Zaloguj się, aby obserwować  
komodo

Ceny mleka 2013

Polecane posty

pawelol111    1337

a jakbyś miał robota to byś nie chciał patrzeć na halę udojową

 

W dużym stadzie rotacja duża. Naucz każdą pierwiastkę wchodzenia do robota - co tydzień jakaś nowa sztuka wchodzi, wyłap ze stada te co się jeszcze nie doiły... To się tak tylko wydaje że ten robot taki fajny. Halę można budować mniejszą - mniej krów, mniej pracy. Policz amortyzację robota i hali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

Teraz roboty są jeszcze drogie,Lely Astronaut na 70 krow ze 330-350tys plus urzadzenia towarzyszące,zbiornik buforowy na czas mycia zbiornika itd i wychodzi 500tys choć na program z dotacją już nie wygląda to tak źle.Za kilka lat ta nowa technologia juz nie będzie taka nowa za to bardziej dopracowana i tańsza i wtedy dostępniejsza dla nas mniejszych :P Wielu co teraz nie marzy nawet o tym za jakiś czas będzie mieć roboty,wspomnicie moje słowa.Nasi rodzice dziadkowie też o takim sprzęcie nie marzyli co teraz mamy i takich technologiach.Koniec offa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szlachcic    0

ale nie wszyscy muszą jeszcze płacić udziały,mój ojciec ma już ich tyle ile mlekpol wymagał i już nic nie odciągają na poczet udziałów :)

 

 

do mnie już wczoraj przyjeżdzał handlarz i pytał o jałówki i krowy i to takie lepsze mleczne a nie na rzeż ale jak powiedziłem że nie mam nic to pojechał taki przygnębiony biedulek :) a tak to całe lato wogóle nie było dziadów jak było trzeba a teraz to jak psów.

 

tylko ze jak rośnie cena mleka to i wartość udziałów jest powiększana więc znowu zaczną brać prawie wszystkim

 

DanielFarmer tylko co ci z tej kasy jak ci ją wrócą po 10 latach od zakończenia dostaw mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

no to ukłony w strone Edka i spolki... :D mlekovita natomiast zaszalała za pazdziernik 1.4 1.48 netto bez wzgledu na ilosc....zapytacie dlaczego? czym wieksza ilosc slabsze wyniki...ciekawe jak za listopad

a u mnie 1,6 za pażdziernik tylko tł ponad 5% białko 3,4 ilość około 9 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

tylko ze jak rośnie cena mleka to i wartość udziałów jest powiększana więc znowu zaczną brać prawie wszystkim

 

Wartość udziałów póki co zależna jest od posiadanej kwoty mlecznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szlachcic    0

tylko jak wartość udziałów wzrasta to biorą dalej udziały nie zależnie od posiadanej kwoty mlecznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmm    0

Sąsiad mówił, że Rotr Rypin premia 20 gr za listopad , a może i będzie też za grudzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68

@SKOWRON przejzyj pare stron wstacz i tam podawalem jaka mam cene w Mlekovicie, szukanie nie boli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroutasz    5

premia nie istnieje dla dostawców a dla pezesów i kadry to zawsze sie znajdzie a kilka stron temu pisał ktoś jaki to hit sezonu z tego lacpolu w podkupywaniu dostawców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

W mlekpolu z tego co pamiętam też premii nigdy nie było... do teraz :P


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2183

u was też był sms od mleczarni mlekpol z 30 groszową premią w listopadzie ?:) a mleko zdaje do kolna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Kolega pedro2 bardzo się myli...........

Być może to przypomnij kiedy było coś takiego??


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Premie świąteczne w Mlekpolu swego czasu był co roku dawane później była pewna przerwa, że nic nie dawali ale w tamtym roku np. już była, symboliczna bo chyba 5gr, ale jednak była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Premia nadzwyczajna OSM Sierpc ...6 groszy do litra do całej produkcji od 1 stycznia do 31 października 2013 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam18212    9

W Mlekovicie roczna premia za miesiąc grudzień co najmniej 30 groszy do litra. Dzisiaj przyszedł taki sms ;)

Edytowano przez adam18212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja tez dostałem takiego smsa z mlekovity jak kolega wyzej i musze pwiedziec ze te ceny zaczynają mnie przerażać :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj