Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny trzody chlewnej 2014

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2763 odpowiedzi na ten temat

#2441 Share rafooo

rafooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 11 grudzień 2014 - 18:02

wszystko z gronkowcem  dunczyki napchali do nas , teraz juz wiem dlaczego zeźnie kupowaly towar z tamtąd woziłi taniej połówki  gotowe niż u nas żywiec zanim sie zrobiła afera wrąbali do polski po kosztach bo to do utylizacji sie nadaje  a najlepszą utylizacją jest Polska

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny trzody chlewnej 2014 Dzisiaj, 17:20
  •  

#2442 Share SajmonFarmer

SajmonFarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo, muzyka

Napisany 11 grudzień 2014 - 19:21

Ceny trzody chlewnej 2014 Dziś sprzedane 22szt po 4,20zł+ VAT.

#2443 Share robertmoczko

robertmoczko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 11 grudzień 2014 - 19:50

Zastanawiam się czy ma to zwiazek również z naszymi  cenami ....http://fakty.interia...ll&iwa_testab=a

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2444 Share brandys

brandys

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 11 grudzień 2014 - 19:50

dziś pojechało 16szt po 3.5 netto zachodnia wlkp . :wacko: brak motywacji do pracy

#2445 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 11 grudzień 2014 - 19:54

U mnie dziś pośrednik zabrał 15 sztuk po 3,6 na exsport .Niby Polskie świńki takie złe ,a za granicą je chcą .

I love salsa

#2446 Share mario3107

mario3107

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 11 grudzień 2014 - 20:06

cena z dziś 3,50 .....

#2447 Share BRUTAL

BRUTAL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 11 grudzień 2014 - 20:10

Umówione na jutro 30 szt. po 4.2 waga żywa.qbass24 jeśli wiesz który zakład kupuje pułtusze pod Grajewem to pisz.W mojej okolicy był jeden z największych na Polskę i tez ściągał półtusze,dziś w ich sklepach ludzi na palcach policzy przez cały dzień za to w zakładzie z lokalnej ubojni kolejka min.10 osób.A TAK NA MARGINESIE TO KONTROLUJĄ TE ZACHODNIE PUŁTUSZE CZY MAJĄ ZAKAZ KONTROLOWANIA NASZE SPEC SŁUŻBY.

#2448 Share Minoko

Minoko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 11 grudzień 2014 - 20:14

Witam panowie!

- rosyjskie embargo na polską wieprzowinę
- dramatycznie niskie ceny skupu
- ogniska ASF

Czy w ogóle dostrzegacie szanse w bliskiej przyszłości na poprawę koniunktury?

Niektórzy twierdzą,że jeżeli nawet Rosja zniesie embargo to tylko dla krajów europy zachodniej, bo kilka ognisk ASF w Polsce skutecznie dyskwalifikuje ją jako eksportera. Krążą też pogłoski(i to bardzo prawdopodobne), że działania rosji to rygorystyczna polityka mająca na celu ukaranie Nas za wtrącanie się w sprawy Ukrainy.
Zakłady mięsne zacierają ręce, bo kupują tani surowiec a wędliny w sklepach są nadal na bardzo wysokim poziomie cenowym, ponadto notowane są regularne spadki cen skupu wieprzowiny, którą rolnicy oddają praktycznie za darmo. Sytuacja jest tragiczna a pomocy i działań od rządu jak zwykle nie ma co się spodziewać, bo rolnicy to przecież FRAJERZY. Panowie zachęcam do publikowania swoich spostrzeżeń i opinii !! Jak myślicie jest szansa, żeby wyjść z dołka?

Połączone

Edytowany przez danielhaker, 14 grudzień 2014 - 16:59.

#2449 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1489 postów

Napisany 11 grudzień 2014 - 20:14

U mnie dziś pośrednik zabrał 15 sztuk po 3,6 na exsport .Niby Polskie świńki takie złe ,a za granicą je chcą .

Kto za granicę kupuje Lewandowski ?Dziś 5 zł za E może 4 zł złapie jak się dobrze wybiją

#2450 Share august354

august354

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:muzyka film

Napisany 11 grudzień 2014 - 20:18

Nasze spec służby to są od tego by nas ganiać ale naszym zachodnim sąsiadą to pewnie bedą chcieli za wszelką cene pomóc tak jak ze śmieciami z Salwadoru takie są nasze spec służby

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2451 Share marcus1998

marcus1998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna, hodowla trzody chlewnej.

Napisany 11 grudzień 2014 - 20:35

A ja dostałem dzisiaj 4,5zł za E...  ;[

#2452 Share BRUTAL

BRUTAL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 11 grudzień 2014 - 20:43

4.50 za E to nic tylko kupować mu.Niezłego złodzieja masz w okolicy!

#2453 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 11 grudzień 2014 - 20:44

słyszałem dziś  w agrobiznesie mówili o tym gronkowcu jak by to sie okazało prawdą że to w niemczech i dani to embargo powinni wprowadzić na ich mieso :D ale by cena poszła do góry :D jak by nie mieli skąd tanio sprowadzić a zachód by po tyłku dostal :D tylko to jest nie realne pewnie i tak jak kolega u góry napisał te mięso jest już u nas dzięki durnym zakładom mięsnym co kupują bo tanio ! A co do polskich świń ja uważam że polskie świnki od każdego polskiego rolnika sa 100 razy lepsze od tych z zachodu u nas kami sie zbożem koncetraty i jakoś to naturalne  jeszcze a w agrobiznesie kiedyś mówili że dorsze chude w bałtyku bo szprotu nie ma bo duńczycy wyłapują i do pasz dodają to teraz wiemy czemu ich mięso śmierdzi rybami i dlaczego to taki syf!!  Nie wiem czy nadal tak robią ale wiem że i tak wole od polskiego gosp :D u nas jest dużo małych rolników co trzymaja po troche ale jak by to wszystko policzył to jest tego miliony fakt kiedyś było znacznie wiecej ale nasz rząd nie dba o nas od lat to jak tu mysleć przyszłościowo jak jest tak nie pewnie.  U nas są mali na zachodzi kombinaty co tylko walą produkcję na przemysł jak by wiara zrozumiala że co polskie jest lepsze to fajnie by było mięso warzywa owoce mleko itp. 

#2454 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 11 grudzień 2014 - 20:46

My sprzedaliśmy wczoraj po 3,4 netto   :(

Edytowany przez 2xandrzej360, 11 grudzień 2014 - 20:48.

#2455 Share Mateusz93

Mateusz93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 11 grudzień 2014 - 21:15

słyszałem dziś  w agrobiznesie mówili o tym gronkowcu jak by to sie okazało prawdą że to w niemczech i dani to embargo powinni wprowadzić na ich mieso :D ale by cena poszła do góry :D jak by nie mieli skąd tanio sprowadzić a zachód by po tyłku dostal :D tylko to jest nie realne pewnie i tak jak kolega u góry napisał te mięso jest już u nas dzięki durnym zakładom mięsnym co kupują bo tanio ! A co do polskich świń ja uważam że polskie świnki od każdego polskiego rolnika sa 100 razy lepsze od tych z zachodu u nas kami sie zbożem koncetraty i jakoś to naturalne  jeszcze a w agrobiznesie kiedyś mówili że dorsze chude w bałtyku bo szprotu nie ma bo duńczycy wyłapują i do pasz dodają to teraz wiemy czemu ich mięso śmierdzi rybami i dlaczego to taki syf!!  Nie wiem czy nadal tak robią ale wiem że i tak wole od polskiego gosp :D u nas jest dużo małych rolników co trzymaja po troche ale jak by to wszystko policzył to jest tego miliony fakt kiedyś było znacznie wiecej ale nasz rząd nie dba o nas od lat to jak tu mysleć przyszłościowo jak jest tak nie pewnie.  U nas są mali na zachodzi kombinaty co tylko walą produkcję na przemysł jak by wiara zrozumiala że co polskie jest lepsze to fajnie by było mięso warzywa owoce mleko itp. 

Nie liczę  na to. Pamiętam jak to było z aferą dioksynową w Niemczech. Wypchali syf do Polski i cena u nas spadła. :(

#2456 Share witt25

witt25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo ;)

Napisany 11 grudzień 2014 - 21:33

jak zawsze, raz nad kreską ,raz pod kreską ale wierze  że się poprawi w końcu. to wszystko polityka jest.ale denerwujące jest jak hodujesz  ,sprzedajesz za bezcen prawie, bo wyjścia nie ma bo się tego nie zje ale tak jak napisałeś w sklepach nie tanieje. ale osobiście hodowli nie zmniejszam i mam pozwolenie na budowę drugiej ale się wstrzymam :) przeczekam rok

#2457 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 11 grudzień 2014 - 21:34

Skoro wiecie jakie zakłady ciągną ten syf z zagranicy to zgłaszajcie to do sanepidu !!!!! może są też inne służby trzeba to zablokować .Ludzie w mieście też powinni wiedzieć co jedzą .Jestem pewien ,że jak by wiedzieli co im sprzedają by nie kupili !!!.

I love salsa

#2458 Share august354

august354

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:muzyka film

Napisany 11 grudzień 2014 - 21:42

Mam takie pytanie czy mięso które idzie na Polske jest jakos badane przez nasze słyzby?Ajezeli tak to albo to mięso jest zdrowe albo jest to ukrywane

#2459 Share marcus1998

marcus1998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna, hodowla trzody chlewnej.

Napisany 11 grudzień 2014 - 21:48

@BRUTAL Nic nie poradzę... U nas w strefie tylko dwóch kupuje i nie ma za bardzo w czym wybierać, bo jeden dobry złodziej, a drugi jeszcze lepszy ;[ Właśnie ten co dał 4,5- pośrednik - i Netter z Bielska, który wypłaca pieniądze ratami przez pól roku  ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2460 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 grudzień 2014 - 21:58

Ceny trzody chlewnej 2014 chlopaki wedlug mnie, ktos u nas za to wszystko gruba kase bierze i nie zdziwilbym sie jakby z tym gronkowcem to bylo specjalnie ukartowane... teraz wykryja w miesku ktore nasze zaklady importowaly i znow bedzie ze polska najgorszy syf. a o gronkowcu na zachodzie poprostu temat ucichnie i pojedzie dalej a doplaty tamtejsi dostana... a polske jak zwykle na 4 strony swiata zablokuja i bedzie tak jak zawsze.... mowie wam to jedna wielka propaganda i nasze je**ne urzedasy biora za to ostro w lape... moze stoi za tym szanowny pan donald ktory sie ukryl w brukseli i pocichutku zalatwia pod stolem swoje interesy z zachodem.....