Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena trzody chlewnej 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1432 odpowiedzi na ten temat

#1161 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 20:07

Cena trzody chlewnej 2013 Koma666 a chciałbyś po 1000 zł zboże kupować do tych świń? Jak jeszcze wiosną tyle się płaciło za pszenice paszowa.
Co do dokładania to Ci, którzy raz mają, raz nie mają na pewno dokładają. Bo bawi mnie jak sąsiedzi odbudowują stado jak cena trzody idzie w górę, lub cena zboża w dół... Zanim odstawią do rzeżni to cena spadnie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena trzody chlewnej 2013 Dzisiaj, 11:33
  •  

#1162 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 11 listopad 2013 - 20:10

Cena trzody chlewnej 2013 50 zł za sztuke to jest zysk ? Które gospodarstwo ma 1000 sztuk rocznie .. policz prace bo trzeba kolo nich chodzić .. wystarczy ze cos wyskoczy i leki twój zysk zjadają nie liczac reszty .. 50zł to jest wegetacja nie zysk ... dokładają z czego połowoa gospodarst przestała chodować swinie nie pożucili tego na rzecz bydła mlecznego tylko z braku opłacalnosci .. jeśli ktoś ma 200 sztuk rocznie i co wtedy za 10 tys rok przezyje ? wątpliwe ...

Edytowany przez Michalmeer, 11 listopad 2013 - 20:12.

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#1163 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 20:18

Cena trzody chlewnej 2013 jezeli opłacalnosc byłaby na stałym poziomie tak jak jest teraz mleko to by ludzie na pewno nie likwidowali, ale ze ten rynek zniszczono to co innego...
1000 szt to jest duzo ?
3 rzuty po 350 i masz ponad 1000, do tego naprawde nie trzeba jakichs wielkich budynków, tylko opłacalnosci nie ma
a co by było gdyby było 100zł zysku na szt ? to by był super biznes, produkcja mleka mogłaby sie schowac a o opasach to nawet wstyd wspominac
to jest jakis pomysł na polska rozdrobniona gospodarke a nie jakies prowy-srowy, 100 ton papierków, 1000 wymogów, naciaganych biznesplanów itd
dac ludziom zarobic a oni sami dadza sobie rade bez tego urzedniczego syfu i poronionych pomysłów
zamiast zadawac sie z pomylencami typu halal :rolleyes: wypromowac za granica polska wieprzowine i pchac do oporu

darekpol
po 1000zł ? nie pamietam zeby zyto czy pszenzyto było po 1000zł, pszenicy konsumpcyjnej nikt im nie bedzie dawał -_-

Edytowany przez koma666, 11 listopad 2013 - 20:36.

#1164 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 11 listopad 2013 - 20:22

Cena trzody chlewnej 2013 heh i własnie kiedy ktos nie umie walczyć o swoje to tak jest
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#1165 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 20:47

Cena trzody chlewnej 2013 Ja uważam że 50 zł na sztuce to bardzo przyzwoity zysk. Natomiast 1000 sztuk rocznie to również nie wiem co tu się dziwić przecież nie są to na obecne czasy duże ilości.

#1166 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 11 listopad 2013 - 22:09

Cena trzody chlewnej 2013 Najgorsza ta cena bo nie wiadomo czego się spodziewać w czerwcu sprzedawałem brutto po 5,15 końcem września po 6 złotych a teraz tanieją jutro jadę zapisać kolejną partie aż się boję pytać po ile biorą. Dlatego stwierdziłem, że to za ryzykowny biznes by w moim przypadku powiększać hodowlę, mam chlewnie na maks 80 tuczników i więcej nawet nie myślę się rozbudowywać bo kto mi obieca że za rok będzie nawet po te 5zł netto czy nie będzie jeszcze taniej wiec wolę już zasiać te 16ha pszenicy i 9ha rzepaku wywieść do skupu przynajmniej mniej roboty, a resztę z mojego gospodarstwa te 13ha przeznaczyć na paszowe i przynajmniej te 80 tuczników wychować jak już są ku temu warunki, będzie tanio to przynajmniej nie będzie mi szkoda bo to tylko 80 tuczników nie 800, a jak będą drogie to też będę się cieszył bo przynajmniej coś zarobie.

Edytowany przez jaco25, 11 listopad 2013 - 22:10.

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#1167 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 22:26

Cena trzody chlewnej 2013 no własnie cały problem w tym ze cena trzody to granie na nerwach, a nikt z tym nic nie robi, ja uwazam ze to jest dla nas polskich gospodarzy lepszy kierunek niz hodowla bydła opasowego gdyby tylko była zapewniona oplacalnosc, tylko w tym kraju nie ma gospodarza...

#1168 Share Jurmiczek

Jurmiczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 23:35

Cena trzody chlewnej 2013 @jaco25 wszystko jest po staremu i tak jak pisze Sadek 1 zeta mniej na kilogramie a handlarze postarają się jeszcze coś urwać dla siebie by było śmieszniej.Widzę Ty różnisz się od tych co biegają z kalkulatorem i liczą swoje osiągnięcia życiowe w celu reklamy jaką to ma mięsność,jaką wybojowość,chwaląc się zarozumiale by zachęcić któregoś głupka i pchnąć mu prosiaka na zimę,by dołożył on a nie ja a już szczytem chamstwa jest wyśmianie kogoś kto chowa 200 szt.Skup 4,8 większa partia 5,2-5,3.

#1169 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 12 listopad 2013 - 00:38

Cena trzody chlewnej 2013 nie zauwazylem by ktos kogos wysmiewal lub wciskal prosieta do tuczu i aby na tym stracil nie wszyscy musza hodowac swinie z kalkulatorem w reku zwlaszcza ci ktorzy maja z czego innego dokladac oczywistym jest to ze na sukces hodowli nie sklada sie tylko cena skupu tucznika i cena zboza a wlasnie te ktorych piszesz a nie masz pojecia bo nie liczysz czyli zuzycie paszy liczba odchowanych prosiat od lochy w roku skutecznosc krycia przyrosty miesnosc wybojowosc i jezeli te parametry sa na najwyzszym poziomie to nie dyskutuje sie czy sie oplaca nawet gdy cena spada
KL E 6.70 netto + premia

#1170 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 12 listopad 2013 - 11:11

Cena trzody chlewnej 2013 dzis dostałem 5,0 za kilka sztuk
w piątek jeszcze 5,1 było

Edytowany przez nunu85, 12 listopad 2013 - 11:12.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1171 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 12 listopad 2013 - 12:36

nie zauwazylem by ktos kogos wysmiewal lub wciskal prosieta do tuczu i aby na tym stracil nie wszyscy musza hodowac swinie z kalkulatorem w reku zwlaszcza ci ktorzy maja z czego innego dokladac oczywistym jest to ze na sukces hodowli nie sklada sie tylko cena skupu tucznika i cena zboza a wlasnie te ktorych piszesz a nie masz pojecia bo nie liczysz czyli zuzycie paszy liczba odchowanych prosiat od lochy w roku skutecznosc krycia przyrosty miesnosc wybojowosc i jezeli te parametry sa na najwyzszym poziomie to nie dyskutuje sie czy sie oplaca nawet gdy cena spada
KL E 6.70 netto + premia

wiesz jezeli hodujesz kilka tys sztuk to dla ciebie kazdy szczegół ma znaczenie bo to przemnozone przez 1000 czy 5000 daje kupe kasy
ale to nie o to chodzi
chodzi o to zeby sprzedajac 10 czy 100 swin miec zysk, zeby nie latac z kalkulatorem w reku, jezeli na 1 swini bedzie zysk to na 1000 bedzie biznes, o to chodzi

#1172 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 12 listopad 2013 - 13:09

jezeli opłacalnosc byłaby na stałym poziomie tak jak jest teraz mleko to by ludzie na pewno nie likwidowali, ale ze ten rynek zniszczono to co innego...
1000 szt to jest duzo ?
3 rzuty po 350 i masz ponad 1000, do tego naprawde nie trzeba jakichs wielkich budynków, tylko opłacalnosci nie ma
a co by było gdyby było 100zł zysku na szt ? to by był super biznes, produkcja mleka mogłaby sie schowac a o opasach to nawet wstyd wspominac
to jest jakis pomysł na polska rozdrobniona gospodarke a nie jakies prowy-srowy, 100 ton papierków, 1000 wymogów, naciaganych biznesplanów itd
dac ludziom zarobic a oni sami dadza sobie rade bez tego urzedniczego syfu i poronionych pomysłów
zamiast zadawac sie z pomylencami typu halal :rolleyes: wypromowac za granica polska wieprzowine i pchac do oporu

darekpol
po 1000zł ? nie pamietam zeby zyto czy pszenzyto było po 1000zł, pszenicy konsumpcyjnej nikt im nie bedzie dawał -_-

Hodujesz trzodę? Na wiosnę sam kupowałem pszenicę, bo mi został tylko jęczmień i byłem zmuszony kupić 10 ton pszenicy. Nie kupowałem konsumpcyjnej, tylko paszówkę i jeszcze się musiałem cieszyć, że w takiej cenie kupiłem, aczkolwiek fakt ,że po miesiącu była już po 900 zł. Co do żyta i pszenżyta to można dać tucznikom, ale jak chcesz zapewnić, aby prosięta miały odpowiednią karmę nie dopuszczlne jest stosowanie tych zbóż.

#1173 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 12 listopad 2013 - 13:20

Cena trzody chlewnej 2013 co ty gadasz
widziałem farme w swin na youtube chyba w danii albo w niemczech i tam ok 40% paszy to zyto hybrydowe
a dla swin to najlepszy jest jeczmien a nie pszenica, jeczmien ma taki skład ze swinie lepiej go przyswajaja

#1174 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 12 listopad 2013 - 14:28

Cena trzody chlewnej 2013 cena z dzis 4,9 zł+ vat
Marcin

#1175 Share rafar91

rafar91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 12 listopad 2013 - 16:06

Cena trzody chlewnej 2013 cena na dzisiejszy dzień sprzedaży to 4,90 + VAT zaś powyżej 10 sztuk dokładają kolejne 5 gr na sztuce.

#1176 Share starybudnik

starybudnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 12 listopad 2013 - 16:08

Cena trzody chlewnej 2013 Wiadomo ze dla tego co hoduje po 10 szt. To za 500 zł nie opłaca się przy tym chodzić. Ale jak odstawia się np. 1000 szt. to jak zostanie chociaż te 50 zł na szt. to już jest pewna opłacalność.

#1177 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 12 listopad 2013 - 16:37

co ty gadasz
widziałem farme w swin na youtube chyba w danii albo w niemczech i tam ok 40% paszy to zyto hybrydowe
a dla swin to najlepszy jest jeczmien a nie pszenica, jeczmien ma taki skład ze swinie lepiej go przyswajaja

Świnia to zwierzę wszystożerne i możesz dać jej każde zboże tyle że dawka powinna być zbilansowana

#1178 Share Raptus902

Raptus902

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport

Napisany 12 listopad 2013 - 16:47

Cena trzody chlewnej 2013 4,8 + vat

#1179 Share Jurmiczek

Jurmiczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 12 listopad 2013 - 17:28

Cena trzody chlewnej 2013 Przypominają mi się słowa przytoczone 20 lat temu przez jednego z najwybitniejszych Polskich lekarzy który odbywał praktyki u naszego zachodniego sąsiada mówiąc NIE WAŻNE ŻE PADNIE 30% TUCZNIKÓW NA OWRZODZENIE ŻOŁĄDKA ,NAJWAŻNIEJSZE BY BYŁ Z TEGO ZYSK.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1180 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 12 listopad 2013 - 17:28

co ty gadasz

Jeszcze raz zapytam. Hodujesz świnie? Na youtube widziałeś? Mój sąsiad ma prawie 100 macior i mi zawsze mówił, że u niego nie ma chorób i wszystko układa się cudownie w jego hodowli tylko..... dośc często widzę, jak jeżdzą do niego samochody odbierające padlinę ( nazwę firmy pominę ) nie wiem, może ma znajomego, który tam pracuje i na kawe jadą do niego :)
Odnośnie mojego postu, do którego się odniosłeś. Napiszę po raz drugi: Został mi tylko jęczmień i nie miałem zamiaru karmić świń tylko tym zbożem. Fakt jęczmień jest najlepszy, ale chciałem dodać też inny gatunek zboża. W przypadku dodania 40 proc. żyta przy karmieniu odsadzonych prosiąt taką mieszanką na pewno byłyby skutki uboczne w postaci chorób i padnięć.