Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena mleka 2014

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1451 odpowiedzi na ten temat

#661 Share Max1987

Max1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:Takie jak wszystkich tutaj:-) Jak co to GG 8883245 :)

Napisany 31 sierpień 2014 - 20:00

Cena mleka 2014 Spokojnie zawistny nie jestem niech maja i im się dobrze zyje ale jak cena spadnie pare groszy to zaraz głosno becza:) Pewie zaraz za te słowa mnie tu zlinczują :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena mleka 2014 Dzisiaj, 06:23
  •  

#662 Share SLAWO1

SLAWO1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 31 sierpień 2014 - 20:15

Cena mleka 2014 Produkcja mleka była dziedziną rolnictwa gdzie naprawdę robiono duże inwestycje ,nawet chyba niektórzy popadli w megalomanię ,niestety inni mogli tylko pomarzyc sobie o tych maszynach czy ciągnikach ,ale są tacy co niezle się zadłużyli i ci mogą mieć problem i to duży bo nie zapowiada się wesoło .

#663 Share witold19861

witold19861

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo ,sport tylko pilka reczna , i oczywiście Wedkarstwo

Napisany 31 sierpień 2014 - 21:33

Cena mleka 2014 a wiedz ze będą mieć kłopoty bo jeśli cena mleka w skupie spada do 1.30 a koszt wyprodukowania jest od 1.2 do 1.3 to niestety idziemy po bandzie i wtedy dolic jeszcze kary za nadprodukcje i jesteśmy w dolku ja wole powoli dokladac sztuki bez szaleństwa nie kupować drogich pasz . może i wydajność będzie mniejsza ale wiem ze te sztuki co mam dadza mi przetrwać a nie isc po rowni pochylej. niestety niektórzy zadluzyli się ponad miare i teraz będą mieć kłopoty.

jeśli chodzi o ceny to mlekovita już idzie w dół w dodatku od niej nikt nie odejdzie o jest taka lojalka ze jeśli chcesz odejść to oddajesz wszystkie premii czyli to co było powyżej 1 zl bo taka jest cena a reszta to była premia kukurydziana na przykład

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#664 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 31 sierpień 2014 - 21:35

Cena mleka 2014

No dobrze, czyli wg tego co napisałeś droższe mleko pozwala inwestować i środki do produkcji przez co wydajność się zwiększy. Jest kryzys więc chcesz zacisnąć krowom pasa przez co wydajność spadnie ale gospodarstwo przetrwa. Wychodzi na to że dodając wynalazki produkowałeś droższe mleko niż teraz bez dodatków. Na logikę: lepiej dawać krowom mniej i mieć więcej kasy w czasie hossy - mniejsze wydatki na środki do produkcji niż ładować kasę zwiększając wydajność....

Chce ogólnie zacisnąć pasa. Priorytetym jest spłata kredytów. Dopiero z tego co zostanie moge żywic krowy. A zostanie napewno mniej. Dobrze ze jakoś mega zadluzony nie jestem. Wiec bedzie w miare racjonalnie. A inwestując w krowy podczas gdy za mleko dostaje dużo zapewniam sobie jakis grunt na przyszly rok dwa. Dobrze karmiona lucerna moze przetrwac i 2 lata na minimalnym nawozeniu. Kukurydza na zasobnej ziemi z dużą dawka obornoka czy gnojowicy tez urosnie.

#665 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 31 sierpień 2014 - 21:39

Cena mleka 2014 No ale gdzie tu odniesienie do ograniczenia wydatków na środki do produkcji celem obniżenia kosztów i przy okazji obniżenie wydajności mleka?

#666 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1143 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 00:46

Cena mleka 2014 Ludzie macie trochę głupi tok rozumowania ;) rolnik buduje oborę za 600 tys, do tego sprzęt, ziemia, obejście i wg Was jest rozrzutny, pazerny (dają to biorę) czy coś w tym stylu?? Otóż nie! Bo on to wszystko robi po to żeby się rozwijać, powiększać produkcję, nie być szarym pionkiem na dole listy, tylko stać się zauważalnym na rynku, co da mu wiele możliwości... A w garażu nie stoi nowy CLS z gwiazdą na masce, tylko stara SIENA. Wiadomo ze wszystkim można przesadzić i trzeba mieć jakieś zabezpieczenie kredytu w razie "W", nie każdy zadłuża się tylko po to żeby innym pokazać, nie kopcie leżącego...

Ja na szczęście mam i ziemniaczki i krówki, myślę że powoli jakoś przetrwam, kredytu nie mam, ale niedługo trzeba będzie wziąć troszkę na oborę ;) Kryzys może nie będzie trwał wiecznie i "ruski" kiedyś zgłodnieje, a jeśli nie to w nowym PROW nie poszalejemy. Najgorzej będą mieli ci, którzy mają bardzo ograniczoną produkcję własną, a dobrej sianokiszonki na wiosnę po 100 zł za belę już nie kupi...
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#667 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 01:25

Cena mleka 2014 Nie zapominaj, że ten rozwijający to dla Ciebie konkurencja w walce o ziemię, PROW czy miejsce w mleczarni. Im więcej takich rozwijających się za wszelką cenę tym rynek robi się coraz bardziej zalewany mlekiem i mamy sytuację jak teraz, że nikt tego mleka nie chce.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#668 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 06:22

Cena mleka 2014

Moja mleczarnia nie wysyla do rosji a wczoraj przysłali obnizke i napisali cos takiego,, w zwiazku z embargiem rosji musielismy obnizyc cene''

Ekonomia, jeśli inni nie mają gdzie wsadzić towaru to będą obniżać ceny na swe produkty na rynku krajowym i będzie większa konkurencja i Twoja mleczarnia teżbędzie musiała obniżyć bo hurtownie kupią gdzie taniej, a drugi aspekt to taki że po co płacić Tobie np. 1,4zł skoro można np. po 1zł kupić całe cysterny mleka z innych mleczarni, myślę że chyba tylko Piątnica będzie miała w miarę normalne ceny.
Ty tak myślisz jak ostatnio jakiś ogrodnik w radiu się wypowiadał że on embarga się nie boi bo wszystko sprzedaje na rynku lokalnym :lol:

#669 Share kp38

kp38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 06:42

Cena mleka 2014 Wie ktoś jak z ceną w Bielmlek Bielsk Podlaski?

#670 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 08:26

Cena mleka 2014

Ludzie macie trochę głupi tok rozumowania ;) rolnik buduje oborę za 600 tys, do tego sprzęt, ziemia, obejście i wg Was jest rozrzutny, pazerny (dają to biorę) czy coś w tym stylu?? Otóż nie! Bo on to wszystko robi po to żeby się rozwijać, powiększać produkcję, nie być szarym pionkiem na dole listy, tylko stać się zauważalnym na rynku, co da mu wiele możliwości... A w garażu nie stoi nowy CLS z gwiazdą na masce, tylko stara SIENA. Wiadomo ze wszystkim można przesadzić i trzeba mieć jakieś zabezpieczenie kredytu w razie "W", nie każdy zadłuża się tylko po to żeby innym pokazać, nie kopcie leżącego...

Nie jest szarym pionkiem, jest gorzej niż niewolnikiem. Musi wytyrać na bank, "lejli" itp. Pięknie wyglądają nowe obory, maszyny itp ale to wszystko kosztuje i czasem lepiej mniej a spokojniej niż dużo a na oślep. Głupi tok rozumowania miał ten co myślał że ceny mleka nie spadną a spłatę inwestycji zakładał przy wysokich cenach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#671 Share Hubert8245

Hubert8245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 10:02

Cena mleka 2014

Ludzie macie trochę głupi tok rozumowania ;) rolnik buduje oborę za 600 tys, do tego sprzęt, ziemia, obejście i wg Was jest rozrzutny, pazerny (dają to biorę) czy coś w tym stylu?? Otóż nie! Bo on to wszystko robi po to żeby się rozwijać, powiększać produkcję, nie być szarym pionkiem na dole listy, tylko stać się zauważalnym na rynku, co da mu wiele możliwości... A w garażu nie stoi nowy CLS z gwiazdą na masce, tylko stara SIENA. Wiadomo ze wszystkim można przesadzić i trzeba mieć jakieś zabezpieczenie kredytu w razie "W", nie każdy zadłuża się tylko po to żeby innym pokazać, nie kopcie leżącego...

Ja na szczęście mam i ziemniaczki i krówki, myślę że powoli jakoś przetrwam, kredytu nie mam, ale niedługo trzeba będzie wziąć troszkę na oborę ;) Kryzys może nie będzie trwał wiecznie i "ruski" kiedyś zgłodnieje, a jeśli nie to w nowym PROW nie poszalejemy. Najgorzej będą mieli ci, którzy mają bardzo ograniczoną produkcję własną, a dobrej sianokiszonki na wiosnę po 100 zł za belę już nie kupi...

Niech się rozwija, roboty nikomu się nie żałuje ;) Tylko dlaczego ktoś chce przeskakiwać 5 pokoleń w przód licząc na łut szczęścia? :) Ja nie kopie wcale leżącego tylko uważam że właśnie część z nich jest rozrzutnych "co tam będę chodził i podgarniał paszę w ciągu dnia dawaj robota bo nie będę się męczył" znam kilka takich przypadków w których ze zwykłego "szarego pionka" stali się wielkimi "bambrami" w bardzo krótkim okresie czasu, to mnie rani najbardziej a nie to że ma więcej niż ja bo ja dwiema łyżkami ani w porcelanie jadł nie będę i nie muszę. ;)

#672 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 10:39

Cena mleka 2014 to że przeskoczy na taką skalę produkcji to ok, ale jeżeli inwestycja dobrze zaplanowana i z głową, wtedy życzę takiemu samych sukcesów. Ale jeżeli inwestycja jest nieprzemyślana to czy cena wysoka prędzej czy później taki by i tak sobie nie dał rady. dzisiejszy rolnik to przede wszystkim biznesmen który musi sobie zdawać sprawę z własnych decyzji. A nie później pójdzie pod jakiś urząd płakać bo komornik przyszedł i go zlicytował.

Wracając do cen mleka to w mleczarni gdzie oddajemy mleko kolejka pod drzwiami Prezesa chętnych do przejścia, na razie bierze każdego bo i tak mleka im brakuje ale żeby tylko nie przedobrzył bo na wszystkich producentach się odbije. Dodatkowo niektórych hodowców do zwiększenia stada zachęcają przyszłe dopłaty

#673 Share daniel18

daniel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 11:05

Cena mleka 2014 a jakie to będą dopłaty te 70 euro do krowy w przedziale od 3 do 30 sztuk, i to jeszcze dla krów powyżej 3 lat, to jak dostane 300 zł do krowy przy cenie mleka 1 zł to może być jedyny dochód :)

Edytowany przez daniel18, 01 wrzesień 2014 - 11:05.

#674 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1143 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 11:22

Cena mleka 2014

Nie zapominaj, że ten rozwijający to dla Ciebie konkurencja w walce o ziemię, PROW czy miejsce w mleczarni. Im więcej takich rozwijających się za wszelką cenę tym rynek robi się coraz bardziej zalewany mlekiem i mamy sytuację jak teraz, że nikt tego mleka nie chce.

I wg Ciebie mam się do niego nie odzywać, nienawidzić i życzyć "żeby ci się ten John spalił"?? Chyba nie, każdy robi wedle upodobania, a czy to z kredytu, czy z unii, czy nakradł jego sprawa z mojej lodówki nie jje ;) Wręcz odwrotnie bo dla mnie to jest motywacja żeby się rozwijać patrząc na takiego, skoro on dał radę to dlaczego ja mam nie dać... Tylko wszystko w granicach rozsądku i wybiegać w przyszłość, jak będzie za rok po zniesieniu kwot? Nie wiem, ale wiem że jeśli będę siedział na tym co mam, czekał i strachał się jak to będzie to tak czy siak nic nie będę miał bo rynek mnie wchłonie, a zawsze można się przebranżowić jak będzie cienko...
I przede wszystkim nie nastawiać się na jedno, znaleźć jakieś inne źródło dochodu na wypadek takiej sytuacji jaka jest teraz, mleko słabo idzie to "dziurę trzeba czymś załatać".
@Hubert tak jak pisałem wcześniej, niektórzy przeskoczyli za bardzo i w garażu fura za 200 tys, albo dostali zwrot z agencji i nie poszło na spłatę tylko na przehulanie...
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#675 Share Deutz-Fahre-90

Deutz-Fahre-90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 18:56

Cena mleka 2014

za jaką ilość bo ja dostaje po 1,40 plus vat za 16 tyś

Ilość podstawowa do 5tyś i bez vat
a 1,45 było powyżej 5tyś i z vat.

#676 Share mate12345

mate12345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 19:02

Cena mleka 2014 u nas kierowca mówił że raz po mleczarni kręcili się ciemnoskórzy drugi ras byli Chińczycy. Słyszałem plotki że mleczarnie mają rozbudowywać bo jest zbyt, a mleko staniało 6gr

#677 Share Krycha123

Krycha123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 20:16

Cena mleka 2014 szukam nowego odbiorcy może ktoś wie jak jest w ICCPasłęk

#678 Share Max1987

Max1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:Takie jak wszystkich tutaj:-) Jak co to GG 8883245 :)

Napisany 01 wrzesień 2014 - 20:19

Cena mleka 2014 OSM Czarnków też ma obnizyc ale ile dokładnie powiem wam jak będę miał fakturę:(

#679 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 21:00

Cena mleka 2014

No dobrze ale czy mleczarnia da takiemu 2zł kiedy na rynku jest full mleka po 1,2zł i taniej?

2zł nie da ale da mu 1.5zł podczas gdy najmniejsi dostawcy będą mieli 1zł. A gdy cena drgnie do góry to pierwszy dostanie podwyżkę. Od 100 krów jest jakieś 700000litrów zarabiając nawet 10gr na litrze wychodzi 70000zł zysku na rok. Na przeżycie wystarczy moim zdaniem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#680 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 21:50

Cena mleka 2014 To skąd te jęki i problemy finansowe największych?