coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
walkol    34

4+Vat i ma być w poniedziałek podobno 3,8 :blink: netto


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

Z tego co widać to narazie najwięcej korzystają pośrednicy. No i oni najbardziej zbijają ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalok    0

Dokładnie tak jak mówisz.Moim zdaniem sami jesteśmy sobie trochę winni.ludzie na potęgę zaczeli sprzedawać wszystko co mają a nie tędy droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek1    40

Coolman111 w pełni sie z Tobą zgadzam bo z ta pomoca unijna to mozna sie utopic na odsetki bysmy nie zarobili A bankrutem moze byc wielki chodowca a nie ten co ma 4 maciory.

Edytowano przez lolek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ktoś na tym zarabia : http://www.agrofoto.pl/fakty/rynki-wschodnie/w-rosji-nawet-20-proc-wzrost-cen-wieprzowiny,49270.html


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

Coolman111 w pełni sie z Tobą zgadzam bo z ta pomoca unijna to mozna sie utopic na odsetki bysmy nie zarobili A bankrutem moze byc wielki chodowca a nie ten co ma 4 maciory.

to ja w takim razie zycze ci powodzenia z tymi 4 lochmi to jak ja bralem caly PROW na maszyny tez tak wielu mowilo odsetki i raty mnie zjedza a już wiem ze dam rade i tak samo mysle o budowie chlewni a żeby nie zbankrutować a zarabiać to przede wszystkim trzeba być dobrym producentem potrafiącym tanio i dobrze wyprodukować a nie tylko lamentować jaka to cena jest niska bo niestety na chwile obecna rezczywiscie taka jest 5.80 KL E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Żaden szanujący się hodowca nie sprzedaje większych ilości tucznika na rozliczenie poubojowe na tzw SEUROP.

 

W moich okolicach w grupach producenckich sprzedaż tylko i wyłącznie waga żywa . Potrącenie 1% , ważenie na najbliższej wadze.


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meer    5

Wiecznie tanio produkować .. hym to dlaczego teraz nie produkujesz za 3,50 kg .? może uda Ci sie zejść poniżej 3 zł to jest chyba dobry hodowca , jesli bedzie opłacalność a przypominam że produkcja prosiąt sie liczy w prow to ok warto zaryzykować .. a co jeśli nie , jeśli dalej bedą to gó... z niemiec i dani wozić ? i co wtedy kiedy wyprodukowanych prosiąt nikt nie kupi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalok    0

Żaden szanujący się hodowca nie sprzedaje większych ilości tucznika na rozliczenie poubojowe na tzw SEUROP.

 

W moich okolicach w grupach producenckich sprzedaż tylko i wyłącznie waga żywa . Potrącenie 1% , ważenie na najbliższej wadze.

Dobre:)To ja się wole nie szanować za średni 40-50 gr/kg więcej w porównaniu do wagi żywej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Żaden szanujący się hodowca nie sprzedaje większych ilości tucznika na rozliczenie poubojowe na tzw SEUROP.

 

W moich okolicach w grupach producenckich sprzedaż tylko i wyłącznie waga żywa . Potrącenie 1% , ważenie na najbliższej wadze.

To jaka cena w tych grupach na dziś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalok    0

...i jeszcze jedno bo się trochę wkurzyłem....moim zdaniem grupy nie sprzedają na WBC bo to deklasuje słaby towar i są duże straty.A pośrednik który odbiera od grupy bierze wszystko jak leci w jednej wynegocjowanej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ja też staram się na żywą sprzedawać, ale wiadomo towar musi mieć jakiś deklarowany poziom,a kupujący znając go oferuje cene. Ale na ten moment nikt nie chce brać na żywą bo mają tyle towaru że im to nie potrzebne do niczego. Do kutna pośrednicy co proponują na przyszły tydzień? Ubiegły było 6,0, została ta cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel18    4

To jaka cena w tych grupach na dziś?

 

Zrzeszenie "Razem" w Zbuczynie 4,7 + Vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haper    0

W latach 80 w USA też było wspieranie producentów wieprzowiny .Ludzie nabrali kredytów,ceny wieprzowiny spadły i jedynym ratunkiem został tucz nakładczy.Dlatego teraz w USA 90 procent świń pochodzi z takiego tuczu. W Polsce też do tego dążą .Wsparcie dla rolników o dochodach od 15 do 100 tys. E -bezcenne :) .Pośrednicy mają żniwa w lutym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalok    0

możliwe do osiągnięcia na WBC przy cenie 6 za E,wydajności ok 80%.

 

ZM Sokołów w Robakowie tak w tym tyg płaciły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Dobre:)To ja się wole nie szanować za średni 40-50 gr/kg więcej w porównaniu do wagi żywej.

 

 

Wszystko zależy od zakładu do jakiego się sprzedaje.

Np. taki kanciarz Pini przy średniej mięsności 58-60% mniej płaci niż inny zakład z łódzkiego płacący za żywą. Towar oczywiście ten sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mont    16

swin nie posiadam , u nas 4 netto , powiedzcie mi w jakiej branzy spada cena towaru o 30 procent i sie cieszycie ze koszty trzeba ciac jak i z czego , jaka firma takie cos by przezyła , okoliczne firmy importuja materiał z niemiec i wyroby robia jak swoje , embargo nasza produkcje dusi , starej UNRY nie ruszy , odbudowa pogłowia sie ministerkowi marzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z kolegą mont ja mam niewielką chodowle i planowałem ją powiększyć ale przy tak niskich cenach człowiek nie zarobi na koncentrat dla świń szlak mnie trafia jak słysze że świnie tak tanieją a co najbardziej wkurzające to że w sklepach nie staniało nawet o 10gr to jest żerowanie na polskim rolniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalok    0

Może nam Stoch z Putinem coś załatwi :P

 

Może nam Stoch z Putinem coś załatwi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj