Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena mleka 2014

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1451 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3193 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 21:51

Cena mleka 2014 14 grudnia dostałeś drugą decyzję, w której obniżono Ci wysokość kary. W moim przypadku było to ok 70 zł. Ja na Mlekovitę na razie nie narzekam, mimo, że płaci mniej niż Mlekpol to nie zdziera na udziały.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena mleka 2014 Dzisiaj, 08:55
  •  

#22 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 07 styczeń 2014 - 22:23

Cena mleka 2014 @Thomas2135, nie wiem jak u ciebie ale u mnie juz swoje zabrała dawno. W razie odejscia na ich wyplacenie mają 5 lat. <_< Wypłacali teraz kilka dni temu paliwem i serem. Nie znam szczegółow ale widocznie jakies uchybienia w umowach. ABSURD :wacko:

Edytowany przez Marcin91, 08 styczeń 2014 - 15:02.
post napisany pogrubioną czcionką

#23 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3193 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 23:49

Cena mleka 2014 Te 70 zł to kwota o jaką obniżono karę za nadprodukcję, jednak mleczarnia zdążyła to wcześniej pokryć a różnicy mi nie zwrócili. Podpisałem ten cyrograf za 1100 zł, bo tyle miałem kary. Póki co nie zmierzam uciekać a zerwać zawsze można. Co do udziałów to przejąłem je po rodzicach 2 lata temu za co musiałem zapłacić kilka stówek. Ode mnie udziałów nie ściągają a na umowie jest: wartość udziałów 11 tyś, rzeczywista kwota udziałów 5600 zł.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1163 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 08 styczeń 2014 - 00:51

Cena mleka 2014

trudno odliczyc cos dawno jezeli 14 grudnia dostalem z arr decyzje o wysokosci kary ,ale niektorym sie wydaje ze zjedli wszystkie rozumki,o aneksie wiem wszystko tylko nie byla to informacja od mleczarni,jutro ci napisze caly tekst pisma z mleczarni to usiadziesz spokojnie na czterech literach.

aha i jeszcze jedno punkt skupu to ja

W grudniu dostaleś korekte kary bo ARR dopiero sie doliczyła ze przekroczyliśmy mniej niz wyliczyli. A pierwsze pismo o karze było o ile pamietam we wrzesniu badz pazdzierniku wiec nie cwanikuj bo nie masz racji. Jesli wszytsko wiedziałes o aneksie w czym problem?? Chyba ze czekałeś ze ktos sie do ciebie zgłosi i poprosi o jego podpisanie.
A tak na marginesie wspólczuje twoim dostawca tak poinformowanego punktu skupu.

#25 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, diagnostyka, rolnictwo

Napisany 08 styczeń 2014 - 06:48

Cena mleka 2014 Z mleczarnią nie wygracie, trzeba jeszcze dziękować że przyjeżdzają po mleko i płacą, bo co zrobisz z tym mlekiem?

#26 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
    Hodowla bydła

Napisany 08 styczeń 2014 - 08:31

Cena mleka 2014 @Ropsono Na szczescie ciemnota na wsi sie zmniejsza i rolnicy wiedzą ze z mleczarnią mozna wygrać, chociaz to nie jest łatwe. Komuna się skonczyła i jak nie jedna mleczarnia to druga. Nie wiem czemu mam im dziekowac za to ze mi placą za mleko?? :blink: Dostarczam towar i oczekuje zapłaty, żadnej łaski nie robią <_< To oni powinni mi i innym rolnikom dziekować, że zbudowaliśmy te zakłady, że maja prace, zatrudniają u siebie swoje żony, dzieci, szwagrów i reszte klanu, o znajomych nie wspomnę. Nepotyzm w "krystalicznie" czystej postaci

#27 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 08:38

Cena mleka 2014 Obawiam się że jak wam zniosą kwoty to będzie właśnie tak jak pisze kolega ropsonow.

#28 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 09:03

Cena mleka 2014 a8185 zajdz do mleczarni i zacznij pajacować. puszczą ci mleko pare razy pozaklasowe, przestaną przyjeżdzać po mleko i samemu będziesz musiał wozić a w końcu sam zrezygnujesz i zostaniesz z niczym a potem możesz sobie robić tak jak w tym teledysku słowianie. a do drugiej mleczarni wcale nie jest tak łatwo przejćś, raz że mogą nie chcieć nowych a po drugie to trzeba wpłacic wpisowe i udziały, także rzycze powodzenia. Raz na izbach rolniczych z mleczarni koleś mówił że oni po nikim płakać nie będą

#29 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
    Hodowla bydła

Napisany 08 styczeń 2014 - 09:25

Cena mleka 2014 @
PawelWlkp

To juz troche odrebna kwestia, a jezeli rolnicy upadną to mleczarnie razem z nimi, bo nie mozna w nieskonczoność produkować poniżej kosztów. Zresztą w tym kraju wszystko upada. Swiniarze upadli, cukrownie są na tej samej drodze itd. wiec i z mleczarstwem prawdopodobnie tak bedzie
@
Ropsonok

Wytłumacz mi po co mam tam iść pajacować?? Płacą mi za mleko regularnie i całkiem przyzwoicie. Inne mleczarnie przyjezdzają i proponują mi lepsze warunki, wiec nie sądze zeby był jakiś problem ze zmianą skupu zwłaszcza teraz gdy jest taki boom na mleko. Mleczarnie nie robią kłopotów rolnikom tak jak kiedyś, bo działa to w dwie strony, jedni odchodzą drudzy przychodzą. Udziały mogę przeniesc z tej mleczarni do której aktualnie dostarczam. To, że nie jestem bambrem i nie pordukuję kilku mln litrów mleka rocznie nie oznacza ze kazdy ma mnie zdrowo je*ać w du*e. Ludzi nauczono w komunie ze tak musi być, jak widać do dziś niektórym zostało.

Edytowany przez a8185, 08 styczeń 2014 - 09:26.

#30 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 10:01

Cena mleka 2014 jeżeli inna mleczarnia proponuje lepsze warunki to czemu sie nie przenosisz? nie wiem gdzie słyszałeś że udziały można przenieść bo na wypłatę udziałów mleczarnia ma 5 lat. a jak nie dajesz dużo mleka tym bardziej odradzałbym takie mądrości bo tam nikomu nic nie zależy czy będziesz dawał czy nie. u nas jak kilku się przeniosło to zapłacili kary, nawet po 40 tys

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
    Hodowla bydła

Napisany 08 styczeń 2014 - 11:20

Cena mleka 2014 Głupotą byłoby rzucać stabilną mleczarnie na rzecz jakiejś niskoprodukcyjnej tylko dlatego ze płaci 0,1zł więcej. Poza tym są mleczarnie do ktorych mozesz odstawiac mleko bez udziałow. A to że ktos zaplacił kare to najwidoczniej w zły sposób rozwiązał umowe.

I co najważniejsze to wcale się nie wymądrzam tylko znam swoje prawa. Ty człowieku żyjesz komuną i potrafisz napisać nic sensownego, popadasz w kolizje ze swiatem cywilizowanym. Używasz typowych zwrotów które ruscy nam wpajali zeby niszczyc indywidualności i inteligencje, typu: wymądrza się, chwali się, powodzi mu się to nakombinował albo nakradł. I dzieki temu do dziś mamy czkawkę po PRLu i w kraju jest jak jest.

#32 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 08 styczeń 2014 - 14:03

Cena mleka 2014 Papsonok jak się chce to można z mleczarnią wygrać, mleko można badać w niezależnym laboratorium, po mleko jak nie jedna to przyjedzie druga gdzie udziałów nie potrzeba (często i badanie mleka to formalność), fakt na udziały mają 5 lat i nic im nie zrobisz chyba że się spóźnia. A jak myślicie jak będzie dalej z ceną za 2-3 lata ? Jak na razie jest lux bo chinole biorą mleko w proszku :P

#33 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 15:25

Cena mleka 2014 W dobrych miejscach musicie mieszkać bo u nas nie jest tak jak piszecie. a na pamiętanie komuny to ja jestem za młody

#34 Share coler

coler

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 16:24

Cena mleka 2014 jaką premię mlekpol dał? wiecie coś na ten temat dostawcy mlekpolu

#35 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 16:34

Cena mleka 2014 podbijam pytanie powyżej, też bardzo mnie ciekawi:)

#36 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 16:39

Cena mleka 2014 @robsonok mleczarni jest dużo. 4 chcą żeby przejść do nich. W tym tylko jedna bierze udziały. Ta w której jestem też nie bierze udziałów. Produkcja niecałe 100tys rocznie tak że nie jest tak źle jak piszesz. Za grudzień wyszło 1.53+vat. Białko 3.32 tłuszcz 4 8800l.

Edytowany przez damian40000, 08 styczeń 2014 - 17:39.

#37 Share przemo93pl

przemo93pl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów
  • Zainteresowania:Film/sport/motoryzacja /rolnictwo

Napisany 08 styczeń 2014 - 17:18

Cena mleka 2014 witam mam około 8 tyś mleka miesiecznie i płacą mi 1,30 w polmlek raciąż i moje pytanie gdzie mi dadzą lepszą cene bo chce od nich odejść najlepiej jakby mleczarnia była blisko mnie czyli okolice ciechanowa ?

witam mam około 8 tyś mleka miesiecznie i płacą mi 1,30 w polmlek raciąż i moje pytanie gdzie mi dadzą lepszą cene bo chce od nich odejść najlepiej jakby mleczarnia była blisko mnie czyli okolice ciechanowa ?

#38 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 17:43

Cena mleka 2014 Do coler: mlekpol daje 10 gr podobno

a8185 jeśli naprawde myślisz że mleczarnia bez ciebie upadnie to gratuluje. zajedz i im to powiedz to zobaczysz jak ich wystraszysz. u mnie są praktycznie tylko 2 mleczarnie mlekpol i sudowia ale oni dużo słabiej płacą także nie wyskoczysz

#39 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1147 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 17:46

Cena mleka 2014

I co najważniejsze to wcale się nie wymądrzam tylko znam swoje prawa. Ty człowieku żyjesz komuną i potrafisz napisać nic sensownego, popadasz w kolizje ze swiatem cywilizowanym. Używasz typowych zwrotów które ruscy nam wpajali zeby niszczyc indywidualności i inteligencje, typu: wymądrza się, chwali się, powodzi mu się to nakombinował albo nakradł. I dzieki temu do dziś mamy czkawkę po PRLu i w kraju jest jak jest.

Kolego wyluzuj i olej go, spójrz na jego posty w innych tematach, będziesz miał zabawny wieczór ;) Koleś skacze wszędzie, wymądrza się nie mając o niczym pojęcia zajrzyj do tego tematu http://www.agrofoto....page__st__12320 ewidentnie nudzi mu się i tylko psuje nerwy innym...
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów