Polecane posty

daremw    128

nie koniecznie, sam oddaję mleko do mlekovity wys maz, mleczarnia jak najbardziej prosperuje finansowo bez najmniejszego zarzutu ale to głównie dzięki temu że nie wyskakuje z cenami niewiadomo jak ale jak jest dobra passa to też nie trzyma cen na zaniżonym poziomie, są mleczarnie które więcej płacą- powiesz w takim przypadku że mlekovita upada? ha ha ha obniżanie cen nie jest do końca związane z sytuacją finansową mleczarni, no chyba że bankrutująca całkowicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

na razie w centrali (wys maz) nic nie słyszałem, teraz za 2 miesiące podnieśli listopad +10, grudzień +10 (+10 premia), więc w sumie w styczniu spadnie o 20 gr w porównaniu do grudnia

Gdzie dostałeś za listopad 10groszy???

 

Mlekovita od stycznia -20 gr ...

A ja słyszałem ze spadnie o 10gr hehe stara spiewka Sapinski na radzie mowi ze spadnie o 20gr a faktycznie obniżka wyniesie ok. 5gr tak aby radni mieli sie czym pochwalić ze uratowali cene mleka a decyzja została podjeta jeszcze przed sesja rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

a sprawdziłeś dokładnie fakturę? :)

ja na razie nie słyszałem o spadku ceny, może jeszcze do mnie nie dotarło nic

Sapińskiemu na razie zależy na mleku i nie obniży ceny do poziomu kosztów produkcji, jakiś zapas zostawi, z cenami nie wyskakuje nigdy przed szereg ale i spadki są mniej odczuwalne.

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    526

nie koniecznie, sam oddaję mleko do mlekovity wys maz, mleczarnia jak najbardziej prosperuje finansowo bez najmniejszego zarzutu ale to głównie dzięki temu że nie wyskakuje z cenami niewiadomo jak ale jak jest dobra passa to też nie trzyma cen na zaniżonym poziomie, są mleczarnie które więcej płacą- powiesz w takim przypadku że mlekovita upada? ha ha ha obniżanie cen nie jest do końca związane z sytuacją finansową mleczarni, no chyba że bankrutująca całkowicie

 

Jeżeli jest się dużą mleczarnią w sąsiedztwie innych dobrze prosperujących zakładów to płaci się cenę zbliżoną do konkurencji. Sm Ryki w granicach 1.3zł za litr a jest mniejszą mleczarnią niż Radzyń. Mlekovita płaci około 1.5zł za litr. Można domniemywać, że w Spomleku coś się dzieje tym bardziej że sam prezes mówił że mleko sprzedaje na Białoruś bo nie ma co z nim zrobić. Może to z tego wynika tak niska cena w skupie. Niby dobrze radzący sobie podmiot a jest niestabilny na miejscu rolników zastanowiłbym się co dalej robić.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

z tą ceną to bym trochę dyskutował... swego czasu będąc u jednej osoby która oddaje mleko do mlekpolu zapytałem o cenę mleka i okazało się że mając około 100 wysokowydajnych krów otrzymywał cenę za mleko niższą niż ja przy dużo mniejszej obsadzie (1/4) niej wydajnych krów gdzie jeszcze ograniczać trzeba było produkcję, cena była aktualna za ubiegły miesiąc także porównanie było całkowicie wiarygodne, dla porównania osm piątnica znowu dawała w tym samym czasie cenę znacznie większą niż mlekovita, co w efekcie dawało przepaść cenową między piątnicą a mlekpolem.

jak wiadomo mlekpol i mlekovita to jednak giganci w porównaniu do piątnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo1970    51

Spomlek  kupił zakład  po  Hohlandzie  w  Baranowie   być  może     dlatego  oszczędza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witold19861    6

ceny spadają w Wolsztynie mleko poniżej 1 zl mlekovita 1.37 gostyn 1.2 nowy Tomyśl tez ponizej 1 zl ale jak się jest większym to zawsze masz więcej ale to zależy od koniunktury . panowie myślę ze każdy z nas zdaje sobie sprawę ze ceny będą niskie i ci którzy nie maja kredytów to będą jakoś żyć a ci którzy są zadłużeni będą mieć slaby rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo1970    51

Sprostowanie  mleczarnię  po  Hohlandzie  kupiła  firma  POLMLEK   za  pomyłkę  przepraszam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a sprawdziłeś dokładnie fakturę? :)

ja na razie nie słyszałem o spadku ceny, może jeszcze do mnie nie dotarło nic

Sapińskiemu na razie zależy na mleku i nie obniży ceny do poziomu kosztów produkcji, jakiś zapas zostawi, z cenami nie wyskakuje nigdy przed szereg ale i spadki są mniej odczuwalne.

 

Nie musze nic sprawdzac bo akurat tego jestem pewny. Moze i zalezy ale na wiosne rusza duża inwestycja w wys. maz na 4ha które teraz kupili na powstac najwieksza proszkownia mleka chyba w europie o ile dobrz słyszałem. Z reszat mleko w proszku mocno potaniało wiec obniżka po nowym roku jest raczej pewna.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Mi ktoś mówił że ta proszkownia będzie dla producenta batonów i że on większość kosztów pokryje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

nie wiem czy byłby sens budowania proszkowni jak już mają całkiem niezłą, siostra tam pracuje i wszyscy mówią że twarożkarnia w planach. poza tym... powiedzcie kiedy była otwarta proszkownia obecna? :)

nie myślicie chyba że prezes będzie dublował inwestycje, jak już buduje to jedną konkretną a nie kilka małych

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzisiaj sms z Mlekovity, że za miesiąc grudzień dopłata dla udziałowców 0,10zł i potrącenie na udziały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Który oddział, bo ja Baranowo. W centrali na udziały była"premia" w listopadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

premia udziałowców jest zawsze w grudniu, pisałem na poprzedniej stronie że za listopad i grudzień cena podskakuje +10 gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ten dalej swoje faktura za listopad juz była  kto dostał wtedy  premie 10gr. reka w góre. Za grudzien bedzie premia 10gr. ale pojdzie w całości na udziały juz pare razy było to mówione i to dość dawno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Zobacz co napisał Thomas powyżej... ja jakoś sprawdziłęm fakturę i wszystko gra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7137

A jak płaci Piątnica że nikt się nie chwali?? Patrząc na niektóre posty to Mlekpol nawet nieźle trzyma, w grudniu premia 20 gr z czego 10 gr na udziały...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zobacz co napisał Thomas powyżej... ja jakoś sprawdziłęm fakturę i wszystko gra...

 

Nie musi mi nic pisac bo juz miesiac temu dostałem smsa ze za grudzien bedzie premia 10gr. na udziały a nie listopad mowie o oddziale wysokie mazowieckie. I co ty moze miales podwyzke w lisopadzie 10gr.??? to albo nie widziales tej faktury na oczy ,albo oddajesz do innej mleczarni.

A na dowod podaje dane z faktury za

pazdziernik 

<30tys. tluszcz 4,32% białko 3,53% CENA 1,52ZŁ BRUTTO DLA VATOWCA stan udziałów 28993zł

listopad

< 30tys. tłuszcz 4,44% białko 3,64% cena 1,5374 brutto dla vatowca stan udziałów 28993zł

 I gdzie ta podwyzka????????????????

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przepraszam, że wprowadziłem w błąd, bo Przezuwaczka pisała właśnie o tej dopłacie do udziału. To mi się miesiące pomyliły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

A jak płaci Piątnica że nikt się nie chwali?? Patrząc na niektóre posty to Mlekpol nawet nieźle trzyma, w grudniu premia 20 gr z czego 10 gr na udziały...

 

Witam dawno mnie nie było Piątnica płaci bez zmian w dalszym ciągu cena jaką otrzymuję w przedziałe >30000 to jest z grudnia 1.64brutto w tym roku nie było u nas niestety premii świątecznej tłuszcz 4.6  białko 3.53

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj