Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena mleka 2014

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1451 odpowiedzi na ten temat

#541 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 15 lipiec 2014 - 05:57

Cena mleka 2014 Zaczynają się uzbrajać na ciężkie czasy....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena mleka 2014 Dzisiaj, 04:52
  •  

#542 Share grzesiu

grzesiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 15 lipiec 2014 - 20:17

Cena mleka 2014 jak mlekpol przejmie Ryki to nie będziesz musiał się przenosić :P ale cena raczej ta sama tylko że różnice w wymogach :P

#543 Share Dagmarka

Dagmarka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 17 lipiec 2014 - 19:52

Cena mleka 2014 a ja trochę z innej beczki,chciałabym się spytać czy ja jako dostawca mleka mam coś do powiedzenia odnośnie godziny odbioru mleka?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#544 Share szczepan3323

szczepan3323

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 20 lipiec 2014 - 15:48

Cena mleka 2014 np.... w Zambrowie mają inne laboratorium , że antybiotyki które mają karencję np... 4 dni to potrafią nawet i 2 tygodnie trzymać , czy naprawdę jest tam antybiotyk , czy może , by tylko wyłudzić pieniądze bo i tak nigdzie nie zbadam bo się mi to nie opłaca ....................................... u mnie jedna sztuka się wycieliła i weterynarz dał tabletkę , bo łożysko się samo nie chciało odkleić i od tamtego czasu jest już 10 dni po karencji i jeszcze jest , a krowa daje 30 litrów :(

#545 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 20 lipiec 2014 - 19:47

Cena mleka 2014 Może tak być ,że antybiotyk utrzymuje się w mleku znacznie dłużej jak wyznaczona karencja . Tak się dzieje u krów u których wątroba słabo pracuje .

#546 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 20 lipiec 2014 - 20:15

Cena mleka 2014

np.... w Zambrowie mają inne laboratorium , że antybiotyki które mają karencję np... 4 dni to potrafią nawet i 2 tygodnie trzymać , czy naprawdę jest tam antybiotyk , czy może , by tylko wyłudzić pieniądze bo i tak nigdzie nie zbadam bo się mi to nie opłaca ....................................... u mnie jedna sztuka się wycieliła i weterynarz dał tabletkę , bo łożysko się samo nie chciało odkleić i od tamtego czasu jest już 10 dni po karencji i jeszcze jest , a krowa daje 30 litrów :(

Krowa glikol dostaje ?

#547 Share szczepan3323

szczepan3323

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 20 lipiec 2014 - 20:50

Cena mleka 2014 a to glikol pomoże ......... lekarz podał wapno dożylnie 4 dni temu

#548 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 20 lipiec 2014 - 21:13

Cena mleka 2014 u nas nigdy nie dajemy do sprawdzenia. Tak jak pisze na antybiotyku tak robimy i nigdy nie było żadnych problemów. A wiem że niektórzy dają do badania to czasem po 2tygodnie im coś tam wychodzi.

#549 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 20 lipiec 2014 - 21:27

Cena mleka 2014 Antybiotyk znacznie dłużej sie utrzymuje w organiżmie niż ma karencje... Z tego co ja wiem to są jakieś normy ,,do ,, których stęrzenie jest dozwolone... Np jak jakiś rolnik oddał mleko z antybitykiem to mleczarnia żeby nie wylewać tego mleka i nie karać nieboraka to rozcięczała te mleko dobrym aż zawartość tego antybityku spadła do ,,tej,, norymy... Ale tak było kiedyś...

#550 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 21 lipiec 2014 - 07:12

Cena mleka 2014 No to faktycznie uratowali nieboraka przed karą ,a to że ludzi się truje to już mało ważne.

a to glikol pomoże ......... lekarz podał wapno dożylnie 4 dni temu

Tak może pomóc ! Krowa ,która daje 30 l mleka dziennie na pewno ma niedobór energii . Może tego nie widać gołym okiem ,ponieważ nie ma wyraźnych objawów ketozy czy stłuszczonej wątroby ,ale utrzymywanie się antybiotyku powyżej karencji, też jest objawem, że w organizmie krowy dzieje się coś niedobrego .
Testowanie przez producenta danego antybiotyku odbywa się na np. 100 zdrowych krowach .
Podawaj krowie glikol choć od dnia wycielenia , a jeszcze lepiej zacznij go podawać tydzień przez spodziewanym porodem ,a zobaczysz że antybiotyk nie przekroczy karencji ,a jak już to nieznacznie .

u nas nigdy nie dajemy do sprawdzenia. Tak jak pisze na antybiotyku tak robimy i nigdy nie było żadnych problemów.

To albo masz krowy w dobrej kondycji ,albo duuuuuuuuużo szczęścia . ;)
W OSM w Sierpcu mleko z antybiotykiem nie przejdzie . Jak już ktoś się pomyli ,lub zaryzykuje i się nie uda ,to potem płaci średnią cenę mleka razy ilość skażonego .
Nie wyobrażam sobie nie badać mleka na antybiotyk ,przed wlaniem do schładzalnika .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#551 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 21 lipiec 2014 - 12:43

Cena mleka 2014 krowy mam w normalnej kondycji hfów już mało jest większość to mieszance. Zasuszane są na 60-50 dni. po ocieleniu 4 dni się nie wlewa. A jak dostają na zapalenie to tak jak pisze na antybiotyku. Jak by podał i potem to mleko wlał to pewnie że by wykazało trzeba karencje przestrzegać. A o klasyfikowaniu mleka w Sierpcu dużo negatywnych opini słyszałem jeden nawet tam przeszedł i teraz cuda się u niego dzieją.

#552 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 21 lipiec 2014 - 15:41

Cena mleka 2014 Jestem w Sierpcu od paru lat i żadnych cudów nie ma . Jak się dba tak się ma . Fakt kombinatorzy mają ciężkie życie w OSM Sierpc . ;)
Damian, a do jakiej mleczarni mleko sprzedajesz ? Czy czasem nie do Łowicza ?

#553 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 21 lipiec 2014 - 16:08

Cena mleka 2014

krowy mam w normalnej kondycji hfów już mało jest większość to mieszance. Zasuszane są na 60-50 dni. po ocieleniu 4 dni się nie wlewa. A jak dostają na zapalenie to tak jak pisze na antybiotyku. Jak by podał i potem to mleko wlał to pewnie że by wykazało trzeba karencje przestrzegać. A o klasyfikowaniu mleka w Sierpcu dużo negatywnych opini słyszałem jeden nawet tam przeszedł i teraz cuda się u niego dzieją.

Jak przeszedł z Twojej mleczarni gdzie ewidentnie kiepski sprzęt mają w laboratorium to nie ma co się dziwić.

#554 Share szczepan3323

szczepan3323

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 21 lipiec 2014 - 21:02

Cena mleka 2014

No to faktycznie uratowali nieboraka przed karą ,a to że ludzi się truje to już mało ważne.

Tak może pomóc ! Krowa ,która daje 30 l mleka dziennie na pewno ma niedobór energii . Może tego nie widać gołym okiem ,ponieważ nie ma wyraźnych objawów ketozy czy stłuszczonej wątroby ,ale utrzymywanie się antybiotyku powyżej karencji, też jest objawem, że w organizmie krowy dzieje się coś niedobrego .
Testowanie przez producenta danego antybiotyku odbywa się na np. 100 zdrowych krowach .
Podawaj krowie glikol choć od dnia wycielenia , a jeszcze lepiej zacznij go podawać tydzień przez spodziewanym porodem ,a zobaczysz że antybiotyk nie przekroczy karencji ,a jak już to nieznacznie .

To albo masz krowy w dobrej kondycji ,albo duuuuuuuuużo szczęścia . ;)
W OSM w Sierpcu mleko z antybiotykiem nie przejdzie . Jak już ktoś się pomyli ,lub zaryzykuje i się nie uda ,to potem płaci średnią cenę mleka razy ilość skażonego .
Nie wyobrażam sobie nie badać mleka na antybiotyk ,przed wlaniem do schładzalnika .

a gliceryna pomoże , bo glikolu to moje krowy nie chcą
Dostajesz punkt ostrzeżeń za wielokrotne używanie spacji między wyrazami.

Edytowany przez danielhaker, 23 lipiec 2014 - 11:50.

#555 Share Max1987

Max1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:Takie jak wszystkich tutaj:-) Jak co to GG 8883245 :)

Napisany 21 lipiec 2014 - 22:16

Cena mleka 2014 Ja kupiłem maszynke do badania na antybiotyk i problem mam zgłowy skaracam karencje na maksa :)

#556 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 22 lipiec 2014 - 07:46

Cena mleka 2014

a gliceryna pomoże , bo glikolu to moje krowy nie chcą

Gliceryna jest dobrym dodatkiem energetycznym chętnie pobieranym przez krowy ,ale glikol jest bardziej efektowny . Zaobserwowałam u siebie w stadzie ,że glikol lepiej chroni moje krowy .
To prawda że glikolu krowy nie lubią ,dlatego najlepszym ,ale pracochłonnym sposobem jest im wlewanie go do do pyska . Polecam glikol ze słodzikiem http://allegro.pl/ag...4415133936.html . Średnio 10 l na sztukę podaję i dozo mniej problemów z krowami po wycieleniu . ;)

Edytowany przez Meg5, 22 lipiec 2014 - 07:47.

#557 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 22 lipiec 2014 - 08:34

Cena mleka 2014 Glikol naprawde jest efektywny. Mieszsnki typu glimel tez. Dobrym rozwiazsniem sa tez mieszanki tluszczu chronionego z maltodekstryna i glikolem w proszku. Przy dużej ilości kuku warto dostarczac krowa cukrów prostych bo one pomagaja metobaliziwac skrobie i inne takie tam.

Antybiotyk znacznie dłużej sie utrzymuje w organiżmie niż ma karencje... Z tego co ja wiem to są jakieś normy ,,do ,, których stęrzenie jest dozwolone... Np jak jakiś rolnik oddał mleko z antybitykiem to mleczarnia żeby nie wylewać tego mleka i nie karać nieboraka to rozcięczała te mleko dobrym aż zawartość tego antybityku spadła do ,,tej,, norymy... Ale tak było kiedyś...

Nikt tego mleka nie rozciencza. Albo ultylizacja albo przywoza dla rolnika spowrotem. Substancji chamujacych ma byc zero. I koniec

Edytowany przez rolstudent, 22 lipiec 2014 - 08:42.

#558 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 23 lipiec 2014 - 11:25

Cena mleka 2014 to nie jest prawda ze ma byc zero w calej uni jakis tam % jest dopuszczony bylem na szkoleniu o antybiotykach tylko oczywiscie w tym posranym kraju nie jest dopuszczone i mowil ze jak sie bada mleko to nie od tej krowy co dostala antybiotyk tylko od kazdej bierze sie probke wszystko miesza i dopiero oddaje i wtedy wychodzi czy jest .Wiekszosc kolegow mowi ze daja obojetnie jaki antybiotyk i doja te trzy cwiartki dobre i nie wykazuje a ja zbadalem i wykazalo dlatego tez zawsze jak daje to wszystkie 4 cwiartki doje w gnoj lub dla bykow jesli sa i tak jak damian pisze ja w zyciu nie badalem mleka zpasuje sobie kiedy podalem ostatni raz dodaje 12godz rezerwy na do tego co pisze na opakowaniu i oddaje zawsze bez badania i nigdy nie mialem antybiotyku ,W sierpcu znajomy zaplacił juz dwa razy razem prawie 30tys takze byc moze tam nie rozcienczaja ale pozostale mleczarnie nikt mi nie wmowi jest chaslo antybiotyk sciagane sa wszystkie auta do danego oddzialu mleczarni i jest rozcienczane tak aby miescilo sie w normie

#559 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 24 lipiec 2014 - 21:54

Cena mleka 2014

Jak przeszedł z Twojej mleczarni gdzie ewidentnie kiepski sprzęt mają w laboratorium to nie ma co się dziwić.

przeszedł z innej mleczarni nie z mojej. @Meg5 nie nie odstawiam do Łowicza. A jak teraz płaci Sierpc w przedziale 20-30tys litrów?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#560 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 25 lipiec 2014 - 12:34

Cena mleka 2014

A jak teraz płaci Sierpc w przedziale 20-30tys litrów?

W tym przedziale np. przy tłuszczu 4,24 i białku 3,49 wyjdzie 1,6 brutto .