Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny trzody chlewnej 2014

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2763 odpowiedzi na ten temat

#2701 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 29 grudzień 2014 - 20:09

w wydarzeniach na polsacie było o ziemi że 500 % podrożała że czy sie obrabia czy nie nalezy sie dopłata :) Kur!!! .... jeszcze znaleźli jakiegoś pajaca starego co ma 100 ha i mówił że by jeszcze nakupił widocznie ma kasy jak słomy w butach bogacz ale takich rolników jest wiecej w agrobiznesie pełno że tyle by kupili ziemi jaki to sprzęt nie mają widocznie dobrze im sie gospodarzy :) a że świniak po 3,60 to nie problem :) na moje dopłat do ziemi nie powinno byc powinny być zlikwidowane i ceny  minimalne zapewnione wtedy człowiek by był pewny że np tucznik nie spadnie poniżej 5 zł a jest cena minimalna w niektórych krajach i rolnicy żyją. Wtedy czy ktoś ma 15 ha czy 150  ha każdy by miał równo :) ile wypracuje tyle ma :) i by ci co trzymają tylko dla dopłat ziemie sprzedali :) wiem że od tematu odbiegam :) ale może  jak by dopłat nie było to świnie nie kosztowały by 3,60 choć wiem że to zmowa cenowa zakładów wyzyskiwaczy i oszustów :) 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny trzody chlewnej 2014 Dzisiaj, 11:29
  •  

#2702 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 29 grudzień 2014 - 20:29

To spoko masz swoja wode ale prądu do hydrofora nie liczysz. Niech jeszcze troche podrozenie to mnie wyjdzie taniej z wodociągu niż ta niby swoja woda.

Tylko hydrofor nie tylko świnią pompuje wodę... a prąd doliczam do  kosztów trzody z ogólnego rachunku.

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#2703 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 29 grudzień 2014 - 20:51

cena na dziś 3,75 netto, południowa wielkopolska.

#2704 Share walkol

walkol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, dobra muzyka,internet 24h

Napisany 29 grudzień 2014 - 21:06

zapotrzebowanie jest na towar ale 3,5 +vat bo chłop i tak musi sprzedać ;)

Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

#2705 Share 1490

1490

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 29 grudzień 2014 - 22:17

Witam jak napisałem coś żle to trzeba mnie poprawić ale ludzie po 3,80 za kg żywca to nawet dopłaty zeżrą te tuczniki i braknie ja choduje nie dużo ale cały czas po swoich maciorach i gdyby po żniwach sprzedał zboże nawet po 550 t i prosięta to by mnie ręce nie bolały i garb nie rósł a tak to w sklepie drogo u nas tanio i jeszcze mówi taki jeden że jesteśmy frajeram.i

a tak wogóle to wszystkiego co dobre w nowym 2015 roku

#2706 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 grudzień 2014 - 22:31

Ceny trzody chlewnej 2014 podstawa to jak najlepsza a najtansza pasza... niektorzy wg. mnie przesadzaja z dodatkami, rosna koszty produkcji i oplacalnosc spada...

#2707 Share 1490

1490

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 29 grudzień 2014 - 22:37

ja pier**** jeszcze doliczcie koszt widel, taczki, mydla, szamponow.... co niektorzy tu pier***ą od rzeczy.... jak nie potrafisz tanim kosztem wyhodowac swin i miec na tym zysk (niestety bardzo niski w dzisiejszych czasach) to raczej kiepski z Ciebie rolnik....

WITAM tanim kosztem to można się umyc  nie nie używając mydła i wodą ze strumyka , a kolego ja licze wszystko nawet rękawiczke  i wiele innych potrzebnych rzeczy bo z nieba one nie spadają i jak wcześniej napisałem nie zamierzam oszukiwać siebie i swoiej rodziny że robię biznes na świniach  pozdrawiam

#2708 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 grudzień 2014 - 22:45

Ceny trzody chlewnej 2014 ja rowniez nie oszukuje ;) ale jednakże mysle iz da sie wyprodukowac tucznika tanim kosztem i grosze na nim zarobic ;)

#2709 Share tymtus

tymtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów

Napisany 29 grudzień 2014 - 23:14

No właśnie przy tej cenie się nie da. 1490 dobrze prawi, wszystko co się zużywa trzeba liczyć, kupiłeś mieszalnik za 3000zł czy widły za 30zł, i to i to jest pieniądz, jeżeli wy przy cenie 4zł brutto zarabiacie, to po co ja mam się bawić, w zgarnianie okruszkó tego, co można mieć. Rozumiem, że jak na pole ciągnikiem wyjeżdżasz, to też nie liczysz amortyzacji, podatku, paliwa. Nie wspomnę tu o wodzie, czy środkach czyszczących i konserwujących do maszyn.

#2710 Share michal1014

michal1014

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 29 grudzień 2014 - 23:31

Tanim kosztem no to policzmy. hyyy??? Niech tucznik od 25kg do 125kg zje 280kg paszy już zrobionej a tanim kosztem nawet 300kg i przyrosty osiągnie wtedy 1kg tucznika = 3kg paszy w ciągu 5msc.  To od początku jak robię ze swojego zboża to na ten rok 1 tona pszenżyta, żyta wychodzi 380zł a jęczmień,pszenica 450zł tona zaś owies 350zł tona to uśrednijmy niech ogólnie będzie 400zł tona zboża swojego nie kupionego. Koncentrat ja używam farmer czosnkowy 20kg = 60zł . Na 1tonę paszy daję 80 kg koncentratu, 1kg innych, 920kg zboża, 9kg soja lub tym pod. Cena 1 tony paszy wynosi 680zł a z jednej tony niech będzie 3.33 tuczników wychodowanych czyli pasza dla 1 tucznika =            204zł + prosię (kupuję 150zł za 25kg prosiaka) + wet. i odrobaczenia i żelazo wit. jakieś 30zł + woda prąd niech będzie 40zł + słoma 30zł i już masz 454zł na tucznika. Jak napisałem tucznik waży przy sprzedaży 125kg oczywiście odtrącą Ci na flaki i zostaje 122kg. 122kg x cena 3.8zł brutto = 464zł . Łatwo policzyć               464 zł - 454 zł =10 zł              z   tucznika tanim kosztem bardzo tanim... :(  bo twoja robota, amortyzacja budynku czyli np ubezpieczenie budynku, podatek nawet rękawiczki czy wiadra itp musisz sfinansować z tych 10 zł zarobku na tuczniku co masz.          EDIT; farmer czosnkowy 25kg=60zł  dziś patrzałem :)

Edytowany przez michal1014, 30 grudzień 2014 - 17:04.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2711 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 30 grudzień 2014 - 06:35

Nie oszukujesz nas, tylko sam Siebie, pasza coś tanio, więc przyrosty raczej słabe, ale nie mi osądzać, bo może dobrze się sprawdza. Prosiaki spoko, choć trochę mało, raczej nie liczyłeś kosztu utrzymania maciory. Dodaj teraz do wszystkiego słome, prąd wode, koszt pracy ludzkiej możesz uwzględnić, ale nie musisz. Paliwo, które musiałeś wydać na czyszczenie płyty obornikowej itp itd, więc koszt Ci się praktycznie podwoji.
Edit:
W podstawówce dzieci by to policzyły, jeżeli chcesz się oszukiwać, to rób to dalej, ale nie wprowadzaj innych w błąd. Połowa ludzi na tym forum to dzieki poniżej 18 roku życia, i połowa z nich by Ci pewnie uwierzyła, ale druga połowa to młodzi, myślący, i dobrze wyedukwani nastpcy swoich ojców, którzy na szczęście na matematyce siedzieli z zainteresowaniem, i uczyli się jak coś osiągnąć, jak wiedzieć czy na czymś zarobią. Ja w tym momencie mam z matematyki dwójkę, ale i tak potrafie Sobie w głowie, nawet bez kalkulatora policzyć, że coś tu nie gra.

pasza tanio? 88 gr/ kg mu wychodzi. Ja w 80 mieszczę się z growerem I a finiszer po 72 grosze wychodzi

#2712 Share akuraciarz

akuraciarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 30 grudzień 2014 - 09:50

@michal1014 od kiedy koszty produkcji trzody liczy się biorąc pod uwagę koszt wyprodukowania zboża? Bierz cenę rynkową.

#2713 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 30 grudzień 2014 - 10:13

Jest źle i jak historia pokazała trzeba wziąć sprawy w swoje ręce . rząd ignoruje taką potęgę jak produkcja  żywności w 40 mln kraju to czysta głupota , a coraz częsciej ludzie myślą że to celowe działanie i chyba maja racje . Za doprowadzenie polski na skraj przepaści tusk otrzymał nagrode w postaci dobrej fuchy na rządach niemców i reszty . teraz już nie możemy liczyc na nikogo tylko sami na siebie ... jeśli my nic nie zrobimy nikt nam nie pomoze .. cena 3.80

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#2714 Share tymtus

tymtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów

Napisany 30 grudzień 2014 - 11:09

@saszeta To jak pisałem kilka postów wcześniej matematyka! Przelicz jeszcze raz, i dowiesz się, że michal1014 1kg paszy kosztuje 0,68gr a nie 0,88gr jak Ty liczyłeś. Teraz zobacz, że on przy tak niskich kosztach ma tylko 10zł na tuczniku. Nie liczył amortyzacji, ani tak jak wspomiał żadnych innych kosztów typu widły, wapno, jeżeli ktoś wapnuje, cement na naprawy bieżące, to wszystko powinno wchodzić w koszta. Jeżeli Ty i połowa innych "hodowców" trzody liczycie pasze+prosiak=całe koszta, to sądze, że za 10 lat cena ziemi spanie poniżej 10 000zł/ha ponieważ po prostu zbankrutujecie.
Cena bez zmian 4,75 netto WBC

#2715 Share ahten

ahten

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 252 postów

Napisany 30 grudzień 2014 - 11:46

Cena ziemi nie spadnie bo przedsiębiorczy sąsiedzi z zachodu nas zaleją.

Cena 3,5 +vat

#2716 Share Minoko

Minoko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 30 grudzień 2014 - 14:35

SASZETA przy takiej cenie paszy jakie masz przyrosty dobowe albo inaczej ile idzie ci kg paszy na 1 kg przyrostu?

#2717 Share michal1014

michal1014

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 30 grudzień 2014 - 17:00

@michal1014 od kiedy koszty produkcji trzody liczy się biorąc pod uwagę koszt wyprodukowania zboża? Bierz cenę rynkową.

Miało być tanio więc wziąłem tyle ile wynosi wyprodukowanie tony zboża. Oczywiście cena rynkowa podniosła by koszty ;)

#2718 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 grudzień 2014 - 17:16

Ceny trzody chlewnej 2014 kazdy ma swoje zdanie na ten temat ;) ja tam wiem swoje i chocby ktos inny mi cos wmawial to i tak przy swoim zostane :)

#2719 Share 1490

1490

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 30 grudzień 2014 - 18:27

@saszeta To jak pisałem kilka postów wcześniej matematyka! Przelicz jeszcze raz, i dowiesz się, że michal1014 1kg paszy kosztuje 0,68gr a nie 0,88gr jak Ty liczyłeś. Teraz zobacz, że on przy tak niskich kosztach ma tylko 10zł na tuczniku. Nie liczył amortyzacji, ani tak jak wspomiał żadnych innych kosztów typu widły, wapno, jeżeli ktoś wapnuje, cement na naprawy bieżące, to wszystko powinno wchodzić w koszta. Jeżeli Ty i połowa innych "hodowców" trzody liczycie pasze+prosiak=całe koszta, to sądze, że za 10 lat cena ziemi spanie poniżej 10 000zł/ha ponieważ po prostu zbankrutujecie.
Cena bez zmian 4,75 netto WBC

Śwęta prawda jak tak dalej będąkoszty liczyć to za 10 lat to będą w butach bez zelówek chodzić a dobre ciągniki na c -28 będą zamieniać CZEGO NIKOMU NNIE ŻYCZĘ ronicy nie mają przywódcy i rządzący to wykorzystują

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2720 Share robertmoczko

robertmoczko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 30 grudzień 2014 - 18:39

Cena  za żywiec 4,10 netto Średnia waga 110 Sprzedane jak zawsze bespośrednio do rzeźni  Objazdowi oszuści płacą w granicach 3,50 netto