Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Zastanówcie się teraz co na starość tak nam na prawdę z tego zostaje. Pracujesz całe życie na to by jakoś godnie żyć. Rolnik w tym kraju żyje by pracować i pracuje po to by żyć. Ciągła pogoń za powiększaniem gospodarstwa. Więcej ziemi, zwierząt to ciągła konieczność inwestowania co raz większych pieniędzy w gospodarstwo a czasu nam nie przybywa. Nie jestem zwolennikiem stania w miejscu, ale uważam, że Ci którzy mają na prawdę duże gospodarstwa, nie są jakoś w życiu szczęśliwsi. Co do prób to na białko i tłuszcz pobierają przy każdym odbiorze i robią średnią. Tak przynajmniej jeat w mlekowicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krycha123    2

Zastanówcie się teraz co na starość tak nam na prawdę z tego zostaje. Pracujesz całe życie na to by jakoś godnie żyć. Rolnik w tym kraju żyje by pracować i pracuje po to by żyć. Ciągła pogoń za powiększaniem gospodarstwa. Więcej ziemi, zwierząt to ciągła konieczność inwestowania co raz większych pieniędzy w gospodarstwo a czasu nam nie przybywa. Nie jestem zwolennikiem stania w miejscu, ale uważam, że Ci którzy mają na prawdę duże gospodarstwa, nie są jakoś w życiu szczęśliwsi. Co do prób to na białko i tłuszcz pobierają przy każdym odbiorze i robią średnią. Tak przynajmniej jeat w mlekowicie.

Kolego masz całkowitą rację znam kilku mlodych rolników którzy mają zmechanizowane gospodarstwa a są samotni nie mają czasu na randki cały czas praca i pogoń za pieniędzmi mówię o tych co produkująmleko i to na dużą skale

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Krycha ja znam kilku malych którzy maja czas a tez sa sami. Tu raczej chodzi tylko o chęci. Troche o zadbanie o siebie podwórko dom i zaraz kogoś by znaleźli. Ale jak komus die niechce to trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krycha123    2

no proszę na podlasiu interes mleczny kwitnie u nas w pomorskim powyżej 10 tyś dostaniesz od 1,33do max 1.39no chyba że znów w mlekovicie była obniżka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

 Co do prób to na białko i tłuszcz pobierają przy każdym odbiorze i robią średnią. Tak przynajmniej jeat w mlekowicie.

  

Muszę sie z Tobą nie zgodzić :( tłusz i białko jest badane cztery razy w miesiącu, po dwa razy na połowe i z tych dwóch wyników jest brana średnia na każdą połowę ;( czyli możesz mieć ogólnie dobre albo bardzo dobre parametry ale raz ci kierowca wezmie źle próbę albo poprostu przy żywieniu cos nie zaskoczy i średnia leci mocno w dół. Miłem taką przygode w tamtym roku, parametry były porównywalne przez dłózszy okres a raz białko poleciało mi mocno w dół i zajeżdzam do skupu z zapytaniem, a oni pokazują mi kiedy były badane parametry i jeden był mocno niski i średnia przy dwóch próbach poleciała odrazu w dól ( jak by było więcej prób to jeden słaby wynik sie tak mocno nie odbija na reszcie ). Kierownik skupu powiedział ze okres został zamknięty i już sie nic nieda zrobić :(

 

p.s. chyba że cos się zmieniło w ostatnim czasie, to w takim razie przepraszam za zamieszanie :)

Edytowano przez shrek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

a z hajnówki białorusin zabiera. jaka to polityka zamiast swoje wspierac wspieraja litewskich rolników, a u nas ...parodia...

 

Kolego jaką Ty tu parodię widzisz, mamy przecież  WOLNOŚĆ.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

U nas jak biorą próby i jest naprawdę duża odskocznia od tych prób branych wcześniej to dzwonią i mówią o tym i jest próba brana drugi raz. Jak to samo wychodzi to wiadomo cena w dół, czasami się zdarza że w laboratorium nawet źle próby zrobią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

znajomego w Łowiczu mleko po 0,42 gr brutto wyniosło  :wacko:

mnie w Ozorkowie za wrzesień 1,28 brutto  :mellow:


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186

znajomego w Łowiczu mleko po 0,42 gr brutto wyniosło  :wacko:

mnie w Ozorkowie za wrzesień 1,28 brutto  :mellow:

 

Masz już fakturę za wrzesień? Też odstawiam do Ozorkowa i u mnie za sierpień wyszło 1,0982 przy 7586 litrach, tłuszcz 3,9, białko 3,68.

Jak możesz podaj swoje parametry i ilość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

Bielmlek Bielsk Podlaski białko 3.3 tłuszcz 3,8 cena 1.20 zł brutto.

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fabian    1

W Bielsku nie ma już żadnej dopłaty za litry 0,32 gr za jednostkę białka i 0,01 za jednostkę tłuszczu. Więc ta cena przy tych parametrach którą podał kp38 jest trochę zawyżona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

W Bielsku nie ma już żadnej dopłaty za litry 0,32 gr za jednostkę białka i 0,01 za jednostkę tłuszczu. Więc ta cena przy tych parametrach którą podał kp38 jest trochę zawyżona :)

 

A właśnie że nie jest zawyżona .

 

A tak dokładniej to białko 3.15 wyszło 1.1497 zł

                                         3.31wyszło 1.2032zł

                                           tł 3.77 

                                          litrów 3.200

A dopłata za ilość mleka jest właśnie.

Edytowano przez kp38

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krycha123    2

w masmalu 1.3 netto za 14 tyś tl 4,2 B 3,2 ale pięniądze Fiu Fiu gdzieś są -heloooo/ a czy ktoś odstawia do pasłęka tj ICC pasłęk  jak tam płacą i w ogólejaka otmosfera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

w masmalu 1.3 netto za 14 tyś tl 4,2 B 3,2 ale pięniądze Fiu Fiu gdzieś są -heloooo/ a czy ktoś odstawia do pasłęka tj ICC pasłęk  jak tam płacą i w ogólejaka otmosfera

 

To jak ten masmal płaci jeden mówi ze 0.70 gr brutto a ty piszesz 1.30 netto

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak ten masmal płaci jeden mówi ze 0.70 gr brutto a ty piszesz 1.30 netto

 

 

masmal płaci małym jak mi 3000l 0.70+vat a wujas ma pow.10 000l i ma 1.10+vat. i tak to u nich wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj