coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

tymtus    42

U mnie cena, która gwarantuje zysk to min. 5,30 zł

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meer    5

Polak nie umie rządzić krajem i to jest świeta prawda .. zachłannośc polaka nie zna granic ,, 3,60 co za bydło świnie skupuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Rosja łagodzi embargo na wieprzowinę z UE także z Polski wyłączone będą tylko strefy buforowej. Na początku będzie można exportowac tylko produkty wysoce przetworzone. Zawsze to coś. W Rosji krucho z wieprzowina ceny wzrosły dlatego pomału jak sie nic złego nie wydarzy to pewnie całkowicie zniosą embargo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek73    0

Tylko my rolnicy ze strefy buforowej dalej dusimy się ze swoimi tucznikami bo żaden zakład nie chce od nas kupić nawet po najniższych cenach a w pozostałej części kraju ceny tuczników idą w górę.


Zetor Team

Posiadacze Zetorów zapisujcie się do naszego klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

A ja Ciebie kolego rozumiem i współczuję .A co z odszkodowaniami mieli niby wypłacać napisz czy coś w tym temacie się dzieje bo podejrzewam że nic ,rząd wolał strefę znieść niż płacić kasę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek73    0

Niestety masz złe wiadomości strefa nadal istnieje a te rozporządzenie o zdjęciu strefy jest nieaktualne i dalej stoimy w miejscu.

 

Niestety masz złe wiadomości strefa nadal istnieje a te rozporządzenie o zdjęciu strefy jest nieaktualne i dalej stoimy w miejscu.


Zetor Team

Posiadacze Zetorów zapisujcie się do naszego klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Jestem w temacie to co się działo podczas spotkania to masakra i pomyśleć ze zaufaliśmy tym ludziom ,w postach było nie raz "porażka"ale co z tego że przyjechali jak nic nie robią powinni się podać do dymisji ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Panowie z strefy buforowej, ktoś wam liczył ile macie tuczników? Cena 3,70 netto pół wlkp powiat pilski

Edytowano przez krychu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nasz w powiecie bialskim dzwonili z gminy i pytali ile kto ma na tę chwilę do sprzedaży orientacyjnie. Teraz jeżdżą lekarze weterynarii i spisują cały stan stada w każdym gospodarstwie bez względu czy ktoś ma jedną świnię czy 1000:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus1998    56
Panowie z strefy buforowej, ktoś wam liczył ile macie tuczników? Cena 3,70 netto pół wlkp powiat pilski

Tak z powiatówki zbierają zestawienia u wiekszych hodowcow ile kto ma czego, a także weterynarze miejscowi u pozostalych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

4,90 E jutro pewnie zmienią cennik tylko oby w górę ._. o rekompensatach coś wiadomo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Hehe ludzie jakie rekompensaty :) Żyjemy w Polsce :D

Acha nawet jeśli jakieś rekompensaty by były to mam nadzieję że wiecie, że całe gospodarstwo musi być zgodnie z przepisami ogrodzone?? W innym przypadku nie zapewniacie odpowiedniej ochrony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

U mnie cena 30 gr w górę. 5,30 za E.

Wieczorem napiszę jakich ciekawych rzeczy wczoraj się dowiedziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie w przepisach nie ma regulacji dotyczących ogrodzenia gospodarstwa, jest to tylko zalecenie a nie wymóg. W żniwa możesz ze słomą lub zbożem pomór przywieźć. Więc idąc tym tokiem to i pola należy ogrodzić. Osobiście nie znam w mojej okoliocy gospodarstwa które byłoby w pełni ogrodzone (łącznie ze stogiem słomy na przykład). A tutaj koledze chodziło chyba o rekompensaty w postaci dopłat z powodu niskich cen. Osobiście wątpię żeby coś takiego zrobili niestety. Ewentualnie tym ze strefy buforowej może dadzą parę groszy ale to czas pokaże.

Edytowano przez snickers_2005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Jak 3.90 netto to nie 40 gr do góry, tylko pośrednik się wystraszył i zrezygnował z marży, która była w wysokości około 80 gr za killogram. W agrobiznesie o tym mówiono niedawno, że najniższa cena w rzeżniach to 4 zł a pośrednicy płacili nawet po 3 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

4,10 netto jutro odchodzą co prawda tylko kilkanaście sztuk ale z 3,7 na 4,1 skoczyła. także mała iskierka nadziei jest że coś sie poprawi na rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek73    0

Na dzień dzisiejszy ponoć rząd nie ma żadnego programu skupu tuczników z Naszej strefy.


Zetor Team

Posiadacze Zetorów zapisujcie się do naszego klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj