Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena trzody chlewnej 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1432 odpowiedzi na ten temat

#1261 Share Marko83

Marko83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja

Napisany 21 listopad 2013 - 19:17

Cena trzody chlewnej 2013 Dzisiejsza cena 5,35 z vatem lubelskie okolice Kraśnika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena trzody chlewnej 2013 Dzisiaj, 16:22
  •  

#1262 Share hanssz

hanssz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 21 listopad 2013 - 20:14

Nie rozumiem tych narzekań. cena oscyluje w granicach 5 zł netto, zboże w żniwa można było nakupić po 400-500 zł netto, nawet teraz jest za max 600 zł więc cena nadal jest bardzo dobra, narzekać można zacząć jak będzie poniżej 4 zł netto.
Na dziś u nas 5,2 netto.

Po pierwsze zboże można było kupić po 400-500-tylko żytko i owies, teraz pszenżyto 640-660netto, jęczmień jeszcze droższy właściwie od 620 w żniwa do ponad 700 teraz.
Po drugie zboże zawsze można sprzedać więc kosztem będą również zyski utracone ze sprzedaży które musimy spaść.
Po trzecie "primo ultimo" jak mawiał klasyk zgadzam się, że jeśli na chwilę obecną nic nie zostaje to powinno się pomyśleć o zmianie zawodu.
Jednak nie zgadzam się że 4zł netto gwarantują opłacalność przy obecnych kosztach. Jeśli ktoś ma koszty poniżej 4zł/kg brawo i czapki z głów.
problemem nie są ceny tylko nieracjonalne działania zakładów przetwórczych.

Edytowany przez hanssz, 21 listopad 2013 - 20:17.

#1263 Share koszos1

koszos1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 21 listopad 2013 - 21:09

Cena trzody chlewnej 2013 sprzedane wczoraj 6,6zł/kg E klasa ZM SKIBA http://www.zmskiba.pl/?pid=75

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1264 Share marcin1832

marcin1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 21 listopad 2013 - 22:20

Cena trzody chlewnej 2013 niektórzy mają błędne pojęcie o hodowli,ciekawe komu przy dzisiejszych kosztach opłaca się chodować trzodę chlewną po nieco ponad 4zł/kg?
Ci co się strasznie wymadrzaja,sami często w kredytach i produkują duńskie tudzież inne zagraniczne tuczniki,więc poprostu słabo znają realia polskich prawdziwych hodowców,gdyz sami są w wiekszości molochami które zapychaja nasz rynek ponadto maja ceny o co najmniej wyzsze o 0,5zł/kg od rolnika,więc gdzie tu sprawiedliwość.no i te smieszne zuzycie paszy,2,5kg na kg przyrosstu?hmm mozliwe + antybiotyki do woli.Hmmm kupić zboże po zniwach mądrze,tylko trzeba mniec je gdzie zmagazynować,a teraz też niełatwo kupić tanio gdyż niewiem kto taki mądry aby jęczmień kupić taniej niż 700zł?a bez soi tez lipa,łubinem to możesz sobie zastapić soję,tylko kwestia przyswajalności łubiniu,trzeba indywidualnie przeanalizować.drodzy agrofotowicze realna cena tucznika powinna przy dzisiejszych nakładach oscylować w granicach minmium 5,5zł!!!!!!!!!!

#1265 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 21 listopad 2013 - 22:31

Cena trzody chlewnej 2013 mmm kupić zboże po zniwach mądrze,tylko trzeba mniec je gdzie zmagazynować

Masz pretensje do garbatego że proste dzieci ma?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#1266 Share marcin1832

marcin1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 21 listopad 2013 - 23:24

Cena trzody chlewnej 2013 wez tu niemądruj,w tym roku obficie sypało,to co specalnie biny stawiać bo zboże tanie,hehe,a ciekawe co sam hodujesz?albo jestes obszarnikiem i hodolwe masz gdzieś

Edytowany przez marcin1832, 21 listopad 2013 - 23:25.

#1267 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 21 listopad 2013 - 23:26

Cena trzody chlewnej 2013 poki co nie ma ceny lekko pow 4 tylko lekko powyzej 5 bynajmiej u mnie wyszlo z rozliczenia wbc na zywa 5,34 netto fakt swinie rewelacyjnie sie wybily miesnosc 60,2%wybojowosc pow 79% wiec jaki towar taka zaplata i nie sprzedaje calosamochodowych ilosci bo glownie nastawiony jestem na sprzedaz warchlaka
wiec ja wiem kto mam bledne pojecie o hodowli swin a a zuzycie paszy u mnie wlasnie oscyluje w granicach2,5 -2,6 kg bez antybiotykow bo mam zdrowe stado i dobra genetyke i nie narzekam

#1268 Share starybudnik

starybudnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 07:15

Cena trzody chlewnej 2013 Śmieszy mnie to co niektórzy tu wypisują. Narzekają ze zakłady importują pultusze z zachodu nabijajac kabze innym, a sami kupują niekiedy importowane prosięta czy warchlaki od duńczyków, holedrow nabijajac im kabze. Sami nie jesteście lepsi.

#1269 Share matoperator7

matoperator7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 09:04

poki co nie ma ceny lekko pow 4 tylko lekko powyzej 5 bynajmiej u mnie wyszlo z rozliczenia wbc na zywa 5,34 netto fakt swinie rewelacyjnie sie wybily miesnosc 60,2%wybojowosc pow 79% wiec jaki towar taka zaplata i nie sprzedaje calosamochodowych ilosci bo glownie nastawiony jestem na sprzedaz warchlaka
wiec ja wiem kto mam bledne pojecie o hodowli swin a a zuzycie paszy u mnie wlasnie oscyluje w granicach2,5 -2,6 kg bez antybiotykow bo mam zdrowe stado i dobra genetyke i nie narzekam

jakie powyzej 5 ?????? obecnie jest juz powyzej 4 tylko posrednicy placa 4.5 - 4.6 netto i ciagle w dol idzie !!!!

#1270 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 09:27

Cena trzody chlewnej 2013 5,2 netto u mnie w dalszym ciągu jest. wiadomo że jak ktoś jedzie na "spęd" z 3 tucznikami to takiej ceny nie dostanie ale jak jest już kilkadziesiąt do odbioru + stały odbiorca + premia za mięsność to jest inna rozmowa.
I ci co twierdzą ze przy cenie 5 zł netto za kg sie nie opłaca to niech lepiej zajmą się inną działalnością.
Wiadomo że jeśli ktoś kupi prosiaka, kupi gotową paszę i jeszcze zatrudni pracownika żeby wszystkiego dopilnował to może mu się nie opłacać, ale jeśli prosiaka mamy swojego, pasze zrobimy sami i sami wszystkiego dopilnujemy to na zysk w tym momencie nie ma co narzekać.

Kolega wyżej pisał że nie ma gdzie magazynować zboża.
To chyba tak trzeba prowadzić gospodarstwo aby ciąć koszty tam gdzie się tylko da a nie narzekać jak jest źle ale nic więcej z tym nie robić. Jakieś używane silosy na po ogłoszeniach można kupić po kilka tysięcy za sztukę. Gwarantuję że w ciągu 2 lat się zwrócą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1271 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 22 listopad 2013 - 09:42

Cena trzody chlewnej 2013 matoperator czytaj ze zrozumieniem jaki towar taka zaplata

#1272 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 10:14

jakie powyzej 5 ?????? obecnie jest juz powyzej 4 tylko posrednicy placa 4.5 - 4.6 netto i ciagle w dol idzie !!!!

Gdzie takie ceny też jestem z kuj pom najniższa cena to 4,90 ja sprzedałem wczoraj końcówkę po 5,40 netto

#1273 Share Jack74

Jack74

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 11:26

Cena trzody chlewnej 2013 Okolice Kruszwicy w poniedziałek 4.9 netto

#1274 Share rafalus8

rafalus8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 12:21

niektórzy mają błędne pojęcie o hodowli,ciekawe komu przy dzisiejszych kosztach opłaca się chodować trzodę chlewną po nieco ponad 4zł/kg?
Ci co się strasznie wymadrzaja,sami często w kredytach i produkują duńskie tudzież inne zagraniczne tuczniki,więc poprostu słabo znają realia polskich prawdziwych hodowców,gdyz sami są w wiekszości molochami które zapychaja nasz rynek ponadto maja ceny o co najmniej wyzsze o 0,5zł/kg od rolnika,więc gdzie tu sprawiedliwość.no i te smieszne zuzycie paszy,2,5kg na kg przyrosstu?hmm mozliwe + antybiotyki do woli.Hmmm kupić zboże po zniwach mądrze,tylko trzeba mniec je gdzie zmagazynować,a teraz też niełatwo kupić tanio gdyż niewiem kto taki mądry aby jęczmień kupić taniej niż 700zł?a bez soi tez lipa,łubinem to możesz sobie zastapić soję,tylko kwestia przyswajalności łubiniu,trzeba indywidualnie przeanalizować.drodzy agrofotowicze realna cena tucznika powinna przy dzisiejszych nakładach oscylować w granicach minmium 5,5zł!!!!!!!!!!

kolego cena jest powyżej 5 i nie ma powodów do narzekań sam sprzedałem w tym tyg po 5,8 z vat 2,5 kg pasz na kg przyrostu jest jak najbardziej realne

#1275 Share walkol

walkol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, dobra muzyka,internet 24h

Napisany 22 listopad 2013 - 12:33

Cena trzody chlewnej 2013 4,7 netto -tuczników sporo na skupie
Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

#1276 Share Jurmiczek

Jurmiczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 18:40

Cena trzody chlewnej 2013 Okoliczny skup 5 zł z vat.Widzę że niektórym mózg hodowla odbiera!Jak czytam posty to na myśl mi przychodzi ze piszą sami idioci!Czy wy myślicie że sami hodowcy czytają tą stronę?!To w dużej mierze dzięki wam nadęci bufony ustalana jest cena!Jakim można być laikiem i pisać na forum że cena 5zł z groszami to biznes?!.@LuKaczmarek napisał ze kupił zboża po 40-50zł a teraz jest do 60 zł.Czy Ty masz troszkę rozeznania jaki jest w Polsce urodzaj?.Zamojskie totalny nie uradzaj,to na tym województwie głownie bazuje się w Polsce.Fakt że jest sporo pszenicy ozimej i sporo kuku ale nie zmienia to faktu nie urodzaju.Jestem przekonany że wiosną zboża się nie dokupi ze wzgledu na nieurodzaj.

#1277 Share lew908

lew908

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów
  • Zainteresowania:Sport , Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 22 listopad 2013 - 18:52

Cena trzody chlewnej 2013 Kolega wyżej dobrze mówi w mojej okolicy woj. łódzkie powiat sieradzki również nieurodzaj był. Woda swoje zrobiła i jeżeli ktos zebrał pszeżyta ok 5 ton to było dobrze.
"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#1278 Share mtz82r96

mtz82r96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 19:17

Cena trzody chlewnej 2013 Może i zbiory były w tym roku mniejsze, ale też pogłowie świń spadło, więc kto zje do zboże? O wszystkim zdecyduje eksport i ceny na giełdach światowych. Wielkość zbiorów w Polsce ma drugorzędne znaczenie.

#1279 Share lew908

lew908

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów
  • Zainteresowania:Sport , Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 22 listopad 2013 - 19:25

Cena trzody chlewnej 2013 Przez to ze były te zawiorowania ze zbożem wielu co było nastawionych na sprzedaż zboża wznowiło hodowle swiń. Bynajmniej jest tak w mojej okolicy i myśle ze nie tylko u mnie . Więc nie zdziwił bym się jak za kilka miesięcy cena trzody będzie jeszcze niższa
"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1280 Share Jurmiczek

Jurmiczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 20:11

Cena trzody chlewnej 2013 @mtz82r96 kolego myślisz że niemcy na darmo wykupują naszą pszenice?.Widzą w tym interes,w lecie wróci ona do nas ale nie w granicach 80 ale 100zł.O jakim zmniejszeniu pogłowia Ty piszesz?pewnie loch?Zobacz ile tygodniowo wjeżdża do Polski warchlaka to zmienisz zdanie.