Polecane posty

marcin5090    0

Jakie są ceny mleka w waszych rejonach?

 

Wątek o cenach w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto....eny-mleka-2013/

Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto....173-ceny-mleka/

 

 

czy wie ktos czy byly jakies premie za grudzien w osm lowicz?????

Edytowano przez agrofoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ztego co wiem w Mlekpolu w listopadzie przyszło ze od listopada cena wzrasta o 30gr, w grudniu jeszcze o 10, i z tego co niedawno u nich byłem to bedą liczyc razem z tymi podwyżkami, czyli jak dla mnie 2,15, i co do udziałów to od tego roku mają pobierac 2% wypłaty to juz sensowniej.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

czy wie ktos czy byly jakies premie za grudzien w osm lowicz?????

najlepiej zadzwonić do skupu, z tego co wiem to jest nadzieja na kilkugorszową premię do grudnia ale póki co jak yeti nikt nie widział nikt nie słyszał

@kobra faktury nie masz a już wyliczyłeś

Edytowano przez atomik

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz0804    0

czy wie ktos czy byly jakies premie za grudzien w osm lowicz?????

jak dostane fakturę za grudzien to dam Ci znac ,powinna byc kolo 10 stycznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

też oddaje do Łowicza a faktura jest później


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

Ztego co wiem w Mlekpolu w listopadzie przyszło ze od listopada cena wzrasta o 30gr, w grudniu jeszcze o 10, i z tego co niedawno u nich byłem to bedą liczyc razem z tymi podwyżkami, czyli jak dla mnie 2,15, i co do udziałów to od tego roku mają pobierac 2% wypłaty to juz sensowniej.

 

skąd takie informacje? bo ja słyszałem że tych 30 nie będzie tylko samo 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Jutro bedzie faktura to oblukamy co i jak.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosacki    11
kobra89 chyba chodzi ci o 2 grosze na udziały teraz jest 4 grosze nigdy nie było pobierane %. Co do ceny podobnie slyszałem, że 30 gr normalnie zostaje plus te 10 gr za grudzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Też słyszałem że 30 zostaje i dokładają jeszcze 10. szkoda tylko że 24 gr zabiorą na udział i że za tłuszcz płacą tylko do 4,5 %. kto daje więcej mleka to osiągnie grubo ponad 2 zł

 

Zgodni z uchwałą mlekpolu połowa zysku z mleka jest zabierana na udział. zawsze zabierali 4 gr, w listopadzie jak dołożyli 30 gr to zabrali + 15 gr na udział (razem 19) w grudniu jak dali 10 to zabiorą 5. Razem 24gr pujdzie na udział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artursz89    454

NoPanowie i Panie dziś we wszytkich głównych serwisach internetowych (onet, interia, wp, i o2.pl) wyskoczyło że jogurty i mleko podrozały bo cena mleka dostarczanego przez rolników poszłą w górę w 2013 r. o 23%. To chyba na tyle by było z podwyżkami. Oczywiście "rzetelne" media wzięły ceny za listopad gdzie większość mleczarni dała premie świąteczne ale kogo to obchodzi... Nikt nie widzi kosztów nikt nie widzi stagnacji cen surowca i produktów przez ostatnie lat w stosunku do wzrostu cen innych produktów tylko widzą że chłop wiecej dostał :).

 

Dobrze, że jeszcze imiennie nie wskazują winnych czyli tych Ukrińców z Ostrowii i Pana Edwarda z Mlekpolu;)

 

http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/rekordowe-ceny-mleka-podrozeja-jogurty-i-sery,1979503,,strona,1,s,1,f,a,r,69533997#thread69533997

Edytowano przez artursz89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

ci z miasta nie mogą przeżyć że chłop pare złotych dopłat dostaje i dlatego z każdej stony takie robią podchody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aderus    28

nie wiem o co chodzi z tymi premiami w mlekowicie ale u nas nie bylo do dzis ani grosza zadnej premii oddzial trzebownisko, w dodatku napisali ze zaplaca za dostawcow kary cisza i masz na sylwestra potracenie calej kary bez slowa,sie poprzewracalo w glowkach.kare bym sam zaplacil wczesniej w odpowiednim momencie ale dla mnie a nie dla nich wzieli se jak swoje.POZDRAWIAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hehe kolego nie badz smieszny kare juz dawno mleczarnia za ciebie zapłaciła teraz poprostu sobie ja odliczyla mieli zapłacić jesli podpisal bys aneks do umowy a w tym celu trzeba było zgłosic sie do punktu skupu jesli bys sie interesował o co chodzi to bys wiedział a nie teraz udajesz pokrzywdzonego. Premia bedzie za miesiac grudzien czyli wyplacona zostanie w styczniu a jeszcze faktur nie wystawili wiec jak miałes ja dostać. Z reszta nie wiem czy przypadkiem nie bedzie na oddzielnej fakturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aderus    28

trudno odliczyc cos dawno jezeli 14 grudnia dostalem z arr decyzje o wysokosci kary ,ale niektorym sie wydaje ze zjedli wszystkie rozumki,o aneksie wiem wszystko tylko nie byla to informacja od mleczarni,jutro ci napisze caly tekst pisma z mleczarni to usiadziesz spokojnie na czterech literach.

 

aha i jeszcze jedno punkt skupu to ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

jesteś w mlekowicie więc się nie dziw, oni tworzą cuda wianki, w końcu z jakiś względów zmieniliśmy to mleczarnię. U nas za mleko wyszło ok 1,5 netto więc jeszcze nie tak źle, nie było niestety 10 tysi jeszcze listopadzie. za grudzień +2 gr do litra mlekoma Przasnysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

OSM Łowicz cena wzrośnie ale tylko dla tych co oddają powyżej ... 20 000 litrów białego szaleństwa a o premii świątecznej Mikołaj zapomniał bo pojechał na Podlasie i tam się spłukał :) Także można siedzieć spokojnie na czterech literach. ^^


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

14 grudnia dostałeś drugą decyzję, w której obniżono Ci wysokość kary. W moim przypadku było to ok 70 zł. Ja na Mlekovitę na razie nie narzekam, mimo, że płaci mniej niż Mlekpol to nie zdziera na udziały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Thomas2135, nie wiem jak u ciebie ale u mnie juz swoje zabrała dawno. W razie odejscia na ich wyplacenie mają 5 lat. <_< Wypłacali teraz kilka dni temu paliwem i serem. Nie znam szczegółow ale widocznie jakies uchybienia w umowach. ABSURD :wacko:

Edytowano przez Gość
post napisany pogrubioną czcionką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Te 70 zł to kwota o jaką obniżono karę za nadprodukcję, jednak mleczarnia zdążyła to wcześniej pokryć a różnicy mi nie zwrócili. Podpisałem ten cyrograf za 1100 zł, bo tyle miałem kary. Póki co nie zmierzam uciekać a zerwać zawsze można. Co do udziałów to przejąłem je po rodzicach 2 lata temu za co musiałem zapłacić kilka stówek. Ode mnie udziałów nie ściągają a na umowie jest: wartość udziałów 11 tyś, rzeczywista kwota udziałów 5600 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

trudno odliczyc cos dawno jezeli 14 grudnia dostalem z arr decyzje o wysokosci kary ,ale niektorym sie wydaje ze zjedli wszystkie rozumki,o aneksie wiem wszystko tylko nie byla to informacja od mleczarni,jutro ci napisze caly tekst pisma z mleczarni to usiadziesz spokojnie na czterech literach.

 

aha i jeszcze jedno punkt skupu to ja

W grudniu dostaleś korekte kary bo ARR dopiero sie doliczyła ze przekroczyliśmy mniej niz wyliczyli. A pierwsze pismo o karze było o ile pamietam we wrzesniu badz pazdzierniku wiec nie cwanikuj bo nie masz racji. Jesli wszytsko wiedziałes o aneksie w czym problem?? Chyba ze czekałeś ze ktos sie do ciebie zgłosi i poprosi o jego podpisanie.

A tak na marginesie wspólczuje twoim dostawca tak poinformowanego punktu skupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Z mleczarnią nie wygracie, trzeba jeszcze dziękować że przyjeżdzają po mleko i płacą, bo co zrobisz z tym mlekiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj