coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
martinezo    42

dzisiejsza cena to 4.40 netto, spadek o 30 groszy w porównaniu do poprzedniego tygodnia. Pow. Ostrzeszowski :(

Edytowano przez martinezo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Cena na jutro 4,60 za fermówkę czyli 40 groszy na dół niż tydzień temu :o I jeszcze trzeba się prosić żeby wzięli, mówią że terminy odbioru mają juz umówione 3 tyg do przodu :wacko: Ojciec jak się dowiedział to aż osiwiał <_< Ale dobrze że już jutro prawie wszystko zejdzie, bo jeszcze ze 2 tygodnie to by za darmo chcieli z pocałowaniem ręki ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil07147    9

wszystko przez pośredników u mnie na wsi na 3-ech którzy produkują na nieco większą skale tylko ja i znajomy oddajemy do rzeźni gdzie zawsze za ,,dobry towar" uzyskamy te 30 40 groszy do ceny wyjściowej a ta z kolei też jest zawsze wyższa, reszta żywi tych żydów...


Case 5150 💪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF5440    0

4,30 netto waga żywa, klasa S 6,10 netto, woj. Wielkopolskie, u mnie z odbiorem nie ma problemu dzwonisz i już jadą ;) ale cóż zrobić musimy sie jakoś trzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek3110    239

może moje myślenie jest trochę nie normalne ale:

jak teraz każdy wyprzedaje świnie ile tylko sie da(wszystko co żywe i powyżej 90kg to idzie na skup - cytat z któreś poprzedniej strony)

to chyba kiedyś sie wyprzeda wszystko (tak do miesiąca) i wtedy chyba cena pójdzie w górę? pomijając oczywiście jakieś zmowy pośredników czy coś.

dobrze myślę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Drodzy koledzy niby trzymamy się razem ale jesteśmy podzieleni na dwa obozy ,tych co produkują na dużą skalę i zyski liczą w skali roku i tych co mają małe hodowle gdzie nie zawsze idzie wszystko zaplanować i przewidzieć cenę ,dzięki czemu zarabiają pośrednicy i robią co chcą .Wnioski nasuwają się same ,nigdy duży hodowca nie zrozumie małego ,który też chce z tego żyć Niestety nie każdy ma zaplecze aby produkować na dużą skalę ,a przekwalifikować się na inną produkcję nie zawsze jest łatwo ,chyba że na bezrobocie ,ale to przecież nie rozwiązanie dla rolnika z pasją i zamiłowaniem ,więc narzekanie czy podryw do strajku jak najbardziej wskazane .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

polaki to dziwny naród cena świń niska walą w zboże ,zboże tanieje z 1000zł/t na 600zł/t świnki po 6zł plus vat budujemy chlewnie do tego peszek z ukraina cena spada zakładam że teraz wołowinka .....

wlkp tydzień temu 4,8 plus vat teraz 4,1 plus vat

 

ŻAL TYCH CO SĄ WIERNI SWOJEJ HODOWLI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Przed chwilką policzyłem średnia cena z roku 2013 na WBC to 6,69 zł/kg netto (w przypadku mojego gospodarstwa).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rav    0

a unia fundusze chce dawac na trzode porazka za co potem połowe oddac narazie to pewno niewiele sie zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miki20    2

Woj małopolskie, dziś poszły po 4.70 zł + VAT, w sumie to się nawet cieszę, że w dół jeszcze bardzoej nie poszły, bo jak wczoraj obejżałem Agrobiznes, to aż się bałej jaka cena będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

łodzkie po 4.10+ wat posrednik..ubojnia 4.60+vat ale na zapisy...a pisze na 5 marca..wiec nie wiadomo czego sie do czeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

przestancie ogladac ten agrobiznes to najbardziej niewiarygodne zrodlo informacji jak kto im zapłaci tak gadaja zwykly agroszajs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer08    3

To prawda, agrobiznes to trzeba oglądać jednym okiem i słuchać jednym uchem...ha ha ha. My i tak wiemy od źródła co i jak, bo zawsze nas skubią jak mogą. Na moje to jest właśnie ten słynny program odbudowy trzody chlewnej w Polsce. Zbić ceny tak, żeby większość polikwidowała, a potem z PROW 2014-2020 dać kasę tym co postawią chlewnie na setki macior. U mnie w okolicy to raczej nie ma nikt więcej jak 50 loch, a w gminie to pewnie 100 loch to nie ma nikt. Chciało się UNII??? To teraz trzeba im dać. Dostaliśmy 1 zł, a oddamy 5 zł. Jest ktoś na forum co jest w jakich związkach SOLIDARNOŚĆ???, czy coś… Zrobić STRAJK, chętnie się przyłączę. W końcu zima trzeba ruszyć tyłki, niech wiedzą rządzący, że my też wiemy komu to bagno cenowe zawdzięczać mamy. Ta całą UNIA to tylko wielka biurokracja, a rolnik zawsze przestępca. Niby komuna była zła, ale rolnik wiedział za ile sprzeda, niech wprowadzą dopłaty do produkcji to cena nie będzie nas za dużo interesowała –rząd dopłaci. Taki to gorący temat, że bez flaszki nie ma co zaczynać. Wiadomo, że liczy się cena średnio-roczna i po 6 zł netto wiecznie nie miało być, ale w sklepach coś stanieje? Cena zboża ciekawe czy poleci na dół. Teraz pewnie ktoś powie, że ma 40 prosiąt od maciory w roku, żywi wiatrem i 3 zł też mu się opłacać będzie, hmmmmm. Ceny w okolicach 4,50 zł.

Edytowano przez farmer08

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czita    0

W moich okolicach w tym tygodniu wcale nie skupują. Ciekawe co będzie w przyszłym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

farmer08 Ty to jednak masz rację najlepiej rozpocząć ten temat przy flaszce ;) a jakimś dużym ruchliwym skrzyżowaniu i obradować z 2 tygodnie.

Już takich strajków jak kiedyś nie będzie. Dużo mniej hodowców a i nie ma nikogo kto chciałby poprowadzić lud.

U mnie w tym tygodniu 5,35 przy mięsności 50 plus każdy procent mięsności w górę 6gr plus vat plus premia oczywiście poubojowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek256    0

Dzisiaj 4zł netto żywiec (-45gr) lubelskie. Kupił 30szt i pojechał, a chłopy do chałupy dopasać swoje 90 kilowe kabany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

polaki to dziwny naród cena świń niska walą w zboże ,zboże tanieje z 1000zł/t na 600zł/t świnki po 6zł plus vat budujemy chlewnie do tego peszek z ukraina cena spada zakładam że teraz wołowinka .....

wlkp tydzień temu 4,8 plus vat teraz 4,1 plus vat

 

ŻAL TYCH CO SĄ WIERNI SWOJEJ HODOWLI

No i właśnie najgorszym problemem polskiego rolnictwa są tak zwani ,,skoczkowie,, którzy nie potrafią utrzymać się w jednej branży i jej rozwijać tylko latają jak kot ze sr**zką po działach produkcji bo myślą, że gdzie indziej zbiją kokosy. Takim zachowaniem tylko psują cenę tym ukierunkowanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio    1

przestancie ogladac ten agrobiznes to najbardziej niewiarygodne zrodlo informacji jak kto im zapłaci tak gadaja zwykly agroszajs

masz racje dzisiaj mowia tak a jutro inaczej

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

tak przypuszczałem bo oczywiście nie oglądam

KL E 5.80 + premia nie myslalem ze az 30 groszy pojdzie w dol pomyliłem się ze az boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

No i właśnie najgorszym problemem polskiego rolnictwa są tak zwani ,,skoczkowie,, którzy nie potrafią utrzymać się w jednej branży i jej rozwijać tylko latają jak kot ze sr**zką po działach produkcji bo myślą, że gdzie indziej zbiją kokosy. Takim zachowaniem tylko psują cenę tym ukierunkowanym.

 

w dzisiejszej rzeczywistosci rolniczej to najlepiej ukierunkowac sie na produkcje ptaszków na łace, tylko niestety do tego trzeba miec sporo ha zeby dobrze z tego zyc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj