Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomaszek21    32

Rosja to głodny i chłonny kraj jakbyśmy z nimi dobrze żyli to by nie było żadnych obniżek cen a towar dalej by od nas brali a tak d...


interesuje się rolnictwem i wszystkim tym co jest w jakikolwiek sposób z rolnictwem związane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo400    32

Pytanie do dostawców z Grajewa. Czy macie problemy z komurkami somatycznymi? Mi przez ostatnie miesiącę naliczają tak by moja średnia wynosiła 402-412. W związku z tym zbadałęm mleko na ilość komurek somatycznych i zamiast 650tyś(jak w ostatnim badaniu) wyszło 120...

 

mialem ten problem w mleczarni wyszlo 480 a w zleconym badaniu 190 ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekxy    134

Pytanie do dostawców z Grajewa. Czy macie problemy z komurkami somatycznymi? Mi przez ostatnie miesiącę naliczają tak by moja średnia wynosiła 402-412. W związku z tym zbadałęm mleko na ilość komurek somatycznych i zamiast 650tyś(jak w ostatnim badaniu) wyszło 120...

 

Może masz sprytnego sąsiada ,Który wie że masz niezłe mleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Najwiekszy problem z komurkami maja w laboratorium tam najszybciej sie one mnoza !! zacznij robic zakupy w sklepach mlekpolu (na karte oczywiscie lub potracanie z wyplaty )Problem zniknie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosacki    11

35 000 litrów - 1,54 zł białko 3,4  tłuszcza 4,4 Mlekpol

Skończcie pier......... po 1 komórki sie nie mnoża. Jakoś ja nie mam problemów trzeba dbać o stado a nie czekać od sms do sms taka prawda!!!! Badasz stado jak ktoras ma wyższe somatyke odtsawiasz i leczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Tak jak wyżej trzeba badaćmleko od każdej krowy z każdego strzyku np. mastirapidem i problemu nie ma, a nie wynik wysoki i zdziwienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    103

Mlekpol, cena mleka wzrasta za miesiąc grudzień w wysokości 20 gr z tym że 10 gr na udziały.

To chyba taka premia swiąteczna niż długotrwała podwyższka.

Edytowano przez martin0000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia22   
Gość Kasia22

Witam. :D Czy któryś z Panów/ Pan tu wypowiadających się oddaje mleko do mlekovity ? Proszę o kontakt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

A co z tym ,,Spomlekiem''????????????????

Słyszałem że go szykują do sprzedania, plotki ogólnie ,wie ktoś coś??


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    526

Kupić?? Może  raczej przejąć bo przecież to udziałowcy - rolnicy są właścicielami mleczarni. Kto mógłby przejąć taką dużą mleczarnie?? Mają kłopoty finansowe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Robercik1   
Gość Robercik1

OSM Sierpc pow. 15 tyś. litrów 1.76 brutto białko 3,64 tłuszcz 4,3.

 OSM sierpc pow 15 tyś litrów 1.60 brutto białko 3,3 tłuszcz 5,05.         vat 5 %       coś duża ta róznica...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldifox    2

Miałbyś białko 3,6 to i cena by była inna. Ostatnio było 1,80zł ale i parametry były lepsze teraz spadły i cena razem z nimi.

Edytowano przez waldifox

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Najwiekszy problem z komurkami maja w laboratorium tam najszybciej sie one mnoza !! zacznij robic zakupy w sklepach mlekpolu (na karte oczywiscie lub potracanie z wyplaty )Problem zniknie !

chłopie weź trochę dogoń rolników kapujących cokolwiek- takie małe przypomnienie dla tych którzy nie wiedzą co się mnoży a co nie...

bakterie mogą się mnożyć- no ale u mnie jakoś stan bakterii jest na poziomie 10 tys- non stop,

komórki somatyczne się przecież nie mnożą, ile jest ich w mleku względnie stała ilość a raczej zależy od samej krowy, stan zdrowia i ogólnie też wiek krowy (starsza z reguły więcej), u mnie stan z ostatniej próby to chyba około 80 tys.

nie wiem jak ktoś kto się zajmuje produkcją mleka może takie głupoty opowiadać

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

na razie w centrali (wys maz) nic nie słyszałem, teraz za 2 miesiące podnieśli listopad +10, grudzień +10 (+10 premia), więc w sumie w styczniu spadnie o 20 gr w porównaniu do grudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6666    4

Jestem w Grupie która oddaje mleko do Spomleku i narazie nie słyszałem o jakichkolwiek problemach.
Proszę o wszelkie informacje bo pomału zaczynam się bać :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo1970    51

Ludziska  jeżeli  nie  macie  pewnej  info  to  nie  piszcie  głupot  typu  [ podobno  , ktoś coś   lub  kierowca  ] .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a tak z ciekawosc  spytam teraz tak srednio po ile mleko sprzedajecie do melczarni z wszystkimi premiami itd ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj