Polecane posty

t1987    1

wiec jaka cena kwoty jest sensowna? kary beda wysokie cena mleka spadnie do 1zł kara wyniesie do 1zł. jak do jasnej cholery zyc? nawet ten co nie ma kredytu bedzie miał problemy. ludzie co tu w tym kraju sie dzieje.... sam mam kredyt i kwota konczy sie w listopadzie i pyt isc w wydajnosc moze spadki cen odreaguje wydajnoscia ale co z tedo jak dobija mnie kara w nastepnym roku chore. to co zaoszczedze oddam na kare i jeszcz do interesu dołoze. a gdzie spłaty rachynki i zycie? nie tylko ja mam takie dylematy ale wiekszosc z was. załatwili leppera zeby zył juz na drogach by sie kotłowało. pewnie i tak naskoczycie na mnie za ten post

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Są oferty po 20gr, jak zacznie się burza z przekroczeniem i karami to min po 60gr będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22pawel22    0

mi sie ju skonczyla dokupilem troche po 20 gr a wczoraj dzwonili do mnie z mleczarni-piatnica-ze maja goscia co chce sprzedac ale juz po 35gr tez mam 5 jalowek na pazdziernika i nie wiem co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Są oferty po 20gr, jak zacznie się burza z przekroczeniem i karami to min po 60gr będzie

Moim zdaniem w tym roku lepiej maksymalnie ograniczyć produkcję mleka ,aniżeli kupować kwoty . U mnie jeszcze paszy przez suszę jest mało ,to tym bardziej nie ma sensu dokupić paszę i kwotę .

OSM Sierpc obniżka za sierpień 5 groszy/l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Też uważam że lepiej ograniczyć produkcję niż kupować kwotę i pchać się w dodatkowe koszty. Według mnie obecny kryzys w mleczarstwie to dla niektórych kubeł zimnej wody na głowę i opanowanie się z produkcją. Niektórzy twierdza że jeśli mleko spadnie do 1zl a kary będą też ok. 1zł to i tak się im opłaci podukowac. Radziłbym trochę pokory bo robicie sami z siebie niewolników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27

Najgorsze jest to, że jedni ograniczą produkcję, inni kupią kwotę za kupę kasy, a ten co ma wszystko w głębokim poważaniu I o nic się nie martwi przekroczy kwotę I za rok sie okaże, że kar nie będzie. Osobiście uważam, że tak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

Bielmlek Bielsk Podlaski obniżka z 0,38 gr za jednostkę białka na 0,32gr.

 

0,01 gr za jednostkę tłuszczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja bym redukował co się da, po co kupować kwotę za zysk z mleka, "na przelew" i "głupiego robotę".... Jałówek się narodzi i tak, a nadmiar paszy się nie zmarnuję, mięso też w cenie(w miarę). wytrwałości życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaca19855    11

Oferty na kwote mleczna może i są ale w moim regionie raczej ciężko o to a już napewno nie po 20 groszy, po tyle to rok temu cenili....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

ja zasuszyłem co się dało niektóre do stycznia będą stały ale jałówek nie sprzedam bo one teraz trochę podoją może i na karę ale potem to odrobią. Dobrą jałowke sprzedać to nie problem gorzej kupić jak będą potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu...

Mlekovita oddział Sanok

1,23 netto tł4,1 bi 3,5. poniżej 10tys.

15 groszy mniej niz w poprzednim miesiącu ale i tak chyba nie jest tragicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0303    50

sierpien, rotr rypin ponad 18 tys litrow tluszcz 3,99 bialko 2,99 ( oczywiscie w sierpniu mimio tego samego zywienia polecialy parametry) cena: szalowa 0,95 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karror830    3

Lacpol bi 3,2 tl 3,9 ilosc 16 000 kont uzytk. 1,33 brutto. Od biezacego miesiaca wycofanie premii 7gr i obnizka do klasy ekstra i super ekstra o 10gr. Nastepny miesiac -17 gr. U was tez pobieraja juz raty na poczet kar? W Lacpolu z sierpniowej wyplaty pobrali 1 ratę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Burn001    16

sierpien, rotr rypin ponad 18 tys litrow tluszcz 3,99 bialko 2,99 ( oczywiscie w sierpniu mimio tego samego zywienia polecialy parametry) cena: szalowa 0,95 zl

 

Te parametry to prawda mi też poszły co oni myślą że rolnicy się nie pokapuja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaca19855    11

Zmniejszają parametry aby zmniejszyć ile się da krajową produkcję mleka czyt. kwotę, kwotę mleczną i tak przekroczymy a im wiecej tym większa kara może byc, zmniejszając tłuszcz ilość kg mleka też sie zmniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22pawel22    0

mlekowita obciela 6 gr plus premia na kukurydze a piatnica bo tam jestem dostawca tez na kukurydze w tym roku nie da ale obnizki narazie nie oglaszaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Zmniejszają parametry aby zmniejszyć ile się da krajową produkcję mleka czyt. kwotę, kwotę mleczną i tak przekroczymy a im wiecej tym większa kara może byc, zmniejszając tłuszcz ilość kg mleka też sie zmniejszy

Z tym przekroczeniem pewności nie ma, bo jak cena mleka spadnie poniżej kosztów produkcji to będzie prawdziwy hamulec.Podobnie było w 2008 r


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaca19855    11

tak odrazu raczej nie spadnie poniżej kosztów produkcji. Mleczarnia Gostyń płaci w tej chwili 1,37 brutto bialko 3,1 tłuszcz 3,9 Wiadomo że są mleczarnie które już teraz płaca mniej ale cene wyższą niż 1 zł można jeszcze jakoś przetrzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj