Zaloguj się, aby obserwować  
Binladen

Cena trzody chlewnej 2013

Polecane posty

rekord1991    1

koledzy wróćmy do ceny świń, , woj pomorskie 4.70 +vat zobaczymy co dalej, chyba koniec spadków


kupie ursus 912- 1012, najchętniej z turem z okolic woj, pomorskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Podniesc efektywnosc z czego trawą je karmic zeby ciac koszty . cena około 5 zł jest juz prawie 20 lat . a koszty poszły do gory kilku krotnie . powodzenia


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

zgadzam sie z kolega u gory ale takie gospodarki. zachod ządzii

 

zgadzam sie z kolega u gory ale takie gospodarki. zachod ządzii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

@lukaczmarek ma racje ,że w gospodarstwie to co wypracuje to zysk. Dobrze, że mu się opłaca i chce hodować lepiej niż miałby nic nie robić. Ja też nie mam powodów do narzekań, cena z czwartku 4,80 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1012    42

wypowiedź @daro20 w tym temacie ;)

 

Napisany 10 styczeń 2013 - 20:44

Lubelskie 4.70+VAT. Słabo

 

 

U wszystkich tanieje a u @Daro drożeje :P 10 gr w górę i jaka zmiana nastroju, od histerii do euforii chciałoby się powiedzieć :D

Edytowano przez 1012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

koledzy wróćmy do ceny świń, , woj pomorskie 4.70 +vat zobaczymy co dalej, chyba koniec spadków

Gdzie taka cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Do @1012. W cale nie musisz mnie sprawdzać. Chyba, że zazdrościsz mi daru negocjacji ceny :D 10 gr groszy na kilogramie przy większej ilości to jest bardzo dużo jeszcze w czasie gdy świnki tanieją ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1012    42

To coś mała musiała być ta większa ilość skoro z Twoim wrodzonym talentem do negocjacji i pertraktacji tylko 10 gr wyrwałeś :D

 

P.S Gdybyś miał troszkę honoru to odpuściłbyś tą ostatnią wypowiedź i dla własnego dobra nie brnął w to dalej :D

 

4.4 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Najlepiej to niech każdy pilnuje siebie a nie kogoś będzie uczył honoru. Ja nie komentuje Twoich wypowiedzi to i Ty sobie odpuść typu: "Pracownik w tych czasach za 8-10 zł to nie człowiek do odpowiedzialnej samodzielnej pracy, tylko osobnik którego cały dzień musisz pilnować a ostatecznie i tak całość pracy spada na ciebie." bo za taką wypowiedz ktoś może się obrazić. Nie znasz całej sprawy i dalej chcesz drążyć ten temat to w ubiegłym tygodniu na innym skupie były już tylko po 4,30netto

Edytowano przez Daro20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

ciekawe czy zejdzie do 3 zł

Nawet mnie nie denerwuj..

Cena z piątku 4,40 netto pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Binladen    10

Oj tam, narzekacie na cenę, a po co im świnie jak kiełbasę się nauczyli robić bez mięsa ,te pomysły przyszły wraz z UNIĄ z zachodu że z 1 kilo trzeba zrobić 4 kilo (woda,soja,fosforany,zagęstniki,wzmacniacz smaku i aromatu,barwnik,przeciwutleniacz itp) ludzie nie świnie wszystko zjedzą .Narazie nie jest żle może dopiero będzie żle ,bo ja pamiętam zboże w tej cenie a świnie po 2,8-3.0 i nikt nie umarł z głodu nie trzeba się załamywać ja Wam mówię oby nie było gorzej, bo te narzekania są od osób które kupują duńczyki-a kto wam każe??? wyhoduj sobie prosiaka i nie narzekaj, zresztą na polskich też się przejechali jak płacili po 200 za szt


Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Cena to jest jedna sprawa druga to wymogi pojebało unie a dokładniej anglikow z wymogami . Nie ma co sie oszukiwać to jest proceder majacy na celu likwidacje produkci zywca w polsce . Tylko co zrobią ludzie co oprucz jeczmienia i zyta na ziemi nic nie urosnie . co zrobić z ludzmi ktorzy pracowali przy chodowli . pewnie ktoś pomysli niech idzie do pracy , ale pracy nie ma . Wszystko wygladało by inaczej gdyby chociaz kilka liczacych sie zakładow było w naszych rekach . Bo tak naprawde chamstwo sie tuczy na naszych świniach .


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Oj tam, narzekacie na cenę, a po co im świnie jak kiełbasę się nauczyli robić bez mięsa ,te pomysły przyszły wraz z UNIĄ z zachodu że z 1 kilo trzeba zrobić 4 kilo (woda,soja,fosforany,zagęstniki,wzmacniacz smaku i aromatu,barwnik,przeciwutleniacz itp) ludzie nie świnie wszystko zjedzą .

 

Odbiegnę troszkę od tematu.

 

Dlatego tylko chleb kupujemy, wędliny itp. własnej produkcji , masło własne, warzywa też. Tylko w naszym przypadku z 1 kg mięsa wychodzi ok. 0,80 kg wędliny :D .

 

 

Ale tak sobie nieraz myślę jakby nie robili z 1 kg mięsa 4 kg. wędliny to byłby głód na świecie???

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj