coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sajgon    12

5 PLN (potrącenie 3%) netto tuczniki, 3,80 PLN ( potrącenie 5%) netto maciory. Podlaskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

maciora 5 netto

Nie ma co zwracać uwagi na takie dziecinne posty(może za ciebie by ktoś dał 5zł a nie za maciore)


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1234    18

może dostał za maciorę 5 a nie za kg. :lol: . A tak na serio to u mnie za żywą jeden odbiorca płaci 4.40 netto,a pobliska ubojnia 5.90 netto za kl E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

maciory bodajże coś okoo 3.5o za kg tuczniki 4.4 obniżyli o 20 groszy każdy chce sie dorobic na biednym chłopku a tan biedny chłopek na czym ma sie dorobić


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

Ceny od 4.20 do 4.50 netto za tuczniki.Rozmawiałem z pośrednikiem,.nie wykluczył że ceny drgną do góry ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Ceny od 4.20 do 4.50 netto za tuczniki.Rozmawiałem z pośrednikiem,.nie wykluczył że ceny drgną do góry ^^

A dla kogo wyższa stawka ? Teraz to już tylko w góre powinno być a jak będzie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dukat2009    6

zaraz wstawie rozliczenie z zakładu miesnego

 

 

moge na e-maila przeslac rozliczenie z zakladu miesnego bo cos w zaden sposób nie moge tutaj wstawic kłopoty z przegladarka internetowa chyba sa. wiec kto mysli ze czaruje i ze za maciore 5 zł dali to moge przeslac dla niedowiarków

Edytowano przez dukat2009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loldek37    4

Jak cena w dół to prawie co dzień obniżki a jak w górę to tak powoli że szok , u nas dzisiaj po 4.6 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek_124711    202

Koledzy jestem nowy na tym forum i powiem wam, że też hoduje duńczyka w ilości 900 sztuk w jednym rzucie już 3 rok. Oddaje do animexu w Ełku i powiem wam, że nie zgodzę sie z wami z tym nabijaniem kieszeni zachodnim rolnikom bo gdybym miał wybór i mógłbym zakupic polskie prosięta w wadze 34-35 kg średnio (takie ciężkie kupuje duńczyki a płace tylko za 30 kg czyli 4 kg prosiaka mam już w suchym czyli 4 kg to jest 12 zł kosztów paszy własnej a 16 gotowej) i tyle mi zostaje na prosiaku jesli wyjde na tzw 0 według kalkulatora. 16zł x 900sztuk = 14 tyś na rzucie. I powiem wam że jesli ktoś robi własna pasze to i upadki sa mniejsze niż na gotowej ( na gotowej 3 % a na własnej 1 %) bo swoja jest zdrowsza i tone paszy o takich samych parametrach jestesmy w stanie zrobic 100 taniej na 1 tonie niz koszt gotowej paszy. Więc w tym przypadku nie trudno policzyc że na rzut potrzebuje ok 300 ton paszy. Tona własnej paszy kosztuje mnie ok 1100 zł a gotowa aktualnie 1300zł w Cargilu. I na gotowej paszy juz nikomu nic nie zostanie. Trzeba wziąc poprawke że spożycie własnej paszy jest wyższe średnio o 0,3 kg niż na paszy gotowej. I powiem wam że mój ojciec trzymał kiedyś na kontrakcie dla zakładów w Tczewie (1972-1990) potem przestawiał sie na maciory własne ale delikatnie mówiąc przy 60 sztukach było dużo roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

zaraz wstawie rozliczenie z zakładu miesnego

 

 

moge na e-maila przeslac rozliczenie z zakladu miesnego bo cos w zaden sposób nie moge tutaj wstawic kłopoty z przegladarka internetowa chyba sa. wiec kto mysli ze czaruje i ze za maciore 5 zł dali to moge przeslac dla niedowiarków

Do którego zakładu mięsnego sprzedawałe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

@dukat 2009

dostałeś ale może poubojowo a to inna piłka i też za dużo na ta chwilę


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dukat2009    6

@dukat 2009

dostałeś ale może poubojowo a to inna piłka i też za dużo na ta chwilę

 

 

 

dokladnie poubojowo 5 netto sam byłem zaskoczony taka cena waga poubojowa 197kg i miesnosc 61% klasa S ale cos w ta klase nie moge uwierzyc bo nigdy takiej klasy za maciore nie miałem

 

Do którego zakładu mięsnego sprzedawałe?

zakład miesny netter jak sie ma z nimi umowe to i cena jest inna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

maciora 5 netto

Ładna cena

Edytowano przez szaman1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez DanutaHF
      Witam,
      Orientuje się ktoś może, w jakiej cenie mogę sprzedać cielne jałówki HF z dowodem rasy ? 
      Z góry dziękuję za odpowiedź. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj