coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lesssiu007    186

sawicki niech zrezygnuje z posła i ministra i niech bierze syna i dotacje kredyty stawia dużą chlewnie  na świnie i niech pokaże jak być potentatem trzody :) a my naród bedziemy jego naśladować jak biznes robić na świniach po 3,60 :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

a co to Sawicki winien  niskich cen?

Jak to co ??przecież on nic nie robi !! Na podlasiu zamiast zarządzić odstrzał dzików to zakazali strzelać !!! każą gosp grodzić 2 m płotem posesje i to z 40 cm podmurówką na własny koszt ! Bo państwowe dziki zaraze roznoszą a przy udziale propagandowego agrobiznesu ciągle o tym trąbią tylko nie mówią o tym ze temu dziadkowi co zdechła jedna świnia  1 z 5 że 4 były zdrowe wiec nie jest to jakies groźne tam . rolniką z podlasia zamiast spotkać sie z nimi to mówi że jedzie do emiratów arabskich rynki zbytu na wiepszowine załatwiać jak araby nie moga tego jesć bo zakazane przez koran ! jeszcze żaden rolnik co mu śinie zabrali i zutylizowali kasy nie dostał. Takie rzeczy  tylko w programie polska to tez wies mówią nigdzie idziej ! jak rolnicy z podlasia chcieli tvp info nie ma mowy zakazany temat cenzura! handel ziemią połowa zachodnio pomorskiego już w rekach duńczyków. ubój rytualny tylko dzieki trybunałowi i mniejszościa religijnym odblokowany tak PSL nic by nie zrobiło ! Co jeszcze chcesz ?? sawiski nic kompletnie nic nie robi !!!  to wina rządu że nic takie ceny ! i zmowa cenowa zakładów miesnych. Bo jak to jest u niemca świnie obecnie 5,7zł[1,32 euro] a u nas 3,50 ?  wyzysk. od  od myszy po cesarza każdy żyje z gospodarza ! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3

sawicki niech zrezygnuje z posła i ministra i niech bierze syna i dotacje kredyty stawia dużą chlewnie  na świnie i niech pokaże jak być potentatem trzody :) a my naród bedziemy jego naśladować jak biznes robić na świniach po 3,60 :)

sawicki nie musi brac kredytu !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus1998    56

Ja ostatnio słyszałem, że przed świętami sejm miał obradowac w sprawie ASF, ale na obradach nie zjawił się nikt z PO i PSL... Oni mają w tym interes, ktoś wziął dobra kasę i wszystko teraz tuszuje.

Edytowano przez marcus1998

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BRUTAL    7

Maxiben jest ministrem to odpowiada za Rolnictwo.Cena tucznika 4 zł. Prosiak z najlepszych hodowli 7.20zł w granicach 20kg i ani grosz więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

ok. w dużej części się z wami zgadzam ale co do cen  minister ich nie ustala nie jestem jego zwolennikiem bo zawsze można by więcej  tyle ze w wielu sprawach ma związane ręce  przez  durnowate  unijne przepisy  a zakłady  mięsne  dopóki  nie będą  musiały konkurować  o towar czyli nasz żywiec  nie będą  podnosić cen  ja  życzyłbym sobie  i wszystkim aby mięso i  wyroby były znakowane miejscem pochodzenia i wytworzenia  i aby to przełożyło się na większe  zainteresowanie polskimi produktami a nie tylko  na promocje zachodniego tańszego szmelcu  promowanego  przez ich markety typu lidl kaufland  auchan tesco  itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Tylko część społeczeństwa oszczędza najbardziej na jedzeniu bo tego nie widać, a na innych produktach mniej.

 

A znając życie Nasze Polskie będzie droższe, i jak uważacie konsument co wybierze kiełbasę nieznanego pochodzenia za 15 zł/kg czy Polską za 20 zł (ceny do porównania przykładowe  bo się przerabia własne tuczniki i nie znam cen sklepowych).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

sawicki nie musi brac kredytu !

 

czyżby? a na  to wyglada ze by sie przydał

2013 \/

http://orka.sejm.gov.pl/osw7.nsf/0/8D47CE887A3032B8C1257B5D0066DB3D/%24File/OSW72_345.pdf

2014 \/

http://orka.sejm.gov.pl/osw7.nsf/0/108A1521435CC7A5C1257CC3003D94A5/%24File/OSW73_345.pdf

 

niby zarabia 200tys na rok a ma odłożone 45tys. :o szok a wiadomo wszystko opłaca sejm nocleg.dojazd. (wycieczki az sie płakać chce) paliwo, telefon,biuro, "umundurowanie" armaniego czy jak to sie pisze itd.

 

 

 

A mam do was takie pytanie czy PL moze wprowadzić cło zaporowe wyrównajace ceny wieprzowiny z krajów gdzie jest mieso tańsze?

Rzeczywistość jest taka Polak polskiego miesa nie je , POLAK mięsa nie je.

A czemu bo to miesem sie nie nazywa Czy konserwy majace po 30lat to mieso ? Czy wieprzowina  naszych sąsiadów którzy opróżniaja chłodnie, rezerwy i to idzie do PL gdzie pazerni kombinatorzy kupia wszystko co jest tańsze i to nie ważne dla niego czy to ma jakiś syf typu jakies tam bakterie itd.

ach tam duzo tu pisac :(

ps.nie mam świń od 6lat

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez DanutaHF
      Witam,
      Orientuje się ktoś może, w jakiej cenie mogę sprzedać cielne jałówki HF z dowodem rasy ? 
      Z góry dziękuję za odpowiedź. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj