Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena mleka 2014

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1451 odpowiedzi na ten temat

#781 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 21:09

Cena mleka 2014 Mlekpol 1.56 jak kolega wyżej pisał to dla Ciebie żle?????? To złodzieje tak??? Chciałby mieć taką cenę...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena mleka 2014 Dzisiaj, 03:55
  •  

#782 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 614 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 23:28

Cena mleka 2014 tylko pamietaj ze w niektorych mleczarniach nadal robią proby jak chcą ... kierowca i dostawca sie dogadują ..... a w mlekpolu tego od paru lat nie ma a prob na wszystko przynajmniej w moich stronach jest >10 na miesiac

#783 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 12 wrzesień 2014 - 07:06

Cena mleka 2014 Narazie mlekpol placi dobrze. Ale tna strasznie parametry. Na z oceny mam srednia 3.45 a w mlekpolu przy 12 próbach 3.2 a tluszcz sciety 5 kresek. Tak tez nie powinno być

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#784 Share 1012

1012

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 12 wrzesień 2014 - 09:33

Cena mleka 2014

A ja powiem że jestem zadowolony z rozwoju spraw, ludziom hodującym mleko poprzestawiało się w głowach, myśleli że parę krówek wystarczy im do końca ich dni. Z powodu komunizmu jaki panuje na rynku mleka naigrywali się z sytuacji jaka panuje na rynku zbóż i wieprzowiny. Więc teraz witamy w klubie. Tak jak w każdej dziedzinie przetrwają teraz Ci którzy inteligentnie się rozwijają, nie stoją w miejscu i inwestują rozsądnie. Tylko na ilości pójdzie zarobić Amen.

#785 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2151 postów

Napisany 12 wrzesień 2014 - 09:38

Cena mleka 2014 Wiesz chlopie nie bluznij. Ja sie nie wysmiewalem z rynku wieprzowiny drobiu czy innych. Te wszystkie rynki sa połączone. I zawsze jest tak samo. Pośrednicy zarabiają czy tak czy siak. A rolnicy zawsze cierpią

#786 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 12 wrzesień 2014 - 09:51

Cena mleka 2014 a co w tym złego że ktoś ma 10ha 5-6klasy trzyma 15 krów i z tego utrzymuje rodzinę. Jak by miał trzymać świnie czy siać zboże to na chleb mu nie starczy bo na tych polach rośnie co kolwiek tylko dlatego że daje obornik. Mówisz że ma się rozwijać tylko jak jeśli ziemia kosztuje ponad 50tys/ha.

#787 Share Bartekj1994

Bartekj1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 12 wrzesień 2014 - 10:15

Cena mleka 2014

Mleczarnia Rotr Rypin w tym miesiącu  94 gr/l   Tosz to woła o pomstę do nieba....

#788 Share 1012

1012

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 12 wrzesień 2014 - 10:39

Cena mleka 2014

Nic w tym złego, że ktoś się utrzymuje z 10 ha i 15 krów tylko po prostu musi sobie zdać sprawę że to już nie potrwa długo, macie racje na inwestycje już dla niego za późno więc powoli powinien rozglądać się za jakąś praca a rolnictwo dorywczo. Niestety brutalne ale prawdziwe kto tego szybko nie zrozumie wyjdzie na tym najgorzej.

#789 Share burtek

burtek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 12 wrzesień 2014 - 11:42

Cena mleka 2014

Mleczarnia Rotr Rypin w tym miesiącu  94 gr/l   Tosz to woła o pomstę do nieba....

W Mlekovicie wyszło mi  po 1,21 zł oddałem 1145 l. (klasa ekstra) - więc nie jest źle.

#790 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 12 wrzesień 2014 - 12:11

Cena mleka 2014

Nic w tym złego, że ktoś się utrzymuje z 10 ha i 15 krów tylko po prostu musi sobie zdać sprawę że to już nie potrwa długo, macie racje na inwestycje już dla niego za późno więc powoli powinien rozglądać się za jakąś praca a rolnictwo dorywczo. Niestety brutalne ale prawdziwe kto tego szybko nie zrozumie wyjdzie na tym najgorzej.

tylko że on idąc do pracy zabierze ta pracę komuś kto nie ma ziemi. Co innego jak by nie było bezrobocia ale w tych realiach które mamy nikomu nie wyjdzie to na dobre.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#791 Share 1012

1012

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 12 wrzesień 2014 - 12:39

Cena mleka 2014

Kiedyś jeden rów kopało pięćdziesięciu kopaczy a teraz robi to już jedna koparka. Postępu nie zatrzymasz jedni zabierają prace innym tak już jest. W tych czasach 10 ha to za mało: 2 dni orki, dzień uprawy, dzień siew, dzień na nawóz i opryski, dwa dni na zbiory. To w sumie tydzień a rok ma 365 dni. Do tego dochodzą dwie godziny dziennie na obsługę hodowli, niestety ale to za mało żeby utrzymać rodzinę.

#792 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2151 postów

Napisany 12 wrzesień 2014 - 12:49

Cena mleka 2014 Nie koniecznie. Uwierz mi ze nie jedna rodzina chciala by miec te 10 ha zeby sie na nich utrzymać. Moze miljonow to tam nie zarobią ale to juz pozwala z czegoś żyć. Jakis ogródek wazywniak trochę sadu ziemniaczki mleko kury i troche mieseka. Pozwala przeżyć. Wychowac dzieci i nie narzekać ze państwo nic nie dalo. Lub ze pracodawca 1200 zl na miesiąc wypłacił.

Jak to mowia trzeba mieso jeść bo samo rosnie a na chleb trzeba pracować

#793 Share 1012

1012

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 12 wrzesień 2014 - 13:59

Cena mleka 2014

Niestety ale opis wsi jaki przedstawiłeś może mógł się zgadzać dwa wieki temu ale nie w tych czasach. Myślę , że kubeł zimniej wody się niektórym przyda i do tego ta mentalność mleczarzy "Nabrał tyle kredytu to przy takich cenach w końcu padnie", doskonale widać to w tym temacie. Nie żebym był za jakimś dużym zadłużaniem tylko pokazuje mentalność, sami ciągle w jednym miejscu i wielkie gadanie o innych.  Pachnie to komuną i mam nadzieje, że po zniesieniu kwot się to zmieni 

#794 Share kp38

kp38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 12 wrzesień 2014 - 14:04

Cena mleka 2014

nie mogą pobierać rat na poczet kary

Właśnie dzisiaj dostałem pismo z Agenci Rynku Rolnego w związku z  przekroczeniem kwoty .

Do pażdziernika trzeba kasę oddać :mellow:

#795 Share erciak

erciak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:ogólne

Napisany 12 wrzesień 2014 - 14:55

Cena mleka 2014

Też dziś dostałem pismo z ARR. Potem zaglądam na konto czy wpłynęła wypłata i okazało się, że jest i to pomniejszona o kwotę 5900 zł, taką jak w piśmie z ARR. Dobrze, że Piątnica nie tnie ceny.

#796 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2151 postów

Napisany 12 wrzesień 2014 - 15:04

Cena mleka 2014

Niestety ale opis wsi jaki przedstawiłeś może mógł się zgadzać dwa wieki temu ale nie w tych czasach. Myślę , że kubeł zimniej wody się niektórym przyda i do tego ta mentalność mleczarzy "Nabrał tyle kredytu to przy takich cenach w końcu padnie", doskonale widać to w tym temacie. Nie żebym był za jakimś dużym zadłużaniem tylko pokazuje mentalność, sami ciągle w jednym miejscu i wielkie gadanie o innych. Pachnie to komuną i mam nadzieje, że po zniesieniu kwot się to zmieni

Chyba u kolegi napeawde nie wesoło. I kolega nie zna specyfiki 80 procent gospodarstw w Polsce. Niestety ale te male 10 15 hektarowe gospodarstwa to w naszym kraju większość. Fakt duzo ludzi rezygnuje ale i duzo gospodarzy. Np u nnie odpadaja tylko ci co piją albo co niemaja żon i dzieci. Reszta bogacej biedniej gospodarzy i jeszcze dlugo będzie gospodarzy bo krus to największy osrodek pomocy spolecznej na świecie.

#797 Share 1012

1012

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 12 wrzesień 2014 - 15:31

Cena mleka 2014

U mnie wszystko ok to, że mam jakieś uwagi nie musi być wiązane z jakimś kompleksem. Właśnie przez Krus  wychodzi paradoks ilości i wielkości gospodarstw w Polsce bo ogromna rzesza ludzi trzyma te 1,2,3.... hektary żeby opłacać krus (za którego likwidacją jestem od dawna) i niszczy w ten sposób realny statystyczny obraz rolnictwa w naszym kraju. Naprawdę dziwie się jak można mieć jeszcze tak zacofane poglądy. W najbliższym czasie przewiduje jeszcze bardziej drastyczny spadek cen mleka, poniżej progu opłacalności, aż do momentu gdy wolny rynek zagości w tym segmencie, część hodowców się wykruszy część zwiększy produkcje i cena się ustabilizuje.

#798 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 12 wrzesień 2014 - 15:43

Cena mleka 2014

A ja powiem że jestem zadowolony z rozwoju spraw, ludziom hodującym mleko poprzestawiało się w głowach, myśleli że parę krówek wystarczy im do końca ich dni. Z powodu komunizmu jaki panuje na rynku mleka naigrywali się z sytuacji jaka panuje na rynku zbóż i wieprzowiny. Więc teraz witamy w klubie. Tak jak w każdej dziedzinie przetrwają teraz Ci którzy inteligentnie się rozwijają, nie stoją w miejscu i inwestują rozsądnie. Tylko na ilości pójdzie zarobić Amen.

Kolego szanowny pieprzysz głupoty :) 15 dobrych krów to ok 90tys l mleka rocznie. Do tego jakieś opasy i można dobrze żyć. Na pewno można sie wyspać, w niedzielę jechać do rodzinki czy iść na grzyby a nie non stop jak nie paszowóz to dojenie, cielenie, przyuczanie jałówek do robota udojowego albo robota w polu. Problem w tym że to właśnie najwięksi dostaną po tyłku najwięcej i to nie z racji ilości a kosztów produkcji. Wszystkie ustrojstwa spod marki Lely muszą się zamortyzować a to kosztuje, paszowóz tak samo - taczka się nie popsuje. Jeśli średnia cena mleczarni to 1,35zł i narzekają że cienko przędą a najwięksi mają po 1,8 zł to o czym to świadczy? 

#799 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 12 wrzesień 2014 - 15:50

Cena mleka 2014 Nie zapominaj, że rolnicy już w genach mają narzekanie. Dzisiaj Ci mówi, że on ledwo na plus wychodzi a jutro u notariusza będzie podpisywał umowę kupna ziemi po 50tys za ha. Na pewno Ci co przeinwestowali mogą popłynąć ale wskazywanie palcem sąsiada, że to on popłynie bo kupił robota Lely jest tak samo idiotyczne jak zwalanie winy za wszelkie klęski na Tuska.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#800 Share 1012

1012

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 12 wrzesień 2014 - 15:54

Cena mleka 2014

Świadczy to o tym że cena jest nadal za wysoka. Jeśli rozwój jest dla Ciebie zły do dlaczego nadal nie orasz koniem albo krową? Jedyną formą zarobku na wolnym rynku jest duża skala produkcji. A odnośnie tych lely itp. jeżeli ktoś przesadziła z kredytem to padnie normalna sprawa.