Zaloguj się, aby obserwować  
komodo

Ceny mleka 2013

Polecane posty

statek    140

To zadzwoń na skup i zapytaj:)

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

a orientujecie się czemu potrącili mi 15 gr na udziały skoro całe udziały miałem już zebrane?

ja też miałem już pełne udziały ale także mi potracili a z tego powodu że jeżeli cena mleka wzrasta to automatycznie także ilość udziałów taką informacje dostałem w dziale skupu czyli im droższe mleko tym bardziej wzrastają udziały, coś za coś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Robercik1   
Gość Robercik1

to jak mleko stanieje to pewnie troche udziałów oddadzą.......cfaniaczki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

u mnie też na fakturze ilość udziałów się nie zmieniła i coś gadała ta kobieta ale juz nie pamietam dokładnie o co jej chodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

tez sms z mlekpol 0.10 za grudzien wiecej tylko te sms maja charakter nie premi a stalej ceny wzwyz " w grudniu cena wzrasta o 0.10zl"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Po nowym roku wzrośnie wartość udziałów na skutek wzrostu wartości mleka w jednym udziale, zerknijcie na faktury wstecz to juz było przerabiane.........ale cena na grudzień wzrasta o 10 gr w stosunku do ceny październikowej, niektórzy się tu bardzo podniecają....... :mellow:

Edytowano przez SIEWCA

kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

skąd wiesz że 10 groszy do październikowej? czyli uważasz że wszyscy mylimy się się łącznie podwyżka będzie nie 40gr tylko 10gr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Przyjdzie faktura to zobaczycie:)

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroutasz    5

spomlek około 3 tyś l 1,71zł/l bo jakieś premie, ale to tylko premia ;)

to i tak dobrze wam płacą u nas w lacpolu do 3 tyś/l 1,32zł a z premią 20gr w styczniu wyjdzie 1,42zł bo 10gr napewno potrącą na parametrach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosacki    11

Po nowym roku wzrośnie wartość udziałów na skutek wzrostu wartości mleka w jednym udziale, zerknijcie na faktury wstecz to juz było przerabiane.........ale cena na grudzień wzrasta o 10 gr w stosunku do ceny październikowej, niektórzy się tu bardzo podniecają....... :mellow:

nie prawda do 30 gr dodają te 10 gr czyli w sumie to jest 40 gr dowiedz się dokładnie i wtedy pisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

apropo cen w OSM Łowicz - ta mleczarnia wolno cennik podnosi ale wolno też cenę opuszcza, fakt nie płacą rewelacyjnie na tle innych - cen z Podlasia u nas nigdy nie będzie. Kolejna sprawa małym spółdzielniom jest łatwiej operować ceną, mam na myśli czas reakcji na koniunkturę. Koniunktura jest dobra ale uwagę należy zwrócić na to, że każda spółdzielnia sprzedaje towary różnymi kanałami a najgorsza opcja to sprzedaż do hipermarketów. Wolę mieć stabilnie 1,5 lub 1,6 zł za litr niż 1,3 zł a potem jednomiesięczna premia 40 gr.


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68

@atomik Mlekovita czy Mlekpol maja taka cene jak Ty 1,5-1,6 zl i do tego jeszcze premie i sa jeszcze wiekszymi mleczarniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

1,6 zł mam brutto przy bardzo dobrych parametrach mleka i dostawie 10 tys l, białko mam 3,6 a tłuszcz 4,5-4,7, a widziałem wpisy po 1,9 zł za litr też


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danjon    0

panowie chyba mało mleka u was bo obie te mleczarnie Mlekowita i Mlekpol chcą wejść na podkarpacie za mlekiem i że jedna chyba jak dobrze zrozumiałem kolegę jest własnościa ukrainy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Źle zrozumiałeś. Pozatym w południowo-wschodniej polsce mlekovita ma juz swoje oddziały

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danjon    0

ten kolega powiedział że 18 było głosowanie gdzie mlekowita miała przejąć mleczarnie w sanoku i paru rolników już oddaje mleko do mlekowity a proponowali ponoć większym rolnikom mleko po 2 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak zgadza się i jeszcze jedna jakas nieduża mleczarnia niedaleko sanoka ma byc podobno przyłączona ale nie wiem nic wiecej na tem temat. A jeżeli chodzi o rosjan to niedawno kupili mleczarnie w ostrowie mazowiecka i w dużej mierze to dzieki nim mamy takie ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas za listopad byli ponad 2zl za litr w mlekpolu ale w grudniu ma być tylko 1.8

Bo dają za grudzień +10 a nie jak za listopad plus 30 tylko juz nie od ciągną na udzial15 gr czyli tylko 5 gr taniej wychodzi

 

Edytowano przez BlomiSS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

tylko 1,8 zł ?! nie rozśmieszaj mnie takimi wpisami

  • Like 1

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba5997    11

@BlomiSS Niektórzy cieszą się że mają 1,4 zł a ty na 1,8 zł narzekasz. Cena mleka zawsze mogła by być większa ale przypomnieć sobie ten kryzys gdzie w ciągu całego roku mleko nie dochodziło do 1 zł to człowiek się bardzo cieszy za 1,5 zł ;)

Edytowano przez kuba5997

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Jak się da to trzeba negocjować bo każdy grosz to zysk 30gr to jest różnica 5 gr to np umnie1000 zł za tyle niektóży muszą robić cały miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj