chyba mogą bo na jednej mam RS-ptaszkiN2000 a na drugiej mam ST-koniczyna biała.

 

No i prawdopodobnie nie będzie można łączyć zazielenienia z dopłatami do strączkowych tak coś mi się obilo o uszy.

wiesz coś więcej na ten temat?

 

O jakie konkretnie RS ci chodzi?

Napisałeś że ludziom mający m RŚ dopłata do ST nie przysługuje. I to nie jest prawdą. Jeżeli mam gorczycę na zimę do z jakiego powodu miał bym nie dostać ST gdybym wiosną po tej gorczycy wsiał łubin?

dokładnie, gorczyca na zimę, potem łubin który jak da to sie skosi a jak nie da to dopłata będzie. Super sposób na wykorzystanie małych działek w kiepskich klasach bonitacyjnych, podmokłych itp. Tylko czy Ci przejdzie?

 

Mnie najbardziej interesuje czy koniczyną białą jako ST uda się spełnić zazielenienie czy jednak ugorować, bo ugorem chyba spełnię?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

do jakiej powierzchni otrzymuje sie 100% doplaty do roslin wysokobialkowych i straczkowych? czy sa jaiies progi np do 50 ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oloolosz    2

czy na TUZ moge wsiać czystą kończynę i dostawac do upraw wiążących azot?i czy tym samym spełnię warunek zazielenienia? jest 22 ha ornej plus 9 łak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1211

Musiałbyś zadeklarować jak JPO czyli zlikwidować TUZ nie wiem czy to przejedzie w agencji. Ktoś próbował? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

Ja ma pakiet ochrona wód i gleb(8) ,poplony sieję  żyto ozime ,a na wiosnę wyka+owies jako roślina podporowa .Dostaję dopłatę JPO + ST 

 

witam

 

masz kolego rolnictwo zrównoważone i ochrona wód i gleb????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1211

Nie ma co się smucić a raczej cieszyć, że teraz zmniejszyli niż rozczarować się 1 października kiedy będą ogłoszone stawki za ha . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

niestety Shrek ma racje we wszystkich dokumentach zmienili na 239,6 euro za ha.

Pytanie brzmi ile jeszcze obetną??? Bo raczej czy to pewne.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15255

Jak poposiewają i poskładają wnioski to będzie po 239 ale złotych.

Edytowano przez Rolnik1973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

niestety i tak może być ... jest  pula środków i ta będzie dzielona przez ha ,więc wiadomo kwota na pewno jeszcze spadnie  :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9031

Chyba nikt się nie spodziewał, że jeśli w tym roku było ponad 700PLN i ludzie się rzucili na strączkowe, to w następnych latach też będzie tak samo, a nawet o wiele lepiej. W końcowym rozliczeniu może się okazać, że jak będzie te 200-300PLN to będzie dobrze. Zamiast marchewki będzie kij, czyli zamiast kasy, kary za nie spełnianie warunków na zazielenienie itp. Jak zwykle w naszym kraju.

Chyba się za bardzo informacja o tych strączkowych rozeszła wśród ludu i muszą coś innego wykombinować peeselowcy dla "swoich" żeby drzeć kasę z ZSRU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jedrus
      Witam, czy ktos mógłby mi nakreslic prosty schemat na podłaczenie dodatkowego oswietlenia do kombajnu. Chciałbym załozyć dodatkowe halogeny na przód (2 szt), na rure wysypu (1szt) i z tyłu do cofania (1szt). Ponadto lampę ostrzegawczą ,,kogut". Jak wiadomo z kombajnem nie ma zartów (pozar) więc proszę o pomoc.
    • Przez tomu4444
      Witam, mam c360 3p z nowymi akumulatorami i alternatorem. chcę właśnie dołożyć dwa dodatkowe reflektrki w masce w przodzie o żarówce H3 55W. Pytania: Jak to podłączyć?
      Czy akumulatory nie padną?
      co mi będzie do tego jeszcze potrzebne??
       
      Odrazu mówie że nie chce pisania "nie wiesz tego?" itd. mam dopiero 16 lat, proszę o dość szczególowe opisanie co i jak.
       
      Pozdro.
    • Przez DevilDriver
      Witam
       
      Otóż w mojej kukurydzy pojawiło się takie coś;
       

       
      Czy ktoś zna przyczynę może skąd to się bierze? Jakie są skutki?
      Nigdy nie występowało takie rozgałęzienie wiechy kukurydzy u mnie, a uprawiam ją parę lat. Dodam, że jest jakieś 30% roślin tak wygląda.
       
      z góry dziękuje i pozdrawiam
    • Przez masa24
      Witam, która z roślin strączkowych i motylkowatych jest najbardziej opłacalna? Myśle o przerwaniu monokultury zbozowej, rzepaku nie chce siac.
      Chce cos zasiac pod wieksza doplate, ale dobrze by było jak juz siac to i zebrac
      ktore rosliny z tych grup preferujecie i jak wyglada tego oplacalnosc?
    • Przez PronarekP5
      Tak jak w temacie , czy wiecie czy da sie samemu dołożyć coś do tych ciągników co występuje w wyposażeniu dodatkowym a są przygotowane np. kable do podłączenia itd. Co trzeba dołożyć co zrobić , żeby zamontować coś dodatkowego, widziałem ze w tylnych lampach są kable do sterowania zaworami hydraulicznymi tylko co trzeba zrobic oprócz dolozenia guzików żeby to uruchomić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj