Zaloguj się, aby obserwować  
komodo

Ceny mleka 2013

Polecane posty

Gość   
Gość

Wrzuc do stada rase jersey i czerwone to tez bedziesz takie parametry mial:-)

Paradoks w tym, że połowa mojego stada to MO i SM i 2 50 jersey i reszta pomieszana z LM. W moim przypadku to kwestia zbilansowania dawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    512

@corrado Jak założyć taką grupę ? bo różnica w cenie kolosalna w porównaniu do mojej jeśli jest prawdziwa.

Mlekovita przedział 6-10tyś l białko 3,56 % tłuszcz 4,24 % cena 1,5 zł netto

Edytowano przez lamboEVO100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mlekovita powyżej 30000L 4.23tluszcz 3.6bialko 1.68brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

@corrado Jak założyć taką grupę ? bo różnica w cenie kolosalna w porównaniu do mojej jeśli jest prawdziwa.

Mlekovita przedział 6-10tyś l białko 3,56 % tłuszcz 4,24 % cena 1,5 zł netto

Najpierw musisz miec zorganizowana grupe z ktora sie dogadasz i minimum 1mln dostawy taka grupa musi dostarczac. Nastepnie skladasz w mlekovice wniosek o zjednoczenie dostawcow. Macie wtedy jedna kwote dostawy. I wniosek musi przejsc oczywiscie pozytywnie.

 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@lamboEVO100 przy tej ilości to musiałbyś zebrać co najmniej 150-200 chętnych przy skali produkcji w naszym regionie jeśli ten 1 mln litrów to miesięczne minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

To jest dostawa w skali roku. Ale grupa musi byc zorganizowana zeby nik w trakcie sie nie wylamal itp bo trzeba bedzie kare zaplacic.

 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Brakuje organizacji zeby zalozyc taka grupe:/ u mnie bynajmniej

 

Wysyłane z mojego GT-P3110 za pomocą Tapatalk 2

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

Statek ja mógłbym z Tobą do tej grupy wejść choćby jutro ale my w mlekpolu mamy tak skonstruowaną umowę że pewnie nic byśmy nie wskórali....niestety rada jest w kieszeni Edka Wszechmogącego....

 

Czytałem w gazecie że komisja europejska debatuje jak wzmocnić pozycję rolnika w łańcuchu żywnościowym. Gdy by tak wprowadzili przepisy dające nam argumenty do rozmowy z mleczarnia , która to teraz robi co chce a my jak chłopy pańszczyźniane pod ich dyktando bez możliwości odejścia.Marzą mi się właśnie takie grupy producenckie z silną pozycją przy negocjacji ceny i warunków umowy.Może kiedyś takie czasy nadejdą.

Edytowano przez DanielFarmer
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eev    0

nie wiem dlaczego daniel narzekasz majac najwyzsza cene w polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

Chwilowo.niedawno była 30gr niższa i co?Piątnica jakoś nie obniżyła ani grosza.Jakby były grupy ze swobodą negocjacji ceny i możliwością odejścia w każdej chwili(z okresem wypowiedzenia oczywiście) to by 2 razy zarząd mleczarni pomyślał zanim po 15gr obniżał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie znam polityki Mlekpolu, bo nie jestem jego dostawcą. Nie wiem kim nawet jest Edek, jednak z tego co się domyślam to wszystkie niekorzystne dla was zapisy w "kontraktach" przechodziły przez ręce komisji czy rady. Poruszali to na łamach TPR, w sprawie kar za odejście. Tam zasiadają przecież rolnicy i to nie rada jest w kieszeni(bo musiałby mieć nich haki), ale jej członkowie łasi na każde pieniądze, które liczą się bardziej niż los wszystkich dostawców podpiszą wszystko co podsunie im prezes. To w końcu sami rolnicy wybierali członków rady.

Popraw mnie jeżeli całkowicie się mylę, bo tak przynajmniej zrozumiałem kiedyś te artykuły.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Edek cwana bestia zabezpieczył się :P jakieś 3-4 lata temu kilku rolników z naszej gminy Danielu (Wysokie Małe) zdecydowali się na przejście do Piątnicy złożyli wypowiedzenia w Mlekpolu (chyba 3 miesiące) i za ten okres od złożenia wypowiedzenia każdy z nich dostawał po 50 gr za litr z udziałami też był problem już nie pamiętam dokładnie, ale złożyli pozew zbiorowy do sądu i wygrali sprawę z mleczarnią zwrócili im wszystko ale Mlekpol doszukał się jakiejś luki i wypłacał udziały w małych kwotach chyba przez rok... I prezes po tej akcji stał się jeszcze bardziej przebiegły :P o ile mnie pamięć nie myli to było coś w sprawie zmiany umowy jakiś aneks dotyczący odejścia do innej mleczarni właśnie po tej porażce...

Edytowano przez pedro2
  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

To straszne co się dzieje z tymi odbiorcami-kombinują jak się da!Nie pomyślą,że to już nie średniowiecze,przecież mamy wykształcenie,doradców i również prawników...Przecież taka polityka to się na nich zemści-można raz oszukać ale co potem zwinąć interes bo nie ma co przetwarzać, bo nie ma dostaw surowca?Nie dawajcie się i nie bójcie się drani!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    933

Przedział 7-10tys białko 3,44 tłuszcz 4.14 1.48 brutto dla vatowca

 

a przy okazji ostatnio w poradniku było ostatnio o systemie eMilk. działa to komuś bo wpisuje dane i nie chcą się zatwierdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Ja was nie rozumiem..... Chyba czytać umiecie ??? Jak można takie coś podpisać???? Z naszej mleczarni też kiedyś zaczęli rolnicy uciekać i nasz mądry prezes też chciał nam jakiś aneks wsadzić a rolnicy w odpowiedzi chcieli złożyć wniosek o odwołanie prezesa :) zadyma była na 102. Z mleczarni można odejsc z dnia na dzień i to może czasem najlepiej sie opłacić.... A ja mam taką dobą sytuacje że mam 4 mleczarnie w pobliżu.... :)


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

a nie próbował nikt z was zrobić własnego aneksu. U nas w mleczarni jest 3 miesiące wypowiedzenia. Ale zagroziliśmy odejściem i zrobiliśmy aneks. teraz wypowiedzenie mam 1 miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artursz89    454

Chwilowo.niedawno była 30gr niższa i co?Piątnica jakoś nie obniżyła ani grosza.Jakby były grupy ze swobodą negocjacji ceny i możliwością odejścia w każdej chwili(z okresem wypowiedzenia oczywiście) to by 2 razy zarząd mleczarni pomyślał zanim po 15gr obniżał :P

 

Witam! Ja znam z kolei przyadek gdy rolnicy z OSM Piątnica parę lat temu z jednej wsi się połasili na 10 gr i odeszli do Mlekpolu bo Piątnica płaciła 1,50 zł a Mlekpol dał im 1,60 zł (tyle chyba nawet dostawcy Mlekpolu wtedy nie dostawali:)). Podpisali umowy na czas określony z w/w kruczkami parę miesięcy tą cenę mieli a potem papa 1,40 zł.

 

W tamtym miesiacy czy 2 miesiące temu Piątnica dała podwyżkę jak coś to zapytam ile teraz rodzicom mleko wychodzi i napiszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artursz89    454

Podam wieczorem jak faktura będzie

 

Nikt nie musi wierzyć :P to cena BRUTTO.Po odliczeniu vatu udziałów na czysto wyjdzie mniej.A co do bogactwa to koszty tak poszły w górę że kokosów to na tym i tak zbić się nie da :P

 

Każda mleczarnia pewnie udział liczy inaczej więc najlepiej podawać wyszczególniając to co na rękę + to co na udział idzie bo prawda jest taka że ci miastowy zobaczy, taki a la troll co hejtuje każdy artykuł na onecie czy wp, i potem będą pierdzielić, że rolnicy to milionerzy:P. Wystarczy że władza napusza miasto na rolników jak to mają dobrze (PROW + dotacje + KRUS + brak dochodowego) rolnicy nie muszą się do tego dokładać:P.

 

Udział to pojęcie wirtualne bo go zbierasz i nie wiem jak w Mlekpolu w Piątnicy się go dostaje jak się przekazuje gospodarstwo a ten co je dostał zbiera udział od początku. Więc po co go podawać w ogólnej cenie jak się go dostaje raz w życiu w formie premii:P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artursz89    454

No więc już się dowiedziałem

 

OSM Piatnica

10 tyś l, tłuszcz: 4,5, białko: 3,12 VAT-owiec

cena 1,60 brutto już z udziałem 10 gr. Czyli 1,50 brutto

Edytowano przez artursz89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj