coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

marcus1998    56

To wszystko zależy od regionu i partii towaru jak i także od kontaktów długoletnich z zakładem ;)

W końcu we wtorek pojadą świnki ( ze strefy), ceny jeszcze dokładnie nie znam, ale myślę, że źle nie będzie ;)

Edytowano przez marcus1998

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mp255    7

Jutro sprzedaje 10 sztuk po 4.7 netto.


Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi koledzy do kogo trafią te rządowe rekompensaty? Sprzedam świnie załóżmy po 4zł w strefie, sąsiad po za strefą po 4,7. Dostanę wyrównanie od rządu...ok dla mnie nie ma różnicy. Ale kto na tym zarobi? Oczywiście zakłady które zapełnią magazyny tanią wieprzowiną. Nie lepiej było znieść strefę i każdy sprzedałby po normalnej, rynkowej cenie, a te pieniądze wydać w inny sposób? :)

Edytowano przez snickers_2005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

Zachód nie chce pozwolić na zniesienie strefy nawet na jej zmniejszenie. Chronią się po prostu żeby pomór nie poszedł w ich kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

A powiedz mi co ma strefa do roznoszenia pomoru? Ile przypadków było u świń - 0. ASF było u 2 dzików, a dziki wiedzą żeby poza strefę nie wychodzić, chyba nie. Strefa to jakiś durny wymysł unijnych urzędników i odwołanego głównego lekarza weterynarii, świnie które przez strefę przerosły i tak nie będą w pęłni wycenione bo jest granica bodajże 120kg wbc, a te w normalnej wadze można sprzedać bez łaski i jałmużny od państwa.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Dzisiaj 4,5 + vat i jutro mają isc na dół bo czekają na import


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

dziś mówili w agrobiznesie że będzie dopłata do jednej sztuki 150zł ale tylko ze strefy buforowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

KL E 6,60 taka jak w ubiegłym tyg a wy dalej w ten program agroszajs wierzycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że te 150zł to maksymalna wysokość rekompensaty. Bo załóżmy że sprzedam po 4zł, a po za strefą średnio będzie 4,5zł to sądzę że tylko dorównają do tej ceny krajowej. Czyli jakieś 50-70zł. Ale zobaczymy. Bo na dzień dzisiejszy klasa E jest ponad 1zł niżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gibos95    39

4,50 + vat kuj-pom


Witam, prowadzę wraz z rodzicami ok 20 hektarowe gospodarstwo rolne nastawione głównie na hodowle opasów i trzody chlewnej. Siejemy zboża i kukurydzę. Mieszkam w woj. kuj-pom w pobliżu Nakła nad Notecią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

Niech oni powiedzą jakie trzeba spełnić warunki żeby dostać rekompensatę, a nie że rolnicy mogą otrzymać tyle i tyle, potem ludzie oglądają i mówią - patrzcie takiemu rolnikowi to za wszystko płacą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KASPER    0

Witam,morze Ktoś podpowie gdzie iść po dopłatę,dwa tygodnie temu sprzedałem po-3,60 żywiec

Śląskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

KL E 6,60 taka jak w ubiegłym tyg a wy dalej w ten program agroszajs wierzycie

 

Zm Skiba tyle Ci płaci? Brutto? Z premią już? Oficjalny cennik jest 6 plus vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cover    8

Łódzkie, ZPM "Rzeźnik" 4,4+vat na żywą. Pośrednik skupujący w okolicy też 4,4+vat. Dzisiaj poszły na Food sercive po 6zł za E., W ciągu tygodnia 30gr w dół....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez DanutaHF
      Witam,
      Orientuje się ktoś może, w jakiej cenie mogę sprzedać cielne jałówki HF z dowodem rasy ? 
      Z góry dziękuję za odpowiedź. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj