Polecane posty

Z7245    10

Jedynym ratunkiem przed przekroczeniem jest wstrzymanie dostaw w ostatnich dniach roku kwotowego. Lub też jakieś kombinacje przez podmioty skupujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1215    0

Słuchajcie to jest chyba nie możliwe 70 gr. może być ale za 100kg a nie za 1 litr w ubiegłym roku to coś ok 30 gr było ale za 100kg wiem dokładnie aż strach .informujcie na bieżąco pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

A Rumunia i inne nowo dołączone państwa nie wykorzystają nawet 50% limitu kwotowego, tak jak to miało miejsce rok temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Jedynym ratunkiem przed przekroczeniem jest wstrzymanie dostaw w ostatnich dniach roku kwotowego. Lub też jakieś kombinacje przez podmioty skupujące.

A co robić z tym mlekiem? krowy trzeba doić a mleko w szambo? a z czego żyć? Ja jak od pażdziernika daje ponad kwote to pół roku mam lać mleko w szambo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B-A-R-T    1

Masz racje bez sensu gadanie.To ile już przekroczyłeś jak do października ponad limit ?ja przekroczę o około 15tys i dygam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

jak to z czego żyć z tych odłozonych na kącie.przecież posiadacze krów to śpią na kasie tak sami piszą w różnych tematach na forum jakie to robią wyliczenia z 30 krów setki tys zysków.ja tylko stwierdzam co piszą ci rolnicy.cytuje jeden post : co to jest 100tys dać za hektar dla posiadacza krów mlecznych to jak splunąć '

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

To dobrze ta Rumunia kwoty negocjowała, nie to co Ci "madrzi od nas....

 

Panie Miler, Kalinowski Kopenhaga, grudzień 2002.

Edytowano przez Pawel20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tworkowiak    108

Jak wiecie, że przekroczycie duże ilości to dlaczego wcześniej nie dokupiliście, lub nie wydzierżawiliście kwoty? Nie dało się przewidzieć takiego wzrostu ilości produkowanego przez was mleka? Pytam z ciekawości.

robo1980 - ta gadka o 100 tyś. za ha ziemi - to chyba jakaś gimbaza pisała. Fakt są gospodarze, którzy są w stanie odłożyć kasę i przeżyć te kary za mleko, ale ilu ich jest? Sądzę, że bardzo niewielu.

Pawel20 - co racja to racja, ale unia pewnie spodziewała się, że Rumuni tak szybko się nie rozwiną, to dała ile dała. W przypadku Polski mogło być tak, że specjalnie nie dali więcej, bo bali się szybkiego rozwoju i dużej konkurencji ze strony polskich producentów mleka. Stworzyli nam "hamulec", bo nie wierzę, że nie Unia nie spodziewała się takiego rozwoju jaki u nas nastąpił i tylko dla tego kwota mleczna jest za mała. Takie moje domysły ;)


...McCORMICK... and ...URSUS... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

3-4 dni jakby wszyscy producenci wstrzymali dostawy mleka na koniec roku kwotowego to może byśmy uniknęli kar. Nierealne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

ja nikomu nie zazdroszczę bo jestem rolnikiem i wiem jaki to cięzki kawałek chleba tylko wkurzają mnie właśnie takie teksty..mało kto może sobie pozwolić zeby nie oddawać mleka przez jakiś okres..koszty produkcji są bardzo duże a do tego dochodzi jakiś kredyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Kupić kwote po 50 gr a za rok zlikwidują to też kasa stracona, wydzierżawić po 30 gr to też sporo. W zeszłym roku też tak straszyli i się skończyło na 3 gr, wielu farmerów żałowało że kupywało i wydzierżawiało. Ja zaryzykuje zapłacić kare bo wątpie żeby były aż takie wysokie. Najwyżej w tym roku nie będe siał kukurydzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo1970    51

Witam ja miałem przewał w ubiegłym roku kwotowym i część krów zamieniłem na opasy zobaczymy jak będzie w tym roku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

w top agrar pisza ze kary w tym roku maja byc 25-30 gr za litr. w grudniu mozna bylo wydzierżawić kwote za 6 groszy lub kupic za 10 gr. potem jak okazalo sie ze kary beda wieksze ceny poszły w górę .Teraz już za pózno i tak nie mozna dzierżawić/ kupowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Zależy w jakim regionie. Moim zdaniem będą kary najwyżej pare groszy wyższe niż w zeszłym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Marzenie ściętej głowy.... Czy ktoś hamuje z produkcja tak jak tok temu? Jeśli będziesz miał racje, flacha jest Twoja.

Edytowano przez Pawel20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

dla mnie te kary za przekroczenie produkcji są śmieszne wszystko mleko jest przerabiane na towary które mają zbyt nie idą na magazyny nie ma żadnych kłopotów to po co karać....

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Hamował, hamował bo soja było po 2400, pełnoporcjówka po 1400 a mleko po 1,4...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristof82    1

Bardzo proste rozwiązanie!!!!!!!! Wystarczy że mleczarnia zaniży parametry mleka tj.białka i tłuszcz. Kwota liczona jest w kg białka i tłuszczu!!!, przy niskich parmetrach mleka [np białko 2,5 i tłuszcz 3%] przecież mogą tak wypaść wyniki prub;znacznie spada ilośc oddanych kilogramow tłuszczu i białka ale nie spada ilosc oddanych litrów mleka!!!!![a mleczarnia płaci za litry!!!] rolnik nie traci nic a kwota nie bedzie przekroczona! Wiem że mleczarnie maa cennik ustalony za dostarczone jednostki białka ale przeciez cennik mozna zmienic i wartosc jednostki białka bądż tłuszczu wycenic na np 1 grosz a reszte ceny uzALEZNIĆ OD INNYCH KRYTERIÓW. Rolnik nic nie straci, mleczarnia nic nie straci-tylko mleczrnia musi CHCIEC, a z tym różnie bywa. podejrzewam że nic nowego nie odkryłem i sporo mleczarni stosuje ten trik-prosty i skuteczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Nie z białka tylko z tłuszczu kwota jest naliczana... Ja od grudnia już kwoty nie mam...


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Z tą dzierżawą i zakupem to chyba oczywiste że skoro przekroczy polska to i tak nie do wszystkich starczy, a wolnych nie bedzie bo jak ktoś nie wykorzysta to sąsiad lub znajomy na niego sprzeda w końcówce. A kary będą spore. Przecież nie będą wylewać tacy którzy mają kwotę, a ci co nie maja zapłacą i po problemie. Jak wyleją nie dostaną nic, a jak sprzedadzą i zapłaca kare będą mieli cene - te 40, 50 gr czyli i tak nie dołożą, bo to wyjdzie cena jak rok temu prawie. Chyba nikt nie wierzy że uda się zgrać wszystkich żeby nie oddawali mleka przez kilka dni. Jak zniosą limity to takie ceny mogą na długo zagościć i też trzeba będzie żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristof82    1

Nie z białka tylko z tłuszczu kwota jest naliczana... Ja od grudnia już kwoty nie mam...

No to wystarczy że mleczarnia tylko tłuszcz zaniży :rolleyes: Ja osobiście krów nie mam[brat ma] stąd moja nie pełna wiedza na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko po co mleczarni takie lewe manewry. Karę przerzuca się na rolnika i jego problem. Tak było wcześniej, więc dlaczego teraz miałoby być inaczej? Co wam da wstrzymanie produkcji na kilka dni czy zaniżanie tłuszczu. To są promile w stosunku do całej kwoty jaką przekroczy nasz kraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj