Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny trzody chlewnej 2014

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2763 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 21:21

Ceny trzody chlewnej 2014 Mazowieckie 4.60 z vat
Tylko spokój może nas uratować....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny trzody chlewnej 2014 Dzisiaj, 22:50
  •  

#122 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 styczeń 2014 - 21:24

Ceny trzody chlewnej 2014 jutro po 4,50+vat okolice bydgoszczy

#123 Share jakub_1

jakub_1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja PR i PZ

Napisany 13 styczeń 2014 - 21:57

Ceny trzody chlewnej 2014 to i tak lepiej Leszno Wlkp i okolice 4,4 +V

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share Daro20

Daro20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja;)

Napisany 13 styczeń 2014 - 22:49

prosze jaka unia jak niemiec wyprzeda i zarobi to dopiero polaka pusci. do puki ktos nie wezmie sie za ceny pasz i prosiaka to my nigdy zysku nie naliczymy a kiełbase bedziemy zachodnia jesc....

Pretensje to miej sam do siebie bo ciągniesz prosiaka zagranicy i nabijasz kieszenie tamtejszym rolnikom. Może lepiej się zastanowić nad swoimi lochami, sprzedać mniej sztuk w roku i mieć większy dochód. Cena zboza w tym roku jest niska, chyba ze ktos idzie na wygode i kupujepelnoporcjowke. Za luksusy trzeba placic.
A to się szczycą że trzymają po 1000 sztuk i więcej duńczyków czy holendrów a dochodu zero albo na minusie. Zakłady specjalnie to robią bo chcą wykończyć takich sezonowców. Teraz to tylko czekać jak z primiarzamizrobią porządek. Przez takich to właśnie hodowca polskichświń dostaie po d*pie.
Cena od 4,60 do 4,8 + vat.

#125 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 23:03

Ceny trzody chlewnej 2014 Daro masz racje gdyby wszyscy gospodarowali na własnych lochach i nie wpuszczali na rynek zachodnich prosiąt to cena też by była inna ,a prawdziwy rolnik miał by dostateczne dochody .

#126 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 14 styczeń 2014 - 07:46

Ceny trzody chlewnej 2014 macie racje przez wygode i z braku inwestycji w matecznik nie ma loch a z drugiej strony urodzone na zachodzie prosięta gdzies utuczyć trzeba i to większego wpływu na cene nie ma tyle ze transport droższy bo tucznika mniej wejdzie na samochod

#127 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 08:34

Ceny trzody chlewnej 2014 Najwięcej wejdzie gotowych przodków, po odcięciu szynek i schabu. Gdyby nie te sprowadzane to chyba wogóle już by w Polsce świń nie było, bo nie było by żadnych ubojni płacocych jakieś sensowne ceny.

#128 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 styczeń 2014 - 14:46

Ceny trzody chlewnej 2014 Leszno, południowa wielkopolska 4,60+vat, i czekałem tydzień aż przyjadą.

#129 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1491 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 16:35

Ceny trzody chlewnej 2014 Dziś 6,35 za E wielkopolska

#130 Share damian98

damian98

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 18:30

Ceny trzody chlewnej 2014 4.30 zł. + VAT

4.30 zł. + VAT Władysławowo . woj. Pomorskie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 18:35

Pretensje to miej sam do siebie bo ciągniesz prosiaka zagranicy i nabijasz kieszenie tamtejszym rolnikom. Może lepiej się zastanowić nad swoimi lochami, sprzedać mniej sztuk w roku i mieć większy dochód. Cena zboza w tym roku jest niska, chyba ze ktos idzie na wygode i kupujepelnoporcjowke. Za luksusy trzeba placic.
A to się szczycą że trzymają po 1000 sztuk i więcej duńczyków czy holendrów a dochodu zero albo na minusie. Zakłady specjalnie to robią bo chcą wykończyć takich sezonowców. Teraz to tylko czekać jak z primiarzamizrobią porządek. Przez takich to właśnie hodowca polskichświń dostaie po d*pie.
Cena od 4,60 do 4,8 + vat.

A ciągnik to z jakiego kraju kupiłes? Dlaczego nie ursus? nabijasz portfel zachodnim producentom. Jak nie przyjedzie warchlak to przyjedzie półtusza z zachodu.. Nie kazdy ma dar by trzymać swoje lochy. Uważacie ze u nas w karaju tak łątwo prosięta kupic? Tylko ciekawe jakbyscie się zachowali jak macie umówioną partię kupna a dzwoni tel ze sprzedane bo kupiec dał 50gr za kg więcej. Jak z zachodu kupujemy to umawiamy się na cene i taka jest a u nas to róznie bywa. NIe wrzucam oczywiście wszystkich producentów do jednego worka. Podziwiam też za odwagę tych co biorą kredyty na swoje lochy tak jak mixben. Wolę zarobić troszke mniej ale może spokojniej, i jak sprzedam 1200 w ciągu roku zachodniego to wyjdzie podobnie jak 600 od swoich loch, a poza tym nie wszędzie są juz tereny ze mozna takie inwestycje robic bo wieś na widłach Cię wyniesie..

#132 Share lol2525

lol2525

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 18:46

Ceny trzody chlewnej 2014 daro 20 po1 liczyłeś ty kiedys ile kosztuje wyprodukowanie jprosiaka z wlasnej lochy, i czy liczyłes ile jest upadkow swojego prosiaka i pieniedzy na szczepionki dla macior prosia knura, a niech sie jakas pozadna choroda wkradnie to juz cale stado trzeba wymieniac. a nie wspone o robociznie bo chyba wlasne zdrowie i czs tez sie ceni, chyba ze swojej robocizny nie liczycie. po 2 znajdz mi w polsce zdrowego z jednym kolczykiem i rownego warchlaka tak 30kg zeby mia,l i rusł 3 miesiace do konca tuczu z 1% upadku.fermowe to może i tak znajdzie sie w polsceale kosztuje tyle samo co zachodni, i nie boj sie jak bym dobrze na polskim wychdzil to pieniedzy za granice napewno bym nie pchal. teraz lochy to mozna trzymac ale min 300 szt i do produkcji prosiaka na chandel a nie bla siebie.po 3 to za wlasnego prosiaka zaklady na skupiedadza 4.50 a zachodniego lub fermowego 5.50.

Edytowany przez lol2525, 14 styczeń 2014 - 18:54.

#133 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 14 styczeń 2014 - 19:49

Ceny trzody chlewnej 2014 zachodnie warchlaki i tak wyjdzie dużo drożej gdzie u nas na targu parka kosztuje około 400 zł a zachodni nie duzo mniej trzeba dac za sztuke ....
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#134 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 20:15

daro 20 po1 liczyłeś ty kiedys ile kosztuje wyprodukowanie jprosiaka z wlasnej lochy, i czy liczyłes ile jest upadkow swojego prosiaka i pieniedzy na szczepionki dla macior prosia knura, a niech sie jakas pozadna choroda wkradnie to juz cale stado trzeba wymieniac. a nie wspone o robociznie bo chyba wlasne zdrowie i czs tez sie ceni, chyba ze swojej robocizny nie liczycie. po 2 znajdz mi w polsce zdrowego z jednym kolczykiem i rownego warchlaka tak 30kg zeby mia,l i rusł 3 miesiace do konca tuczu z 1% upadku.fermowe to może i tak znajdzie sie w polsceale kosztuje tyle samo co zachodni, i nie boj sie jak bym dobrze na polskim wychdzil to pieniedzy za granice napewno bym nie pchal. teraz lochy to mozna trzymac ale min 300 szt i do produkcji prosiaka na chandel a nie bla siebie.po 3 to za wlasnego prosiaka zaklady na skupiedadza 4.50 a zachodniego lub fermowego 5.50.

Gdzie tak jest, że zakłady za polskiego płacą 4.50 a za zachodniego 5.50? Pierwszy raz słyszę.

#135 Share Apacz13

Apacz13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów
  • Zainteresowania:Sport,rolnictwo

Napisany 14 styczeń 2014 - 20:55

Ceny trzody chlewnej 2014 20 sztuk 4.30 z VAT

Dolnośląskie

#136 Share Daro20

Daro20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja;)

Napisany 14 styczeń 2014 - 21:57

Ceny trzody chlewnej 2014 Ooooo... widzę pretensje do mnie od kolegów kupujących prosięta z zagranicy.
Do @BartekM no ale jaki Ty masz ciągnik polski? Przecież to wszystko jest chińszczyzna! Kolego Ty nie bujaj w obłokach, bo 50 loch spokojnie by Ci wystarczyło..

Do lol2525 ja na razie nic nie liczę bo nie mam czasu przez studia i hodowle ale znam hodowców co mają podejście że nie opłaca trzymać się loch, a ja na to że ci co sprzedają prosięta to jakby nic z tego nie mieli to już dawno daliby sobie spokój. Jak choroba Ci się wkradnie to czy masz cykl zamknięty czy kupujesz prosięta to tak po wszystkim.
Nie wiem dlaczego wszyscy podniecają się tym jednym kolczykiem.. Ja z pszenicy robię mąkę, a nie daje pszenicę świniom. Wolę dać owsa z niską zawartością łuski niż walić pszenicę i lepiej na tym wyjdę.
Widzę, że mój komentarz wzbudził niepotrzebną agresję, więc rozmowę uważam za zakończoną.

W mojej okolicy ceny trzody spadają (4.50) , ale wczoraj w propagandzie o 12:10 mówili, że zaczyna się poszukiwanie tuczników przez zakłady mięsne.

#137 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 21:57

Ceny trzody chlewnej 2014 ale tak jest moze nie 5.5 ale 5.2 to napewno przebitka jest minimum 60 gr

#138 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 22:01

Ooooo... widzę pretensje do mnie od kolegów kupujących prosięta z zagranicy.
Do @BartekM no ale jaki Ty masz ciągnik polski? Przecież to wszystko jest chińszczyzna! Kolego Ty nie bujaj w obłokach, bo 50 loch spokojnie by Ci wystarczyło..

Do lol2525 ja na razie nic nie liczę bo nie mam czasu przez studia i hodowle ale znam hodowców co mają podejście że nie opłaca trzymać się loch, a ja na to że ci co sprzedają prosięta to jakby nic z tego nie mieli to już dawno daliby sobie spokój. Jak choroba Ci się wkradnie to czy masz cykl zamknięty czy kupujesz prosięta to tak po wszystkim.
Nie wiem dlaczego wszyscy podniecają się tym jednym kolczykiem.. Ja z pszenicy robię mąkę, a nie daje pszenicę świniom. Wolę dać owsa z niską zawartością łuski niż walić pszenicę i lepiej na tym wyjdę.
Widzę, że mój komentarz wzbudził niepotrzebną agresję, więc rozmowę uważam za zakończoną.

W mojej okolicy ceny trzody spadają (4.50) , ale wczoraj w propagandzie o 12:10 mówili, że zaczyna się poszukiwanie tuczników przez zakłady mięsne.

mielismy lochy i wiemy jak to jest, ostatnia sprzedaz tuczników po 5+vat, dokładki jeszcze nie ma..

#139 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 22:31

Ceny trzody chlewnej 2014 No więc właśnie.Wszyscy którzy tuczą warchlaka mieli kiedyś maciory i jeszcze nie słyszałem żeby ktoś do nich tęsknił i wracał do cyklu zamkniętego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 22:34

Ceny trzody chlewnej 2014 no i sami na wlasne życzenie tuczymy coś co nie jest nasze .. ludzie myślą co jest teraz a nie co bedzie potem