Zaloguj się, aby obserwować  
Binladen

Cena trzody chlewnej 2013

Polecane posty

BartekM    17

Jak POlska długa i szeroka tak rozbierznośc cenowa będzie. No mogłoby tak sie utrzymać aby nie w dół. Podobno pośrednicy do piniego po te 5.50-60 łacą ale to moze jak jest z 500sztuk na sprzedaż..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie masz czasem jakiegoś innego kalendarzu ??? 6.8 E classe już w tamtym tygodniu było..

 

u nas coś nie chcą iść do góry ele jakby przeliczyl to lepiej jak na żywo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angol    0

u mnie w czwartek przyjeżdżają po 5,00 + vat mam 15 sztuk ale też prowadze skup to na skupie u mnie cena 4,8 a większym dostawcą 4,9-5,2 jak odbiór z domu.

 

Błędy ortograficzne !!!

Edytowano przez Angol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

6.3 x 0.78= 4.91 netto kg żywej wagi ..

 

no tak ale u mnie na żywo 4. 80 może by dał przy 20 sztukach. a do tego o ile się nie myle to jeszcze potrącą 5%. i w dodatku nie trzeba na skupie opłacać weterynarza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

6.3 x 0.78= 4.91 netto kg żywej wagi ..

 

 

6,3 zł/kg to cena bazowa + limit wagowy + za mięsność + premia (bynajmniej w moim przypadku tak to wygląda, wychodzi gdzieś na poziomie cena bazowa + 10%).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

Sadek te 6,3 + 10 % to masz za S czy za E klase i przy jakiej parti.

 

cena dnia dziś 6,8 zł/kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Sadek te 6,3 + 10 % to masz za S czy za E klase i przy jakiej parti.

 

cena dnia dziś 6,8 zł/kg

 

 

Te 6,3 to powieliłem od poprzednika, partie +/- 40 szt co 2/3 tygodnie. zazwyczaj wychodzi 45/55 klasy S i E (S - powyżej 60 %) wiadomo trafi się i U ale to pojedyncze sztuki. Cenę WBC napiszę jutro bo jutro zabierają.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piter1    0

ceny są jakie są, trzeba utworzyć grupę producencką, wtedy to i przyjadą do 3rolników każdy po 10 sztuk wybierze i cena ciutkę większa będzie ,dziś 5,2 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Grupy producenckie na dzien dzisiejszy dostają tyle samo co hodowcy indywidualni ..

 

Jedyny plus grupy to taki , że jeśli do niej należysz sprzedajesz 30 sztuk w takiej samej cenie co 200 sztuk. No i w miarę atrakcyjnie wygląda dopłata z UE.


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angol    0

ceny na pobliskim skupie w południowej wielkopolsce to 4,60zł+vat

 

kolego gdzie tak tanio płacą ja też jestem jestem z wielkopolski pow kaliski i u mnie cena 4,8 +vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

ceny są jakie są, trzeba utworzyć grupę producencką, wtedy to i przyjadą do 3rolników każdy po 10 sztuk wybierze i cena ciutkę większa będzie ,dziś 5,2 zł

i tu sie mylisz grupy dostaja mniej jak moj znajomy ktory sprzedaje jednorazowo po180 szt i zawsze negocjuje i nie odaje tylko jednemu jeszcze troche a po 10=20 szt nikt bezposrebnio nie przyjedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piter1    0

Może i się mylę ale ogólnie nienarzekam

Często jest tak że dzwonią do grupy bo np. będą w okolicy i potrzeba im do pełnego samochodu 30szt i są w stanie wtedy dać pare groszy więcej

Również dzięki grupie ten rolnik co zawsze na wózku wywoził max 10szt i dostawał 4,8 dziś dostaje 5,2zł .

40zł na sztuce to spory zarobek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Zm Skiba cena na czwartek 4.80 + vat żywa, WBC 6.60 + vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

Zm Skiba cena na czwartek 4.80 + vat żywa, WBC 6.60 + vat

czyli na zywa sie nie oplaca bo po przelicaeniu z wbc na zywa to dostalbys 4.9 w kl u a 5.25 w kl e mi wyszlo z ubieglego tyg po przeliczeniu na zywa po 5.09 srednio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj