coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

Lesssiu007    186

ale co to niemca duńczyką opłaca sie świnie robić a nam nie ??? wiecie czemu mają dopłaty do produkcji ? dopłaty do eksportu ? My możemy zlikwidować jest 10 milionów świń w polsce w 2006 było 18 miln niemcy chcą by tu wcale nie było świń :) Oni robią rynek zbytu z polski :) mieszkam w bydg i zachem był koło mnie 4 km w lini prostej gdzies ogromny zakład nowoczesna linia produkcji pianki jakies w zeszłym roku niemcy wykupili technologie i zakład zlikwidowali oni nie życzą sobie by w polsce był jakiś przemysł. A w zachemie pracowało kiedyś 15 tys ludzi ile to podatku od pensji i wiele innych przychodów do państwa teraz nie ma nic.  Swiń u nas tez nie ma być ! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robią te żydy kilometry najpierw 3 z pisu teraz sikorski i reszta ta badnda oszustów i złodzieji kosztem podatników w urzędach tylko nagrody ! A nam każą za darmo produkować dziś na trwam w programie polska to tez wies (polecam program nie ma propagandy i dobrze gadają ) mowili że połowa ziemi w zachodnio pomorskim nalezy do zachodu kupują ziemie pod ukryciem jakiś słupów. Rząd nic w tej kwestii tez nie robi. Czy wo gulę oni wiedzą że w polsce jest rolnictwo ???? w wiadomosciach wszelkiego rodzaju nic o tym nie mówią tylko gadają że pensje rosna że gospodarka sie rozwija Ku***y dostaje jak to słucham. Nie wiem jak bedzie Nie ceni sie pracy rolnika w tym kraju Na regionalnych ciągle propaganda gada jak to nie jest dobrze ile to miliardów na rolnictwo unia nie dała ci rolnicy tam też gadają że im sie żyje jak w niebie. głupi sa czy co ;/  I ludzie w mieście nas nie rozumieją przeciez mamy dopłaty za darmo to po co marudzimy bo jest dobrze a nie jest !

kolego ja w twojich słowach cię w pełni popieram i dodam coś jeszcze że rolnicy na strajk pojadą nowymi ciągnikami a ludzie z miasta wtedy się dziwią ma nowy ciągnik i jeszcze strajkuje tylko nie wiedzą że te traktorki jeszcze nie spłacone i nie są rolnika tylko banku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

Potwierdzam, program "Wieś to też Polska" w TV Trwam jeden z niewielu programów w którym nie kładzie się do głów tej całej propagandy - jak to niby rolnictwo się rozwija, dochody rolników wzrastają, w gospodarstwach nowe ciągniki itp. Cena na dziś 3,60+vat, przy takiej cenie kolejni rolnicy zlikwidują stada, a i tak będą wmawiać nam, że mięso w sklepach nie schodzi i ceny za żywiec nie mogą wzrosnąć. Jestem ciekawy co by było, gdyby znalazł się jakiś uczciwy właściciel lokalnej ubojni i powiedział: "A co mi tam, obecne ceny poniżej 4zł to niegodziwość z mojej strony, ja i tak dobrze zarabiam, tak więc nie zniżam ceny tak drastycznie jak inni i dla moich stałych dostawców oferuję cenę np o 50gr wyższą bo i tak wyjdę na swoje". Ciekawe jaka byłaby reakcja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekm    3

Więc na protest jadąc traktorem trzeba napisać na szybie, że to własność banku a nie rolnika. I ten sprzęt świniami trzeba spłacić.


Kolego Krilan. Myślę że reakcja byłaby taka - że do takiego właściciela lokalnej ubojni który normalnie chciałby być uczciwy wobec rolników, przyjechałoby kilku koksów w BMW i kilka słów na początek by mu powiedziało ręcznie...  Na początku by go zniszczyli zastraszeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieceofmind    12

Potwierdzam program "Wieś to też Polska" emitowany jest na żywo w prawie każdą nedzielę o godz. 12:20 w telewizji Trwam. Piszę w prawie każdą gdyż czasem sporadycznie transmitują w tym czasie jakąś uroczystość religijną.

Dodatkowym atutem programu są telefony od telewidzów. Cieszę się, że koledzy wspomnieli tu o tej audycji. Dobra kończę bo zaraz dostanę ostrzeżenie, sorki za ot...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Filipo z jakiego rejonu wlkp jesteś że takie drogie ? U mnie płd wlkp 3.2 zł ( były po 3 zł ) w moich stronach likwidacja świń 

 

Ale te 5zł to cena wbc, a Ty podajesz cene wagi żywej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Poprzednio Skiba miał 5zł + vat na WBC w połowie lutego 2014, do nowego roku będą w promocji... 2.99zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul7031    22

Cena na dziś 3,7 zł netto, łódzkie, podobno już stabilizacja cen, ale na jakim poziomie;-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

cena z dzis 3,50 - 3,60 zalezy od ilosci. pow. grudziadzki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Więc na protest jadąc traktorem trzeba napisać na szybie, że to własność banku a nie rolnika. I ten sprzęt świniami trzeba spłacić.

 

 

Trzeba jeszcze zaznaczyć że przy świniach ( i nie tylko) pracuję się 365 dni w roku niezależnie czy to jest dzień wolny od pracy czy nie. Dziś w radiu słuchałem że część społeczeństwa chcę aby jeszcze dniem wolnym był 24 grudzień.

  • Like 1

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek1215    0

To ja chyba sprzedam prosiaki jak są takie ceny.....nie ma co trzymać i póżniej sprzedać po 3.50:P

A nic nie widać za tym aby coś się ruszyło w górę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCIKNF    3

Więc na protest jadąc traktorem trzeba napisać na szybie, że to własność banku a nie rolnika. I ten sprzęt świniami trzeba spłacić.

Kolego Krilan. Myślę że reakcja byłaby taka - że do takiego właściciela lokalnej ubojni który normalnie chciałby być uczciwy wobec rolników, przyjechałoby kilku koksów w BMW i kilka słów na początek by mu powiedziało ręcznie...  Na początku by go zniszczyli zastraszeniami.

 

Koksy w BMW to jeździły na początku lat 90-tych. Dzisiaj jeżdzą co najwyżej do burdeli po haracz, bo policja na takich lamusów wysyła jednostkę AT i szybko kończą karierę z obitą gębą i przydługim wyrokiem. Prawdziwi mafiozi noszą dziś garnitury, siedzą w wypasionych gabinetach i sterują całą gospodarką za pomocą usłużnych polityków. Tak to dzisiaj wygląda. 

 

Pkt. 1.4 – odchodzenie od wątku głównego

+1p. ostrzeżeń.

Edit: kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr3p    20

@Filipo masz rację nie zauważyłem. Przepraszam 
A co do prosiaków to jakie ceny u was są ? U mnie ( para ) 350 zł przy cenach tucznika trochę powyżej 3 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr3p    20

@Pieceofmind- około 20 kg mają a zagraniczne to nawet i po 400 zł parka no ale to już pod 30 kg... szkoda że śp Andrzej Lepper już nie żyje drogi były by już blokowane przy tej cenie jak miało miejsce kilkanaście lat temu... 

Edytowano przez Piotr3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo    36

do znajomych w okolicy bytowa przyjechali z pewnego zakładu na kaszubach i zaproponowali 2.90 no to im też zaproponowali wiejską zabawę sztacheten ball i nic nie sprzedadzą  poniżej 3zł wolą zabić i po rodzinach rozdać na swieta 


Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    55

U nas cena też nie za ciekawa (3.80+vat) ale robi się tragicznie! Na środę miałem zapisane 10 sztuk,dziś facet do mnie dzwonił ze skup odwołany było zapisane 100sztu i nie ma kto ich kupic mowił jest katastrofa z tucznikami!  Największa firma w naszej okolicy (Rol-Pek) i jedna z większych w małopolsce, która od kilkunastu lat skupowała tuczniki z kilku gmin od małych hodowców jak i tych większych od nowego roku nie bedzie już kupwac beda kupować tylko same półtusze ale jak się pewnie domyślacie raczej będą to połówki za granicy!

Tak ze zaczyna byc tragicznie. Bo już nie chodzi że by coś zarobic, tylko się ich po zbyć ale nie ma kto kupic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przejdzie czas że będą bić się o świnie a wtedy nie będzie skąd ich kupić, wtedy niemiec podyktuje taką cenę że będzie tylko płacz i płać. Odnośnie tematu cena krąży w okolicach 5 zł kl E

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186
robert123farmer

zgadza sie teraz zachód nas wykańcza celowo a przyjdzie czas że podyktują cene odpowiednia. Tylko czemu media o tym nie mówią ? Pis niby jest za rolnikami tylko jak bym kaczora spotkał bym sie spytał czemu uboju nie popierają ??? i Czemu obecnie nie organizują konferecjii  prasowych u rolników przecież posłowie pisu niby interesuja sie rolnictwem. A  w agrobiznesie tylko o mleku gadają a świnie to co ???? Pis jak by na prawde sie interesował to by media zaprosił i zaczął wywierać presje a rolnicy by po parli bo tak nikt nic nie wie od miesiency coraz gorzej a cicho w mediach na ten temat. Tylko podróżami sie zajmują tych wszystkich pasożytów na garbie społeczeństwa. My rolnicy mamy jakiś związek ?? niby jest ta rolnicza solidarność i co z tego ? powinniśmy zablokować wszystkie wieksze zakłady mięsne i wyganiacz tiry z niemieckimi świniami i duńskimi tylko od polskich rolników wpuszczać i to po cenie jaką my mówimy a jak nie to do   widzenia nie ma żadnego świniaka. Bo od zawsze rolników sie wyzyskuje zboże świnie byki mleko sprzedajemy po cenach które nam ktoś daje a jak koncentrat nasiona kupujemy to po tych cenach co chcą !!! dosyć tego wyzysku ;/ tylko tyle że my tu możemy sobie gadać to nic nie daje powinna byc jakaś organizacja rolnicza co by miala na to jakis realny wpływ prawo głosu bo jak kilku rolników wyjdzie na droge strajkowac to jedynie mandaty mogą zarobić nic wiecej. 

 

Acha tak poza tematem nie kupujcie zetorów czesi nie chcą naszej żywności któryś raz oczerniają nas  wiec nie kupujmy tego czerwonego złomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez DanutaHF
      Witam,
      Orientuje się ktoś może, w jakiej cenie mogę sprzedać cielne jałówki HF z dowodem rasy ? 
      Z góry dziękuję za odpowiedź. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj