Polecane posty

st220    20

a jaki mamy polski samochód?

 

Nie mamy ale można kupować te które są u nas produkowane. Tak samo z maszynami, jest sporo firm które u na produkuje, a po za tym nie wszystkie polskie maszyny są złe.

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dajcie spokój z tym patriotyzmem

a kto o rolnika dba ?

nikt

wiec na co patriotyzm ?

kupuje sie to co jest niezawodne i tanie w ekploatacji i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Co rozumiesz przez zwrot "nie wszystkie są złe" ? Co byś wybrał na 50ha ornej ziemi: akpila czy kvernelanda? bomet czy amazone? famarola czy kongskilde? sipme czy krone? Dla mnie wybór jest oczywisty. Zawsze lepiej dołożyć i mieć dobry i wytrzymały sprzęt niż polską lipę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krycha123    2

i tak się cieszcie Ze macie gdzie mleko oddawać bo od ognia wody i masmalu broń nas panie podpisać umowe łatwo ale odejść baaarrrdddzzzooo trudno są takie komplikacje że aż ciarki człowieka przechodzą nie wiem czy dostane wypłatę za m-c wrzesień umowa zakończona a oni po odbiórmleka jeszcze przyjeżdżają  


Cieszcie się że macie gdzie mleko oddawać bo od ognia wody i Masmalu broń nas Panie podpisać umowe łatwo ale odejść bbbaaaarrrdddzzzooo trudno uowa skonczona  a oni po mleko przyjeżdzają nie wiem czy dostanę wypłatę zam-c wrzesień 


Pisze to aż dwa razy aby ostrzec tych którzy chcą tam przejść byłam 3 lata bez problemu a teraz same problemy wysyłają kierowców a szewostwo ma nas w d...e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co rozumiesz przez zwrot "nie wszystkie są złe" ? Co byś wybrał na 50ha ornej ziemi: akpila czy kvernelanda? bomet czy amazone? famarola czy kongskilde? sipme czy krone? Dla mnie wybór jest oczywisty. Zawsze lepiej dołożyć i mieć dobry i wytrzymały sprzęt niż polską lipę.

Taaa.a. Wszyscy rolnicy w tym kraju mają po 50 ha i kupują tylko zachodnie. Na tobie i twoim sprzęcie świat się nie kończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Co rozumiesz przez zwrot "nie wszystkie są złe" ? Co byś wybrał na 50ha ornej ziemi: akpila czy kvernelanda? bomet czy amazone? famarola czy kongskilde? sipme czy krone? Dla mnie wybór jest oczywisty. Zawsze lepiej dołożyć i mieć dobry i wytrzymały sprzęt niż polską lipę.

 

Pług mam UG na nowej odkładnicy i nie jest taki zły jak mówią tacy co go z bliska na ogół nie widzieli. Kongskilde mam siewnik prosto z kutna, więc skoro go robią w Polsce to jednak coś polskiego w nim jest, i polskie ręce go wykonują, to samo z beczką Joskina z Trzcianki choć naklejka made in Belgia na niej. Przyczepa metaltech, wode można wozić. Oprócz traktora  śrutownika CCM  i suszarni mam wyłącznie polskie lub robione w Polsce maszyny.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Taaa.a. Wszyscy rolnicy w tym kraju mają po 50 ha i kupują tylko zachodnie. Na tobie i twoim sprzęcie świat się nie kończy.

Nie w tym rzecz że wszyscy kupują zachodnie. Dziwi mnie czemu tyle NH, JD, Zetorów jeździ a ursusów tak mało skoro nie są takie złe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Akurat ursus to nie najlepszy przykład, bo to relikt poprzedniej epoki. Za długo związki zawodowe negocjowały co się komu należy i się okazało że należy zamknąć zakład. Podobnie wygląda sprawa niektórych kopalń w Polsce.Węgiel drogi po 800 za tone prawie a nie opyla się go wydobywać ale i tak się wydobywa bo jak nie to strajk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

u sąsiada też była wczoraj cysterna z masmalu mimo że wiedzą że już gdzie indziej odstawia. Co ciekawe dopiero czwartego się pokazali. Nie wiem co oni tam kombinują podobno kilkudziesięciu dostawców odeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Nie w tym rzecz że wszyscy kupują zachodnie. Dziwi mnie czemu tyle NH, JD, Zetorów jeździ a ursusów tak mało skoro nie są takie złe...

 

Ursus to słaby przykład, gdyby Ursus wprowadzał nowe modele 10-15 lat temu być może teraz był by na miejscu zetora czy nh w statystykach sprzedaży, ale robiono przestarzałe ciągniki i teraz mamy co mamy, może Warfama powoli postawi na nogi Ursusa. Poza tym Ursus to nie taki złom, fakt komfort słaby, ale wytrzymałość nie jest taka zła, kuzyn ma 5714, najpoważniejsza awaria to wymiana sprzęgła przy 4500mtg co jest chyba normalne w ciągniku który pracuje przy turze, inny znajomy ma 4514 i przelatane w nim 8000 więc chyba nie są takie złe.

 

Co rozumiesz przez zwrot "nie wszystkie są złe" ? Co byś wybrał na 50ha ornej ziemi: akpila czy kvernelanda? bomet czy amazone? famarola czy kongskilde? sipme czy krone? Dla mnie wybór jest oczywisty. Zawsze lepiej dołożyć i mieć dobry i wytrzymały sprzęt niż polską lipę.

 

Nie każdy ma 50ha, co byś wybrał na 20ha ornej kvernelanda czy akpila? Nie wszystko co polskie to lipa, tak samo jak nie wszystko zachodnie jest cacy.

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

5714 to dobry ciągnik na 20 ha. Nawet bardzo dobry. 
Co do kopalni to co się dziwić jak trzeba prezesom, zarządowi i innym nierobom zapłacić furę kasy, po drodze podatki itp. 

Klasycznym przykładem polskiej maszyny jest Sipma - dwuletnie prasy wymagają remontów. A 25 letnia krone śmiga bez zarzutu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    187

Co wy chcecie od URSUSA ja mam  4514 z 1990r i 5714 z 2008. ciągniki mało awaryjne mało palą . a że nie ma klimy i troche mały komfort to odbijam sobie

na częściach które są tanie i ogólnie dostępne.

Teraz zobaczyłem =Dział o cenach mleka a tematy o maszynach

Edytowano przez malorolny121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krycha123    2

u sąsiada też była wczoraj cysterna z masmalu mimo że wiedzą że już gdzie indziej odstawia. Co ciekawe dopiero czwartego się pokazali. Nie wiem co oni tam kombinują podobno kilkudziesięciu dostawców odeszło.

U mnie dzisiaj zajechali i na dzień dobry pytanie czemu mleka nie oddaje bardzo to wszystko jest dziwne w m-cu wrześniu nikt się ze mną nie kontaktował . A o maszynach i ciągnikach jest zawsze miło pogadać ja mam 2 ciagniki do prac polowych i c-330 do obsługi bydła myśle że nawiosne coś kupię bardziej oszczednego i wygodniejszego myśle o fergusonie o ile masmal nie zrobi mnie w bambuko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio257    8

dla bańkowców nie wiem, ale ja miałem 1,09zł przy białku 3,02 i ilości 4200litrów. W Hajnówce na prawde nie jest zle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krycha123    2

Hej ci odeszli od masmalu z dniem 1 pażdziernika trzeba cos z tym zrobić ja idę do radcy prawnego bo oni coś knują grają nie czysto trzeba uważać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

Dostawcy Mlekpola kupujcie lodówki!! !Mlekpol zacznie płacić serami za mleko. Info z dzisiaj od kierowcy. Ostatnio cena spadła o 5 gr i teraz również ma spaść(aktualnie nie wiadomo o ile) a dodatkowo wszyscy będą mieli obowiązek wykupić sery z Mlekpolu w zależności od ilości wyprodukowanego mleka. Szczegóły nie są jeszcze znane


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a w mlekovicie powoli zaczyna zalegac towar w magazynach.... narazie niewiele ale to dopiero 2 miesiac embarga...

 

Chyba raczej słabo cos z tym zaleganiem bo codzienie do melkovity przyjeżdza 20-25 cystern z mlekiem z litwy bo dostawcy ograniczaja produkcje bojąc sie kar a z czegos trzeba realizować zamówienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Chyba raczej słabo cos z tym zaleganiem bo codzienie do melkovity przyjeżdza 20-25 cystern z mlekiem z litwy bo dostawcy ograniczaja produkcje bojąc sie kar a z czegos trzeba realizować zamówienia.

mlekovita przyjmuje nowych dostawców z masmalu tak że muszą mieć braki mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj