Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena mleka 2014

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1451 odpowiedzi na ten temat

#1141 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 26 październik 2014 - 07:29

Cena mleka 2014

"Czemu twierdzisz że duży ma wyższe koszty produkcji? Śmieszne...  Wszystko kupuje taniej a sprzedaje drożej

Serwis i utrzymanie 3 robotów (udojowy, do podgarniania paszy i do czyszczenia rusztów), paszowóz, itp. Lely kosztuje dużo więcej niż dojarka przewodówka i taczka z widłami. "

Jak czytam takie teksty to nóż się w kieszeni otwiera...oczywiście w połączeniu z tekstem"mam duże nakłady więc powinienem dostawać więcej za litr mleka".A dlaczego niby ?Co konsumenta obchodzi że mleko zostało wyprodukowane przy pomocy robota czy za pomocą przysłowiowej taczki z gnojem ?Powiem więcej-nie powinno obchodzić !Nigdy nie wpadłem na pomysł aby krzyczeć "dajcie mi więcej bo zainwestowałem w przewodówkę i parę wyciągów obornika" itd itp.

Przekleństwem natomiast jet to że RN w mleczarniach obsadzone są właśnie przez tak myślących "dużych" rolników-dajcie mi więcej bo ja więcej zainwestowałem...Pytanie-dlaczego zainwestowałeś ?-bo chciałeś więcej ?-no sorry -jest ryzyko jest zabawa  :) .A oni chcieliby bez ryzyka-jak jest "cienko koło doopy" to zrobi się jak zwykle-utnie się mniejszym by wyjść na swoje-by żyło się lepiej  :lol: .Skłamałem gdzieś ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena mleka 2014 Dzisiaj, 23:41
  •  

#1142 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 26 październik 2014 - 08:33

Cena mleka 2014

Uważam że każda inwestycja jest w tym celu aby ułatwić sobie życie i podnieść komfort życia.

Ale część społeczeństwa podnosi sobie tylko komfort psychiczny inwestycjami typu " mam większy od sąsiada, nowocześniejszy" i każdy sprzęt który jest kupiony na wyrost generuje większe koszty utrzymania.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#1143 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2722 postów

Napisany 26 październik 2014 - 09:02

Cena mleka 2014

"Czemu twierdzisz że duży ma wyższe koszty produkcji? Śmieszne...  Wszystko kupuje taniej a sprzedaje drożej

Serwis i utrzymanie 3 robotów (udojowy, do podgarniania paszy i do czyszczenia rusztów), paszowóz, itp. Lely kosztuje dużo więcej niż dojarka przewodówka i taczka z widłami. "

Jak czytam takie teksty to nóż się w kieszeni otwiera...oczywiście w połączeniu z tekstem"mam duże nakłady więc powinienem dostawać więcej za litr mleka".A dlaczego niby ?Co konsumenta obchodzi że mleko zostało wyprodukowane przy pomocy robota czy za pomocą przysłowiowej taczki z gnojem ?Powiem więcej-nie powinno obchodzić !Nigdy nie wpadłem na pomysł aby krzyczeć "dajcie mi więcej bo zainwestowałem w przewodówkę i parę wyciągów obornika" itd itp.

Przekleństwem natomiast jet to że RN w mleczarniach obsadzone są właśnie przez tak myślących "dużych" rolników-dajcie mi więcej bo ja więcej zainwestowałem...Pytanie-dlaczego zainwestowałeś ?-bo chciałeś więcej ?-no sorry -jest ryzyko jest zabawa  :) .A oni chcieliby bez ryzyka-jak jest "cienko koło doopy" to zrobi się jak zwykle-utnie się mniejszym by wyjść na swoje-by żyło się lepiej  :lol: .Skłamałem gdzieś ?

Jest to głupie, bo np w przemyśle po to się inwestuje w nowoczesne maszyny żeby zwiększyć produkcje i obniżyć koszty co daje niższą cenę końcową produktu/ usługi co podnosi sprzedaż i udupia zacofaną konkurencję, a rolnik który zainwestował i tanio produkuje ma jeszcze większą kasę za towar jak ten mały... 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1144 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 26 październik 2014 - 09:57

Cena mleka 2014 mały zrobi wszystko sam w polu i w oborze. Latem pasie krowy na trawie. Pola nie ma za dużo to zdąży wszystko na czas zrobić. Krowy są dopilnowane wyniki rozrodu ma lepsze brakowanie mniejsze. Nie ma kredytów. Dlatego wytrzyma cenę poniżej 1zł. Duży musi mieć pracowników, ma dużo nowego sprzętu którego serwis dużo kosztuje. Ma dużo ziemi i nie wyrabia się w terminach. W razie niepogody plony mu się marnuja. Nie ma czasu wypasac krów to musi mieć dużo więcej kiszonek. Krów nie jest w stanie dopilnować dużo bydła się marnuje albo idzie do brakowania. Głupie uszkodzenie strzyka eliminuje krowę bo kto będzie zdajał jedną krowę pół godziny. Do tego dochodzą kredyty na maszyny ziemię budynki. Dlatego koszt wyprodukowania litra mleka jest tam dużo wyższy i cena 1zł to tragedia.

#1145 Share Pablo1970

Pablo1970

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 26 październik 2014 - 10:16

Cena mleka 2014

damian 40000   człowieku  co  ty  za  pierdoły  wypisujesz  kto  w  dzisiejszych  czasach  pasie  krowy  , poza  tym   jesteś  na  bakier  z  ekonomią  im wieksze  gospodarstwo 

[oczywiście  bez  przesady]  tym   lepsze wykorzystanie  maszyn  ,  mniejsze  zużycie  paliwa  na  ha  i  najważniejsze  większy  dochód  , poza  tym  czytajc  te posty   mam

wrażenie  że  na   forum są  same  trzęs-portki   i  panikują  na  potęgę  pamiętam  cenę  z ostatniego  kryzysu  70  gr  i  jakoś  udało  się  przez  to przez  to   przebrnąć

więc  nie   ma  co   panikować  na  zapas B)

#1146 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 26 październik 2014 - 10:26

Cena mleka 2014

Np. u mnie w okolicy WSZYSCY wypasają krowy-co w tym dziwnego ?Krowa chyba jest zdrowsza jak pobiega po pastwisku nie ?No ale co tam krowa-kto by się tam jakimś durnym zwierzakiem przejmował nie ?

#1147 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 26 październik 2014 - 10:32

Cena mleka 2014

damian 40000   człowieku  co  ty  za  pierdoły  wypisujesz  kto  w  dzisiejszych  czasach  pasie  krowy  , poza  tym   jesteś  na  bakier  z  ekonomią  im wieksze  gospodarstwo 

[oczywiście  bez  przesady]  tym   lepsze wykorzystanie  maszyn  ,  mniejsze  zużycie  paliwa  na  ha  i  najważniejsze  większy  dochód  , poza  tym  czytajc  te posty   mam

wrażenie  że  na   forum są  same  trzęs-portki   i  panikują  na  potęgę  pamiętam  cenę  z ostatniego  kryzysu  70  gr  i  jakoś  udało  się  przez  to przez  to   przebrnąć

więc  nie   ma  co   panikować  na  zapas B)

Damian napisał samą prawdę. W stadzie 100 sztuk nikt nie spaceruje do krowy 7x dziennie. Nie zacieliła się 3x, ma jakąś chorobę czy choćby uszkodzenie strzyku - wyjazd z obory. Tak samo wycielenia. Przy mniejszym stadzie np 20sztuk ludzie wstają w nocy i zaglądają czy już się cieli czy nie. Przy 100 sztukach porodówka i jak się zdąży to ok a jak nie to i krowa potrafi zdechnąć przez niedopilnowanie. Myślisz że jak krowa da 12 tys litrów to jest większy zysk niż od takiej co da 6 tys? A gucio. Policz ile trzeba wpakować w dodatki, policz brakowanie po 3-5 laktacjach  itp. Taka co daje mniej umie i 12 lat wytrzymać bez problemu. Co do wykorzystania maszyn. URSUS 5714 to prosty ciągnik - na 20 ornego wystarczy. A na 150ha trzeba maszyn i najczęściej nie są odczepiane bo pokos trawy x5, kukurydza kosi się 3 tyg - a jeszcze orki siewy itp i między czasie dojenie, cielenie. Przy 25 sztukach jest przyzwoita wypłata co miesiąc, dojenie trwa 30 min, cielenie raz na jakiś czas, koszenie kukurydzy jeden dzień, sianokosy tydzien x 3 pokosy - lżej, we własnym zakresie prace i mniej kłopotu. A i koszty niższe. Wywalenie dziennie kilku taczek kukurydzy, rozrzucenie siana, słomy i zadanie treściwej paszy nie jest takim ciężkim zadaniem. 

#1148 Share Pablo1970

Pablo1970

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 26 październik 2014 - 11:51

Cena mleka 2014

Jeżeli dla  ciebie  25  sztukach  jest  wystarczająca  wypłata  , to  dalsza  dyskusja  jest  bezcelowa :lol:

#1149 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 26 październik 2014 - 12:06

Cena mleka 2014

tylko że ten z 25 sztuk ma więcej wypłaty niż ten co ma 100sztuk który jest uwiązany kredytami na kilkadziesiąt lat.o czasie wolnym nie wspomnę.

#1150 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 26 październik 2014 - 12:23

Cena mleka 2014

damian 40000 człowieku co ty za pierdoły wypisujesz kto w dzisiejszych czasach pasie krowy , poza tym jesteś na bakier z ekonomią im wieksze gospodarstwo
[oczywiście bez przesady] tym lepsze wykorzystanie maszyn , mniejsze zużycie paliwa na ha i najważniejsze większy dochód , poza tym czytajc te posty mam
wrażenie że na forum są same trzęs-portki i panikują na potęgę pamiętam cenę z ostatniego kryzysu 70 gr i jakoś udało się przez to przez to przebrnąć
więc nie ma co panikować na zapas B)

mam 25krów i wyobraź sobie że chodzą pół roku w pastuchu. Niestety koło domu mam tylko 4ha pastwisk i cały rok muszą dostawać kiszonke z kukurydzy. Ale mam znajomego który ma dużo pastwisk tak że daje latem tylko tresciwe. Zgania do obory 2 razy dziennie do dojenia. A jałowki i zasuszone ma na drugim pastwisku od maja do listopada nie generują mu kosztów a cała obsługa to sprawdzanie ogrodzenia. Jak myślisz kto taniej produkuje ja który muszę mieć kukurydzę na cały rok czy on?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1151 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 26 październik 2014 - 12:29

Cena mleka 2014

Jeżeli dla  ciebie  25  sztukach  jest  wystarczająca  wypłata  , to  dalsza  dyskusja  jest  bezcelowa :lol:

no raczej więcej nie masz , więc nie zgrywaj tu wielkiego postępu  :D    

cytuję ; 

W temacie:Cena mleka 2014

20 październik 2014 - 18:57

MLEKOWITA   9000   litrów  2014/09   1,37 za  litr  ryczałt   .

#1152 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 26 październik 2014 - 13:17

Cena mleka 2014

Na pastwisku nie da sie osciagnac wysokich wydajności, chyba ze macie jakis czasowstrzymywacz, żeby trawa się nie starzała...

#1153 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 26 październik 2014 - 13:30

Cena mleka 2014 to jest prawda jak stoją na oborze to lepiej doja ale zimą zaczynają chorować na stawy a jak wyjdą na trawę te problemy znikają. Średnia 6-7tys spokojnie można wyciągnąć na pastwisku a do tego użytkować krowy ponad 6 laktacji.

#1154 Share Max1987

Max1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:Takie jak wszystkich tutaj:-) Jak co to GG 8883245 :)

Napisany 26 październik 2014 - 13:47

Cena mleka 2014

Ja wypasam ponad 30 krów dojnych i cała młodzież od 1maja do 1 listopada czasem do grudnia wydajność mam 6 tys nie jeden powie ze mała ale mi starczy krowy dociagaja do 10 laktacji. Widze je tylko rano i wieczorem podczas doju ciela się na kakach w tym roku zadnego padniecie nie miałem wśród krów ani cielaków, żadna nie zaległa po porodowo, a domu podczas doju tylko tresciwa dostają. Kiszonki i słome gromadze tylko na okres zimy.  I jeszcze zarabiam na dużych gospodarzach:)

ale skończcie panowie ta dyskusje tu się mówi sie o bierzacych cenach mleka nikogo nie nawrócicie jak ktoś chce to niech produkuje.

#1155 Share BogdanAndrearczyk

BogdanAndrearczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 26 październik 2014 - 17:20

Cena mleka 2014

To jest forum o cenach mleka a nie o innych sprawach .

#1156 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 26 październik 2014 - 17:32

Cena mleka 2014

Na pastwisku nie da sie osciagnac wysokich wydajności, chyba ze macie jakis czasowstrzymywacz, żeby trawa się nie starzała...

www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/bydlo-i-mleko/wypas-pastwiskowy-i-srednia-wydajnosc-11-745-kg,53548.html

W okolicy kilka takich gospodartw jest. A ja kupowalem krowy z gospodarstwa ekologicznego co miało ponad 6 tysi wydajność. I pasło sie tam 600 krów

#1157 Share szaman1

szaman1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 26 październik 2014 - 20:33

Cena mleka 2014

To jest forum o cenach mleka a nie o innych sprawach .

Właśnie, według mnie mleko jest za drogie, w sklepię płacę 2,6 za litr

Edytowany przez szaman1, 26 październik 2014 - 20:34.

#1158 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 26 październik 2014 - 21:05

Cena mleka 2014

To idź i to powiedz w sklepie, hurtowni, mleczarni a nie do rolnika, to nie wina rolnika że za wodę płacisz 2,6zł za litr.

#1159 Share kotwczapce

kotwczapce

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 26 październik 2014 - 21:31

Cena mleka 2014

albrecht macht frei.

Z tym albrechtem to coś spieprzyłeś...

.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1160 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2722 postów

Napisany 26 październik 2014 - 22:13

Cena mleka 2014

Właśnie, według mnie mleko jest za drogie, w sklepię płacę 2,6 za litr

2.6 to płacisz za wzbogaconą serwatkę a nie za mleko  ;)