Zaloguj się, aby obserwować  
komodo

Ceny mleka 2013

Polecane posty

peter    0

Ja w Łowiczu za grudzień przy odstawie 19250 litrów 4,24tł, 3,55 białko dostałem 1,27 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

W Łowiczu za grudzień podnieśli kolejne 5 gr ,ale o ile wzrastaja ciągle koszty???


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renatakw    3

A jak myślicie ,czyją zasługą są takie cenniki za mleko w skupie?Tych co produkują od lat na niezmienionym poziomie,czy tych co uwierzyli propagandzie sukcesu i wskoczyli w "Otchłań zachłanności"-podcinając gałąź ,na której siedzą.Taki oto model nowoczesnego -wydajnego rolnictwa prowadzi do samounicestwienia .Zdrowy rozsądek nabywa się z wiekiem .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stolarz88    52

Mlekpol - Nie dostałem jeszcze faktury za grudzień ale na konto przyszła wypłata i coś tak liczyłem że 10gr za litr więcej wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekosse    7

Ja tego nie potwierdze bo u mnie bylo w grudniu 16 odbiorów, ale według moich wyliczen, (nie dokladnych) to az tak dobrze nie jest. U mnie wychodzi 5-6 groszy to wszystko, ale moge sie mylic...

Edytowano przez wojtekosse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A jak myślicie ,czyją zasługą są takie cenniki za mleko w skupie?Tych co produkują od lat na niezmienionym poziomie,czy tych co uwierzyli propagandzie sukcesu i wskoczyli w "Otchłań zachłanności"-podcinając gałąź ,na której siedzą.Taki oto model nowoczesnego -wydajnego rolnictwa prowadzi do samounicestwienia .Zdrowy rozsądek nabywa się z wiekiem .....

Tyle że czasami jest to wieko od trumny :D .Ale ogólnie zgadzam się tym co powyżej-tyle że trzeba byłoby namówić na takie postępowanie rolników na całym świecie...

Edytowano przez jaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Mlekpol - Nie dostałem jeszcze faktury za grudzień ale na konto przyszła wypłata i coś tak liczyłem że 10gr za litr więcej wyszło.

Z tego co ja liczyłem to wyszło po tyle samo co za poprzedni miesiąc. Czyli żadnej "13-tki" za 2012 rok nie było. Wydaje mi się, że z roku na rok Mlekpol robi się coraz bardziej "dziadowską" firmą.

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68

Z tego co ja liczyłem to wyszło po tyle samo co za poprzedni miesiąc. Czyli żadnej "13-tki" za 2012 rok nie było. Wydaje mi się, że z roku na rok Mlekpol robi się coraz bardziej "dziadowską" firmą.

 

w Mlekpolu to duuuzo 13-stke sobie wzial prezes... -.- a rolnicy nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pal    0

OSM Inowrocław Cuiavia ponad 16 tys.litrów 1,16 netto za grudzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12181

Ryki pow 15 tysi tł 5,08 % bi 3,51 % 1,52 netto :rolleyes: w tym 13 gr premi już drugi miesią c .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

OSM Łowicz przedział 10-20 tys. l , tł 4,52 i 4,46, białko 3,52 1,41 brutto z tym że za grudzień jak pisalem wyzej 5 gr podwyżki + 5 gr premii.

@Sławek po Twoich parametrach mleka sądzę że masz obdojone krowy i żywisz je za bardzo energetycznie, nie zapasają ci się teraz ?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek25    1

czy ktos wie w jaki sposób bedzie rozliczana premia w mlekovicie? ja dostałem info ze oddzielna faktura ma byc i do 10lutego wypłacone pieniązki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

tak w wydziale skupu mi powiedziano ze bedzie oddzielna faktura byc moze recznie pisac trzeba bedzie a wyplata do 10 lutego jak bede w wydziale skupu to zapytam i napisze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Strzelce Krajeńskie 5gr za kazdy odstawiony litr od poczatku roku kwotowego do 1grudnia :P

do tego 7gr do góry na grudzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

chyba kolego w chmurach gdzies bujasz moze o,5 gr to jak wydal bys 150 tys litrow od kwietnia do grudnia to wyplaca ci 7,5 tys zl smieszne i malo realne

Edytowano przez kyllee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

cholera wszyscy mają powyżej 1,20, tylko u mnie cena nie chce wzrosnąć, Oddaje do SM Bieluch w Chełmie, za grudzień 1,15zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

@atomik jaka premia?Bo ja patrze na rozliczenie i nie widze!!!

no i zrobiłem rozeznanie, u teścia nie ma tej dopłaty 5 gr na fakturze z tym że ja jestem w ekołowiczance a on normalnie w OSM. Podejrzewam że to jest wypłata jakiejś dywidendy czy coś na tej zasadzie. Nie wiem o co chodzi a jak u innych jest z Łowicza ??


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peter    0

właśnie cena mi się nie zgadzał u mnie i u Ciebie(podobne parametry) , więc różnica chyba wynika z tej ekołowiczanki bo na fakturze też nie miałem tych 5gr premii

Edytowano przez peter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacrable    42

chyba kolego w chmurach gdzies bujasz moze o,5 gr to jak wydal bys 150 tys litrow od kwietnia do grudnia to wyplaca ci 750 tys zl smieszne i malo realne

 

Z matematyką na bakier? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj