Zaloguj się, aby obserwować  
komodo

Ceny mleka 2013

Polecane posty

kuba5997    11

@nightmare Kosów tak płaci, jakbyś miał większe białko to spokojnie przekroczyłbyś 1,5 lub 5000 litrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Mi w Polmleku Lidzbark Warmiński po przebojach co do ceny wyszło 1.57zł brutto za litr przy białki 3,3 tłuszczu 4,29 i ilości ciut powyżej 6000l


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz0804    0

OSM Lowicz szary koniec z cenami a niby chwala sie jaka to duza społdzielnia. narazie nic o podwyzszce czy jakiej premii swiatecznej cisza

Masz racje szału nie ma, ja dostaje nie całe 1,5 zł przy ponad 6 tys l ,białku 3,4 i tłuszczu 3,9 , przy tych cenach ktore dostajecie w innych nawet duzo mniejszych mleczarniach to łowicz płaci słabo ,a jeśli chodzi o premię to rzeczywiscie nic nie wiadomo narazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renatakw    3

Najjaśniejsi z Łowicza wystąpili w dzisiejszym Agrobiznesie .Nie pokazano jaką OSM reprezentują .stwarzając obłudne wrażenie, że to oni płacą najlepiej w tym kraju za surowiec.W końcówce pokazano mapę ze średnimi cenami za mleko w skupie za Listopad i nie poparto ,że w łódzkim - 1.40 zł/l to właśnie ich zasługa.Taką prawdę funduje nam publiczna telewizja.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobik85    0

No właśnie Duzy1 ,skąd??

Ja mam info,że dziś rada nadzorcza podniosła o 5gr,ale nie wiem od kiedy cena obowiązuje(wiadomość od pracownika administracji także bardzo wiarygodna...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Te 40 zamiast tych 30 w tym 20gr na udzial. Taka wersje slyszalem. Ale nie wiem czy wiarygodne

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Słyszałem że te 40 gr. podwyżki w Mlekpolu to prawda. Ale w listopadzie dając 30 gr. -dali 15 bo 15 gr. poszło na udziały więc pewnie i teraz tak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Te 40gr nie od ceny listopadowej:) tylko do tej z października

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

Wyczytałem w necie że wchodzi w życie nowelizacjia ustawy o organizacji rynku mleka która umożliwia zakładanie organizacji producentów.

Fragment z ustawy:

"2. Prezes Agencji uznaje:

1) organizację producentów, jeżeli:

a) jest ona utworzona przez co najmniej 20 członków,

B) wytwarza i wprowadza do obrotu rocznie nie mniej niż 2 miliony kilogramów mleka lub przetworów

mlecznych wyprodukowanych w ramach tej ilości mleka,"

 

A tu linki do artykułu o tym i ustawy:

 

http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/komunikat.xsp?documentId=1B94A2030F9855F9C1257C140050DDEE

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20130001272

 

Czyli jak dobrze rozumiem wystarczy 20 członków i 2 mln litrów mleka i można zakładać organizację i negocjować ze spółdzielnia indywidualną cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    512

Temat grup był kilka stron wcześniej i jak dobrze pamiętam to trzeba było 1mln l oddać razem. Wiec nic nie uprościli ...

Druga sprawa jak dogadać się i uzbierać, chyba każdy zna mentalność Polaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

Jak się nie dogadamy i nie zrzeszymy to będziemy w czarnej d*pie bo Ci mądrzy co się zrzeszą będą mieć inna cenę a my inną, im większa grupa tym większa siła przetargowa z mleczarnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

mlekpol:

dziś przyszła faktura i 15 groszy premii naliczuli na udział... A co mi to dało skoro potrącili, a ja miałem do tej pory wykorzystany już limit a tych pieniędzy mi nie doliczyli do udziału? Więc gdzie poszło te moje 15 groszy? Czy ktoś też ma taką sytuację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    512

Daniel mam podobne zdanie jak Ty, pisałem o tym w temacie "przyszłość produkcji mleka w Polsce" na 23s. U mnie we wsi pewnie uzbierała by się taka grupa bo większość oddaje do mlekovity i było by tych 20 dostawców ale jak to zrobić jak jeden na drugiego krzywo patrzy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Największym problemem jest to ze grupa musi miec jedno konto. I wyplata nastepuje raz w miesiacu na udzialowcow przy każdego zgodzie. Bez zgody nie ma wyplaty z konta grupy. Przynajmniej ja rozumiem tak zasady istnienia grup.

Ciezko znaleźć 5 a co dopiero 20

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos    1

Mlekoma Przasnysz 18600l, białko: 3,56, tłuszcz: 4,53, cena: 1,71 zł brutto.

Edytowano przez Darkos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Cięzka sprawa z tymi grupami, ale myslę ze do wypracowania, :wacko: mysle ze pociągnie to za sobą zrzeszanie się w kupnie pasz nawozów itd, chcąc niechcąc trzeba bedzie to zrobic. Ale jednego nie rozumiem, skoro mamy sie zrzeszyć w min. 20 i staniemy się jedną grupą to nie bedziemy rozliczani indywidualnie, wiec jak bedzie z jakością mleka??? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcel1609    3

OSM Radomsko : 55 tysięcy litrów/msc, białko 3,5, tłuszcz 4,2, 1,81zł brutto - jak patrzę na ceny w innych mleczarniach (szczególnie na podlasiu) to tyłka nie urywa ale może będzie on mniej bolał po upadku z niższej wysokości...

Edytowano przez Marcel1609

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

czyli wychodzi na to że będzie już łącznie 40 groszy podwyżki, a w styczniu zapewne wyslą nowe cenniki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

W styczniu cena będzie stara jak co roku czyli minus 40gr:)

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Ja też właśnie dostałem sms, że wzrasta o 10 gr MLEKPOL ;) Nie wiem ile w tym prawdy, ale kierowca mówił że w styczniu cennik z października wraca, więc nieźle by było :)

Gorzej z kwotą na dniach będzie przekroczenie, a w Echo Mlekpolu piszą że będzie większe przekroczenie niż w tamtym roku...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj