Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena mleka 2014

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1451 odpowiedzi na ten temat

#1041 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 10 październik 2014 - 09:59

Cena mleka 2014

powiem tak u nas idzie zawsze z całego i parametry przeważnie są super, ale tak jest jak o wszystko się dba. Raz teściowa chciała pokombinować to miałą gorsze parametry niż normalnie a niby od najlepszej krowy i tak się na kombinowaniu skończyło. Na moje chociaż w rodzinie kombinują to kontrole codziennie by mogły być bo to przecież dla naszego dobra a nie kogoś a całe życie ślizgać się nie da bo się raz udało

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena mleka 2014 Dzisiaj, 05:06
  •  

#1042 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 10 październik 2014 - 12:07

Cena mleka 2014

koego masz racje. jak mały zrezygnuje mała strata jesli duzy widadomo duz strata wiec mały robi na dużego

Tyle że jak większość małych zrezygnuje to i duży w dupe dostanie tym bardziej że z litwy jedzie mleko za bezcen.

#1043 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 10 październik 2014 - 12:45

Cena mleka 2014 to jakie koszty produkcji są na tej litwie że oddają mleko poniżej 90gr.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1044 Share t1987

t1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 10 październik 2014 - 12:52

Cena mleka 2014

a z hajnówki białorusin zabiera. jaka to polityka zamiast swoje wspierac wspieraja litewskich rolników, a u nas ...parodia...

#1045 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 10 październik 2014 - 16:46

Cena mleka 2014

to jakie koszty produkcji są na tej litwie że oddają mleko poniżej 90gr.

Skoro w Polsce mały wytrzymuje cenę w granicach 1 zł to dlaczego na Litwie ma nie wytrzymać? Bankowcy oddają do wsiowego zbiornika i stąd masz tanio. I bardzo dobrze, upieprzyć tych co brali 1,8 zł i niech poczują  jak to jest pracować za darmo.

#1046 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 10 październik 2014 - 16:57

Cena mleka 2014

powiem tak u nas idzie zawsze z całego i parametry przeważnie są super, ale tak jest jak o wszystko się dba. Raz teściowa chciała pokombinować to miałą gorsze parametry niż normalnie a niby od najlepszej krowy i tak się na kombinowaniu skończyło. Na moje chociaż w rodzinie kombinują to kontrole codziennie by mogły być bo to przecież dla naszego dobra a nie kogoś a całe życie ślizgać się nie da bo się raz udało

O i taka postawe sie chwali.
Js tez chce mieć placone za takie mleko o jskie dbam i jakie oddaje. Nie mam nic przeciwko badaniu mleka co odbiór. A wrecz jest to mi na rękę. Tylko żeby te badania tez były zetelne. Bo np mlekpol ma tendencję do obcinania białka.

#1047 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 10 październik 2014 - 17:55

Cena mleka 2014

Skoro w Polsce mały wytrzymuje cenę w granicach 1 zł to dlaczego na Litwie ma nie wytrzymać? Bankowcy oddają do wsiowego zbiornika i stąd masz tanio. I bardzo dobrze, upieprzyć tych co brali 1,8 zł i niech poczują jak to jest pracować za darmo.

w sumie masz rację ja jako średni dostawałem w najlepszym momencie 1.60 teraz spadło na 1.30 a najmniejsi mieli 1.30 a teraz mają 1zł.

#1048 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 październik 2014 - 18:10

Cena mleka 2014

to jakie koszty produkcji są na tej litwie że oddają mleko poniżej 90gr.

litwa jak litwa ale takie ceny juz u nas staja sie faktem

w Rypinie juz płaca po 80groszy

#1049 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 10 październik 2014 - 18:37

Cena mleka 2014

mnie to ciekawi czy jezeli bedzie jeszcze troche spadku tak powiedzmy ze max 1zl dla duzego dostawcy to czy nadal bedzie tak jak rok lub pol roku temu na tym portalu jak duzi mysleli ze swiat polkną i smiali sie z tych to pukali sie w czolo jak brali kredyty i placil po 80 tys za ha zeby trawe tam uprawiac?

#1050 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 październik 2014 - 18:58

Cena mleka 2014

smiali sie miedzy innymi z takich jak ja, kiedy mówiłem ze trzeba byc idiota aby dac 50 tys za ha, albo jak mówiłem ze john deere to tylko narzedzie pracy a nie cel zycia

ten sie smieje kto sie smieje ostatni :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1051 Share Krycha123

Krycha123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 10 październik 2014 - 19:05

Cena mleka 2014

mnie to ciekawi czy jezeli bedzie jeszcze troche spadku tak powiedzmy ze max 1zl dla duzego dostawcy to czy nadal bedzie tak jak rok lub pol roku temu na tym portalu jak duzi mysleli ze swiat polkną i smiali sie z tych to pukali sie w czolo jak brali kredyty i placil po 80 tys za ha zeby trawe tam uprawiac?

Kolego masz rację zobaczymy czy też bedą tacy mądrzy mały czy średni chciał dokupć kawałek gruntu nie mógł bo duży dawał dużo więcej jego stać na wysoki kredyt zobaczymy jak bedzie spłacać a my mali co mamy to uprawiamy i życie sobie chwalimy inwestujemy z głową

#1052 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3182 postów

Napisany 10 październik 2014 - 19:33

Cena mleka 2014 Zastanówcie się teraz co na starość tak nam na prawdę z tego zostaje. Pracujesz całe życie na to by jakoś godnie żyć. Rolnik w tym kraju żyje by pracować i pracuje po to by żyć. Ciągła pogoń za powiększaniem gospodarstwa. Więcej ziemi, zwierząt to ciągła konieczność inwestowania co raz większych pieniędzy w gospodarstwo a czasu nam nie przybywa. Nie jestem zwolennikiem stania w miejscu, ale uważam, że Ci którzy mają na prawdę duże gospodarstwa, nie są jakoś w życiu szczęśliwsi. Co do prób to na białko i tłuszcz pobierają przy każdym odbiorze i robią średnią. Tak przynajmniej jeat w mlekowicie.

#1053 Share Krycha123

Krycha123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 10 październik 2014 - 20:14

Cena mleka 2014

Zastanówcie się teraz co na starość tak nam na prawdę z tego zostaje. Pracujesz całe życie na to by jakoś godnie żyć. Rolnik w tym kraju żyje by pracować i pracuje po to by żyć. Ciągła pogoń za powiększaniem gospodarstwa. Więcej ziemi, zwierząt to ciągła konieczność inwestowania co raz większych pieniędzy w gospodarstwo a czasu nam nie przybywa. Nie jestem zwolennikiem stania w miejscu, ale uważam, że Ci którzy mają na prawdę duże gospodarstwa, nie są jakoś w życiu szczęśliwsi. Co do prób to na białko i tłuszcz pobierają przy każdym odbiorze i robią średnią. Tak przynajmniej jeat w mlekowicie.

Kolego masz całkowitą rację znam kilku mlodych rolników którzy mają zmechanizowane gospodarstwa a są samotni nie mają czasu na randki cały czas praca i pogoń za pieniędzmi mówię o tych co produkująmleko i to na dużą skale

#1054 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 10 październik 2014 - 21:13

Cena mleka 2014 Krycha ja znam kilku malych którzy maja czas a tez sa sami. Tu raczej chodzi tylko o chęci. Troche o zadbanie o siebie podwórko dom i zaraz kogoś by znaleźli. Ale jak komus die niechce to trudno.

#1055 Share tommy83

tommy83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 11 październik 2014 - 07:21

Cena mleka 2014 Polser Siemiatycze 5400l tł4,18 biał3,45 1,37zł brutto .

#1056 Share Krycha123

Krycha123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 11 październik 2014 - 12:00

Cena mleka 2014

no proszę na podlasiu interes mleczny kwitnie u nas w pomorskim powyżej 10 tyś dostaniesz od 1,33do max 1.39no chyba że znów w mlekovicie była obniżka

#1057 Share shrek

shrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 11 październik 2014 - 19:53

Cena mleka 2014

Co do prób to na białko i tłuszcz pobierają przy każdym odbiorze i robią średnią. Tak przynajmniej jeat w mlekowicie.

Muszę sie z Tobą nie zgodzić :( tłusz i białko jest badane cztery razy w miesiącu, po dwa razy na połowe i z tych dwóch wyników jest brana średnia na każdą połowę ;( czyli możesz mieć ogólnie dobre albo bardzo dobre parametry ale raz ci kierowca wezmie źle próbę albo poprostu przy żywieniu cos nie zaskoczy i średnia leci mocno w dół. Miłem taką przygode w tamtym roku, parametry były porównywalne przez dłózszy okres a raz białko poleciało mi mocno w dół i zajeżdzam do skupu z zapytaniem, a oni pokazują mi kiedy były badane parametry i jeden był mocno niski i średnia przy dwóch próbach poleciała odrazu w dól ( jak by było więcej prób to jeden słaby wynik sie tak mocno nie odbija na reszcie ). Kierownik skupu powiedział ze okres został zamknięty i już sie nic nieda zrobić :(

p.s. chyba że cos się zmieniło w ostatnim czasie, to w takim razie przepraszam za zamieszanie :)

Edytowany przez shrek, 11 październik 2014 - 19:55.

#1058 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3928 postów

Napisany 11 październik 2014 - 20:16

Cena mleka 2014

a z hajnówki białorusin zabiera. jaka to polityka zamiast swoje wspierac wspieraja litewskich rolników, a u nas ...parodia...

Kolego jaką Ty tu parodię widzisz, mamy przecież  WOLNOŚĆ.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#1059 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:hodowla trzody chlewnej, hodowla bydła mlecznego, weterynaria

Napisany 11 październik 2014 - 21:49

Cena mleka 2014 OSM Hajnówka za wrzesień 4000litrów białko 3,18 tłuszcz 4,02 cena 1,03zł brutto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1060 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 12 październik 2014 - 08:39

Cena mleka 2014

U nas jak biorą próby i jest naprawdę duża odskocznia od tych prób branych wcześniej to dzwonią i mówią o tym i jest próba brana drugi raz. Jak to samo wychodzi to wiadomo cena w dół, czasami się zdarza że w laboratorium nawet źle próby zrobią