Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny trzody chlewnej 2014

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2763 odpowiedzi na ten temat

#2341 Share Sokol2

Sokol2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 07 grudzień 2014 - 13:01

wielkopolska. żenada, wczoraj poszły po 3,6zł. Współczuje tym co maja pełne chlewy i kredyty do spłacania. Jeśli bedzie tak dalej (na poprawe sie nie zanosi) to popłyniemy wszyscy na dno... brak słów a 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny trzody chlewnej 2014 Dzisiaj, 03:22
  •  

#2342 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 07 grudzień 2014 - 13:09

Ceny trzody chlewnej 2014 Jutro i ja idę się zapisać na skup, pewnie da cenę 3.2 skoro za Wisłą po 3.5

#2343 Share kammillo

kammillo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 07 grudzień 2014 - 13:24

To szykuje się ten strajk?

#2344 Share Filipo

Filipo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 07 grudzień 2014 - 14:54

Na jutro 5,0 E klasa po długich negocjacjach. ;/ normalnie 4,9. Wielkopolska

Edytowany przez Filipo, 07 grudzień 2014 - 14:56.

#2345 Share gregory777778

gregory777778

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 07 grudzień 2014 - 15:56

powiat chojnicki woj. pomorskie znajomy sprzedawał po 3,50 ale to był srodek tygodnia.

najlepsze to że jak u mnie tłumaczom że rosja nie bierze ale rosja już nie bierze prawie od początku roku a to co teraz siedzieje to jest zmowa cenowa i wszyscy wykorzystują to co się dzieje z rosją a nasz rząd ma no to zupełnie wy""bane  i woli pilnować stołka żeby spod d*py nie za""bali.

#2346 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 821 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 07 grudzień 2014 - 16:17

To u mnie też będzie to samo co u Ciebie kolego gregory  ,lub niżej Tuchola .

I love salsa

#2347 Share asasinator666

asasinator666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:wszystko co ciekawe...

Napisany 07 grudzień 2014 - 20:31

W piątek (5. 12) poszły po 4zł + vat, ale cena leci  i nie wiadomo czy na 3zł się  zatrzyma. Pomyśleć, że po ponad 6zł już sprzedawaliśmy.

#2348 Share Piotr3p

Piotr3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 07 grudzień 2014 - 21:51

Filipo z jakiego rejonu wlkp jesteś że takie drogie ? U mnie płd wlkp 3.2 zł ( były po 3 zł ) w moich stronach likwidacja świń 

Edytowany przez Piotr3p, 07 grudzień 2014 - 21:53.

#2349 Share darekm

darekm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 07 grudzień 2014 - 21:58

3.6 zł za kilo tucznika przy kosztach produkcji ok 4.5 zł za kilo. Przecież to jakaś paranoja. Mała garstka "biznesmenów" robi na nas "frajerach" potężne pieniądze teraz. Sawicki dostaje od Merkelowej za to łapówy więc nie ma interesu interweniować w poprawę naszej sytuacji. On i reszta tej bandy dba ale o interes Niemieckich rolników. Drugi Majdan u nas jest potrzebny...

#2350 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 07 grudzień 2014 - 22:08

Robią te żydy kilometry najpierw 3 z pisu teraz sikorski i reszta ta badnda oszustów i złodzieji kosztem podatników w urzędach tylko nagrody ! A nam każą za darmo produkować dziś na trwam w programie polska to tez wies (polecam program nie ma propagandy i dobrze gadają ) mowili że połowa ziemi w zachodnio pomorskim nalezy do zachodu kupują ziemie pod ukryciem jakiś słupów. Rząd nic w tej kwestii tez nie robi. Czy wo gulę oni wiedzą że w polsce jest rolnictwo ???? w wiadomosciach wszelkiego rodzaju nic o tym nie mówią tylko gadają że pensje rosna że gospodarka sie rozwija Ku***y dostaje jak to słucham. Nie wiem jak bedzie Nie ceni sie pracy rolnika w tym kraju Na regionalnych ciągle propaganda gada jak to nie jest dobrze ile to miliardów na rolnictwo unia nie dała ci rolnicy tam też gadają że im sie żyje jak w niebie. głupi sa czy co ;/  I ludzie w mieście nas nie rozumieją przeciez mamy dopłaty za darmo to po co marudzimy bo jest dobrze a nie jest !

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2351 Share darekm

darekm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 07 grudzień 2014 - 22:20

Co do ziemi to ja jako że skorzystałem z programu "młody rolnik" nie mogę kupić ziemi od agencji (dopiero po 5 latach gospodarzenia - idiotyzm), ale szwab może kupić bez problemu. A co do świń - chętnie bym zrezygnował z produkcji trzody ale trzyma mnie biznesplan z młodego rolnika właśnie. Więc tak muszę koło nich chodzić i mnożyć straty bo jak nie to Unia mnie udupi...

#2352 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 07 grudzień 2014 - 22:29

ale co to niemca duńczyką opłaca sie świnie robić a nam nie ??? wiecie czemu mają dopłaty do produkcji ? dopłaty do eksportu ? My możemy zlikwidować jest 10 milionów świń w polsce w 2006 było 18 miln niemcy chcą by tu wcale nie było świń :) Oni robią rynek zbytu z polski :) mieszkam w bydg i zachem był koło mnie 4 km w lini prostej gdzies ogromny zakład nowoczesna linia produkcji pianki jakies w zeszłym roku niemcy wykupili technologie i zakład zlikwidowali oni nie życzą sobie by w polsce był jakiś przemysł. A w zachemie pracowało kiedyś 15 tys ludzi ile to podatku od pensji i wiele innych przychodów do państwa teraz nie ma nic.  Swiń u nas tez nie ma być ! 

#2353 Share gregory777778

gregory777778

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 07 grudzień 2014 - 22:30

Robią te żydy kilometry najpierw 3 z pisu teraz sikorski i reszta ta badnda oszustów i złodzieji kosztem podatników w urzędach tylko nagrody ! A nam każą za darmo produkować dziś na trwam w programie polska to tez wies (polecam program nie ma propagandy i dobrze gadają ) mowili że połowa ziemi w zachodnio pomorskim nalezy do zachodu kupują ziemie pod ukryciem jakiś słupów. Rząd nic w tej kwestii tez nie robi. Czy wo gulę oni wiedzą że w polsce jest rolnictwo ???? w wiadomosciach wszelkiego rodzaju nic o tym nie mówią tylko gadają że pensje rosna że gospodarka sie rozwija Ku***y dostaje jak to słucham. Nie wiem jak bedzie Nie ceni sie pracy rolnika w tym kraju Na regionalnych ciągle propaganda gada jak to nie jest dobrze ile to miliardów na rolnictwo unia nie dała ci rolnicy tam też gadają że im sie żyje jak w niebie. głupi sa czy co ;/  I ludzie w mieście nas nie rozumieją przeciez mamy dopłaty za darmo to po co marudzimy bo jest dobrze a nie jest !

kolego ja w twojich słowach cię w pełni popieram i dodam coś jeszcze że rolnicy na strajk pojadą nowymi ciągnikami a ludzie z miasta wtedy się dziwią ma nowy ciągnik i jeszcze strajkuje tylko nie wiedzą że te traktorki jeszcze nie spłacone i nie są rolnika tylko banku.

#2354 Share krilan06

krilan06

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 448 postów

Napisany 07 grudzień 2014 - 22:33

Potwierdzam, program "Wieś to też Polska" w TV Trwam jeden z niewielu programów w którym nie kładzie się do głów tej całej propagandy - jak to niby rolnictwo się rozwija, dochody rolników wzrastają, w gospodarstwach nowe ciągniki itp. Cena na dziś 3,60+vat, przy takiej cenie kolejni rolnicy zlikwidują stada, a i tak będą wmawiać nam, że mięso w sklepach nie schodzi i ceny za żywiec nie mogą wzrosnąć. Jestem ciekawy co by było, gdyby znalazł się jakiś uczciwy właściciel lokalnej ubojni i powiedział: "A co mi tam, obecne ceny poniżej 4zł to niegodziwość z mojej strony, ja i tak dobrze zarabiam, tak więc nie zniżam ceny tak drastycznie jak inni i dla moich stałych dostawców oferuję cenę np o 50gr wyższą bo i tak wyjdę na swoje". Ciekawe jaka byłaby reakcja?

#2355 Share darekm

darekm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 07 grudzień 2014 - 22:39

Więc na protest jadąc traktorem trzeba napisać na szybie, że to własność banku a nie rolnika. I ten sprzęt świniami trzeba spłacić.

Kolego Krilan. Myślę że reakcja byłaby taka - że do takiego właściciela lokalnej ubojni który normalnie chciałby być uczciwy wobec rolników, przyjechałoby kilku koksów w BMW i kilka słów na początek by mu powiedziało ręcznie...  Na początku by go zniszczyli zastraszeniami.

#2356 Share Pieceofmind

Pieceofmind

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 08 grudzień 2014 - 06:46

Ceny trzody chlewnej 2014 Potwierdzam program "Wieś to też Polska" emitowany jest na żywo w prawie każdą nedzielę o godz. 12:20 w telewizji Trwam. Piszę w prawie każdą gdyż czasem sporadycznie transmitują w tym czasie jakąś uroczystość religijną.
Dodatkowym atutem programu są telefony od telewidzów. Cieszę się, że koledzy wspomnieli tu o tej audycji. Dobra kończę bo zaraz dostanę ostrzeżenie, sorki za ot...

#2357 Share Filipo

Filipo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 08 grudzień 2014 - 09:27

Filipo z jakiego rejonu wlkp jesteś że takie drogie ? U mnie płd wlkp 3.2 zł ( były po 3 zł ) w moich stronach likwidacja świń 

Ale te 5zł to cena wbc, a Ty podajesz cene wagi żywej.

#2358 Share kafar191

kafar191

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 08 grudzień 2014 - 10:16

W tym tygodniu 5 za E. Już teraz to ręce opadają.

#2359 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 08 grudzień 2014 - 10:38

Poprzednio Skiba miał 5zł + vat na WBC w połowie lutego 2014, do nowego roku będą w promocji... 2.99zł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2360 Share raul7031

raul7031

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, rock, podróże

Napisany 08 grudzień 2014 - 13:10

Cena na dziś 3,7 zł netto, łódzkie, podobno już stabilizacja cen, ale na jakim poziomie;-/