Zaloguj się, aby obserwować  
Binladen

Cena trzody chlewnej 2013

Polecane posty

misiek01    5

no własnie , u mnie tez posrednik niema gdzie sprzedac a trzy razy w tygodniu auto pelne kupuje


zetor 52-11 i ursus c-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

Zbytu niby nie mają zakłady miesne ale brasć biorą. To jest bardzo ciekawe. Chyba im sie magazyny gumowe zrobiły. Nie sądze też że ludzie mięso jeść przestali. Musza ściagać mięso z niemiec przez podpisane umowy i tyle. Niemcy sobie czyszczą magazyny a my wszystko weźmiemy :] Kujawsko pomorskie 4.50 plus VAT spadek 30 groszy w porównaniu z ubiegłym tygodniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro090    7

gadałem ze znajomym z rzeźni i mówi ze jak kiedyś z 1kg mięsa robili 1.20 tak teraz z 1kg robią 3kg wiec zamiast kupować trzy świniaki to kupią jednego o i tak o to nie ma zapotrzebowania na duże ilości. Ale jak sam zabijesz świnke i zrobisz szynke to i z 20 tygodnie moze leżeć w lodówce a może nawet i dłużej najwyzej sie zeschnie a kup taką z market to jeden wieczór poleży na stole i na drugi dzień sie nie da tego do ust wsadzić. I tak o to jedni nie dadzą zarobić drugim i na dodatek ich trują.!!!! łódzkie 4,50 + VAT szału nie ma!!

Edytowano przez daro090
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1234    18

tucznik 4.50+vat, maciory 3.50+vat, do tego już śpiewa że będzie jeszcze taniej :(

 

,,binladen,,a ciebie zabolała poprzednia moja wypowiedź że dałeś mi minusa.Przecież możemy wszystko ściągać z zagranicy a później narzekać i beczeć że u nas w kraju nic nie idzie.Według mnie niech każdy ściąga ile chce i co chce ale później przestańmy narzekać.Sory że nie w temacie ale musiałem coś napisać bo gościu mnie wku...ł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Binladen    10

Ja ci dałem minusa?chyba nie kumasz o co ci chodzi ,jeśli zgadzam się z twoim postem to klikam zieloną strzałke i kliknąłem, jak nie znasz sie to mnie nie obwiniaj, a żeby był + to chyba trzeba kliknąć kilka razy, zresztą zapytaj moda, a nie czepiaj się jak jestem po twej stronie


Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15352

Nikolas dobrze napisałeś. A Wy w podzięce dalej kupujcie ich sprzęty i wspierajcie i tak już bogatych.

4.5+vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Jednym słowem trzeba powiedziec ze świni poprostu nie opłaca sie chodowac .. Mozna powiedziec ze oddajemy je za darmo . Jakis tam profesorek wyliczył ze przy minimalnych kosztach i bez lekow trzoda powinna kosztowac w skupie około 6 zł za kilogram . Wielkopolska 4,50 zł


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Śmieszą mnie opinie ludzi tutaj się wypowiadających, maruderów którzy narzekają jak to sie świń nie opłaca hodować za każdym razem jak tylko cena spadnie. Ludzie czy wy sie wczoraj obudziliście? Czy wy świnie hodujecie od wczoraj? Rynek świn rządzi się własnymi prawami. Wahania cen były są i zapewne będą. Ciekawy jestem kto z was prowadzi dokładną rejestracje swojej hodowli? Kto z was wie ile średnio odsadzacie prosiąt od lochy, ile odsadzacie od lochy w roku, jakie macie przyrosty, jakie macie zużycie paszy na kilogram przyrostu? Kto z was liczy dokładne koszty produkcji, paszy itd? Większość z was narzeka z automatu bo ojciec narzekał to i ja będę... Po prostu żal.

Kolega wyzej napisał ze jakiś tam profesorek wyliczył... no i co z tego? koszty w każdym gospodarstwie są różne i mogą się różnić diametralnie. Ja nie popadałem w euforie ja mi płacili po 6,3 i nie popadam w jakąś skrajną rozpacz jak cena jest poniżej 5 zł. Raz się zarobi więcej, raz mniej, raz może nawet trochę straci ale w perspektywie kilku lat jestem zdecydowanie na plus bo wiem jakie mam koszty.

 

Więc do ludzi którzy dalej chcą marudzić zacznijcie liczyć bo w szkole was pewnie nauczyli, kalkulować koszty produkcji i podnosić efektywność gospodarstw anie tylko narzekać bo jak wszyscy to i ja. powodzenia.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

popieram wypowiedz wyżej ja licze koszty na dziś wychodze z lekką stratą przy cenie południowa WLKP 4,90 NETTO 90SZT


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

http://www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/trzoda-chlewna/poglowie-swin-maleje-a-import-na-plusie,41293.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

lukaczmarek po trupach do celu mówisz...nie myśl że jak mniejszy padnie to większy będzie istniał.Na ich miejsce przyjdzie inny silniejszy co będzie produkował nie tysiące a dziesiątki lub setki tysięcy.Skup 4,8 z vat holender 5,25+vat

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Tak i jeszcze dopłaty do macior trza dać - by cena za świnksy jeszcze spadła , ciekawe kto na tym zyskuje ... ? a kto bierze w ła............

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

niech to pies osika. w agrobiznesie dzis mowiono ze na lepiej sie nie ma, a co bedzie? na wiosne jak sie to nie ruszy to kleska!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

lukaczmarek po trupach do celu mówisz...

 

Najwyraźniej nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Nie mam absolutnie nic do małych gospodarstw bo sam takie posiadam. Małe gospodarstwa też mogą produkować efektywnie tylko że polskie realia są niestety inne. Większość małych rolników ma podejście typy "ile sie urodzi i wychowa tyle będzie". Większosć małych rolników nie inwestuje nawet jednej złotówki w poprawę efektywności produkcji. A niestety zeby locha dała nam dużo zdrowych prosiąt które wychowają się dobrze aż do tucznika trzeba zadbać o dobrą genetykę, szczepienia i profilaktykę, wyposażenie chlewni itp. Mój kolega weterynarz pobiera krew w ramach badan na chorobę Aujeszkyego. I mówi że większość gospodarstw ma lochy jeszcze po dziadkach a gdy pyta o szczepienia to stawiają oczy o co wogóle chodzi. I taki rolnik odchowa 5 prosiąt od lochy bo reszta zdechnie albo locha przygniecie i taki rolnik nawet jak cena będzie 6 zł to wyjdzie na minus a potem narzeka ze się nie opłaca. I forum zalewają posty co robić jak prosiaki zdychają, mają biegunki itp.

 

Ale wracając do tematu u mnie cena 4,8-4,9 netto i narazie jestem na plus.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigi    1

4.8-4.9 na plus?????? to napisz po ile kupujesz pasze i w jakim cyklu masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Śmieszą mnie opinie ludzi tutaj się wypowiadających, maruderów którzy narzekają jak to sie świń nie opłaca hodować za każdym razem jak tylko cena spadnie. Ludzie czy wy sie wczoraj obudziliście? Czy wy świnie hodujecie od wczoraj? Rynek świn rządzi się własnymi prawami. Wahania cen były są i zapewne będą. Ciekawy jestem kto z was prowadzi dokładną rejestracje swojej hodowli? Kto z was wie ile średnio odsadzacie prosiąt od lochy, ile odsadzacie od lochy w roku, jakie macie przyrosty, jakie macie zużycie paszy na kilogram przyrostu? Kto z was liczy dokładne koszty produkcji, paszy itd? Większość z was narzeka z automatu bo ojciec narzekał to i ja będę... Po prostu żal.

Kolega wyzej napisał ze jakiś tam profesorek wyliczył... no i co z tego? koszty w każdym gospodarstwie są różne i mogą się różnić diametralnie. Ja nie popadałem w euforie ja mi płacili po 6,3 i nie popadam w jakąś skrajną rozpacz jak cena jest poniżej 5 zł. Raz się zarobi więcej, raz mniej, raz może nawet trochę straci ale w perspektywie kilku lat jestem zdecydowanie na plus bo wiem jakie mam koszty.

 

Więc do ludzi którzy dalej chcą marudzić zacznijcie liczyć bo w szkole was pewnie nauczyli, kalkulować koszty produkcji i podnosić efektywność gospodarstw anie tylko narzekać bo jak wszyscy to i ja. powodzenia.

 

Witam chłopie ty chyba sam sobie próbujesz wmówić ze świn na dzień dzisiejszy da sie cos zarobić ciekawe w przestrzeni 6 lat 2009 był rokiem w którym cos żeśmy zarobili a przez kolejne lata balansowanie na krawędzi opłacalności bo co ci za interes jak zainwestujesz 300tys zł a zarobisz 15tys zł udowodnij mi jak dziś wychodzisz na plus

Edytowano przez jan2130
  • Like 1

Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Binladen    10

cena świń jest adekwatna do zachowania niektórych hodowców ,którzy twierdzą że im się opłacą

4,5+vat i ograniczenia w odbiorze

Edytowano przez Binladen

Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj