Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny trzody chlewnej 2014

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2763 odpowiedzi na ten temat

#261 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 styczeń 2014 - 20:40

Ceny trzody chlewnej 2014 Zwykła bujda. 80% na obżartej świni to chyba niedorzeczne. I to jeszcze jest pewnie ta kiepska wydajność po 24h? Aż strach pomyślec co byloby gdybys je przegłodził.

Edytowany przez bartas91, 23 styczeń 2014 - 20:43.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny trzody chlewnej 2014 Dzisiaj, 23:32
  •  

#262 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 20:50

Ceny trzody chlewnej 2014 A niby po co mam głodzić ?oszukiwać samego siebie.jak bym miał głodzić i sprzedawać na wbc i chwalić się że się dobrze wybiły to sprzedałbym na żywą i spokój

#263 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 styczeń 2014 - 21:18

Ceny trzody chlewnej 2014 Proponuje najpierw nauczyć sie sprzedawac na wbc bo głosisz teorie ktore sa totalną bzdura i przy tym sie ośmieszasz. Gdybyś wiedział jak liczona jest wybojowość to wiedziałbyś że sprzedajac obżarta świnie tracisz na niej podwójnie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#264 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 21:36

Ceny trzody chlewnej 2014 Człowieku naucz się czytać ze zrozumieniem nie obżarte tylko nie głodze przed sprzedażą a na wbc sprzedaję z 15 lat i nie pisz mi kolego tu głupot o wybojowości sprzedawałem do różnycch firm i zawsze wybojowość miałem podobną, a odnośnie cen w ubiegły tydzień 6,35 za E duży zakład w Wielkopolsce

#265 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 styczeń 2014 - 21:47

Ceny trzody chlewnej 2014 Czyli może za kolejne 15 lat zrozumiesz że sam sobie szkodzisz. Podaj mi choć jeden logiczny i uzasadniony matematycznie argument na to że masz racje

#266 Share Jurmiczek

Jurmiczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 22:03

Ceny trzody chlewnej 2014 Papier wszystko przyjmie.Są zakłady w których wybojowość bywa czasem i 80% a czasem 73,5,także i mięsność raz jest duża a drugi że z nóg zwala.

#267 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 23:17

Ceny trzody chlewnej 2014 Z tym głodzeniem to tak nie do końca pięknie jak wam się wydaje, bo jak świnki długo bedą czekać na ubój to zaczynają na wadze półtusz tracić. Poza tym tak jak kolega pisze kantują też często komuś wyjdzie za dobrze to mu z 2 % urwą i nadal nie jest źle. Opasanie jest bez sensu, ale nadmierne głodzenie jeszcze bardziej.

#268 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 23 styczeń 2014 - 23:40

Człowieku naucz się czytać ze zrozumieniem nie obżarte tylko nie głodze przed sprzedażą a na wbc sprzedaję z 15 lat i nie pisz mi kolego tu głupot o wybojowości sprzedawałem do różnycch firm i zawsze wybojowość miałem podobną, a odnośnie cen w ubiegły tydzień 6,35 za E duży zakład w Wielkopolsce

henio i dla mnie sa pewne sprawy oczywiste choć nie zawsze musimy się zgadzac a ta ostra kontra pseudo znawcow hodowli swin nic sensownego do dyskusji nie wnosi już kilka razy i mnie atakowali i zapewne po tym poscie moze ktoś się odwazy zbluzgać mnie z blotem tyle ze ja się tym przejmować nie będę bo swoje doświadczenie i to uważam nie male na temat hodowli mam u mnie przeważnie wybojowosc również 79-80 % prosto z karmnika i miesnosc od 59-do ponad 60% srednio

#269 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 styczeń 2014 - 08:19

Ceny trzody chlewnej 2014 PawelWlkp jesli beda mialy dodatkowo zamknieta wodę to zgodze sie z tym ze można tracić na półtuszach bo wtedy przy dłuższym transporcie sie odwodnią a co do Cb maxiben to uważaj z tymi pseudo hodowcami bo zdziwiłbyś sie. Ja wiem że Ty jesteś najlepszy i z twoich postów wynika że tylko Ty potrafisz hodować świnie ale uwierz mi że inni też potrafia i troche więcej pokory chłopku.

#270 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 08:31

Ceny trzody chlewnej 2014 Mi kiedyś głodne zabrali w sobote a ubili we wtorek, bynajmniej tak wynikało z rozliczenia. Większość w klasie E, kilka w klasie U a wyszły w przeliczeniu na żywą jakbym na najgorszy spęd w okolicy zawiózł. Zakład już zbankrutował kilka lat temu i wcale ich nie żałowałem. Gdybym nie miał zważonych to bym się cieszył z wybicia i mięsności, a tak to czar prysł. Teraz nie głodze, wybicie mam kiepskie, ale sie tym nie martwie. Liczy się ile drobnych na konto wpłynie, a nie co z czym będziemy mnożyć i dzielić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share piotr123456789

piotr123456789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 08:33

Ceny trzody chlewnej 2014 dyskusje są super, agresja super, wszystko super a cena podobno ma spaść.
podyskutujcie na temat jak zrobić tucz opłacalny a nie kto ma super doświadczenie.
na takim portalu widać dlaczego pośrednik ubojnia góruje nad chłopem...................

#272 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 08:43

Ceny trzody chlewnej 2014 Ja licze na podwyżki i to spore. Internetowa w niemczech w góre w środe poszła, dzisiaj zmw cene na przyszły tydzień ustali pewnie coś na plusie. A skąd masz info o obniżkach i w jakim rejonie?

#273 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 09:01

Ceny trzody chlewnej 2014 No i o to chodzi aby były zważone w gospodarstwie i na mojej wadze bo z tymi elektronicznymi na pilota to cuda można robić B) kolego Bartas91 nie potrzebnie się uniosłeś Maxiben ma dużą wiedzę i dobrze że chce tu się nią podzielić możesz też na tym skorzystać ,ciekawe na przyszły tydzień ile podniosą bo troche ze sprzedażą się wstrzymuję może pare groszy więcej wpadnie ;)

#274 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 styczeń 2014 - 09:23

Ceny trzody chlewnej 2014 Ja bym tego dzieleniem sie wiedzą nie nazwał tylko wychodzeniem z zalozenia że ja mam racje bo mam racje i koniec i nikt inny nie może jej miec. Co do cen trzeba wstrzymac sie do po południa. A co do wag to z każda mozna robic cuda. Sam sie o tym przekonałem ostatnio. Twoja wage akceptuje ubojnia?

#275 Share Jurmiczek

Jurmiczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 09:34

Ceny trzody chlewnej 2014 Kol.henio2 to ze ma wiedzę w produkcji warchlaka nie oznacza że jest dobry w tuczu i sprzedarzy.Przeczytaj jego ostatni post ile jest w nim frustracji.Sprzedać chłopu warchlaka to nie sztuka ale sprzedać tucznika w dobrej cenie to jest coś.

#276 Share lol2525

lol2525

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 09:48

Ceny trzody chlewnej 2014 a ja cały czas sprzedaje na żywą wage. waże auto przyjeżdza laduje znowu waze wage mnoze razy cene pisze fakture i dowidzenia. a n wbc to zaklady moim zdaniem cuda robia. i miesnosc mierza tak jak im pasuje zmierza za malo i cena w dół wybojowosc tak samo. jak moga dobrze i utrzciwie zmierzyc jak tego nie widzisz? napiszcie coś o nowych cenach na przyszły tydzien jak ktoś coś wie....

#277 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 12:51

Ja bym tego dzieleniem sie wiedzą nie nazwał tylko wychodzeniem z zalozenia że ja mam racje bo mam racje i koniec i nikt inny nie może jej miec. Co do cen trzeba wstrzymac sie do po południa. A co do wag to z każda mozna robic cuda. Sam sie o tym przekonałem ostatnio. Twoja wage akceptuje ubojnia?

A co ma do tego ubojnia?Waga jest po to abym wiedział ile tucznik ważył jak opuszczał moje gospodarstwo i na tej podstawie wyliczam wybojowość i cenę jeśli sprzedaję na żywo to albo kupujący akceptuje moją wagę albo odjeżdża z niczym ;)

Jurmiczek jeśli ktoś umie wychodować warchlaka to raczej z tuczem nie będzie miał problemów w drugą stronę to już bywa różnie a co do ceny i głodzenia uzasadnij Bartas swoje wywody bo można głodzić tylko wytłumacz po co?

#278 Share Jurmiczek

Jurmiczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 13:26

Ceny trzody chlewnej 2014 O tucz mi tyle nie chodziło tylko o zbyt by nie dołożyc do interesu a z tym miał juz problem i napewno nic nie zyskał patrząc na jego posty ze sprzedawał po 11.50 netto warchlaka 27kg.ale to już jego problem nie mój.A co do głodzenia to kazdy ma rózne zdanie,jeden mówi ze paszy zaoszczędzi,inni ze powinny być głodzone przed sprzedażą także każdy ma swoje zdanie,ja karmików nie zamykam i tak rankiem w zimie są głodne.

Edytowany przez Jurmiczek, 24 styczeń 2014 - 13:32.

#279 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 styczeń 2014 - 13:37

Ceny trzody chlewnej 2014 Nie wiem jak wam to wychodzi ale ja jak sprzedam obżarte to mam wybojowosc na poziomie 76-77% dodajac do tego to ze niepotrzebnie jedzą w tym ostatnim dniu to wychodzi jakby nie liczyć że jestem okolo 10zł na każdej sztuce w plecy. Ale skoro wam to wychodzi bez głodówki to pogratulowac. Może dajcie namiary na rzeźnie w których to wychodzi to zaczne tam sprzedawać i wtedy bedzie pewnie z 82% a to kolejne złotówki do przodu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 13:42

Ceny trzody chlewnej 2014 Jak sprzedajesz na żywą to Ci 3% odciągnie po 5 zł to daje 15 zł niech zje 3 kg paszy po 0,90 zł to masz 2,70 reszte sam sobie policz B)

Co do zakładów to sprzedaję dosyć duże tak130 do 150 kg

Nie wiem czym te świnie karmisz że 10 zł dziennie żywienie Ci wychodzi jeśli tak jest to ja bym ten tucz szybko zakończył B)