warchest

dopalty dodatkowe do straczkowych

Polecane posty

warchest    253

jak to jest z tymi doplatami dodatkowymi straczkowymi tzn ze sieje sie groch czy seradele podobno 300 zl do hektara jest i to trzeba jakies warunki spelniac czy jak ? podobno dystrybutor do paliwa trzeba miec ? i jak na 20 ha to sie doplaty dostaje tylko przez 5 lat ? i trzeba an calym areale zasiac jakeis straczkowe i to mozna np zasiac a pozniej na wiosne czym innym przesiac czy cos takiego ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Dziwne pytanie ale odpowiem- w tamtym roku było 720 zł do ha. roślin strączkowo-motylkowych , jaki dystrybutor? niby do czego ? na ilu ha. wsiejesz tyle dostaniesz -składasz co roku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2421

ale w 2015r ma sie cos zmienić a w poprzednim roku była dodatkowa dopłata tak jak kolega wyzej napisał


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

w obecnie zrobionym projekcie jest jeszcze wieksza doplata do roślin strączkowych, mozna wszystko zobaczyć na stronie ministerstwa rolnictwa - są tam wszystkie szczegóły odnośnie dopłat i wsparcia poszczególnych sektorów produkcji. Jeden minus to taki, że jest to wersja do konsultacji także jeszcze na 100 % ni zatwierdzona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ale u nas taki jeden na wsi to na 5 lat podpisal na 17 ha ale tak ze przez 5 lat musi miec 3 rosliny na danym polu a dystrybutor to do paliwa podobno musi byc a i tamten facet to sieje tez jeczmien z peluszka i jak to wyglada i czy to nie koolidowalo by z mr ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

tzn zle moze powiedzialem o to chodzi ze jak np seradele sie zasieje i t orozsiewaczem mozna zasiac i jest 300 zl do hektara i raz na 5 lat zasiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2421

@warchest nie wiem o co Ci chodzi z ta seradeea i nie wiem czy do tej seredeli sa dopłaty jak do straczkowych ale jak ją zasiejesz raz na 5 lat to i dopłaty do straczkowych dostaniesz raz na 5 lat a nie co roku. Straczkowe sa roslina jednoroczna a nie wieloletnia i co roku siejesz i co roku dostajesz dopłaty wiec nie wiem o co Ci chodzi?


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Kolego piszesz [słyszałeś ] o dopłatach rolno-środowiskowych [ pakiet poplony ] w tamtym temacie poszukaj odpowiedzi na swoje pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzikor    0

Może ktoś wie gdzie są zawarte szczegółowe przepisy o dopłatach do strączkowych. Dwie panie z doradztwa rolniczego mówią różnie na temat dopłat. Jedna twierdzi, że nie mogę przyorać łubinu jesienią jeżeli ubiegam się o dopłaty do strączkowych, według niej powininienem go skosić kombajnem (wymłócić). Druga mówi że moge przyorać. Czy to jest tak, że sposób postepowania z uprawą zależy od urzędnika. Wydaje mi si, że gdzieś to pwinno być określone i zapisane, gdzie szukać takich informacji na piśmie? Bardzo proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jedyne co, to ziemia ma być utrzymana w dobrej kulturze rolnej, masz spełniać warunki Cross Compilance a każda uprawa, także roślin strączkowych uprawianych w plonie głównym może zostać zagospodarowana dowolnie. Przecież może mieć miejsce susza, gradobicie, zjedzenie strączków przez robaka lub zwierzynę... Dopłaty są do uprawy, a nie zbioru.

Wyjątkiem, który przyszedł mi na myśl są użytki zielone - łąki z których plon trzeba zebrać, ale one nie mają nic do strączkowych.

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzikor    0

KRISTOFORn - dzięki za odzew. Publikacje dostępne w sieci na temat dopłat faktycznie nie podają takich szczegółów, jak te które przytoczyłem wyżej. Dlatego wypowiedzi Pań z ANR nie przekonują mnie i dopóki nie znajdę jakiegoś rozporządzenia, ustawy lub innego przepisu prawnego, nie uwierzę. Z urzędnikami trudno się spierać nie mając konkretnych argumentów, dlatego uparcie poszukuję wszelkich informacji o dopłatach. Podobno w tej grupie roślin strączkowych jest też czerwona koniczyna, gdybym ją uprawiał tu muszę wykaszać i zbierać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

To ja ci powiem że do strączkowych nie ma planu pięcio letniego dopłata jest na dany rok w następnym możesz siać co chcesz nawet ponownie strączkowe, kolega który musi mieć 3 odmiany ma zapewne rolnictwo zrównowarzone (wiem bo sam tak mam) do straczkowych w tym roku ma być dodatkowo 720zł, teraz powiem ci jak ja zrobiłem rok temu na nowych kawałkach (12ha) posiałem rozsiewaczem wyke 15kg na ha teoretycznie powinno się ją zebrać bo we wniosku zaznaczasz ze na nasiona ale jak ci udowodnią czy zebrałeś czy np zaorałeś?ja wjechałem broną talerzową i śladu nie było a prawie 1800zł do ha dostałem :)


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Końcem Kwietnia, zboże możesz siać nawet stanowisko bedzie o wiele lepsze, tylko trzeba uważać by nie zostawić w polu wyki już dojrzałej bo pokiełkuje wraz ze zbożem


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

To ja ci powiem że do strączkowych nie ma planu pięcio letniego dopłata jest na dany rok w następnym możesz siać co chcesz nawet ponownie strączkowe, kolega który musi mieć 3 odmiany ma zapewne rolnictwo zrównowarzone (wiem bo sam tak mam) do straczkowych w tym roku ma być dodatkowo 720zł, teraz powiem ci jak ja zrobiłem rok temu na nowych kawałkach (12ha) posiałem rozsiewaczem wyke 15kg na ha teoretycznie powinno się ją zebrać bo we wniosku zaznaczasz ze na nasiona ale jak ci udowodnią czy zebrałeś czy np zaorałeś?ja wjechałem broną talerzową i śladu nie było a prawie 1800zł do ha dostałem :)

Te 720 było w tamtym roku- w tym nie wiadomo -a w 2015 podobno coś ponad 300 euro. A kto powiedział że masz to zebrać na nasiona ? poprostu ma być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

W poniedziałek rozmawiałem z gościem z odr i podobno kwota do st jest już ustalona, co do zbioru to jesli posiejesz na poplon to nie dostaniesz dopłaty ja w tamtym roku miałem kontrol i w raporcie pokontrolnym pisało że wyka jara posiana na nasiona, wiem że teoretycznie nie są w stanie sprawdzić co sie z tym stało..

Edytowano przez farmervip

:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Możliwe że stawka na ten rok ustalona - aby dostać dopłaty do str-motyl. muszą być wsiane w plonie głównym [ja sieję tak seradelę i może być na nasiona lub spasana ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

dzisiaj w programie Tydzień podali że będzie 326 euro do wysokobiałkowych,a 139 euro do bydła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeśli słuchałeś z uwagą to powinieneś wiedzieć, że to tylko projekt, cały układ dotacji jeszcze jest w fazach konsultacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    178

I teraz zamiast malin i orzechów będą tysiące hektarów strączkowych posianych i braki surowca białkowego na rynku bo ile będzie z tego zebrane nasion?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale przynajmniej cena nasienia podskoczy. Więc nie ma co się martwić, kto uprawia łubin na poważnie raczej skorzysta na tym.

Dobre by było gdyby te dodatkowe dopłaty dawali tym którzy 80 % dochodu czerpią z gospodarstwa rolnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jedrus
      Witam, czy ktos mógłby mi nakreslic prosty schemat na podłaczenie dodatkowego oswietlenia do kombajnu. Chciałbym załozyć dodatkowe halogeny na przód (2 szt), na rure wysypu (1szt) i z tyłu do cofania (1szt). Ponadto lampę ostrzegawczą ,,kogut". Jak wiadomo z kombajnem nie ma zartów (pozar) więc proszę o pomoc.
    • Przez tomu4444
      Witam, mam c360 3p z nowymi akumulatorami i alternatorem. chcę właśnie dołożyć dwa dodatkowe reflektrki w masce w przodzie o żarówce H3 55W. Pytania: Jak to podłączyć?
      Czy akumulatory nie padną?
      co mi będzie do tego jeszcze potrzebne??
       
      Odrazu mówie że nie chce pisania "nie wiesz tego?" itd. mam dopiero 16 lat, proszę o dość szczególowe opisanie co i jak.
       
      Pozdro.
    • Przez DevilDriver
      Witam
       
      Otóż w mojej kukurydzy pojawiło się takie coś;
       

       
      Czy ktoś zna przyczynę może skąd to się bierze? Jakie są skutki?
      Nigdy nie występowało takie rozgałęzienie wiechy kukurydzy u mnie, a uprawiam ją parę lat. Dodam, że jest jakieś 30% roślin tak wygląda.
       
      z góry dziękuje i pozdrawiam
    • Przez masa24
      Witam, która z roślin strączkowych i motylkowatych jest najbardziej opłacalna? Myśle o przerwaniu monokultury zbozowej, rzepaku nie chce siac.
      Chce cos zasiac pod wieksza doplate, ale dobrze by było jak juz siac to i zebrac
      ktore rosliny z tych grup preferujecie i jak wyglada tego oplacalnosc?
    • Przez PronarekP5
      Tak jak w temacie , czy wiecie czy da sie samemu dołożyć coś do tych ciągników co występuje w wyposażeniu dodatkowym a są przygotowane np. kable do podłączenia itd. Co trzeba dołożyć co zrobić , żeby zamontować coś dodatkowego, widziałem ze w tylnych lampach są kable do sterowania zaworami hydraulicznymi tylko co trzeba zrobic oprócz dolozenia guzików żeby to uruchomić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj