Polecane posty

nightmare    81

ceny ziemi sa bardzo zróżnicowane, sa regiony ze da się kupic ha za 10 tys zl, fakt ze ziemia kiepskiej jakości, ale wrocmy do tematu,wrazie upadku mleczarni a prędzej czy później to nastapi nie będzie mowy o wyplacie udzialow. co do ceny mleka to za listopad 1.06zl litr, ilość powyżej 5tys, tłuszcz 4.6 bialko 3.55 osm kosow l , oczywiście cena brutto, z tym ze za tłuszcz mleczrnia placi jakiś symbiliczny grosz czy dwa, bialko i ilość decyduje o cenie

Edytowano przez nightmare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radas17    4

Od znajomego słyszałem że cena ok. 1.30zł-1.40zł .

W mleczarni do której odstawiałem mleko wypłata udziału trwa 3 lata 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekS21    0

U mnie cena waha się od dwóch miesięcy między 80 a 90 groszy za litr przy odstawie 4 tys na miesiąc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

10lat temu za 50tys mogłeś kupić spokojnie 5ha dobrej ziemi a teraz hektar ciężko.

 

Ziemia nie jest dobrym porównaniem. Ale popatrz na np ciągniki. Zwykły Belarus kosztował 50 tys 10 lat temu. Dziś koło 100tys. Mając zamrożone 100 tys w udziałach inflacja zżera nam ok 4-5% rocznie. W pierwszym roku  oczekiwania mamy 95 tys, w kolejnym 90,3 tys itd. Wyjdzie że zostanie nam po 10 latach ok 65tys. Do tego uwzględnijmy rosnące koszty w każdej dziedzinie i wyjdzie nam że mieliśmy kupe forsy a za 10 lat będzie kupa grosza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekkutno    0

zgadza sie ze po kilku latach za te same pieniadze pewnie kupisz czegos tam mniej niz teraz ale czy mleczarnia pobrała Ci udział w ciagu jednego roku??? Nie raczej tylko przez kilka lat wiec nie ma co znów az tak wymagac.a co do pobierania udziałów no to mleczarnie np. sierpc , które go wiecej pobieraja to lepiej prosperuja niz te które go nie pobieraja, maja  w ten sposób poprostu wiecej pieniedzy na inwestycje. 

 

Edytowano przez radekkutno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Inwestycje powinny być robione z zysków mleczarni. Co z tego że ktoś na Twoim karku zbuduje swój kapitał? Idąc tym tokiem rozumowania udział powinien procentować bo to rodzaj pożyczki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

U mnie w mleczarni z udziałów są finansowane nisko oprocentowane kredyty dla dostawców na jałówki, wyposażenie obory i maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max1987    20

OSM Czarnków Dostawa pow 12 tyś Białko 3,3 Tłuszcz 3,9 cena brutto z premia swiąteczna 1,38 zł.

U nas kazdy dostawca udziały całe musi wykupić odrazu wzglednie mleczarnia mu rozłoży na roczne raty, jak sie ma odpowiednia ilosc udziału to juz wiecej nie pobieraja i co roku wypłacaja dewidende :) w postaci dopłaty do kg mleka w grudniowym rozliczeniu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekkutno    0

Inwestycje powinny być robione z zysków mleczarni. Co z tego że ktoś na Twoim karku zbuduje swój kapitał? Idąc tym tokiem rozumowania udział powinien procentować bo to rodzaj pożyczki. 

nie wiem jak to jest z tym udziałem i nie wnikam ile i na jakie inwestyce idzie i na co tam jeszcze jedno jest pewne jak wiekszy udział to wieksza premia czyli wiecej pieniedzy dla dostawcy to chyba lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

nie wiem jak to jest z tym udziałem i nie wnikam ile i na jakie inwestyce idzie i na co tam jeszcze jedno jest pewne jak wiekszy udział to wieksza premia czyli wiecej pieniedzy dla dostawcy to chyba lepiej :)

 

Zabiorą Ci przez rok 1000zł - dostaniesz premii 200zł a po 8 latach zamiast otrzymać 1000zł +procent od tej sumy, otrzymasz jedynie ów 1000zł który będzie miał siłę nabywczą taką że dziś kupisz za 1000zł  10 lemieszy a za 8 lat jedynie 2 lemiesze.

 

Więc gdzie to lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubasik    0

pytanie tylko czy za te 10 lat ten rolnik będzie zyl.  te przeciąganie to celowa robota, powinni odsetki doliczać do sumy całego udziału, w przeciwnym razie to jest zwykle złodziejstwo, trzymanie w obrocie przez tyle czasu czyjas gotowke.

 

niemieccy rolnicy żyją i mają się dobrze, małe gospodarstwa po kilka h powinny szukać swojej niszy i trendu w ekologicznym jedzeniu, bo  wielkimi nie maja szans a robic cos po to by tylko przeżyć to też nie robota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziedziczne nie są, ale można je przepisać w mleczarni na następcę za odpowiednią opłatą, ok 800 zł 3 lata temu w Mlekovicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

 

Zabiorą Ci przez rok 1000zł - dostaniesz premii 200zł a po 8 latach zamiast otrzymać 1000zł +procent od tej sumy, otrzymasz jedynie ów 1000zł który będzie miał siłę nabywczą taką że dziś kupisz za 1000zł  10 lemieszy a za 8 lat jedynie 2 lemiesze.

 

Więc gdzie to lepiej?

 

 

To jest właśnie chora sytuacja, nie powinno być żadnych premii świątecznych w postaci dopłaty do litra a nadwyżka powinna zostać podzielona między udziałowców zgodnie z wielkością każdego udziału, nawet jak by ktoś zmienił mleczarnię a poprzednia mleczarnia nie wypłaciła udziałów to nadal powinien dostawać pieniądze bo jest współwłaścicielem takiego zakładu, wtedy spółdzielnie by prędko udziały wypłacały.

 

 

Thomas żądać opłaty za przepisanie udziałów jest prawdziwym chamstwem, powinno to być za darmo, przecież to dla mleczarni powinno zależeć żeby mieć jak najwięcej udziałów a nie dla dostawcy.

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekkutno    0

Zabiorą Ci przez rok 1000zł - dostaniesz premii 200zł a po 8 latach zamiast otrzymać 1000zł +procent od tej sumy, otrzymasz jedynie ów 1000zł który będzie miał siłę nabywczą taką że dziś kupisz za 1000zł  10 lemieszy a za 8 lat jedynie 2 lemiesze.

 

Więc gdzie to lepiej?

własnie zle mówisz bo premia jest większa niz  ten powiekszony

udział wiec jest lepiej z wiekszym udziałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

slyszalem ze w mlekowicie pobierają tylko do 5 tys zl, nie wiem czy to prawda, jeśli tak to przepisanie było by opłacalne. ale jeli pobierane sa bez limitu to przepisanie jest czysta glupota, premie  raczej sa naliczane od ilości dostaw a nie od ilości udziału, przynajmiej w mojej mleczarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przepisywanie udziałów to bezsens? A co ja miałem zrobić jak moja mama przepisywała na mnie. Mogli jej oczywiście wypłacić te udziały( po jakimś tam czasie), ale ja jak pamiętam musiałbym wpłacić swoje pieniądze na te udziały czy to mleczarnia by potrącała nie pamiętam. U mnie udziałów jest 5600zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

u mnie czy by przepisal czy by nie przepisal to i tak dalej by na udzialy pobierali, stan udzialow ok 8 tys, mleczarnia jest mala, ja jestem młody, nim zakoncze produkcje to może mleczarni już nie być, wiec glupota by było te udzialy przepisywac, tymbardziej ze powiedzieli ze za ok rok będą do odebrania, jak by nie było, te 8 tys to zawsze jakas gotowka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaca19855    11

Jak mi ojciec przepisywał gospodarstwo to wartość udziałów wypłacili mu w ratach przez 5 lat, a mi potrącają już na "moje konto"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max1987    20

Mi ojciec przekazał udziały bez problemu, ani nie było zadnych potroncen za ich przekazanie a u nas trzeba posiadac w zaleznosci od ilości odstawianego mleka od 1-4 udziałów jeden kosztuje 5 tyś, powyżej 100 tys rocznej dostawy każdy musi posiadac 4 udziały:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Przepisywanie udziałów to bezsens? A co ja miałem zrobić jak moja mama przepisywała na mnie. Mogli jej oczywiście wypłacić te udziały( po jakimś tam czasie), ale ja jak pamiętam musiałbym wpłacić swoje pieniądze na te udziały czy to mleczarnia by potrącała nie pamiętam. U mnie udziałów jest 5600zł.

 

Jak masz mało udziałów to ok, ale jak niektórzy mają po kilkadziesiąt tysięcy (sąsiad ma np 70k i czeka już 4 lata na wypłatę, drugie 4 jeszcze musi poczekać) to lepiej je wypłacić przy przekazywaniu na następce, i niech od młodego pobierają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj