Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena trzody chlewnej 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1432 odpowiedzi na ten temat

#141 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 13:45

Cena trzody chlewnej 2013 Śmieszą mnie opinie ludzi tutaj się wypowiadających, maruderów którzy narzekają jak to sie świń nie opłaca hodować za każdym razem jak tylko cena spadnie. Ludzie czy wy sie wczoraj obudziliście? Czy wy świnie hodujecie od wczoraj? Rynek świn rządzi się własnymi prawami. Wahania cen były są i zapewne będą. Ciekawy jestem kto z was prowadzi dokładną rejestracje swojej hodowli? Kto z was wie ile średnio odsadzacie prosiąt od lochy, ile odsadzacie od lochy w roku, jakie macie przyrosty, jakie macie zużycie paszy na kilogram przyrostu? Kto z was liczy dokładne koszty produkcji, paszy itd? Większość z was narzeka z automatu bo ojciec narzekał to i ja będę... Po prostu żal.
Kolega wyzej napisał ze jakiś tam profesorek wyliczył... no i co z tego? koszty w każdym gospodarstwie są różne i mogą się różnić diametralnie. Ja nie popadałem w euforie ja mi płacili po 6,3 i nie popadam w jakąś skrajną rozpacz jak cena jest poniżej 5 zł. Raz się zarobi więcej, raz mniej, raz może nawet trochę straci ale w perspektywie kilku lat jestem zdecydowanie na plus bo wiem jakie mam koszty.

Więc do ludzi którzy dalej chcą marudzić zacznijcie liczyć bo w szkole was pewnie nauczyli, kalkulować koszty produkcji i podnosić efektywność gospodarstw anie tylko narzekać bo jak wszyscy to i ja. powodzenia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena trzody chlewnej 2013 Dzisiaj, 11:29
  •  

#142 Share damian83

damian83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 13:57

Cena trzody chlewnej 2013 popieram wypowiedz wyżej ja licze koszty na dziś wychodze z lekką stratą przy cenie południowa WLKP 4,90 NETTO 90SZT
...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

#143 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 18 styczeń 2013 - 14:38

Cena trzody chlewnej 2013 http://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/trzoda-chlewna/poglowie-swin-maleje-a-import-na-plusie,41293.html

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share Jurmiczek

Jurmiczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 15:23

Cena trzody chlewnej 2013 lukaczmarek po trupach do celu mówisz...nie myśl że jak mniejszy padnie to większy będzie istniał.Na ich miejsce przyjdzie inny silniejszy co będzie produkował nie tysiące a dziesiątki lub setki tysięcy.Skup 4,8 z vat holender 5,25+vat

#145 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 16:52

Cena trzody chlewnej 2013 Tak i jeszcze dopłaty do macior trza dać - by cena za świnksy jeszcze spadła , ciekawe kto na tym zyskuje ... ? a kto bierze w ła............

#146 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 18 styczeń 2013 - 18:14

Cena trzody chlewnej 2013 niech to pies osika. w agrobiznesie dzis mowiono ze na lepiej sie nie ma, a co bedzie? na wiosne jak sie to nie ruszy to kleska!

#147 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 18:31

lukaczmarek po trupach do celu mówisz...

Najwyraźniej nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Nie mam absolutnie nic do małych gospodarstw bo sam takie posiadam. Małe gospodarstwa też mogą produkować efektywnie tylko że polskie realia są niestety inne. Większość małych rolników ma podejście typy "ile sie urodzi i wychowa tyle będzie". Większosć małych rolników nie inwestuje nawet jednej złotówki w poprawę efektywności produkcji. A niestety zeby locha dała nam dużo zdrowych prosiąt które wychowają się dobrze aż do tucznika trzeba zadbać o dobrą genetykę, szczepienia i profilaktykę, wyposażenie chlewni itp. Mój kolega weterynarz pobiera krew w ramach badan na chorobę Aujeszkyego. I mówi że większość gospodarstw ma lochy jeszcze po dziadkach a gdy pyta o szczepienia to stawiają oczy o co wogóle chodzi. I taki rolnik odchowa 5 prosiąt od lochy bo reszta zdechnie albo locha przygniecie i taki rolnik nawet jak cena będzie 6 zł to wyjdzie na minus a potem narzeka ze się nie opłaca. I forum zalewają posty co robić jak prosiaki zdychają, mają biegunki itp.

Ale wracając do tematu u mnie cena 4,8-4,9 netto i narazie jestem na plus.

#148 Share gigi

gigi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 19:18

Cena trzody chlewnej 2013 4.8-4.9 na plus?????? to napisz po ile kupujesz pasze i w jakim cyklu masz?

#149 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 19:38

Śmieszą mnie opinie ludzi tutaj się wypowiadających, maruderów którzy narzekają jak to sie świń nie opłaca hodować za każdym razem jak tylko cena spadnie. Ludzie czy wy sie wczoraj obudziliście? Czy wy świnie hodujecie od wczoraj? Rynek świn rządzi się własnymi prawami. Wahania cen były są i zapewne będą. Ciekawy jestem kto z was prowadzi dokładną rejestracje swojej hodowli? Kto z was wie ile średnio odsadzacie prosiąt od lochy, ile odsadzacie od lochy w roku, jakie macie przyrosty, jakie macie zużycie paszy na kilogram przyrostu? Kto z was liczy dokładne koszty produkcji, paszy itd? Większość z was narzeka z automatu bo ojciec narzekał to i ja będę... Po prostu żal.
Kolega wyzej napisał ze jakiś tam profesorek wyliczył... no i co z tego? koszty w każdym gospodarstwie są różne i mogą się różnić diametralnie. Ja nie popadałem w euforie ja mi płacili po 6,3 i nie popadam w jakąś skrajną rozpacz jak cena jest poniżej 5 zł. Raz się zarobi więcej, raz mniej, raz może nawet trochę straci ale w perspektywie kilku lat jestem zdecydowanie na plus bo wiem jakie mam koszty.

Więc do ludzi którzy dalej chcą marudzić zacznijcie liczyć bo w szkole was pewnie nauczyli, kalkulować koszty produkcji i podnosić efektywność gospodarstw anie tylko narzekać bo jak wszyscy to i ja. powodzenia.

Witam chłopie ty chyba sam sobie próbujesz wmówić ze świn na dzień dzisiejszy da sie cos zarobić ciekawe w przestrzeni 6 lat 2009 był rokiem w którym cos żeśmy zarobili a przez kolejne lata balansowanie na krawędzi opłacalności bo co ci za interes jak zainwestujesz 300tys zł a zarobisz 15tys zł udowodnij mi jak dziś wychodzisz na plus

Edytowany przez jan2130, 18 styczeń 2013 - 19:39.

Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#150 Share Binladen

Binladen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Zainteresowania:na wsi podstawa jest znaleźć wybrankę płci pieknej,którą interesuje rolnictwo i bedzie kochała męża a nie jego pieniądze, bo w innym przypadku potem są tylko opłakane skutki takiego materializmu i bezczelności

Napisany 18 styczeń 2013 - 19:39

Cena trzody chlewnej 2013 cena świń jest adekwatna do zachowania niektórych hodowców ,którzy twierdzą że im się opłacą
4,5+vat i ograniczenia w odbiorze

Edytowany przez Binladen, 18 styczeń 2013 - 19:40.

Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share slawek1234

slawek1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów
  • Zainteresowania:sport...

Napisany 18 styczeń 2013 - 19:47

Cena trzody chlewnej 2013 i tu się z tobą lukaczmarek nie zgodzę,nie cwaniakuj na temat hodowli przez małe gospodarstwa że mają pięć zdrowych prosiąt od lochy itp.jakoś dziwnym trafem lata do tyłu były i są małe gospodarstwa i pogłowie było większe . Nie takie firmy i zakłady upadały, zapamiętaj że dużemu trudniej będzie się podnieść.
u mnie tucznik po 4.50 + vat

#152 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 19:48

Cena trzody chlewnej 2013 Binladen całkowicie się z tobą zgadzam ale jak widzę muchę na twoim awatarze to zaczynam zmienić zdanie ...ha

#153 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 19:48

Cena trzody chlewnej 2013 Binladen nie myślałem ze to napisze ale masz racje
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#154 Share gienio007

gienio007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 19:53

Cena trzody chlewnej 2013 U mnie też mili odebrać wczoraj a przełożyli na następny tydzień . Miało być 6, 40 wbc

#155 Share walkol

walkol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, dobra muzyka,internet 24h

Napisany 18 styczeń 2013 - 20:11

Binladen całkowicie się z tobą zgadzam ale jak widzę muchę na twoim awatarze to zaczynam zmienić zdanie ...ha

A mnie się bardzo podoba hehe
Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

#156 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 20:23

Cena trzody chlewnej 2013 Panowie komu się nie opłaca niech nie hoduje nie ma co się tutaj kłócić.
Zrobiłem ostatnio podsumowanie za miniony rok.
Koszt wyprodukowania 27 kg prosiaka wyniósł u mnie 163 zł. Jest to cena przybliżona ze względu na wahania cen soi itp, ale możemy założyć nawet 170 zł.
Po tym czasie prosiak idzie na tuczarnie i tam zużycie paszy wyszło mi dokładnie 248 kg waga 115-125 kg można założyć 120 kg średnio. Jako że nie mam rzutów na początku roku świnie były na tuczarni, teraz też są w podobnej ilości to można profilaktycznie przyjąć 260 kg. koszt paszy spokojnie 1100 zł/tona znów zależy po ile uda się zboże kupić, otręby soje itp. Do tego dodajcie średnio 50 zł na prąd, amortyzacje budynków, wode itp. dalej już chyba łatwo policzyć wszystko założyłem z delikatnym hakiem na błędy.
Wiadomo ze jak ktoś teraz sprzedaje tucznika a prosiaka kupował po 300zł to wyjdzie na minus

#157 Share 1012

1012

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 20:37

Cena trzody chlewnej 2013 A gdzie Twoja robocizna @lukaczmarek?? Czy traktujesz się już jak niewolnika?? Dodaj robociznę i dopiero po tym można liczyć zysk ;)

#158 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 20:43

Cena trzody chlewnej 2013 lukaczmarek i 1012 dobrze prawią - gdzie zysk ?

#159 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 20:43

Cena trzody chlewnej 2013 przecież zysk to jest właśnie moja robocizna czyż nie??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share tedizetor56

tedizetor56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 509 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,myslistwo,pilka nozna Wdizew Lódz.

Napisany 18 styczeń 2013 - 20:45

Cena trzody chlewnej 2013 ja sprzedalem w czerwcu 200sz i w pazdzierniku 200 , zarobilem 50tys lekko licząc.teraz jak wyjde na zero lub lekki - to i tak dobrze.
Zetor Team.