Polecane posty

Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Pytasz o OSM Sierpc? To pierwsze słyszę o czymś takim . Sprzedaję mleko parę lat do tej mleczarni i nigdy mi się nie zdarzyło zaliczyć jakiejś wpadki . Nie narzekam na współpracę z OSM Sierpc ,a wręcz jestem zadowolona . Nie wierz takim plotkom ,ponieważ jak ktoś dba o mleko ,to gwarantuje że na OSM Sierpc nie będzie narzekał ,a jak ktoś kombinuje i mu nie wychodzi ,to potem rozsiewa takie bzdury winiąc mleczarnię ,a nie siebie oczywiście .

Edytowano przez Meg5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Robercik1   
Gość Robercik1

nawet jak coś nie wyjdzie w klasach to podanie o rekontrol i musi być dobrze.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86
Napisano (edytowany)

Pytasz o OSM Sierpc? To pierwsze słyszę o czymś takim . Sprzedaję mleko parę lat do tej mleczarni i nigdy mi się nie zdarzyło zaliczyć jakiejś wpadki . Nie narzekam na współpracę z OSM Sierpc ,a wręcz jestem zadowolona . Nie wierz takim plotkom ,ponieważ jak ktoś dba o mleko ,to gwarantuje że na OSM Sierpc nie będzie narzekał ,a jak ktoś kombinuje i mu nie wychodzi ,to potem rozsiewa takie bzdury winiąc mleczarnię ,a nie siebie oczywiście .

w moim rejonie kilku przeszło do Sierpca w tamtym roku i na początku nie narzekali ale teraz słyszę że są tam podobno problemy z klasami. U mnie był kiedyś przedstawiciel i próbka wyszła dobrze ale nie zdecydowaliśmy się na przejście. Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Spytaj się ich czy czasem nie zapłacili kar za mleko poza klasą ,które nie dali na klasy ,tylko przetrzymywali w drugich schładzalnikach i jak wzięli klasy ,to potem szło do mleczarni ? Dotyczyło to parunastu dostawców ,których mleko nie przechodziło na komórki somatyczne . Skażali takim mlekiem całe cysterny i nie było z czego wyprodukować żółtego sera ,ponieważ to mleko jedynie na twarogi się nadawało , mleczarnia o mały włos nie wywiązałaby się z kontraktów . Mleczarnia do nich dotarła i ''wynagrodziła '' ;) Czasem są dodatkowe pobrania klas ,tak by sprawdzić jakość mleka i to może też się Twoim znajomym nie podobać . ;) Tak jak pisałam wyżej ,jestem w tej mleczarni jakiś czas i nie mam z nią problemów . Moi sąsiedzi mają takie samo zdanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

czyli to jednak prawda że płacą lepiej od innych ale i można wpadkę zaliczyć i wtedy miesiąc po kosztach się odstawia. A w razie jak by było pozaklasowe to po ile liczą takie mleko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem dokładnie ,ale chyba 20 gr mniej za litr .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Robercik1   
Gość Robercik1

zaboli to jak ci antybiotyk znajdą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oj tak ,w przypadku antybiotyku ,to średnia cena mleka razy ilość skażonego mleka ,a to już są tysiące .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

w SM Ryki od ceny 1.8-1.9 trzeba będzie odjąć te 15 gr i taka będzie cena za styczeń

 

to pewna informacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja za grudzień miałem cenę 1.90 i dlatego podałem taki przykład a teraz w styczniu dopłata stała nie będzie tak jak w grudniu 40 gr tylko 25 gr tak słyszałem ale żadnego cennika nie przeysyłali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W mlekpolu kolega mówił że mu wyszło po 2.03zł przy ilości lekko ponad 3tys litrów a parametrów nie znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

W mlekpolu kolega mówił że mu wyszło po 2.03zł

 

 

Ale za styczeń??


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eev    0

oddaje ktos do milkiland ostrowia? jak placa i jak uklada sie wspolpraca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubki    0

czyli to jednak prawda że płacą lepiej od innych ale i można wpadkę zaliczyć i wtedy miesiąc po kosztach się odstawia. A w razie jak by było pozaklasowe to po ile liczą takie mleko?

To zależy o ile przekroczone były normy. Bo wyliczana średnia jak na somatykie to z 4 prób jak dobrze pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie tak i naprawę trzeba by sobie pokpić sprawę by zaliczyć pozaklasowe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

ja za grudzień miałem cenę 1.90 i dlatego podałem taki przykład a teraz w styczniu dopłata stała nie będzie tak jak w grudniu 40 gr tylko 25 gr tak słyszałem ale żadnego cennika nie przeysyłali

 

ale te 25 groszy to na rękę? czy udziały? czy ktoś już dostał fakturę z mlekpolu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ale to była mowa o SM Ryki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

W mlekpolu kolega mówił że mu wyszło po 2.03zł przy ilości lekko ponad 3tys litrów a parametrów nie znam

 

ale to było o mlekpolu, czy już dostał ktoś fakturę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Ho ho widzę że przekonam się dopiero jak fakturę dostanę, bo co post o Mlekpolu to inna cena ;)


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Ho ho widzę że przekonam się dopiero jak fakturę dostanę, bo co post o Mlekpolu to inna cena ;)


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

dzisiaj kierowcy z mlekpolu rozwozili nowy cennik, sam dokładnie nie patrzyłem ale kierowca mówił że 20 gr niżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

powiem tak wpłyneło do Europy sporo masła w bloku i mleka w proszku z Nowej Zelandji i na rynku sie zes...ło w poniedziałem mniejsze mleczarnie prosiły sie zeby sprzedać masło i sery i sie przebijały która da niżej wieć mysle że chwilowo ceny surowca spadną do puki nie sprzedadza tego co wpłyneło


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj